Invazija Ukrajine
Re: Invazija Ukrajine
Je li ovo zaokret? Jens Stoltenberg, čelnik NATOa kaže:
"Vrijeme je da se zaustavi rat i da Ukrajina razmisli o teritorijalnim ustupcima u korist mira."
A još jučer je poraz Rusije bilo samo pitanje vremena. Kako sad? Samo pitam.
"Vrijeme je da se zaustavi rat i da Ukrajina razmisli o teritorijalnim ustupcima u korist mira."
A još jučer je poraz Rusije bilo samo pitanje vremena. Kako sad? Samo pitam.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Propaganda radi svoje. Ekstravagandniji i eksplozivniji naslov u medijima prodaje priču. Zapad daje tek toliko da se sukob nastavlja, a ne toliko da se premaši Ruse. Sve što je godinama stajalo na skladištu se moralo potrošiti da bi se moglo kupiti novo i više toga.
Re: Invazija Ukrajine
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... e-15213691
Evo, kreće i ovdje.
Osobno me nije previše briga, čak vidim i poozitivnu stvar u tome da se Ukrajina primi u EU (širenje tržišta i priljev kvalitetnijih ljudi od onog što je ulazilo zadnjih godina polulegalno). Ali sankcije hitno treba revidirati.
Evo, kreće i ovdje.
Osobno me nije previše briga, čak vidim i poozitivnu stvar u tome da se Ukrajina primi u EU (širenje tržišta i priljev kvalitetnijih ljudi od onog što je ulazilo zadnjih godina polulegalno). Ali sankcije hitno treba revidirati.
Re: Invazija Ukrajine
Pa to je ono najbitnije. Sankcije Putinu nisu puno naudile, možda čak i suprotno, ali zato jesu svima koji su ih nametnuli, a pogotovo nama.Ariel wrote:... Ali sankcije hitno treba revidirati.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Vilim Karlović
"Jednom kada ovome u Ukrajini dođe kraj morat ćemo se vratiti na početak, na 2014. godinu i nasilno rušenje izabrane ukrajinske vlasti koje je osmislio upravo taj vrli zapadni svijet.
Morat ćemo se zatim vratiti na Minske sporazume, ali i Ukrajinske, od njih samih, priznate laži.
Morat ćemo se sjetiti potpisanog sporazuma da se Donjecku i Lugansku dadne autonomija u okviru Ukrajine, ali i licemjerja Njemačke, Francuske i Italije koje su svoje garancije i riječ pogazile.
Vjerojatno zato jer su ih 'otac i mati' (Englez i Amerika) držali pod debelom uzdom ili bolje rečeno daljinskim upravljačem!
Vratit ćemo se Ukrajinskom bjesomučnom i sedmogodišnjem (nepotrebnom) granatiranju Donjecka i Luganska kada s druge strane nije bilo nikakvih vojnih djelovanja niti planova za pomicanjem obrambenih linija.
Morat ćemo koju riječ reći i o 48 živih spaljenih ljudi u Odesi i o tome kako ukrajinske vlasti nikada nisu krivično procesuirale odgovorne za taj masakr.
Nažalost, vratit ćemo se i nacističkim kampovima za obuku djece za mržnju prema Rusima i vježbanju ubijanja istih.
Osobno sam imao razgovor sa svećenikom iz Ukrajine koji mi je govorio o nevjerojatnoj propagandi mržnje prema Rusima.
Vratit ćemo se na vezane ljude za ulične rasvjetne stupove u Kijevu, Lavovu i Harkovu te iživljavanju Ukrajinaca nad tim bespomoćnim ljudima. Za takvo nešto nije bilo opravdanja bez obzira kakav krimen ti ljudi učinili, jer i najgori zločinac uvijek i prvo ima pravo na sud, a ne na linč sotonizirane ulične rulje!
Naravno, podsjetit ću i kako nitko od zapadnih medija nije ni slova osude ili prijezira napisao o toj odvratnosti i đavoljem derneku. Ne treba posebno napisati da nisu ni hrvatski, ali eto, onako usput napominjem.
Morat ćemo se vratiti i na zadnje pregovore koje ste vi Zelenski odbili.
A sada...
Sada pregovora i vraćanja na staro više nema i ne može biti!
Nažalost, dragi Ukrajinci, izgubili ste priliku i sad ste tu gdje jeste sa Zelenskim 'kurcosvircem' i još pored toga 'slugom naroda'. Koje li ironije!
