Page 1 of 2

Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 22 May 2017, 09:48
by icebug

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 10 Jun 2017, 14:48
by Spinnaker
Samo da pohvalim Lexa, bolje puca na 800, nego na 600m.
Uvijek sam govorio da je cudak.

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 07:32
by Spinnaker
rezultati u prilogu

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 11:36
by jolly
Decki, lijepo ste se proveli.
Rezultati vidim, iz godine u godinu sve bolji.

Cestitam :A28:

Ajde, malo podijelite slike i dojmove s utakmice kad ulovite vremena!

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 12:26
by lex-lutor
Bilo je DOBRO !

No vjetar je bio pravi neprijatelj, sa ledja je puhao ravno prema metama, negdje oko 300m je ubijao neki bocni a kod meta smjer je vecinom bio sa L na R i u mementima obrnuto...pa kako je koga posluzilo :A03: E sada koliko je bio jak ...recimo da se veci dio vremena nisanilo u lijevi rub plavoga na 800m kako bi pogodak bio negdje oko centra.

Bilo bi odlicno kada bi se to moglo cesce ponoviti jer zainteresiranih ocito ima. Gulas-Cobanac je bio odlican, sudije su imale besplatnu saunu dva dana a mi smo vecinom pogorili na suncu kao rakovi jer nismo imali osjecaj koliko grije uz ludilo od vjetra.

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 12:58
by jolly
Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 13:37
by lex-lutor
jolly wrote:Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
U Subotu je bilo manje vjetra, ali bilo je i miragea, ipak tamo ima dosta vlage i cim malo zagrije , bolje reci cim se pojavi sunce evo njega. Ako mogu birati radje biram mirage nego ovakav vjetar na refule...

Pucalo se sa tezinama zrna od 110 grs pa do 300 grs ( 6-DAsher pa do 338 LapuaM) ali smetalo je svima i to prilicno, tako da sve one price o elaboracijama koje su imune na vjetar ne drze vode. Slovenac do mene je pucao 6-Dasher 110 grs / 860 m/s pa smo zadnih par metaka probali usporedjivati koliko je koga otpuhalo na meti .....recimo 50% manje nego 300WM / 185 grs / 850 m/s... Pripremio se za dobre uvijete pa nije napravio elaboraciju od cca 1100 m/s sto taj kalibar sretno podnosi... Planiraju doci i na Grobnik - Kovacevo 25-ovog pa sam mu rekao da obavezno slozi nesto od barem 1300 m/s pa da vidimo sto to znaci :A02: :A02:

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 14:35
by Spinnaker
lex-lutor wrote:
jolly wrote:Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
U Subotu je bilo manje vjetra, ali bilo je i miragea, ipak tamo ima dosta vlage i cim malo zagrije , bolje reci cim se pojavi sunce evo njega. Ako mogu birati radje biram mirage nego ovakav vjetar na refule...

Pucalo se sa tezinama zrna od 110 grs pa do 300 grs ( 6-DAsher pa do 338 LapuaM) ali smetalo je svima i to prilicno, tako da sve one price o elaboracijama koje su imune na vjetar ne drze vode. Slovenac do mene je pucao 6-Dasher 110 grs / 860 m/s pa smo zadnih par metaka probali usporedjivati koliko je koga otpuhalo na meti .....recimo 50% manje nego 300WM / 185 grs / 850 m/s... Pripremio se za dobre uvijete pa nije napravio elaboraciju od cca 1100 m/s sto taj kalibar sretno podnosi... Planiraju doci i na Grobnik - Kovacevo 25-ovog pa sam mu rekao da obavezno slozi nesto od barem 1300 m/s pa da vidimo sto to znaci :A02: :A02:
Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m?

80% se pucalo sa .308, 10-15% 300wm, jedan 6dasher, jedan 338LM, jedan 8x57, jedan .223 , ukoliko sam nešto izostavio nadopuni me Lex

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 15:22
by jolly
Spinnaker wrote:
Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m?
ma ko bi to mogao biti??? :A25:

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 15:26
by jolly
Sve u svemu lijepo.
Gledajuci, ovako, mislim da je ova tekma zaista organizirana kako mora biti, korektno za sve natjecatelje.
Znaci po nesto za svakog:
F-TR-22lr
F-TR
F-O
I na kraju, 800, m, no limit u kalibru.
Znaci svaka disciplina realno i korektno odradjena, niko nije zakinut po pitanju opreme.

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 12 Jun 2017, 15:46
by Spinnaker
jolly wrote: Znaci svaka disciplina realno i korektno odradjena, niko nije zakinut po pitanju opreme.
Da, al da nema vjetra il da je pucano na Vrapcaku gdje ne puse toliko.
Nije bas isto pucati sa 53gr i 160-180gr po tom vjetru.
Al drugi put cu biti pametniji i uzeti jaci kalibar.

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 09:11
by lex-lutor
Spinnaker wrote:..Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m? ...
hahhahaha..Jolly je dobro napisao.,,,,ma tko bi to mogao biti ????????????

