Page 1 of 1

signalni pištolj izrada ???

Posted: 16 Jun 2011, 19:52
by RIKARDO3
Se smije tako nešto napravit?? i kako bi se to napravilo nacrti itd
svaka informacija dobro došla

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 24 Jun 2011, 06:36
by Barut
Što se zakona tiče, "oružje" za signalizaciju se ne smatra oružjem, dakle smije se.

To planiraš sam praviti, ili dati nekom od obrtnika da ti izradi?
Ali pojasni molim te zašto bi to pravio kad je puno jednostavnije nabaviti postojeći? Možeš li reći zašto ti treba, odnosno kakve zahtjeve imaš (koji kalibar, materijal, mehanizam...)

Evo jednog nacrta, ali kao što vidiš to baš nije tako jednostavno.
Nacrt Walther Mod. Heer
Nacrt Walther Mod. Heer

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 24 Jun 2011, 19:07
by Papilon
Želi postati majstor..... :mrgreen:

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 25 Jun 2011, 18:47
by Barut
Ha ha, izgleda da si u pravu :mrgreen:

Ako od svega ovoga ne može naći nešto što mu odgovara, očito je nešto drugo posrijedi :?
plfw.jpg

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 26 Jun 2011, 13:55
by BOXI
E ovo nije humano :A01: sad nebum mogel spavati od muke :A10:

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 26 Jun 2011, 16:43
by Papilon
Gdje je pri vragu našel toliki kup železja..... :o :mrgreen: :A18:

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 28 Jun 2011, 19:57
by Barut
To je kolekcija jednog francuza, skuplja te signalne već par desetaka godina. Ali to su samo pištolji, ima on i puške. :A19:

Ovo su puške francuske proizvodnje:
plf1.jpg

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 28 Jun 2011, 21:04
by Papilon
To si ti vidjel u živo, mislim kaj je da je ali to je impresivna zbirka, čak i za mene !! :A25:

Re: signalni pištolj izrada ???

Posted: 28 Jun 2011, 23:51
by Barut
Nažalost nisam :A00: , to su fotke koje je postao na jednom francuskom forumu na kojem sam istraživao povjest signalnog oružja u Francuskoj (i razmišljao koji je sljedeći komad koji ću nabaviti :A19: ). Ali u svakom slučaju, vrlo impresivna zbirka, skoro sam pao sa stolice kad sam to vidio. :A14: