Moja osobna tragedija (ipak ispalo dobro na kraju :)
Posted: 09 Jun 2009, 13:36
Nekome moram dusu otvorit, curu ovo nezanima, kao ni ostale oko mene..
Zbog malo djetinjastog ponasanja i puno glupe hrvatske administracije ostao sam na neko vrijeme bez oruzja..
Naime, 2005 sam imao mali incident u jednom bircu, nebi tu nista neobicno bilo da svi nismo bili evidentirani i sve je zavrsilo na sudu, prekrsaj zbog remecenja javnog reda i mira.
Uredno sam platio kaznu cim je stigla. I mislio sam da je to iza mene.
2006 Nabavljam 2 lovačke puške.
Krajem 12mj. 2008 podnosim zahtjev za nabavku lovačkog pištolja. Ništa mi neodgovaraju 5mj. pitam se koji je vrag i zivkam ih.
svibanj 2009 Dobivam poziv da dodjem u policiju da nesto potpisem u vezi dozvole. Sav sretan odlazim tamo, misleci kako je sve rijeseno.
Kad gospodja rece sljedece: Po novom zakonu nemozete dobiti dozvolu ukoliko se vodite da imate prekršaj, prekršaj se briše nakon 3 godine. No pravomocnost mog prekrsaja iz 2005, je nastupila tek u 9mj 2006. tako da mi se prekrsaj brise tek u 9-10mj 2009 ako i to odrade kako spada, sto posto cu ih morat terat da to odrade.
Znaci zahtjev mi je odbijen za dozvolu mi odbijen, covjek s kojim sam dogovorio za pistolj ceka (svaka mu cast! i pozdravljam ga ovim putem ako cita ovo), i ja tek onda u 10mj 2009 tek mogu ponovno zatraziti dozvolu i onda sve ispocetka.
No dobro.. reko kad sam toliko cekao nema frke.
Da bi mi danas stiglo rijesenje o oduzimanju oruzja i da ga moram odjavit u roku 8dana.
. Znaci one 2 puske iz 2006. .. u pič.. materinu.. sta ste mi davali uopce to ako sad moram vracat. uglavnom sad se moram jebat oko prijepisa na starog i sto stvrai taksi i gluposti. a sve zbog 3mjeseca do isteka prekrsaja. i onda opet u 9-10mj sve vracat nazad na sebe. ludnica. i k tome uzmite to da trenutno sam na faxu u drugom gradu a sve moram rijesavat doma u Brodu.
Slobodno mogu uzet te puske sto su mi jos ostale par dana i ubit se..

Zbog malo djetinjastog ponasanja i puno glupe hrvatske administracije ostao sam na neko vrijeme bez oruzja..
Naime, 2005 sam imao mali incident u jednom bircu, nebi tu nista neobicno bilo da svi nismo bili evidentirani i sve je zavrsilo na sudu, prekrsaj zbog remecenja javnog reda i mira.
Uredno sam platio kaznu cim je stigla. I mislio sam da je to iza mene.
2006 Nabavljam 2 lovačke puške.
Krajem 12mj. 2008 podnosim zahtjev za nabavku lovačkog pištolja. Ništa mi neodgovaraju 5mj. pitam se koji je vrag i zivkam ih.
svibanj 2009 Dobivam poziv da dodjem u policiju da nesto potpisem u vezi dozvole. Sav sretan odlazim tamo, misleci kako je sve rijeseno.
Kad gospodja rece sljedece: Po novom zakonu nemozete dobiti dozvolu ukoliko se vodite da imate prekršaj, prekršaj se briše nakon 3 godine. No pravomocnost mog prekrsaja iz 2005, je nastupila tek u 9mj 2006. tako da mi se prekrsaj brise tek u 9-10mj 2009 ako i to odrade kako spada, sto posto cu ih morat terat da to odrade.
Znaci zahtjev mi je odbijen za dozvolu mi odbijen, covjek s kojim sam dogovorio za pistolj ceka (svaka mu cast! i pozdravljam ga ovim putem ako cita ovo), i ja tek onda u 10mj 2009 tek mogu ponovno zatraziti dozvolu i onda sve ispocetka.
No dobro.. reko kad sam toliko cekao nema frke.
Da bi mi danas stiglo rijesenje o oduzimanju oruzja i da ga moram odjavit u roku 8dana.
Slobodno mogu uzet te puske sto su mi jos ostale par dana i ubit se..