Page 47 of 103

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 12:18
by Hawk
Mirok wrote:... I sam kažeš da je suludo. Slažem se. Zašto onda se pokušava naći način za opravdanje agresije?
Ukrajina je žrtva ,a to što putin radi vlastitim građanima je isto tragedija,međutim to su okupatori.
Ma sad se već vrtimo u krug :o

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 13:13
by lex-lutor
Ljudi moji to je ISTOK, treba ih pustiti da to rjese sami sa sobom i kraj price...

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 13:23
by Marin Bralic
I kada, recimo, pijana muskarcina od 100 i kusur kila batina sicusnu zenu, i to treba pustiti da rijese medjusobno. Jebi ga, u braku su, to je njihova privatna stvar.
Jel tako?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 13:29
by Mirok
Marin Bralic wrote:I kada, recimo, pijana muskarcina od 100 i kusur kila batina sicusnu zenu, i to treba pustiti da rijese medjusobno. Jebi ga, u braku su, to je njihova privatna stvar.
Jel tako?!
Još kada znaš da će ta pijandura sutra doći i nastaviti tući i tvoju ženu...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 19:44
by lex-lutor
Marin Bralic wrote:I kada, recimo, pijana muskarcina od 100 i kusur kila batina sicusnu zenu, i to treba pustiti da rijese medjusobno. Jebi ga, u braku su, to je njihova privatna stvar.
Jel tako?!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da upravo tako !

Ti kao vlasnik oruzja ces sigurno ici raditi reda kod svog susjeda, jedva cekas da zaradis prijavu za remecenje reda i mira pa ostanes na 3g bez oruzja dok sud dokaze tvoje plemenite namjere ?

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 19:49
by lex-lutor
Mirok wrote:....Još kada znaš da će ta pijandura sutra doći i nastaviti tući i tvoju ženu........
Cemu izvrtanje teza , pun mi je kufer te Ukraine !

Da li je Putin bio VRLO JASAN i precizan po pitanju guranja NATO-a u svoje dvoriste, znaci SVI su znali sto sljedi i kako ce reagirati a sada se kao fol cudom cude ?

Ne opravdavam ali ako te netko 5 puta upozori da ces dobit po nosu ukoliko ne prestanes zajebavati, a ti i dalje zajebavas pa zavrsis slomljenog nosa sam si kriv, ne moze jednostavnije. Ukraina ce biti nova pustinja u EU ali ne krivicom Putina !

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 20:06
by Mirok
Pa da i za Hrvatsku je rekao da bi se trebala vratiti pod uticaj rusije.
Sada očekujemo rusku odmazdu i to nije krivica putina...normalno :A00:

Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 22:00
by Marin Bralic
lex-lutor wrote: Da upravo tako !

Ti kao vlasnik oruzja ces sigurno ici raditi reda kod svog susjeda, jedva cekas da zaradis prijavu za remecenje reda i mira pa ostanes na 3g bez oruzja dok sud dokaze tvoje plemenite namjere ?
A nista, u tom slucaju, glavu u pijesak i prst u uho.
Ne dao Bog, pa da ti bliznjeg na ulici mlate, zelio bi da se u blizini nadje osoba poput tebe? I da produzi dalje…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 14 Oct 2022, 22:11
by Marin Bralic
lex-lutor wrote:
Mirok wrote:....Još kada znaš da će ta pijandura sutra doći i nastaviti tući i tvoju ženu........
Cemu izvrtanje teza , pun mi je kufer te Ukraine !

Da li je Putin bio VRLO JASAN i precizan po pitanju guranja NATO-a u svoje dvoriste, znaci SVI su znali sto sljedi i kako ce reagirati a sada se kao fol cudom cude ?

Ne opravdavam ali ako te netko 5 puta upozori da ces dobit po nosu ukoliko ne prestanes zajebavati, a ti i dalje zajebavas pa zavrsis slomljenog nosa sam si kriv, ne moze jednostavnije. Ukraina ce biti nova pustinja u EU ali ne krivicom Putina !
Izvrtanje teze?
Cinjenica je da je jedna veca i jaca drzava, pregazila granicu i sa vojskom presla na teritorij manje i slabije drzave.
To cak nije, barem ne otvoreno, napravio ni Milosevic.
Imas mozda opravdanje i za Milosevica? I on je prvo upozoravao, njegova svita takodjer po razno raznim sajkaca mitinzima su prvo upozoravali…
Doista ne vidis poveznicu izmedju povijesti nase drzave i ovoga sto se dogadja u Ukrajini?

Nato u dvoristu?
Ajd napadni ti svojeg prvog susjeda jer ti se, eto, ne dopada sto on radi na svojem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 03:15
by Hawk
Marin Bralic wrote:...Izvrtanje teze? Cinjenica je da je jedna veca i jaca drzava, pregazila granicu i sa vojskom presla na teritorij manje i slabije drzave.
Je to činjenica, ali to ne znači da je cila i kompletna priča, nego je ta ćinjenica izvučena iz konteksta i ka takva iako je istina, ima sasvim krivo značenje.
Činjenica je isto tako da u vrijeme
kad Ukrajina ka držana ili nacija uopće nije postojala, poljaci su osvojili veliki dio Hazarije, pa su Rusi nakon toga rastirali Poljake i na tom teritoriju proglasili Ukrajinu.
Znači Rusija nije nastala sama od sebe, ili nekom svojom borbom za neovisnost, nego su je ustvari stvorili Rusi. Ovo je ukratko i pojednostavljeno, da se lakše razumi.