Dragi Ukrajinci, probudite se i što prije shvatite da vi ništa više nećete vratiti.
Pogledajte samo lice toga čovjeka koji vas je doveo tu gdje jeste!
Ništa vi više i ne možete vratiti.
Dobit će te samo ono što vam Rusi ostave, a kako stvari stoje toga neće biti puno.
Iz toga što vam ostane ostat će vam i vraćanje milijardi koje ste ulupali u oružje, a koje vam na kraju nije ni pomoglo, nego naprotiv, bilo vam je samo na vašu štetu.
A nemojte sumnjati u to da će taj masonsko-sotonizirani zapad znati itekako obračunati i naplatiti svaki uloženi dolar i euro - i to u nešto što je čak i propalo.
Što prije se riješite tog 'svirača k...a' dok se on nije riješio svih vas.
Ovaj put se neću, a i ne mogu baviti s našim 'sviračima' koji također sebe smatraju 'slugama naroda' poput Zelenskog.
Bože Oče, molim te sačuvaj nas takvih sluga naroda!
Nadam se Gospode Isuse Kriste, a i molim te da nije kasno za Ukrajinu, ali i za sve nas!"
Vilim Karlović je kao dvadesetogodišnjak napustio mirni obiteljski život u Zagrebu i uspješnu sportsku karijeru prvaka ondašnje države u full kontaktu, zamijenio ulaskom u Prvu gardijsku brigadu "Tigovi" i obranom Vukovara.
Jedan je od malobrojnih koji je preživio pokolj na Ovčari i Veleprometu, a potom i zlostavljanja u Vukovaru te premlaćivanja u logoru u Srbiji koja su opisana u knjizi naziva "Preživio sam Vukovar i Ovčaru".
Nakon razmjene zarobljenika ponovo se vraća u jedincu i sudjeluje u svim ključnim akcijama za oslobođenje Hrvatske.
Njegova riječ i razmišljanje za mene imaju značenje i težinu i zato prenosim Vilimovu objavu vezanu za zbivanja u Ukrajini.
Ne, ne podržavam Putina, ne, nisam rusofil, ni četnik ni srbin. Hrvat sam i po rođenju i uvjerenju, dragovoljac, domoljub.
"Jednom kada ovome u Ukrajini dođe kraj morat ćemo se vratiti na početak, na 2014. godinu i nasilno rušenje izabrane ukrajinske vlasti koje je osmislio upravo taj vrli zapadni svijet.
Morat ćemo se zatim vratiti na Minske sporazume, ali i Ukrajinske, od njih samih, priznate laži.
Morat ćemo se sjetiti potpisanog sporazuma da se Donjecku i Lugansku dadne autonomija u okviru Ukrajine, ali i licemjerja Njemačke, Francuske i Italije koje su svoje garancije i riječ pogazile.
Vjerojatno zato jer su ih 'otac i mati' (Englez i Amerika) držali pod debelom uzdom ili bolje rečeno daljinskim upravljačem!
Vratit ćemo se Ukrajinskom bjesomučnom i sedmogodišnjem (nepotrebnom) granatiranju Donjecka i Luganska kada s druge strane nije bilo nikakvih vojnih djelovanja niti planova za pomicanjem obrambenih linija.
Morat ćemo koju riječ reći i o 48 živih spaljenih ljudi u Odesi i o tome kako ukrajinske vlasti nikada nisu krivično procesuirale odgovorne za taj masakr.
Nažalost, vratit ćemo se i nacističkim kampovima za obuku djece za mržnju prema Rusima i vježbanju ubijanja istih.
Osobno sam imao razgovor sa svećenikom iz Ukrajine koji mi je govorio o nevjerojatnoj propagandi mržnje prema Rusima.
Vratit ćemo se na vezane ljude za ulične rasvjetne stupove u Kijevu, Lavovu i Harkovu te iživljavanju Ukrajinaca nad tim bespomoćnim ljudima. Za takvo nešto nije bilo opravdanja bez obzira kakav krimen ti ljudi učinili, jer i najgori zločinac uvijek i prvo ima pravo na sud, a ne na linč sotonizirane ulične rulje!
Naravno, podsjetit ću i kako nitko od zapadnih medija nije ni slova osude ili prijezira napisao o toj odvratnosti i đavoljem derneku. Ne treba posebno napisati da nisu ni hrvatski, ali eto, onako usput napominjem.
Morat ćemo se vratiti i na zadnje pregovore koje ste vi Zelenski odbili.