Po meni bilo je sve OK, uvijeti su takvi kakvi jesu i nema tu filozofije,.,,,prilagodi se ili umri ..sto bi rekli...

Krivo mi je sto ce organizator imati poprilicnu statu na " gazebo tendama-satorima " jer mislim da je ona pijavica u momentu napravila mljeveno meso od konstrukcija svih koji su bili postavljeni, sreca da nitko nije dobio nekim ostrim komadom po glavi kada se to sve razletilo...

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 09:51
by jolly
lex-lutor wrote: ,.,,,prilagodi se ili umri ..sto bi rekli...
Jao Lex, pa kod tebe nema umjereno, uvjek ides u neku krajnost! :mrgreen:

U svakom slucaju, kako godinama pratim a ponekad i sudjelujem na ovim utakmicama, vidim slijedeci trend:

1. veci broj natjecatelja, doduse u malom ali konstantnom porastu. :A25:
2. veci broj natjecanja, sad recimo treca godina, kod double alpha. :A25:
3. sponzori su poceli "trzati" (vortex cup), vidjet semo hoce li biti sponzora vise i cesce. :A25:
4. ali ono sta je za gornji komentar najbitinije ("prilagodi se ili umri") - oprema je sve bolja, decki se opremaju :A25:

I to je u redu, konkurentna oprema i nabavka iste je realnost.

Po meni, trend razvoja ovog sporta je dobar, ali goruci problem je da nema pravilnika o ovom sportu na nacionalnom nivou. :A24:
Za sad jedino double alpha drzi F-class pravila na tekmama, i skidam im kapu. :A25:

Inace, ako nema pravilnika i kod nabavke opreme, ako neko cilja na medalje, nabavi si klasicnu 308icu, i kad mu stave jedinu disciplinu tipa "open - no limit", sa BR kalibrima i 338 lm, nema sanse. Tako da su cesto tristoosmasi, koji broje 80% kako vidimo u nepovoljnom polozaju.
nacelno, bez pravilnika, tesko je ciljano kupovati novu specijaliziranu opremu.

U visegodisnjoj kronologiji ovog sporta, sad prvi put spominjemo 6 mm Dasher. Pretpostavljam da je vlasnik iz Slovenije?

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 10:04
by Spinnaker
Tako je kolega Roger, slovenac je.

akcija od R700, cijev walterova ako se ne varam, kundak boga pitaj čiji. Lik je inače puškar.
Pitam ga za CIP kako je riješio, samo se nasmijao i rekao da živi 40km od firme koja je ovlaštena u Austriji za tormentaciju. Kaže platio 10 eura :shock:

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 10:35
by jolly
Da, to je bilo slijedece pitanje, vec si odgovorio. ;)
Registracija 6-Dash, kod nas bi bila nocna mora. Pretpostavljam.

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 13:10
by Spinnaker
Dobro pretpostavljaš, pošto u 6mm ima samo 6PPC, 6 BR norma i 6 BR remington.

Puška bi bila minimum dva mjeseca na vještačenju i nakon toga Boga pitaj koliko dugo bi se čekao upis u NN.

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 13:53
by lex-lutor
Spinnaker wrote:Dobro pretpostavljaš, pošto u 6mm ima samo 6PPC, 6 BR norma i 6 BR remington.

Puška bi bila minimum dva mjeseca na vještačenju i nakon toga Boga pitaj koliko dugo bi se čekao upis u NN.

:A02:

Nemojte tako, pa ima tu jos i 6-XC, pa 6-Creedmoore, 6.5 creedmore, 6.5 grendel itd... a to se sve u Slo uredno konzumira i przi po streljanama.

A sto se Jolly-a pitanja tice da nema pravilnika za F-class na nacionalnom nivou ne kuzim ni potrebu, F-class je nesto daleko iznad mentalnog sklopa sadasnjeg HSS-a, koji bi najradje ukinuo jos neke discipline da moze. Pravila su jasna i tko zeli neka organizira tekme po tim pravilima ili , kud li srece, uvede neke nove discipline.

HSS bi trebao promjeniti ime u ISSF Hrvatska i time dati do znanja da ih ne zanima nista izvan tog programa, a ovako samo predstavljaju koncnicu za razvoj streljastva u hrvatskoj.

Vrbovec ima potencijala a to je vec veliki korak..

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 16:26
by jolly
lex-lutor wrote: A sto se Jolly-a pitanja tice da nema pravilnika za F-class na nacionalnom nivou ne kuzim ni potrebu,
Po meni solidno se moze raditi po sistemu
-22 lr 50m ili vise
-F TR po pravilima
-F open po pravilima
- mil open, za sve izvan tog.

U suprotnom imas lokalna dogadjanja, gdje 308 je podredjen BR kalibrima, i onim jos jacim.
(znaci pobjedjuje oprema a ne strijelac)
A ljudi sa 308, evo ima ih oko 80%. S tim da je to neki prosjek, jer to vidjamo svaki put na tekmama.