Činjenica je isto tako da su Rusi, na Kubu (Amerima u dvorište) 1962. godine dopremili nuklearne glave. Bilo je jako napeto, ja se toga dobro sićan, cili svit je strahova od katastrofe,
međutim razum je prevladao, jer USA tada nije vodila korimpirana senilna budala ka što vodi sada, pa je došlo do dogovora, nuklearne glave su maknute i sve je završilo dobro.
Sad smo imali prilično istu situaciju, nisu još bile u pitanju nuklearne glave, ali NATO baze na par stotina kilometara od Moskve Putin sigurno nije smio dozvoliti, toga svak mora biti svijesan.
Upozoravao je toliko puta, razuma na drugoj strani nije bilo. Ukrajina se gurala u NATO, što je suprotno dogovoru o Ukrajinskoj neovisnosti. I što mu je drugo ostalo ???
Znači, Ameri su bili spremni razumno pregovarati kad se radilo njima pred vratima, a sada ka je daleko i kad ih vodi senilni idiot, to je njima sasvim druga stvar.

Nadalja, činjenica je i to da su Ameri masu puta kao jači napali manje jake države, napravili u njima sranje, a da takoreći nikome nije smetalo.

E pa sada posloži cilu priču, pa onda vidi koliko ta tvoja "činjenica" ima težine. Pa nema ama baš nikakve.

Marin Bralic wrote: Nato u dvoristu? Ajd napadni ti svojeg prvog susjeda jer ti se, eto, ne dopada sto on radi na svojem.
a kakve ovo veze ima sa ičim ??? :roll:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 03:29
by Hawk
lex-lutor wrote:... Cemu izvrtanje teza , pun mi je kufer te Ukraine !
Da li je Putin bio VRLO JASAN i precizan po pitanju guranja NATO-a u svoje dvoriste, znaci SVI su znali sto sljedi i kako ce reagirati a sada se kao fol cudom cude ?
Apsolutno je tako. Pa jbt ovi neki ka da su prije 6 miseci sa Marsa pali, pa pojma nemaju što je sve prethodilo Ruskoj invaziji. Niko se ne pita što je to bija Bataljun Azov i kakve su oznake
pripadnici Azov-a nosili i kako su bili tretirani i od strane EU, pa čak i od strane Ukrajinske vlade, a sada su preko noći i za jedne i za druge postali heroji.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 09:23
by Mirok
Čuj rečenicu...
Rusija nije nastala sama od sebe ili svojom borbom za neovisnost,nego su je ustvari stvorili rusi. :A00:

Stvarno su države bivšeg SSSR blesave,rusi im pružaju mogućnost povratka majci rusiji,a oni takav slastan kolač ne žele prihvatiti.
A tako im je lijepo bilo pod rusima :lol:

A ako netko ne vidi poveznice u nekim prethodnim pitanjima.....ok.

Azov?
Rusi kada čuju da je Azov u njihovom sektoru,bježanija nastane prije bitke.
Isto vrijedi i za bradonje,a i za druge.
Inače,čudno mi je da nekome smeta Azov,a ne smeta mu demokrata Staljin čiji nasljednik danas provodi njegovu politiku u Ukrajini.
A to da putin ima razloge,naravno,imao ih je i Staljin.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 09:29
by samoborac
Napadački ratovi se vode radi ekspanzije, dominacije, kontrole i pljačke. Povodi su različiti i nikad nemaju veze sa stvarnim razlogom.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 10:09
by Hawk
Mirok wrote:Čuj rečenicu...
Rusija nije nastala sama od sebe ili svojom borbom za neovisnost,nego su je ustvari stvorili rusi. :A00:
Svaka čast, vidi se da pažljivo čitaš :A28: da, tu si me ulovija. Moja greška, umisto Rusija tribalo je pisati Ukrajina, pa triba biti ovako:

Ukrajina nije nastala sama od sebe ili svojom borbom za neovisnost, nego su je ustvari stvorili Rusi.

Ne kažem ovime da je zato Rusi sada tribaju spržiti, ali bitno je da se svaki dio priče gleda u kontekstu, a ne van konteksta

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 10:11
by lex-lutor
samoborac wrote:Napadački ratovi se vode radi ekspanzije, dominacije, kontrole i pljačke. Povodi su različiti i nikad nemaju veze sa stvarnim razlogom.
Kao i svi drugi ratovi, u pravilu kada obje strane imaju interesa i tu se nista nece promjeniti narednih 1000g..

