Invazija Ukrajine
Re: Invazija Ukrajine
I kod mene ista stvar.jolly wrote:Ista logika je kod mene i nabavke opreme za offshore.
Kupim chain block u bauhusu za sebe, platim ga 100 kn.
Narucim isti takav, sa type apppval cert, isti SWL, kosta 1500 USD.
Isto je za gambete, sajle, alate, sa certifikatom a tek elektro alati, koji imaju Ex proof certificate, trodupla cijena.
Tehnicki Standard i ekonomija, sve je jasno.
Ali zato za svoje hobije doma kupujem u Bauhusu. Naravno i taj ima certifikat, ali nije pečatiran od klase, OPITO approved surveyera.
U biti taj pečat (testiranje) digne cijenu, a chain block je isti.
Pa kome treba dodatni pečat za zadovoljiti raznorazna pravila.....
I sam sam radio sličan pisao u Kini jedno vrijeme. Naravno da je cijena išla u nebo, trebalo je pokriti letove, hotele, cijelodnevno testiranje... a sve za samo 1 isporučeni uređaj po posebnim specifikacijama. Bude tu i odbijanja i vraćanja u natrag proizvodnju ....
Re: Invazija Ukrajine
IB43 i Jolly nemojte zajebavati raju !IB43 wrote:....U biti taj pečat (testiranje) digne cijenu, a chain block je isti.....
Dobro znate da nije isto, nije cak ni slicno iako vizuelno izgleda isto? Jer ako mi nesto isporucis i na fakturi pise da je EX klasa a igrom slucaja se desi neko sranje svi znate koliko kosta takva igra !!!
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Sa tog pogleda, da. Nije isto. Zato se i plaća višestruko.lex-lutor wrote:IB43 i Jolly nemojte zajebavati raju !IB43 wrote:....U biti taj pečat (testiranje) digne cijenu, a chain block je isti.....
Dobro znate da nije isto, nije cak ni slicno iako vizuelno izgleda isto? Jer ako mi nesto isporucis i na fakturi pise da je EX klasa a igrom slucaja se desi neko sranje svi znate koliko kosta takva igra !!!
Ali ne znači da to svakome treba.
Da se vratimo na oružje. Npr. činjenica da će mi mobitel prestati raditi radi elektromagnetskog impulsa nuklearne eksplozije mi ništa ne znači. Jer ću vjerovatno biti pepeo. A i da nekim čudom preživim (teško jer treba biti blizu centra), infrastrukture koja omogućuje njegovo korištenje više nema.
Nije taj zahtijev radi vojnika u akciji, njih više neće biti, ni njih ni opreme. Nego radi opreme po skladištima i bunkerima, kojom će se opremiti novi vojnici.
Re: Invazija Ukrajine
Kome je u interesu poubijati zarobljenike...?Hawk wrote:https://hrvatski-glasnik.com/2022/07/29/rusi-ukrajina-ubila-53-azovca-u-nasem-zatvoru-ukrajina-ubili-ih-rusi-znamo-zasto/?fbclid=IwAR0U8KmPjW5Lh3p3VezZNNRTwQImyNpe5tNW_grzPenBIbDQZlb8Kxi8j00
"Ukrajina i Rusija međusobno se optužuju da su odgovorne za napad na Olenivku, zatvor s ukrajinskim ratnim zarobljenicima koji se nalazi na proruskom separatističkom teritoriju.
Moskva je procijenila da je u napadu poginulo 40 ljudi."
Ako su Rusi zarobili vojnike pukovnije Azov, ako su ih čuvali na lokaciji dogovorenoj sa Ukrajinom, ako su od njih očekuvali izvući puno delikatnih informacija,
ako su ih na kraju planirali koristiti kao pulugu u pregovorima i eventualnoj razmjeni ratnih zarobljenika, zašto bi ih sada bez veze poubijali ???
Odnosno, ruku na srce, kome je bilo više u interesutu da njih više nema, Ukrajini ili Rusiji ??? Eto bar sada se lako da zaključiti ko je njih ustvari pobio.
Pustimo sada to što kažu jedni, a što kažu drugi, samo malo logike i zdravog razuma.
