Page 1 of 1
Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 11 Mar 2010, 15:26
by SSG
Ovo je dosta kompleksno pitanje iz razloga što ne trošimo svi jednako.
Evo mojih prijedloga a molim da kolege stave broj ispred odgovora koji im najviše odgovara(specifikacija troškova poželjna

)
1. manje od 3000 kuna
2. 3001-5000 kuna
3.5001-7000 kuna
4.7001-10000 kuna
5.10001-20000 kuna
6. više od 20001 kuna
Ja sam prošle sezone skromniji nego prijašnjih,potrošio sam oko 7000 kuna,ne više.
Pretprošle sam preko 35000
Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 11 Mar 2010, 17:30
by dobra kob
fulo si forum hh
registriraj se na forumu Lovac ako vec nisi

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 11 Mar 2010, 18:02
by nobile157
Zašto misliš da je čovjek fulao forum?
Ovo je tematski dio foruma o lovu i tko želi i može o tome nešto reći, samo naprijed.
Oni koji ne mogu potrošiti toliko novaca za svoj hobi, tja, nije čovjek koji može za to kriv.
Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 11 Mar 2010, 18:11
by Mike_Torello
Lani sam bio samo na otvorenju lova, ako bi placao "lov za goste" to bi me kostalo cca 100kn po odlazku, placam godisnje 150kn za markicu sto je ujedno i clanarina pri lovackom savezu, posto ne idem u lov vise od 2x na godinu (za sada) ne isplati mi se platiti upisninu od cca 1000kn i placati clanarinu koja je kod nas 1200kn ako me pamcenje sluzi (i jos imati obaveze prema drustvu), jos metka jednog nisam imao prilike ispaliti u lovu na neku divljac, a iskreno to mi ni ne fali, radije ugrijem cijev na streljani. Opremu koju kupujem ne sluzi samo za lov pa nemogu ni to ukljuciti u troskove lova, dakle moj komplexni broj je stavka broj 0) manje od 500kn na godinu!
Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 11 Mar 2010, 20:20
by BOXI
Ja sam u lovu gotovo svaki tjedan ali troškovi za municiju i opremu te gorivo su cca 3000 kn godišnje.
Puno veći su troškovi "trećeg pogona" i kad mi žena prigovori kaj tako dugo traje taj lov da me nema na ručak ili ručko-večeru ja joj kažem da su me kao mladog lovca učili da lov traje 24 sata a po potrebi i duže.
Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 12 Mar 2010, 17:28
by SSG
Mike_Torello wrote:Lani sam bio samo na otvorenju lova, ako bi placao "lov za goste" to bi me kostalo cca 100kn po odlazku, placam godisnje 150kn za markicu sto je ujedno i clanarina pri lovackom savezu, posto ne idem u lov vise od 2x na godinu (za sada) ne isplati mi se platiti upisninu od cca 1000kn i placati clanarinu koja je kod nas 1200kn ako me pamcenje sluzi (i jos imati obaveze prema drustvu), jos metka jednog nisam imao prilike ispaliti u lovu na neku divljac, a iskreno to mi ni ne fali, radije ugrijem cijev na streljani. Opremu koju kupujem ne sluzi samo za lov pa nemogu ni to ukljuciti u troskove lova, dakle moj komplexni broj je stavka broj 0) manje od 500kn na godinu!
Mike, onda si po točkom 1

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni
Posted: 12 Mar 2010, 19:56
by Mike_Torello
ali da, veci je raspon (2500) od mojeg potrosenog (500) do maximalnog limita u mojoj grupi (3000) nego sto je razlika između prvog i drugog (2000) =) zato sam rekao da sam u nultoj grupi! =)