A sada...
Sada pregovora i vraćanja na staro više nema i ne može biti!
Nažalost, dragi Ukrajinci, izgubili ste priliku i sad ste tu gdje jeste sa Zelenskim 'kurcosvircem' i još pored toga 'slugom naroda'. Koje li ironije!
Dragi Ukrajinci, probudite se i što prije shvatite da vi ništa više nećete vratiti.
Pogledajte samo lice toga čovjeka koji vas je doveo tu gdje jeste!
Ništa vi više i ne možete vratiti.
Dobit će te samo ono što vam Rusi ostave, a kako stvari stoje toga neće biti puno.
Iz toga što vam ostane ostat će vam i vraćanje milijardi koje ste ulupali u oružje, a koje vam na kraju nije ni pomoglo, nego naprotiv, bilo vam je samo na vašu štetu.
A nemojte sumnjati u to da će taj masonsko-sotonizirani zapad znati itekako obračunati i naplatiti svaki uloženi dolar i euro - i to u nešto što je čak i propalo.
Što prije se riješite tog 'svirača k...a' dok se on nije riješio svih vas.
Ovaj put se neću, a i ne mogu baviti s našim 'sviračima' koji također sebe smatraju 'slugama naroda' poput Zelenskog.
Bože Oče, molim te sačuvaj nas takvih sluga naroda!
Nadam se Gospode Isuse Kriste, a i molim te da nije kasno za Ukrajinu, ali i za sve nas!"
Vilim Karlović je kao dvadesetogodišnjak napustio mirni obiteljski život u Zagrebu i uspješnu sportsku karijeru prvaka ondašnje države u full kontaktu, zamijenio ulaskom u Prvu gardijsku brigadu "Tigovi" i obranom Vukovara.
Jedan je od malobrojnih koji je preživio pokolj na Ovčari i Veleprometu, a potom i zlostavljanja u Vukovaru te premlaćivanja u logoru u Srbiji koja su opisana u knjizi naziva "Preživio sam Vukovar i Ovčaru".
Nakon razmjene zarobljenika ponovo se vraća u jedincu i sudjeluje u svim ključnim akcijama za oslobođenje Hrvatske.
Njegova riječ i razmišljanje za mene imaju značenje i težinu i zato prenosim Vilimovu objavu vezanu za zbivanja u Ukrajini.
Ne, ne podržavam Putina, ne, nisam rusofil, ni četnik ni srbin. Hrvat sam i po rođenju i uvjerenju, dragovoljac, domoljub.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Iz svjetskog tiska, Prije i sada. primjer kako se spika brzo mijenja, po potrebi naručitelja.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Ok, Holodomor je bio davno ali mogu shvatiti animozitet Ukrajine prema Rusiji. Ono što ne mogu shvatiti je da netko opravdava vojni upad u suverenu državu i "oslobađanje" teritorija i gradova. Posebno metodom spaljene zemlje. Neki osvajači kao Napoleon su gradili infrastrukturu, donosili zakone i općenito regulirali život na osvojenon području koji je za stanovnike bio bolji nego prije. Putko nije takav lik.
Re: Invazija Ukrajine
Gdje je nestalo iz životopisa dotičnog da je izvlačio novac iz HZZO i ubio vlastitog kuma. Po čemu je on autoritet za Ukrajinu?
μολὼν λαβέ
Re: Invazija Ukrajine
Pa evo, siguran san da ćeš nam ti pribaviti dokaze za to, pa da svi znamo. Konkretno, ja neznan za to, a jako san znatiželjan.Lemi_O2 wrote:Gdje je nestalo iz životopisa dotičnog da je izvlačio novac iz HZZO i ubio vlastitog kuma.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Ja da pribavljam dokaze? Ne pada mi napamet. Čovjek je osuđen i odgulio je u zatvoru. Čak je i sam pisao o tome.Hawk wrote:Pa evo, siguran san da ćeš nam ti pribaviti dokaze za to, pa da svi znamo. Konkretno, ja neznan za to, a jako san znatiželjan.Lemi_O2 wrote:Gdje je nestalo iz životopisa dotičnog da je izvlačio novac iz HZZO i ubio vlastitog kuma.
Guglo je čudo.