Onome tko ih drži zarobljene.
Zašto?
Zato jer su ih trebali razmijeniti i vratiti na ukrajinsku stranu,a pripadnici AZOVa ne zaboravljaju i rat za njih opet počinje.
Rusi su procijenili da im takvi žestoki neprijatelji nisu u interesu i........
Re: Invazija Ukrajine
Eto vidiš, to meni ne drži vodu. Mogli su ih pobiti dok su bili u tunelima, ajmo reći da to nisu radi civila od kojih je dosta bilo rusa.Mirok wrote:
Kome je u interesu poubijati zarobljenike...?
Onome tko ih drži zarobljene.
Zašto?
Zato jer su ih trebali razmijeniti i vratiti na ukrajinsku stranu,a pripadnici AZOVa ne zaboravljaju i rat za njih opet počinje.
Rusi su procijenili da im takvi žestoki neprijatelji nisu u interesu i........
Pregovarati sa Ukrajinom di će ih smistiti i toliko ih vrimena držati tamo, pa ih sada ovako pobiti. Ne ne, neće ići.
A vidili smo i to da se borci Azova, u zadnjim danima u Mariupolju, u tunelima ispod čeličane i nisu baš herojski držali.
Oni su rusima bili dobra puluga u pregovorima, mogli su ih zamjeniti za svoje zarobljenike, a mogli su ih koristiti i za svjedoke, što je rusima važno.
Rusi su prvi od međunarodne zajednice zatražili da dođu prisustvovati istrazi i očevidu, a Ukrajinci tek posli njih.
Triba meni puno više od svakodnevne uhodane propagande za povirovati u ovo.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Mene muči još nešto.
Zašto bi rusi, koji nuklearku Zaporožje koju drže pod kontrolom kao i područje oko nje, pa i koriste struju iz nje, išli raketirati ???
Pa stvarno ne vidim ni logike ni razloga, ako neko najebe od eksplozije, najviše će najebati oni sami.
S druge strane, zašto bi Ukrajinci želili tući topovima po njoj ??? Jednostavno, da uplaše svit, dignu svit na noge, da svit posluša Zelenskog.
Zašto bi rusi, koji nuklearku Zaporožje koju drže pod kontrolom kao i područje oko nje, pa i koriste struju iz nje, išli raketirati ???
Pa stvarno ne vidim ni logike ni razloga, ako neko najebe od eksplozije, najviše će najebati oni sami.
S druge strane, zašto bi Ukrajinci želili tući topovima po njoj ??? Jednostavno, da uplaše svit, dignu svit na noge, da svit posluša Zelenskog.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Zelenski ja pajac i glumac kojeg treba maknuti sa scene sto prije i zavrstiti sa tom predstavom. Rusija ce ionako zavrsiti ono sto je naumila, EU ekipa su ionako pickice bez muda koje skupa sa amerima zbrajaju extra profite u ovoj situaciji... da sam barem u zabludi ???Hawk wrote:...... da svit posluša Zelenskog......
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Apsolutno se tu slažem, a mora bi se složiti svak sa tri zrna soli, ali ne mogu razumit kako se taj klaun more toliko bahatiti i vriđati ove koji mu pomažu, a oni šute ka pičke i pomažu i dalje?lex-lutor wrote: ...Zelenski ja pajac i glumac kojeg treba maknuti sa scene sto prije i zavrstiti sa tom predstavom. Rusija ce ionako zavrsiti ono sto je naumila,
EU ekipa su ionako pickice bez muda koje skupa sa amerima zbrajaju extra profite u ovoj situaciji... da sam barem u zabludi ???
Očito je da njima nije stalo ni do Ukrajine ni do Ukrajinaca, nego do nečeg drugog.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
https://www.antenazadar.hr/clanak/2022/ ... YXpyRun4SI
Vidi kako se svoja zemlja zdušno i srčano brani od agresije, pa i sa ljetovanja.
