Page 1 of 3
2. Vortex cup
Posted: 18 Oct 2017, 12:17
by Spinnaker
Re: 2. Vortex cup
Posted: 18 Oct 2017, 22:33
by Mario_Zg
Idemo

Re: 2. Vortex cup
Posted: 19 Oct 2017, 12:38
by lex-lutor
Jesam li nesto krivo procito ili mi je promaklo ?
" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
Re: 2. Vortex cup
Posted: 19 Oct 2017, 12:54
by Spinnaker
lex-lutor wrote:Jesam li nesto krivo procito ili mi je promaklo ?
" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
pa ako uđeš u super finale onda pucaš 20

Re: 2. Vortex cup
Posted: 19 Oct 2017, 18:36
by lex-lutor
Spinnaker wrote:...pa ako uđeš u super finale onda pucaš 20

Hahahha...da da da.....ja sam bas poznat po tome da finale ne mogu bez mene, dobraaaa
Samo me intersa po kem pravilima hitamo na tisti tekmi, jer ko moremo navidat plinski fren a moremo hitat samo 10 patron i ni neki gust perke je anke cena kresilia pedest postu

Re: 2. Vortex cup
Posted: 20 Oct 2017, 12:31
by lex-lutor
Dakle da prevedem sa Barbarskog na naski
Pricao sam sa ekipom vezano uz Vortex kup i zakljucak je sljedeci:
Mislimo da je 150Kn po disciplini previse za match od 10 hitaca, ako moram doci u Zg trosak puta mi je cca 100 Eur i jos 300 Kn za dvije discipline vec sam na vise od 1000 Kn da bih opalio 20 metaka ukupno !!!
Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Re: 2. Vortex cup
Posted: 20 Oct 2017, 20:36
by icebug
lex-lutor wrote:
Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Lex, pa nije valjda da ideš na natjecanja samo radi nagrada?!

Fond nagrada je još jači nego lani, al nemoj nikome reći.
Majice, kape, posteri, kalendari, olovke...ima puno nagrada.
A ovo s brojem metaka je diskutabilno jer je jako teško svima udovoljiti.
Ti veliš premalo, a da je 20 onda bi netko rekao da je previše (kad se ukalkulira kotizacija, troškovi puta, pa nedao bog upadneš u supefinale...)
Na koncu konca, puca se superfinale u svim disciplinama, a mrak sve brže pada.
Jedino da se uvede kategorija s noćnim optikama

Re: 2. Vortex cup
Posted: 20 Oct 2017, 21:22
by lex-lutor
icebug wrote:.....Lex, pa nije valjda da ideš na natjecanja samo radi nagrada?!
Pa kako me krenulo ove godine, mogu dobiti nesto jedino ako uvedu " Chi fa meno " , to ti je u kartama " tko ce manje "
Tu bi me tesko netko dobio !!!
Ako se u Osijeku moglo otpucati 10 grupa od 08 do 14h i to sa fizickim izmjenama meta, onda se na elektroniku moze otpucati barem duplo za isto vrijeme !
Re: 2. Vortex cup
Posted: 22 Oct 2017, 22:45
by Spinnaker
Lex, ako će ti biti lakše, ja se neću natjecati pa ćeš imati priliku biti zadnji.
A što se tiće fonda, "neki" su skoro objesili muda o klin za taj fond, al otom potom, nagodinu će valjda biti manja kotizacija al bez fonda pa će svi biti sretni.
Re: 2. Vortex cup
Posted: 23 Oct 2017, 07:27
by jolly
Nagrade, nagrade...
Moje je misljenje da je svrha nagrada popularizacija vortex optika na trzistu.
Vortex cup se radi mozda jos u dvije zmlje osim Hrvatske.
Nagrade im dolaze iz budgeta marketinga, i dok ima nagrada, bit ce i vortex cupa.
Nema nagrada - nema cupa. (kotizacija - nula)
Bit ce onda i jedna tekma manje kod nas, pa onda i zapravo steta, jer jos uvijek imamo malo natjecanja ovog tipa kroz godinu.
Re: 2. Vortex cup
Posted: 01 Nov 2017, 13:52
by propatria
Na kakve mete se puca f-tr 300m?
Re: 2. Vortex cup
Posted: 01 Nov 2017, 21:08
by jolly
Prema pravilniku o metama f-class.
Kolega Stoltom je to svojevremeno postavio na forum pa imas i pravilnik, ali i mete.
Potrazi malo.
Re: 2. Vortex cup
Posted: 01 Nov 2017, 21:45
by propatria
Re: 2. Vortex cup
Posted: 01 Nov 2017, 21:51
by jolly
Da,
Ali pazi, trik je u tome da su mete proporcionalne distanci.
Znaci promjeri krugova su definirani u minutama stupnja, i promjer raste sa udaljenoscu - ali uvjek imaju istu kutnu vrijednost.
Re: 2. Vortex cup
Posted: 02 Nov 2017, 10:34
by lex-lutor
Neka me netko ispravi ako ZNA !
Na Vrapcaku se puca na elektroniku, koliko znam taj sustav je malo stariji i mete su PREPROGRAMIRANE na ISSF mete od 300m.
Nisam siguran da li se moze raditi kalibracija na neke druge mete, kao npr za F-class.
Re: 2. Vortex cup
Posted: 02 Nov 2017, 17:44
by dejandlesk
Meni potpuno svejedno! Ne mogu pogoditi ni jednu ni drugu!

Re: 2. Vortex cup
Posted: 02 Nov 2017, 19:41
by jolly
Lex, u pravu si. Ja sam mislio na f-class pravila.
Re: 2. Vortex cup
Posted: 03 Nov 2017, 06:50
by zdebat
da, elektronika na 300m, issf
Re: 2. Vortex cup
Posted: 13 Nov 2017, 14:10
by lex-lutor
Evo brzinski.....
Bilo jucer na Vrapcaku....!!!
Odlicna tekma, adrenalin na 101%, iznimno velik odaziv, sto me ugodno iznenadilo, imam osjecaj da je tu bio svatko tko drzi do sebe kada se spominje miris baruta. Interesantne nagrade, a za svaku pohvalu su utjesne nagrade, koji su isle nakon medalja....mozda bi bilo dobro da to postane i previlo....
Cobanac je bio bolji nego lani

, grah nisam stigao probati.
Zamjeraka: Tekma je pocela prije nego sto je pisalo u pravilima tako da je prva grupa bila malo ostecena. Mislim da se ti sitni propusti MORAJu izbjegavati i da se organizatori MORAJU nauciti da se pridrzavaju onih propozicija KOJE SU SAMI SBI POSTAVILI.
Da nam je barem vise takvih tekmi.....
Nemam vremena da bude opsirniji, valjda ce si netko dati truda....
Re: 2. Vortex cup
Posted: 13 Nov 2017, 14:13
by jolly
Lex, da mi je samo dozivjeti tekmu di nemas zamjerke!
Uglavnom, sad cekamo bilten...!