μολὼν λαβέ
Re: Invazija Ukrajine
ma gugla san ja već, pa ni riječi od toga, ali zato ima ovo: ODLIKOVANJA I NAGRADELemi_O2 wrote:Ja da pribavljam dokaze? Ne pada mi napamet. Čovjek je osuđen i odgulio je u zatvoru. Čak je i sam pisao o tome.Hawk wrote:Pa evo, siguran san da ćeš nam ti pribaviti dokaze za to, pa da svi znamo. Konkretno, ja neznan za to, a jako san znatiželjan.Lemi_O2 wrote:Gdje je nestalo iz životopisa dotičnog da je izvlačio novac iz HZZO i ubio vlastitog kuma.
Guglo je čudo.
- Spomenica Domovinskog rata 1990. – 1992.
- Spomenica Domovinske zahvalnosti
- Red hrvatskog trolista
- Red Nikole Šubića Zrinskog
- Red hrvatskog pletera
- Medalja „Bljesak 95“
- Medalja „Oluja 95“
- Zlatna plaketa „TIGAR“
- Samokres PHP od Načelnika GS OSRH
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Zato što se s tim ne hvali, da ne kazem skriva, nakon što je otkrio “veliku istinu” u vjeru. Pogledaj malo sudske presude ili portale sa vijestima.
Ili procitaj njegov zapis:
https://vilimbook.com/remetinecke-misli-na-vukovar/
Toliko od mene o liku i djelu dotičnog gospodina. Vise ne trošim vrijeme na takve ljude.
Ili procitaj njegov zapis:
https://vilimbook.com/remetinecke-misli-na-vukovar/
Toliko od mene o liku i djelu dotičnog gospodina. Vise ne trošim vrijeme na takve ljude.
μολὼν λαβέ
Re: Invazija Ukrajine
ja tog dotičnog ipak više vidim kroz ovo:Lemi_O2 wrote:Zato što se s tim ne hvali, da ne kazem skriva, nakon što je otkrio “veliku istinu” u vjeru. Pogledaj malo sudske presude ili portale sa vijestima.
Ili procitaj njegov zapis:
https://vilimbook.com/remetinecke-misli-na-vukovar/
Toliko od mene o liku i djelu dotičnog gospodina. Vise ne trošim vrijeme na takve ljude.
- Spomenica Domovinskog rata 1990. – 1992.
- Spomenica Domovinske zahvalnosti
- Red hrvatskog trolista
- Red Nikole Šubića Zrinskog
- Red hrvatskog pletera
- Medalja „Bljesak 95“
- Medalja „Oluja 95“
- Zlatna plaketa „TIGAR“
- Samokres PHP od Načelnika GS OSRH
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Cijelo vrijeme upravo o tome govorimosamoborac wrote:Ok, Holodomor je bio davno ali mogu shvatiti animozitet Ukrajine prema Rusiji. Ono što ne mogu shvatiti je da netko opravdava vojni upad u suverenu državu i "oslobađanje" teritorija i gradova. Posebno metodom spaljene zemlje. Neki osvajači kao Napoleon su gradili infrastrukturu, donosili zakone i općenito regulirali život na osvojenon području koji je za stanovnike bio bolji nego prije. Putko nije takav lik.
Re: Invazija Ukrajine
Mislim da bi sve dalje bilo nepotreban gubitak vremena i riječi.Lemi_O2 wrote:Zato što se s tim ne hvali, da ne kazem skriva, nakon što je otkrio “veliku istinu” u vjeru. Pogledaj malo sudske presude ili portale sa vijestima.
Ili procitaj njegov zapis:
https://vilimbook.com/remetinecke-misli-na-vukovar/
Toliko od mene o liku i djelu dotičnog gospodina. Vise ne trošim vrijeme na takve ljude.
Re: Invazija Ukrajine
Što je tu konkretno problem ?Hawk wrote:Ne bore se svi. Hrvatska je puna muškaraca iz Ukrajine koji se vozaju u ovakvim autićima. Samo pogledajte malo oko sebe.
Re: Invazija Ukrajine
pa recimo, ne služi im baš na čast, za početak.Mirok wrote:Što je tu konkretno problem ?Hawk wrote:Ne bore se svi. Hrvatska je puna muškaraca iz Ukrajine koji se vozaju u ovakvim autićima. Samo pogledajte malo oko sebe.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Možeš li konkretizirati ?Hawk wrote:pa recimo, ne služi im baš na čast, za početak.Mirok wrote:Što je tu konkretno problem ?Hawk wrote:Ne bore se svi. Hrvatska je puna muškaraca iz Ukrajine koji se vozaju u ovakvim autićima. Samo pogledajte malo oko sebe.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





