Page 4 of 4
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 04 May 2010, 21:27
by mrki 007
Sa čime je ovdje uvrijeđen moderator, da mi je znati????
Ne mogu vjerovati u što se pretvorio ovaj forum!!!!
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 04 May 2010, 21:36
by Mike_Torello
Ovdje je doslo do nesporazuma sa mojeg stajalista.
A sto se foruma tice, Mrki propustio si pravi fajt u drugom topicu =/
Ali sad barem ima izbora, postoje uz ovaj OPCENITI forum jos i specijalizirane forume IPSC, ZRACNICE, NOZEVI, KOVAČKI... za svakoga ponesto, i onda se to sve pocinje polako razvodnjavati.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 09 May 2010, 11:51
by cybertronic
da li okvir od 4" moze u 3" HS-9 ???
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 09 May 2010, 12:22
by istra champion
Kakav ti je to okvir od 4''

, a koji ti je to 3'' HS-9
Malo se bolje koncentriraj, polagano i jasno postavi smisleno pitanje

, obrati pažnju na modele oružja, tako da te se može razumjeti

Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 09 May 2010, 14:51
by Mike_Torello
Mislim da je pitanje bilo dali spremnik za metke od HS sa 4" cijevi moze u HS sa 3" cijevi... to je moje viđenje njegovog pitanja =)
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 09 May 2010, 21:47
by patch
Neovisno o duljini cijevi, svi hs 9 modeli istog kalibra imaju iste spremnike.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 09 May 2010, 21:56
by Mike_Torello
nema niti jedan model sa kracom drskom ili tako nesto?
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 09 May 2010, 23:15
by Breadfan
patch wrote:Neovisno o duljini cijevi, svi hs 9 modeli istog kalibra imaju iste spremnike.
Zar postoje HS 9 modeli različitog kalibra?
(bježi ća kolko ga noge nose
)
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 10 May 2010, 00:03
by Jopan
I ja mislim da bi odgovor od patch-a trebao reviziju.
HS 9 Subcompact ima spremnike od 10 i 13 komada. Dok ostali modeli, oni sa 4 i 5 inča cijevi imaju spremnike od 16 komada.
U Service (4") i Tactical (5") su indentični spremnici a dali mogu u Subcompact (3") i obratno ne znam, nisam imao prilike gurati

.
Mada bi se kladio da onaj od Subcompacta nebi išao u Service i Tactical. Mislim sigurno bi išao ali nebi fesceralo.

Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 10 May 2010, 00:18
by Breadfan
^^Jopan, aj ako bu'eš imo prilike gurati, javi pa da znamo.

Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 10 May 2010, 10:24
by patch
patch wrote:Neovisno o duljini cijevi, svi hs 9 modeli istog kalibra imaju iste spremnike.
mea culpae, mea lapsus. nista ne treba raditi na brzinu, a ja pokusao jednom recenicom napisati, pa krivo.
hs 9 mm modeli - na njih sam mislio (SC, XDm, Tactical).
dimenzije spremnika - poprecni presjek bi obzirom na jednaku sirinu pistolja bi jesu isti. Usporedjivao sam XDm i SC-a. Frend ima SCapa sam ga malo proucavao. Nije mi se svidio bas zbog lezanja u ruci, dok je XDm nesto sasvim drugo. Drska kod 3" modela jest kraca u odnosu na ostale modele. za 4" ne znam, jer ga nisam imao u ruci.... a tehnicke spec mogu vidjeti svi sa weba.
Opet, bilo mi je glupo, nisam isao gurati spremnike iz jednoga u drugi pa ne mogu 100% reci da je to to.
S adapterom bi moralo funkcionirati kako stoji na slici.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 10 May 2010, 15:51
by Zivko Les
evo, guranje zavrseno, sve ide. cak 40sw ide u 9 i obrnuto (okvir, a ne streljivo, naravno), 45 acp nisam probao jer nemam takvog trenutno kraj sebe. okvir od hs 9 ide u hs 2000 sc-a, a ovaj adapter na slici iznad se moze staviti na normalan okvir od 16 kom koji ide ili u tactical, ili u sc-a i obrnuto. naravno da okvir moze ici i bez tog adaptera. okvir (od 13 kom) neide iz sc-a u tactical i hs 9, a mislim i da je sasvim jasno zasto neide
inace, cjena adaptera je cini mi se 35 kn, tako da to i nije neka velika investicija, a s tim adapterom se dobije puno bolji hvat.
mjenjanje okvira iz hs-a (xd) u xdm-a nije moguce niti u jednom smjeru.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 10 May 2010, 20:50
by patch
Bravo! Hvala i svaka ti dala!

Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 10 May 2010, 22:08
by Luger
Spremnik od .45 ne ide nikako jer je većih dimenzija.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 22 Jun 2010, 14:53
by cybertronic
Pozdrav!, na jednom video materijalu gledao sam kako lik rastavlja onaj dio gdje se nalazi udarna igla hod HS-9, pa me interesuje da li to treba da se rastavlja prilikom ciscenja.
Hvala!
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 28 Jun 2010, 22:38
by hs2000xd
cybertronic wrote:Pozdrav!, na jednom video materijalu gledao sam kako lik rastavlja onaj dio gdje se nalazi udarna igla hod HS-9, pa me interesuje da li to treba da se rastavlja prilikom ciscenja.
Hvala!
Nakon nekoliko tisuća ispaljenih metkova nije zgorega da očistiš i prostor udarne igle, mislim da nije potebno prečesto kopati po udarnoj igli.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 28 Jun 2010, 22:54
by Jopan
cybertronic wrote:Pozdrav!, na jednom video materijalu gledao sam kako lik rastavlja onaj dio gdje se nalazi udarna igla hod HS-9, pa me interesuje da li to treba da se rastavlja prilikom ciscenja.
Hvala!
Ja našpricam dobro sa WD40 o onda ispušem zrakom pod pritiskom, ponovim, mislim da se bez rastavljanja tako dobro očisti.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 29 Jun 2010, 00:11
by Ace33
Ne treba nista sto nije navedeno u uputstvima rastavljati sam zbog ciscenja. Nakon 5000 do 10000 ispaljenih metaka, zavisno od vrste i kvalitete koju koristis, rastavis iglu, ili sklop okidaca ili operes u nafti ili amonijakom uredis unutrasnjost cijevi od naslaga. Bar tako ja radim. Ili ako se oruzje nece koristiti duze vrijeme pa ga ides konzervirati detaljno.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 29 Jun 2010, 06:48
by patch
jedini problem je to onda i sastaviti, a da radi i ne bude viska dijelova
ako ne znas rastaviti i nemoj...
mislim da je bolje naci dobrog puskara i ostaviti mu gan zbog pregleda i ciscenja slabo dostupnih dijelova.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Posted: 27 Jul 2010, 20:34
by Mihovil
hs2000xd wrote:"istra champion wrote:Ukazale se prilika i malo sam isprobao HS2000 subcompact, pucajući na kružnu metu R-50 na 25m i ostao sam iznenađen preciznošću
, buduči da mu je dužina cijevi od ''samo'' 3'' od čega 2'' je užljebljeno. Nišanjeno onako streljački u podnožje crnog kruga (6), na udaljenosti od 25m grupa pogodaka je bila oko 12x12cm, na 15m nišanjeno ravno u centar, a grupa pogodaka se smanjila na 8x8cm. Da sam pucao i na 10m grupa bi bila manja a pogodci bi bili točno u sredini. korišteno je streljivo S&B 124grs. Preciznost je solidna, jedio mi se ne sviđa okidanje koje je pre tvrdo (preko 3 kg) i to što pištolj skače kao mali lagani kozlić ''
Ma "mali" je stroj samo takav!!!!
Osobno posjedujem Subcompact 9mm već par godina i mogu potvrditi da je za subcom jako precizan!! Moji su rezultati doduše dosta bolji od tvojih ali da ne misliš kako te loše išlo, potrebno je malo vremena da se pištolj "uhvati" i onda gađaš i 90 krugova na 25 metara. Samo je malo teže ali ide uz vježbu i strpljenje.
Taj je stroj stvoren za skriveno nošenje jer ima dosta manju dršku od compacta, pa ne "viri" ispod sakoa npr. i na daljinama do 10 metara možeš birati gdje želiš pogoditi.
Što se okidanja tiče, do sada sam promjenio četiri HS-a i svaki je u početku bio tvrd. I za okidanje i na polugi za rastavljanje. S vremenom se to omekša ili se meni učinilo ali opet sam usporedio s potpuno novim i mislim da se stvarno okidanje "spusti".
Baš cu izmjerit na svojem.
Osobno sam već dugo zainteresiran za ovaj SC.
Strašno me zanima kakav je sa kratkim okvirom u uporabi, jer je on kod skrivenog nošenja poželjniji, a duži u rezervi.
Dakle, kakav je kod "vađenja iz korica", u nišanjenju, "kontroli" odskoka i slično sa kratkim okvirom?