Page 1 of 1
Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 09:52
by sjekira
.. po Sjekiri
nakupila se prašina na ovaj podforum, ajde dajte ljudi malo.. 2 godine nijedan link??
GUNFIGHT REALITIES WHEN CHOOSING A HANDGUN
http://www.gunsamerica.com/blog/gunfigh ... a-handgun/
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 10:08
by timmy75
evo jedan meni zanimljiv tekst o povezanosti dužine cijevi, brzine zrna i preciznosti
http://www.thetruthaboutguns.com/2013/1 ... -accuracy/
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 17:07
by sjekira
fantastičan članak

Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 19:19
by Darko11
Da ,stari je stereotip da je duža puscana cijev preciznija,a nije,cak je zbog vibracija nekad i preciznija kraća cijev.
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 20:08
by Spinnaker
Darko11 wrote:Da ,stari je stereotip da je duža puscana cijev preciznija,a nije,cak je zbog vibracija nekad i preciznija kraća cijev.
pogotovo kada kolicina baruta ne dođe do izražaj zbog ne izgorenosti istoga

Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 22:26
by Darko11
Spinnaker wrote:Darko11 wrote:Da ,stari je stereotip da je duža puscana cijev preciznija,a nije,cak je zbog vibracija nekad i preciznija kraća cijev.
pogotovo kada kolicina baruta ne dođe do izražaj zbog ne izgorenosti istoga

Druga stvar je ako kolicina i tip baruta zahtjeva duzu cijev da sagori sav barut ali ako ne.Npr 7,62x39 u potpunosti sagorjeva u 16 inca cijevi.Cemu onda imati cijev od 20 inca u tom kalibru?
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 22:34
by Spinnaker
bas si nasao mjerodavan kalibar za neku precizu

..bilo lovaci ili streljački
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 22:48
by dejandlesk
Najbolje je da je dužina cijevi takva da doseže 10-ak cm do cilja. To bitno smanjuje mogućnost promašaja!
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 May 2014, 23:41
by Darko11
Spinnaker wrote:bas si nasao mjerodavan kalibar za neku precizu

..bilo lovaci ili streljački
Ne laprdaj gluposti.
dejandlesk wrote:Najbolje je da je dužina cijevi takva da doseže 10-ak cm do cilja. To bitno smanjuje mogućnost promašaja!
To bi bilo idealno ali bi bilo malo problema sa tezinom oruzja,posebno ako gadjas na 1 km udaljenosti a bilo bi problema i pri donosenju oruzja na streljanu.
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 09 May 2014, 07:33
by dejandlesk
Da bi, bi. Stoga se treba približiti meti na duljinu cijevi, pa kud puklo...
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 08 Aug 2014, 23:00
by sjekira
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 09 Aug 2014, 12:17
by Darko11
Link ne radi.
Evo jedne jako dobre knjige o streljackom oruzju drugog svj rata prevedena na nas jezik.
http://www.scribd.com/doc/228320266/Dru ... naoruzanje
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 10 Aug 2014, 19:53
by sjekira
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 10 Aug 2014, 23:46
by stolttom
Otvara, bez problema.
Re: Zanimljivi tekstovi...
Posted: 06 Dec 2014, 11:14
by sjekira