Page 1 of 1

Nova pila

Posted: 26 Aug 2008, 19:43
by patch
Stigao je Cold Steel Trailmaster.... ajme koja mrcina.

Re: Nova pila

Posted: 26 Aug 2008, 19:56
by Mike_Torello
kulike penez? =)

Re: Nova pila

Posted: 26 Aug 2008, 20:30
by patch

Re: Nova pila

Posted: 26 Aug 2008, 20:36
by stari-nakovanj
dobar komad...kad ce na krstenje? i obavezno slike sa krstitki :mrgreen:

Re: Nova pila

Posted: 26 Aug 2008, 21:14
by patch
Sve se nadam uskoro.... moram pronaci dobru priliku... Do sada je prime nož bio Fallkniven A1, ali u usporedbi s ovim, ne znam kako ga nazvati, pojam nož dobiva sasvim drugu dimenziju.... Cudovisno je prestrasna rijec.... Ovo je nevjerojatno... Lijepo lezi u ruci - drugacije od A1 ili cega drugog.

Re: Nova pila

Posted: 30 Aug 2008, 21:30
by patch
upravo sam ju dooštrio sa specijalnim brusom (Lansly saphire) visoke finoće.... na dodir brije, a s papirom čuda čini.... nevjerojatno...

Re: Nova pila

Posted: 20 Sep 2008, 10:26
by nobile157
Dobar je, ali malo prevelik, Recon Scaut je bolji, manji, zgodniji za rukovanje, a iste snage, pravi i najbolji Bowie nož.

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 08:48
by Mr.Cabdriver
nobile157 wrote:Recon Scaut je bolji, manji, zgodniji za rukovanje, a iste snage, pravi i najbolji Bowie nož.
"pravi i najbolji Bowie nož"... Pravi nije - fali mu koji cm u dimenzijama - ako uopće postoji "pravi" bowie nož s obzirom da nitko živ ne zna kako je izgledao... najbolji isto nije ali je sigurno u top 5 najboljih bowie noževa. Kad nabavim Randall sportsman's bowieja za jedno 3 godine onda ću moći usporediti svog recon scouta i randalla pa ćemo vidjet koji je bolji. Meni je osobno RS jako drag nož i slažem se sa praktičnošću i snagom noža v.s. šlampavošću trailmastera. Al i to ovisi o veličini šake i snazi rukovatelja. Meni oba leže jako lijepo u rukama mada bih isto dao laganu prednost recon scoutu zbog te njegove univerzalnosti. Za finjak posliće su oba k***c jer su preteški i predebeli... za grube poslove su isto k***c jer su preskupi da ih se razjebava na terenu (san mai III). Al su kao stvoreni da stoje u vitrini :twisted: ... zato će ovih dana (unutar 6 mjeseci) past jedan "niger" recon scout od svojih 100-injak eura kojem ću vadit mast kad se opet krene u survival avanture ako razjebano koljeno dopusti! :A39:

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 19:30
by nobile157
Mr.Cabdriver wrote:
nobile157 wrote:Recon Scaut je bolji, manji, zgodniji za rukovanje, a iste snage, pravi i najbolji Bowie nož.
"pravi i najbolji Bowie nož"... Pravi nije - fali mu koji cm u dimenzijama - ako uopće postoji "pravi" bowie nož s obzirom da nitko živ ne zna kako je izgledao... najbolji isto nije ali je sigurno u top 5 najboljih bowie noževa. Kad nabavim Randall sportsman's bowieja za jedno 3 godine onda ću moći usporediti svog recon scouta i randalla pa ćemo vidjet koji je bolji. Meni je osobno RS jako drag nož i slažem se sa praktičnošću i snagom noža v.s. šlampavošću trailmastera. Al i to ovisi o veličini šake i snazi rukovatelja. Meni oba leže jako lijepo u rukama mada bih isto dao laganu prednost recon scoutu zbog te njegove univerzalnosti. Za finjak posliće su oba k***c jer su preteški i predebeli... za grube poslove su isto k***c jer su preskupi da ih se razjebava na terenu (san mai III). Al su kao stvoreni da stoje u vitrini :twisted: ... zato će ovih dana (unutar 6 mjeseci) past jedan "niger" recon scout od svojih 100-injak eura kojem ću vadit mast kad se opet krene u survival avanture ako razjebano koljeno dopusti! :A39:
Imam crnog Recon scauta, imao sam Trail mastera, a imam i Randala, doduše Trailblasera, ali je ipak Randall. Probao sam SOG-a Navy Seals, Chris Reeva Shadow, imam AL MARA SOG Bowie, imao sam Laredo Bowie itd. itd, ali RS VG1 je nešto najbliže praktičnom i pravom nožu što se može dobiti, gledajući na praktičnost i sve ostale detalje.