Vidi kako se svoja zemlja zdušno i srčano brani od agresije, pa i sa ljetovanja.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Malo bolje gledati i ne nasijedati na svaku foru…filmić je od prošle godine…Hawk wrote:https://www.antenazadar.hr/clanak/2022/08/twitter-pa-i-korisnici-koji-su-ovo-gledali-izgorjeli-gole-ukrajinke-izvodile-striptiz-na-jadranskoj-magistrali/?fbclid=IwAR1SsOyewEq_HanFQJ5-BCPRHN8gUhEU7gCKBwqEllWFOXvU3YXpyRun4SI
Vidi kako se svoja zemlja zdušno i srčano brani od agresije, pa i sa ljetovanja.
Da li su ljudi u DR isli na ljetovanje, da li su se seksali, gledali pornice?
Malo ste opsjednuti ukrajinskim autima i curicama
μολὼν λαβέ
Re: Invazija Ukrajine
Neznam jesu li, nije me ni briga, ali ja za ovako nešto nisan nikad čuja.Lemi_O2 wrote: Da li su ljudi u DR isli na ljetovanje, da li su se seksali, gledali pornice?
a kad vidiš kakvi su auti a i cure, ko nebi bijaLemi_O2 wrote: ... Malo ste opsjednuti ukrajinskim autima i curicama
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Da, prošle godine je to bilo, kod Budve. Kaznili ih sa nekih 500 tinjak €.Hawk wrote:Neznam jesu li, nije me ni briga, ali ja za ovako nešto nisan nikad čuja.Lemi_O2 wrote: Da li su ljudi u DR isli na ljetovanje, da li su se seksali, gledali pornice?
a kad vidiš kakvi su auti a i cure, ko nebi bijaLemi_O2 wrote: ... Malo ste opsjednuti ukrajinskim autima i curicama
Ja bih im radije pomogao, posušio ako treba, ali valjda se crnogorcima nije dalo
μολὼν λαβέ
Re: Invazija Ukrajine
Svaki dan u MS medijima čitamo o prekretnici u ratu u Ukrajini. Je li ovo možda jedna od tih prekretnica?
RASPAD SISTEMA U UKRAJINI: Objavljen snimak, Amerikanci bježe, šokirali se kad su vidjeli što rade Ukrajinci
VELIKI broj bivših američkih vojnika koji su pristupili takozvanoj međunarodnoj legiji stranaca i bore se na strani Kijeva napušta front i Ukrajinu.
Čašu je prelilo to što je, kako tvrde, ukrajinska vojska opljačkala njihove poginule suborce, javlja francuski TV5 Monde.
https://www.youtube.com/watch?v=UkHoGkE3fGA&t=34s
RASPAD SISTEMA U UKRAJINI: Objavljen snimak, Amerikanci bježe, šokirali se kad su vidjeli što rade Ukrajinci
VELIKI broj bivših američkih vojnika koji su pristupili takozvanoj međunarodnoj legiji stranaca i bore se na strani Kijeva napušta front i Ukrajinu.
Čašu je prelilo to što je, kako tvrde, ukrajinska vojska opljačkala njihove poginule suborce, javlja francuski TV5 Monde.
https://www.youtube.com/watch?v=UkHoGkE3fGA&t=34s
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Zaključili smo pouzdano 2 stvari: 1. propaganda jako radi i s proukrajinske i proruske strane
2. Zapad neće ubrzati isporuke oružja niti količine u praksi
A možemo i zaključiti kako je neizvjesno kako će se sve dalje odvijati...
2. Zapad neće ubrzati isporuke oružja niti količine u praksi
A možemo i zaključiti kako je neizvjesno kako će se sve dalje odvijati...
Re: Invazija Ukrajine
Pa da,rusima je i to misija......osigurati nuklearku od Ukrajinaca čija je to centrala,zemlja, narod....Hawk wrote:Mene muči još nešto.
Zašto bi rusi, koji nuklearku Zaporožje koju drže pod kontrolom kao i područje oko nje, pa i koriste struju iz nje, išli raketirati ???
Pa stvarno ne vidim ni logike ni razloga, ako neko najebe od eksplozije, najviše će najebati oni sami.
S druge strane, zašto bi Ukrajinci želili tući topovima po njoj ??? Jednostavno, da uplaše svit, dignu svit na noge, da svit posluša Zelenskog.
