Page 1 of 3
SNIPER KUP 2016
Posted: 08 Jul 2016, 10:35
by Wagner
Ovogodišnji "Sniper kup" održat će se na vojnom strelištu "Kovačevo" na Grobniku u subotu i nedjelju 06/07.08.2016. Raspis sa pravilima na linku ispod. Deadline za prijave 02. kolovoza 2016.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 08 Jul 2016, 11:38
by lex-lutor
Evo i tvoje nocne more da se javi na ovaj proglas...
Kao prvo pohvala ekipi koja ima volje i ove godine organizirati takmicenje !
Imam prijedlog po pitanju lovackog dijela takmicenja, iako ide meni osobno na stetu ali cilj je da to bude druzenje no mora biti i adrenalina..jel tako ??
Ne mora se prihvatiti ali bi rado cuo tvoje misljenje kao i ostalih potencijalnih sudionika ???
1. Lisica se puca, stav lezeci
2. Srnjak se puca, sa stapa
3. Vepar se puca, stojeci
Moje skromno misljenje je da bi time tekma bilo puno zanimljivija i sklonija realnim uvijetima, jer ja prvi kiksam u stojecem stavu !!!
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 08 Jul 2016, 12:43
by jolly
lex-lutor wrote:
Moje skromno misljenje je da bi time tekma bilo puno zanimljivija i sklonija realnim uvijetima, jer ja prvi kiksam u stojecem stavu !!!
Stojeci je stav najtezi i najzahtjevniji. Nista cudno. A takodjer i ja kiksam povremeno u stojecem.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 11 Jul 2016, 07:24
by Spinnaker
Bok Rajko.
zanima me da li M48 prolazi pod povijesnu pušku? ...bez optike je
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 11 Jul 2016, 15:25
by jolly
Prolazi, ali bi trebala neka optika
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 12 Jul 2016, 08:07
by Spinnaker
zbog čega?
nit imam para upuštati se u to, niti želim išta mijenjati na puški.
neka je u originalu
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 12 Jul 2016, 22:21
by jolly
Spinnaker wrote:zbog čega?
nit imam para upuštati se u to, niti želim išta mijenjati na puški.
neka je u originalu
Najbolje je da pitas organizatora.
Osobno ne vidim razlog zasto ne, medjutim u natjecanju sa drugim slicnim puskama sa optikom neces biti konkurentan.
Ali ako organizator dozvoli, zasto ne.
Ovo su ti pravila iz raspisa za natjecanje:
U disciplini „Povijesna puška“ u kategoriju ulaze sve snajperske puške nastale do kraja drugog
svjetskog rata bez obzira na originalnost optike iz tog razdoblja (Mauser K98 i sve inačice,
Mosin-Nagant, Arisaka Type 97, i sl...), udaljenost 300 m, 13 meč-hitaca u streljačku metu "R-
50" promjera 50 cm, (promjer kruga "10" = 5 cm, "crno polje promjera 20 cm", vidi prilog 1.),
vrijeme gađanja 30 minuta. Tri (3) najlošija pogotka će se računati kao probni hitci a preostalih
deset pogodaka se računa kao rezultat meča.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 12 Jul 2016, 22:32
by icebug
Sniper "hrpa" prebačena na rujan.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 13 Jul 2016, 09:08
by lex-lutor
A zasto to Wagner nije objavio ovdje na forumu ??
WAGNEREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Javiiiiiii Seeeeeeeeeeeee !!!
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 13 Jul 2016, 09:38
by Spinnaker
jolly
iznenadio sam se u Vrbovcu kako mi dobro nosi
4 metka za probu
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 13 Jul 2016, 11:59
by lex-lutor
Jel to bilo 300m, otvoreni nisan ?
Svaka cast

Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 13 Jul 2016, 12:21
by Spinnaker
tako je.
sa ruksaka
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 13 Jul 2016, 16:10
by jolly
Spinnaker wrote:jolly
iznenadio sam se u Vrbovcu kako mi dobro nosi
4 metka za probu
Cestitaaam! Krasna grupa!

Bistro oko, mirna ruka, i dobra cijev.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 14 Jul 2016, 01:38
by Darko11
300m otvoreni nisani

,svaka cast Spinnaker
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 14 Jul 2016, 07:30
by Spinnaker
hvala.
čista sreća rekao bih.
dok se oko još nije umorilo.
vjerujem da 13 hitaca ne bi tako dobro izgledalo
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 27 Jul 2016, 20:00
by Wagner
...objavio bi ja odgodu i tu ali je već bilo bržih od mene i hvala. Da mi je još radio-stanica, npr. neki ICOM......hehe di bi mi bio kraj 
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 28 Jul 2016, 06:02
by Spinnaker
A nudio sam ti UKV, al ti odustao...
SNIPER KUP 2016-novi datum
Posted: 25 Aug 2016, 09:32
by Wagner
Pozdrav svima, kako je i najavljeno "Sniper kup 2016" će se održati 10. rujna 2016.g., u subotu, na strelištu "Kovačevo" na Grobniku. Prijave na mail: hrvatskicasnickizbor@gmail.com
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 05 Sep 2016, 08:11
by icebug
Hmmm....tekma opet odgođena za 24.09.

Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 05 Sep 2016, 08:12
by Spinnaker
tako je