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 10:14
by lex-lutor
Marin Bralic wrote:.....Cinjenica je da je jedna veca i jaca drzava, pregazila granicu i sa vojskom presla na teritorij manje i slabije drzave.
To cak nije, barem ne otvoreno, napravio ni Milosevic.
Pitam ja tebe zasto je cjela EU 2014 sutila kao zadnje govno, kako im tada nije smetala Putinova igra... No kada pogledas koji projekti su se gradili tih godina mozda uspijes povezati pricu, neka se on malo zaigra bitno da mi dobijemo "cevke za energente " !!!

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 10:17
by samoborac
Obje strane imaju interesa? Normalno je da će se napadnuti braniti. Osim ako ne misliš na USA-Rusija preko Ukrajine.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 10:47
by Mirok
To bi značilo da smo domovinski rat vodili iz interesa ?
Zanimljiva teza.
Mislio sam da nam je bio nametnut ?
Kao sada i Ukrajini.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 10:50
by Mirok
Hawk wrote:
Mirok wrote:Čuj rečenicu...
Rusija nije nastala sama od sebe ili svojom borbom za neovisnost,nego su je ustvari stvorili rusi. :A00:
Svaka čast, vidi se da pažljivo čitaš :A28: da, tu si me ulovija. Moja greška, umisto Rusija tribalo je pisati Ukrajina, pa triba biti ovako:

Ukrajina nije nastala sama od sebe ili svojom borbom za neovisnost, nego su je ustvari stvorili Rusi.

Ne kažem ovime da je zato Rusi sada tribaju spržiti, ali bitno je da se svaki dio priče gleda u kontekstu, a ne van konteksta
Znaš,vrag je u detaljima :mrgreen:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 15 Oct 2022, 14:05
by IB43
Inače, nacije kao ideja i pokreti formiranja nacionalnih država nastaju krajem 18og stoljeća. Do tada su države bile kraljevine i bile su onolike kolike su kraljevi mogli osvojiti, bez obzira na obilježja ljudi koji tu žive, nije to bilo nešto na što se obračalo pažnju. Niti je ljude itko išta pitao.

Formiranjem nacija, formirala se i ukrajinska, na temelju svih obilježja zasebne nacije (jezik, tradicija...). I pokušali su osnovati svoju vlastitu državu. Međutim bili su napadnuti od boljševičkog SSSRa i osvojeni. I tako su ostali do 1991.

Teze da su Rusi stvorili Ukrajinu su gnjusna laž. Oni su je osvojili i porobili, a bilo je i genocida - holodomor.
Gnjusna laž, poput one da Hrvati nisu nikada imali vlastitu državu i oslobodili nas 1918te, a zapravo smo pokatoličeni Srbi.

Inače kraljevina Hrvatska je jedna prvih slavenskih kraljevina uopće. A Kievan Rus (Ukrajina), jedna od prvih jačih slavenskih sila.

Ruski i srpski iredentizam su poput klonova, i žalosno je vidjeti da ljudi koji su žrtve tog iredentizma ne uviđaju tu činjenicu.
Iste laži, iste metode kreiranja pseudopovijesti, iste metode osvajanja i asimilacije. Ista mitomanija o vlastitoj superiornosti.

Uostalom, pogledajte zadnje glasanje u UNu. Tko je na kojoj strani. Zaista su neprijatelji Rusije živo zlo, slobode i demokraciju treba zatrti i napokon priznati da su Rusija, Kina, Sjeverna Koreja, Iran, Afrika.... ono što ljudima zapravo treba i ono što je dobro.

Dobro je rekao jedan Englez. Fašisti budućnosti će se nazivati antifašistima. Vidovnjak, nije teško pogoditi i na koga je mislio.
Do Barbarose, Staljin je bio Hitlerov saveznik i osvajao je istočnu Europu paralelno sa Hitlerom.

Okretanje leđa i ignoriranje agresije je dovelo do 2 svjetska rata. Jedna od temeljnih ideja iza UNa je upravo spriječavanje agresija i pokretanje novih svjetskih ratova. Agresora treba zaustaviti u početku. Drugačije, dolazi WW3. Ignoriranje agresije ide na ruku jedino agresoru i nikome više. Svijetu donosi samo jad, pokazalo se točnim i ovaj put, ignoriranjem agresije i aneksije Krima 2014te.

I nemojte samo početi filozofijama o zlom Zapadu. Navedite primjer ovakvog rata, a da ga je pokrenuo Zapad iza WW2. Znači, osvajanje teritorija, negiranje identiteta, totalno razaranje, prijetnje nuklearnim oružjem.... Prvo takav primjer, onda možemo i o Zapadu.

Priče o širenju NATOa su zaista za malu djecu. Nikada Ukrajina nije razmatrana za članicu, niti su imali potporu svih članica. Nemaju ni sada.
Poslušajte Putina prije invazije. On govori iredentiaričke teze i time se opravdava, nigdje NATOa. Ovo je sve oko ruskog iredentizma. Pa sam Putin govori o tome.
Ne trebate slušati mene, poslušajte Putina, sve je objasnio. I ne treba IQ veći od 80 za ga shvatiti. Ukrajina je trebala biti samo početak.