Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Posted: 22 May 2017, 09:48
U Subotu je bilo manje vjetra, ali bilo je i miragea, ipak tamo ima dosta vlage i cim malo zagrije , bolje reci cim se pojavi sunce evo njega. Ako mogu birati radje biram mirage nego ovakav vjetar na refule...jolly wrote:Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m?lex-lutor wrote:U Subotu je bilo manje vjetra, ali bilo je i miragea, ipak tamo ima dosta vlage i cim malo zagrije , bolje reci cim se pojavi sunce evo njega. Ako mogu birati radje biram mirage nego ovakav vjetar na refule...jolly wrote:Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
Pucalo se sa tezinama zrna od 110 grs pa do 300 grs ( 6-DAsher pa do 338 LapuaM) ali smetalo je svima i to prilicno, tako da sve one price o elaboracijama koje su imune na vjetar ne drze vode. Slovenac do mene je pucao 6-Dasher 110 grs / 860 m/s pa smo zadnih par metaka probali usporedjivati koliko je koga otpuhalo na meti .....recimo 50% manje nego 300WM / 185 grs / 850 m/s... Pripremio se za dobre uvijete pa nije napravio elaboraciju od cca 1100 m/s sto taj kalibar sretno podnosi... Planiraju doci i na Grobnik - Kovacevo 25-ovog pa sam mu rekao da obavezno slozi nesto od barem 1300 m/s pa da vidimo sto to znaci![]()
ma ko bi to mogao biti???Spinnaker wrote:
Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m?
Da, al da nema vjetra il da je pucano na Vrapcaku gdje ne puse toliko.jolly wrote: Znaci svaka disciplina realno i korektno odradjena, niko nije zakinut po pitanju opreme.
hahhahaha..Jolly je dobro napisao.,,,,ma tko bi to mogao biti ????????????Spinnaker wrote:..Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m? ...
Jao Lex, pa kod tebe nema umjereno, uvjek ides u neku krajnost!lex-lutor wrote: ,.,,,prilagodi se ili umri ..sto bi rekli...
Spinnaker wrote:Dobro pretpostavljaš, pošto u 6mm ima samo 6PPC, 6 BR norma i 6 BR remington.
Puška bi bila minimum dva mjeseca na vještačenju i nakon toga Boga pitaj koliko dugo bi se čekao upis u NN.
Po meni solidno se moze raditi po sistemulex-lutor wrote: A sto se Jolly-a pitanja tice da nema pravilnika za F-class na nacionalnom nivou ne kuzim ni potrebu,
Razmisli malo, nacelno se slazemo, ali:lex-lutor wrote:
Snajpersko pucanje na 300-600 met. sa kalibrima od 223 do .50 BMG, eh da je to motosport imali bi kubikaze motora a samim tim i klase no posto je to ipak streljastvo osnovno pravilo je pucaj sa onim sto imas , naravno ako zelis, a ako ne gledaj i pijuckaj pivu...
Nikada nece svi biti zadovoljni pravilima, no PREMALO nas je da bi radili klase po kalibrima, sa druge strane ja to gledam jako pozitivno bez obzira sto obicno pusim po rezultatu jer NEMA zamjene i skole koja moze zamjeniti ovakvo iskustvo na terenu, svi pucaju manje vise po slicnim uvijetima i vide se velike razlike u kvaliteti nekih kalibara.
IPAK SE PUCA...a to je najvaznije,