Page 1 of 1
leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 14:45
by PROOF
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 14:51
by J07@
na hrelicu

Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 14:53
by PROOF
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 14:55
by toni_u
pa to ti je taman to,30kn leptir i ovo ostalo ti je za put.
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 14:56
by PROOF
nisam mislil neku staru kramu uzet..neki "posteni" leptir..imo sam prije jednog ali sam ga izgubil...dal sam za njega 170 kn....
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 15:05
by toni_u
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 15:51
by PROOF
od ovih svih stranica naso sam, nekog jadnog leptira...ali na jednoj nema slika tak da neznam koji je leptir a koji neki drugi a na zadnjoj stranici je sekcija u izradi..ali svejedno hvala....

Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 16:48
by J07@
da inace je problem upisat lokaciju u profil

Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 19:27
by Knife_maniac
Leptir je sranje od noza.
Ja sam svoj platio 190 kn(Albainox - Spanjolska)
Nije bas previse praktican za neku ozbiljniju upotrebu, nema futrolu,
nezgrapan za nosenje u djepu (otvori se sam !!!!!)
jedino je dobar ako hoces nauciti ballisong i kurciti se po kvartu.
Na mom je materijal drski/rukohvata i bravice grozan pa se brzo rasklimao i "istockao" na mjestima gdje je bravica udarala u spic ostrice.
Ako hoces nauciti ballisong preporucam da si prije napravis plasticni "prototip" za vjezbu tako ces izbjeci izmasakrirane ruke.
A mozes si i sam napraviti pravog, metalnog leptira, imas brdo tutoriala po netu.
Moj je uglavnom sluzio za rezanje pizze na praxi i neobavezno mlataranje po rukama kad sam bio nervozan.
Vec ga godinama nisam koristio niti nosio =)
Evo i slika:
http://forum.hr-oruzje.org/download/fil ... &mode=view
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 19:46
by upitnik
Leptir i teteis najbolje za smirit živce !!!!!!

Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 19:47
by Knife_maniac
I svakako izbjegavati ostrice tipa Kriss jer "makeri" dosta cesto isprofiliraju obje strane ostrice (

) pa bude gadno
http://i1.iofferphoto.com/img/item/535/ ... f211bk.jpg
Ako hoces nesto kvalitetnije i dugovjecnije, preporucam neku poznatiju firmu a ne nozice sa buvljaka.
Hint: Molim modove da spoje zadnja 2 posta. Merci beaucoup !
Edit by k.horvat: presitan mi je tekst, da pa ne vidim tvoj zahtijev! 
Re: leptir(balisong)
Posted: 07 Feb 2009, 20:12
by Legion66
Kris oštrica je opasna za prste, al jebački izgleda. Ja imam jedan tanki iz Solingena. Njega sam dobil za jeftilenski Mamutov multi tool.
Re: leptir(balisong)
Posted: 08 Feb 2009, 00:31
by PROOF
a dobro nisam opet takav noob

znam par trikova s tim ali zelio bi sad to usavrsiti..i imo bi gha za azjebanciju doma ane za neku ozbiljnu upotrebu...i imo sam sa obje strane naostrenoga i samo sam se par put porezal

..bio bih zahvalan ak neko zna di mogu nabavit ovakvog.......
Re: leptir(balisong)
Posted: 08 Feb 2009, 00:56
by Knife_maniac
To je Benchmade, samo ne vjerujem da ce ti se uklopiti u onih 200 kn
Pogledaj u maestralprom-u, replikart-u dal ga imaju ili nekoj drugoj trgovini koja prodaje njihove nozeve.
Ili se raspitaj tko je njihov uvoznik i distributer (mozda Nobile zna ?!) pa ih kontaktiraj.
Ja ih kod nas nisam bas vidjao cesto, pogotovo ne kvalitetnije leptire.
Re: leptir(balisong)
Posted: 08 Feb 2009, 01:00
by PROOF
nisam mislio na tocno ovog nego nekaj slicno ovome..na drske mislim....a kolko otprilike dode?
Re: leptir(balisong)
Posted: 09 Feb 2009, 23:31
by zmenk
ma leptir je zakon
svi smo ka dica tili znat vrtit nuncage i leptira ... ja iman trenutno dva kuci i neka ih ...
proof imas ode nesto
http://minishop.t-com.hr/argus/ProductL ... n=3&ppsn=1
http://www.suzavac-argus.com/nozevi.html
to su sve neka kineska sranja al boli te briga ... bitno da se vrti

)
iako bi ja na tvom mistu uzea spyderco kemijsku pa nju vrtia ... neman sad para za nju al doci ce

Re: leptir(balisong)
Posted: 10 Feb 2009, 18:17
by PROOF
jesam ja glup ili sta..ali vidim samo jedan leptir i to na drugom linku.......btw hvala buraz....

Re: leptir(balisong)
Posted: 10 Feb 2009, 19:32
by J07@
vidjeh danas u lovcu jedan tanki elegantni
skoro da ga nisam kupil umjesto ulja
pogadete da nje puno skuplji

Re: leptir(balisong)
Posted: 10 Feb 2009, 19:48
by PROOF
kakav??u varazdinu u lovcu??? mozes nac na internetu sliku ak ne tocno takvog bar nekog slicnog???
Re: leptir(balisong)
Posted: 11 Feb 2009, 23:15
by zmenk
PROOF wrote:jesam ja glup ili sta..ali vidim samo jedan leptir i to na drugom linku.......btw hvala buraz....

moze bit da ih i nema
to san izvuka linkove iz bookmarksa tako da i neznam napamet tocno sta imaju ali san prepotstavlja da imaju leptira posto imaju uglavnom sve moguce kopije i ludosti