Page 4 of 4

Re: Koju optiku izabrati-prijedlozi i iskustva

Posted: 16 Oct 2013, 00:47
by Woolf Blaser
Koliko para toliko muzike! Ovaj Americki bi mogao biti dobar(pod uvjetom da nije proizveden u
Kini) , Svedski Aimpoint je broj jedan sto se tice ,crvene ili zelene, tocke! Inace ovo sto zelis je
jako dobra stvar za lov na svinje divlje u pogonu,pucas sa oba oka otvorena i sam tim si brzi i
komotniji, situacija ti je stalno pod kontrolom i puno je sigurnije sto se tice drugih ucesnika u lovu
i posebno pasa jel su oni gotovo uvijek u blizini divljaci, a periferni vid koji je jako bitan u takvim
lovovima ti nije zaklonjen. Mana ovih uredjaja ( s obzirom na namjenu ustvari nije mana ) je da je
u sumrak, tj pri smanjenom dnevnom svijetlu prakticno neupotrebljiv..

Re: Koju optiku izabrati-prijedlozi i iskustva

Posted: 16 Oct 2013, 01:33
by Woolf Blaser
Ispricavam se Adminima ali tek sam sad primjetio koliko je tema stara,dao sam si truda
da sve procitam, pa samo mali off topic na gresku koja se potkrala SSG-u u ovoj kvalitetnoj
raspravi. Naime calibar 338 Weatherby Mag nema takvu oznaku, je zrno diametra ,338 (8,61 mm),
ali ispravna oznaka je 340 Weatherby Mag.
LP