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 19:34
by Knife_maniac
nobile157 wrote: Probao sam SOG-a Navy Seals
Ovo ???
http://www.teraasekeskus.com/images/ext ... fe2000.jpg

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 19:43
by patch
nobile157 wrote: Imam crnog Recon scauta, imao sam Trail mastera, a imam i Randala, doduše Trailblasera, ali je ipak Randall. Probao sam SOG-a Navy Seals, Chris Reeva Shadow, imam AL MARA SOG Bowie, imao sam Laredo Bowie itd. itd, ali RS VG1 je nešto najbliže praktičnom i pravom nožu što se može dobiti, gledajući na praktičnost i sve ostale detalje.

Nigdje ne spominjes Fallkniven. Kakva su ti zapazanja o njemu?

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 19:45
by nobile157
Knife_maniac wrote:
nobile157 wrote: Probao sam SOG-a Navy Seals
Ovo ???
http://www.teraasekeskus.com/images/ext ... fe2000.jpg
Da, baš taj sam imao, vrhunski nož u svakom pogledu.

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 19:49
by nobile157
patch wrote:
nobile157 wrote: Imam crnog Recon scauta, imao sam Trail mastera, a imam i Randala, doduše Trailblasera, ali je ipak Randall. Probao sam SOG-a Navy Seals, Chris Reeva Shadow, imam AL MARA SOG Bowie, imao sam Laredo Bowie itd. itd, ali RS VG1 je nešto najbliže praktičnom i pravom nožu što se može dobiti, gledajući na praktičnost i sve ostale detalje.

Nigdje ne spominjes Fallkniven. Kakva su ti zapazanja o njemu?
Fallknivena imam, model F1, sa ručkom od micarte, posebna verzija. Jedan od najboljih noževa, bolji čelik od Cold Steela (VG 10 laminirani prema VG 1 San Mai III), veličina je praktična, nož je oštar kao žilet, kožna futrola. Svakako preporučujem.

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 19:59
by patch
nobile157 wrote:
patch wrote:
nobile157 wrote: Imam crnog Recon scauta, imao sam Trail mastera, a imam i Randala, doduše Trailblasera, ali je ipak Randall. Probao sam SOG-a Navy Seals, Chris Reeva Shadow, imam AL MARA SOG Bowie, imao sam Laredo Bowie itd. itd, ali RS VG1 je nešto najbliže praktičnom i pravom nožu što se može dobiti, gledajući na praktičnost i sve ostale detalje.

Nigdje ne spominjes Fallkniven. Kakva su ti zapazanja o njemu?
Fallknivena imam, model F1, sa ručkom od micarte, posebna verzija. Jedan od najboljih noževa, bolji čelik od Cold Steela (VG 10 laminirani prema VG 1 San Mai III), veličina je praktična, nož je oštar kao žilet, kožna futrola. Svakako preporučujem.
Znam, imam A1, i s druge strane Cold Steel Trailmastera

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 20:09
by Knife_maniac
nobile157 wrote: Da, baš taj sam imao, vrhunski nož u svakom pogledu.
Daj malo vise o njemu. Ja sam zagrizao za Tigersharka.

Re: Nova pila

Posted: 21 Sep 2008, 20:21
by nobile157
Nećeš pogriješiti ako uzmeš bilo koji SOG, svi su odlični, a cijena nije previsoka.
Inače se reklamira kao nož koji može izdržati 17 metaka kalibra .45ACP ispucanih u oštricu od naprijed, a da ih nož presiječe bez većih oštećenja.