Page 1 of 1

Futrole

Posted: 02 Nov 2008, 22:41
by maxim
Gdje se u HR mogu nabaviti futrole za XDM?
Kako ga nositi (u hlacama, pod ramenom...)9
:A00:

Re: Futrole

Posted: 02 Nov 2008, 22:59
by Mike_Torello
"Sportski" ili "Lovacki" pistolj na drzanje i nosenje?
BTW, imas par furtola i futrola s opasacima trenutno na aukcijama (Uncle Mike's)

Re: Futrole

Posted: 02 Nov 2008, 23:02
by maxim
Mike_Torello wrote:"Sportski" ili "Lovacki" pistolj na drzanje i nosenje?
Dozvola je za "držanje i nošenje", razlog, a nisam htio glumiti lovca i sportaša pa je samoobrana
koji je link za nas noobove
BTW cijenim trud oko foruma...

Re: Futrole

Posted: 02 Nov 2008, 23:10
by Mike_Torello
pogledaj na www.aukcije.hr, u trazilicu upisi futrola

Re: Futrole

Posted: 03 Nov 2008, 08:54
by blackpowder
maxim wrote:Gdje se u HR mogu nabaviti futrole za XDM?
Kako ga nositi (u hlacama, pod ramenom...)9
:A00:

http://www.lion-holsters.com/proizvodi.php?p_id=20

najbolji majstor u Hr i okolici. Svaka futrola koju mi je radio vrijedi zadnjeg centa koji sam dao.

Re: Futrole

Posted: 03 Nov 2008, 11:09
by nobile157
Je, Joža je definitivno najbolji majstor u RH za futrole, samo je spor i u zadnje vrijeme skup.
A za nošenje pištolja ili revolvera, mogu reći da samo seljačine i neodgovorni tipovi nose gan za pojasom hlača ili na sličan način. Oružje se nosi u holsteru, ili u pojasnoj torbici koja je namjenjena za nošenje oružja.

Re: Futrole

Posted: 10 Nov 2008, 22:48
by tomezd
Pogledaj u Lovcu, Vega Holsters.....imam dvije futrole te tvrtke, jednu Fobusovu i jednu Lion holster. Vega su mi najbolje. Cijena od 150 do 350 Kn.

Re: Futrole

Posted: 11 Nov 2008, 01:00
by BojnikPerGall
maxim wrote:Gdje se u HR mogu nabaviti futrole za XDM?
Kako ga nositi (u hlacama, pod ramenom...)9
:A00:

Pod ramenom nemoj nikako nositi! To je filmska fora koja nekome ili nekima lijepo izgleda no nije praktična.
Svakako uzmi pojasnu futrolu koja mora biti dovoljno čvrsta i sigurna.
Ukoliko preferiraš kožu Joža ( lion holsters) je definitivno najbolji, no u zadnje vrijeme je stvarno preskup i pre,pre pre spor!
Želiš li možda plastiku mislim da novi XDM čak i paše u BlackHawkov model SERPA. Holster je odličan, prati konture oružja i osiguran je polugom protiv ispadanja oružja.
Imao sam takva dva, obični model i model s dezenom tj.imitacijom reljefa zmijske kože, no poklonio sam oba prije nego sam počeo s XDM-om.
Inače, funkcioniraju super i nisu skupi. :A19:

Re: Futrole

Posted: 14 Nov 2008, 20:07
by nobile157
po meni, SAFARILAND ima jednu od najboljih futrola uopće, iznutra koža, da ne izguli gan, vani kydex, izvrsno leži, gan se dobro poteže i dobro stoji, bez problema se nosi. A za glock je doista najbolja njegova mala futrolica od plastike :A03:

Re: Futrole

Posted: 15 Nov 2008, 22:40
by omega
Misliš na ovu Safariland?
568_l.jpg
Imam takvu i koristim je za BHP i Star. Futrola je mrak samo je malo bila skupa.

Re: Futrole

Posted: 16 Nov 2008, 20:20
by nobile157
Koliko para, toliko muzike. I ja sam je skupo platio, ali je za sada najbolja koju sam imao (a imao sam ih poprilično).

Re: Futrole

Posted: 22 Feb 2010, 16:14
by lion
neznam jel ovaj topic još aktivan, vidim davne datume...

ovo mi je prvi post ovdje i drago mi je čuti riječi hvale o svojoj radioni ;)

što se tiče sporosti i skupoće to su popratne pojave kod svake CUSTOM MADE varijante svugdje u svijetu...
vozim twingo pa je to valjda dovoljan dokaz da ne zarađujem basnoslovne svote novaca od ovog ručnog rada... :A03:
vrijeme potrebno za izradu često ovisi i o trenutnom stanju u radioni, nemogu prekidati seriju od 1000 futrola radi jedne posebne naruđbe, te situacije uvjek napomenem potencijalnom naručiocu...

nadam se da admini ovo neće gedati kao oglašavanje, jednostavno sam želio iznjeti svoj dio priče...

pozdrav svima
s

Re: Futrole

Posted: 22 Feb 2010, 17:51
by Mike_Torello
Lion dobro nam dosao, ovaj post necemo smatrati kao reklamu =) za dalje se mozemo dogovoriti =)

Re: Futrole

Posted: 22 Feb 2010, 18:15
by lion
Hvala Majk!!!

potražit ću topic za predstavljanje... siguran sam da je tu negdje :)
Ako bude kakvih pitanja u vezi futrola i slično pretpostavljam da bi bilo ok da ekipa šalje na PM...

Re: Futrole

Posted: 23 Feb 2010, 18:18
by nobile157
Her Joža, WELCOME!!! :A13:

Re: Futrole

Posted: 23 Feb 2010, 18:33
by lion
hehe, hvala nobile, ali nije Joža već sin :A03:

:A27:

Re: Futrole

Posted: 23 Feb 2010, 18:41
by lion
ok, pokušavao sam stavit sliku kako piše gore u uputama i uspjelo mi je... naravno stavio sam neku ovako random...
a kak se to briše??? :|

Re: Futrole

Posted: 23 Feb 2010, 19:03
by Original_G
imaš opciju EDIT pa onda editiraš post i izbrišeš

(mislim da ti mora biti u gornjem desnom kutu posta)

Re: Futrole

Posted: 23 Feb 2010, 20:44
by nobile157
lion wrote:hehe, hvala nobile, ali nije Joža već sin :A03:

:A27:
Nema veze, krv je krv :A25:
Pozdrav tati i sinu :mrgreen: