Page 1 of 1

Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 12 Jan 2012, 22:11
by nellazg
Kako to ide?
Što treba od dokumenata?
Zanima me jer bi kupio par kutija metaka za karabin kojih kod nas nema u ponudi.

Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 12 Jan 2012, 22:35
by Original_G
Ja kupio na nasu dozvolu u kettneru u grazu, kolegi s foruma nisu htjeli prodat?

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 15 Jan 2012, 17:02
by nellazg
a kako preko granica?

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 15 Jan 2012, 18:10
by insensate
Hmmm ja sam bio u Kettneru u Grazu kako je Original rekao, s dozvolom i nisu mi htjeli prodati (9x19mm). Koliko ja razumijem jezik, frajer je rekao da nemogu kupiti oni kod nas, isto tako nemogu ni ja kod njih. E sad, možda nisam imao sreće, možda frajer zna pa neda ili nešto treće, nemam pojma.
Ako budeš kupovao vani i ja sam zainteresiran za neke stvari.

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 18 Jan 2012, 14:07
by hacklordsniper
Istina otac vec nema oruzje 4-5 godina, ali njemu je obaveza bila kupovina streljiva u Austriji i Njemačkoj i nikad kaže nije imao ništa osim oružnog lista

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 24 Jan 2012, 01:48
by nellazg
a kako ide kupnja u Mađđarskoj?

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 25 Jan 2012, 12:12
by Zivko Les
Molim Vas mi recite kako mislite LEGALNO uvesti streljivo u RH iz druge države?

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 25 Jan 2012, 15:21
by fricky
Ako se sjecam dobro moglo je 100 komada za osobne potrebe , samo se prijavi na grani kod carinika uz predocenje računa i oružanog lista!

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 25 Jan 2012, 15:40
by IgyBoy
Zivko Les wrote:Molim Vas mi recite kako mislite LEGALNO uvesti streljivo u RH iz druge države?
Ne bi trebalo biti problema oko toga. Kolega iz LD radi u Austriji, vikendima dolazi doma i uredno gore kupuje streljivo i vozi ga doma.

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 25 Jan 2012, 18:38
by Zivko Les
Čitam opet taj zakon, i moram priznati da je nejasno jer se spominje neko odobrenje, ali moja pretpostavka je da bi to mogao biti i oružni list, tako da se povlačim iz bilo kakve daljne diskusije o unošenju. Ja bih osobno pitao na graničnom prelazu preko kojeg se vračam u RH šta oni kažu na te članke zakona, pa neka traže tumačenje koje je onda "zakon".

Re: Kupnja streljiva u Austriji ili Italiji?

Posted: 25 Jan 2012, 20:23
by Hawk
Zivko Les wrote: Ja bih osobno pitao na graničnom prelazu preko kojeg se vračam u RH šta oni kažu na te članke zakona, pa neka traže tumačenje koje je onda "zakon".
Imam loše iskustvo s ovon metodon. Razovarao sa carinikom, sve je izgledalo jednostavno, otišao, kupio streljivo, vratio se na istu carinu, tamo drugi carinici i sasvim drugo tumačenje. Mora san vratiti streljivo natrag. Kasnije sam ga ipak donija, ali o tome ne smijen pisati...