Iskreno, kad znam da ce samnom sa 308 u konkurenciji biti na istoj tekmi 338 LM, di je tu gust?
E, sad, ti imas 308, pa sad ti objasni meni taj fenomen.

Ja, osobno, ako je prilika da odem, ja odem, ne postavim si ciljeve vece od tog da pogodim metu, i odradim sto bolje mogu, bez obira da li je open ili F T/R utakmica.. Ali, to vrijedi za mene, ne mora i za druge. Neki ljudi uloze ozbiljne novce, i ocekuju nekakve rezultate.
A 308 je "kalibar drugog reda" u usporedbi sa svim onim BR (Brrrrrrrr... :( ...) sta si naveo i 338 topovima.

Imas 308, pa mi objasni ti kako to da nema potrebe, a samim tim tih 80% natjecatelja je stavljeno u drugu ligu u istoj tekmi?
ja sad mozda nesto krivo vidim???

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 17:31
by lex-lutor
Predpostavljam da te muci npr. pravilo za Grobnik ?

Snajpersko pucanje na 300-600 met. sa kalibrima od 223 do .50 BMG, eh da je to motosport imali bi kubikaze motora a samim tim i klase no posto je to ipak streljastvo osnovno pravilo je pucaj sa onim sto imas , naravno ako zelis, a ako ne gledaj i pijuckaj pivu...

Nikada nece svi biti zadovoljni pravilima, no PREMALO nas je da bi radili klase po kalibrima, sa druge strane ja to gledam jako pozitivno bez obzira sto obicno pusim po rezultatu jer NEMA zamjene i skole koja moze zamjeniti ovakvo iskustvo na terenu, svi pucaju manje vise po slicnim uvijetima i vide se velike razlike u kvaliteti nekih kalibara.

IPAK SE PUCA...a to je najvaznije, budi sretan da ovi Kozojebi nisu jos nekog u EU urokali vatrenim oruzjem jer bi nam sve oduzeli, ovako su presli na kamione i kombije pa imamo srece... ( cekaj samo da otkriju koliko se prikljucaka moze montirati na onaj cestarski Unimog, sigurno ce ga zabraniti :A00: )

Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017

Posted: 13 Jun 2017, 18:25
by jolly
lex-lutor wrote:
Snajpersko pucanje na 300-600 met. sa kalibrima od 223 do .50 BMG, eh da je to motosport imali bi kubikaze motora a samim tim i klase no posto je to ipak streljastvo osnovno pravilo je pucaj sa onim sto imas , naravno ako zelis, a ako ne gledaj i pijuckaj pivu...

Nikada nece svi biti zadovoljni pravilima, no PREMALO nas je da bi radili klase po kalibrima, sa druge strane ja to gledam jako pozitivno bez obzira sto obicno pusim po rezultatu jer NEMA zamjene i skole koja moze zamjeniti ovakvo iskustvo na terenu, svi pucaju manje vise po slicnim uvijetima i vide se velike razlike u kvaliteti nekih kalibara.

IPAK SE PUCA...a to je najvaznije,
Razmisli malo, nacelno se slazemo, ali:
Svaka tekma na 600 m je atraktivna, a samim time i posjecena. (primjer: vrbovec, grobnik, posjecenost uvjek dobra)
Sad je ovdje bio dobar odaziv, a odradile se sve klase po pravilniku i podjeli kalibara.
Zakljucak je da se moze podijeliti na klase po kalibrima jer je odaziv prisutan i u porastu.

Ako u fomulu atraktivnosti tekme (600 m) jos ubacis sponzore i nagrade, nece biti dovoljno mjesta za prijave.

Za manje atraktivna natjecanja, to su naravno potrebne modifikacije pravila radi opceg broja strijelaca i tu se slazemo.

Slazem se i u tome da za ovakvo iskustvo na terenu nema zamjene, i naravno, zato i ja idem kad god mogu.
Ali unificirana pravila trebaju, a Vrbovec ti dokazuje da se i moze. Nema argumenta protiv.

Ako imas unificirana pravila kroz savez (ili neki novi savez) dugorocno imas:
- strijelce koji smisljeno nabavljaju specijaliziranu opremu za jednu disciplinu, i znaju u sto idu
- uvodjenje u sport preko laksih disciplina (na pr. kroz 22lr s optikom) sto nema limita ni u godinama, a ekonomicno je
- stvaranje nacionalnih teamova natjecatelja kroz selekciju na natjecanjima
- konkurentnost na medjunarodnim natjecanjima, recimo u f-clasi.

Kad ovu formulu prebacis is opisa Utopije u realnost, imas nedavne primjere:
Cernogoraz, Glasnovic, Pejcic. (produkt vlastitog rada i talenta, ali i saveznog sustava, selekcije, a sve na bazi medjunarodnih pravila natjecanja)

A ovako u long range-u ostajemo na lokalnim druzenjima. I hvala bogu da ih ima, naravno, lijepo se druzimo.

Ali moze i bolje.