Re: Invazija Ukrajine
Povijest i tehnički dizajn nuklearne elektrane Zaporožje:Mirok wrote: ...Pa da,rusima je i to misija......osigurati nuklearku od Ukrajinaca čija je to centrala,zemlja, narod....
Vijeće ministara SSSR-a odlučilo je izgraditi niz nuklearnih elektrana, uključujući NE Zaporožje, 1978. nakon što je prva reaktor nuklearne elektrane Černobil počela s radom.
Tehnički projekt prvog stupnja nuklearne elektrane Zaporožje, koji se sastoji od četiri reaktora, odobren je 1980., a prva je jedinica puštena u rad 1984.
Reaktore VVER-1000 proizvela je ruska tvrtka za teški inženjering Izhorskiye Zavody. Tvornica turbina u Harkovu, koja se sada zove Turboatom, isporučila je parne turbine od 1000 MW.
Ruska inženjerska tvrtka AtomEnergoproekt projektirala je nuklearnu elektranu.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Što se nuklearke tiče... proizvodi jako puno struje koja pokriva veliko područje Ukrajine i samim njenim djelomičnim isključenjem iz mreže ode dobar dio infrastrukture što vojne što civilne vrit jer treba struja... istim tim činom se izbija profit koji se dobiva prodajom struje susjednim zemljama...
Jedini i pravi zicer je da ako držiš nuklearku za koju se svijet boji da ne ode u zrak i napravi dar mar... da onda u njoj i oko nje možeš skladištiti oružje, opremu, streljivo i držati topništvo/raketne sustave koji će djelovati iz kruga nuklearke prema protivniku u ovom slučaju protiv Ukrajinica... a taj isti strah od tragedije će Zapad držati u šaci da drže Ukrajince u šaci da te ne rokaju...
Jedini i pravi zicer je da ako držiš nuklearku za koju se svijet boji da ne ode u zrak i napravi dar mar... da onda u njoj i oko nje možeš skladištiti oružje, opremu, streljivo i držati topništvo/raketne sustave koji će djelovati iz kruga nuklearke prema protivniku u ovom slučaju protiv Ukrajinica... a taj isti strah od tragedije će Zapad držati u šaci da drže Ukrajince u šaci da te ne rokaju...
Re: Invazija Ukrajine
E dobro, tu ima logike, ali zašto onda Zelenskij uporno optužuje ruse da raketiraju nuklearku ??? Ko mu to može virovat ?AR15 fan wrote: ... Jedini i pravi zicer je da ako držiš nuklearku za koju se svijet boji da ne ode u zrak i napravi dar mar... da onda u njoj i oko nje možeš skladištiti oružje,
opremu, streljivo i držati topništvo/raketne sustave koji će djelovati iz kruga nuklearke prema protivniku u ovom slučaju protiv Ukrajinica...
a taj isti strah od tragedije će Zapad držati u šaci da drže Ukrajince u šaci da te ne rokaju...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Invazija Ukrajine
Služiti će se rusi svim i svačim.
Ali sjećam se ruskih izjavo od nekada.......
Govorili su tada da su ako krenu u bitku sa zapadom,za tri dana su u Parizu.....
I ono,najzapadnini ruski grad je Dublin.....
Koliko je tu sličnosti sa velikosrpskom politikom!
A vidi se sada koliko im je i ta vojska sposobna...
Ukrajincima međutim svaka čast !
Ali sjećam se ruskih izjavo od nekada.......
Govorili su tada da su ako krenu u bitku sa zapadom,za tri dana su u Parizu.....
I ono,najzapadnini ruski grad je Dublin.....
Koliko je tu sličnosti sa velikosrpskom politikom!
A vidi se sada koliko im je i ta vojska sposobna...
Ukrajincima međutim svaka čast !
-
Jednokratne
- Pozornik

- Posts: 10
- Joined: 23 Aug 2022, 22:52
- Contact:
Re: Invazija Ukrajine
velikosrpska politika je bazirana na ruskoj, a u svemu tome amerikanci zarađuju
Who is online
Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests





