Page 1 of 1

Natjecanje za pričuvni sastav OSRH

Posted: 07 Nov 2017, 14:48
by Wagner
Poštovani,
u nedjelju 05. studenoga 2017. je na strelištu "Vladimir Gortan" u Rijeci održano streljačko prvenstvo za pripadnike pričuvnog sastava, poglavito za pričuvne časnike i dočasnike. Sudjelovalo je dvadeset i osam strijelaca što je za prvi put dobro. Istina, očekivali smo više prijava iz raznih braniteljskih udruga, poglavito nam je žao da istarski kolege časnici i dočasnici nisu nastupili iako su se prijavili.

Ovo natjecanje je pokušaj da se i za pričuvni sastav organizira jednom godišnje prvenstvo u streljaštvu budući da nas na prvenstvo OSRH ne pozivaju, a ako se i nametnemo, kao što smo par puta i napravili, onda smo van konkurencije.

Ove godine smo kao pilot-program organizirali samo disciplinu pištolja na 25m i to u kabru 9mm što je tipično vojno opružje. Slijedeće godine planiramo uvesti i pušku velikog kalibra i to će biti iliAK-47 ili VHS-2. Ne ovisi o nama nego o volji da nam se da materijalna potpora u našim nastojanjima.

Pozdrav svima, Rajko S.Kačić

Bilten u privitku.

Re: Natjecanje za pričuvni sastav OSRH

Posted: 07 Nov 2017, 15:38
by jolly
Bravo!

I nek se zadrzi kategorija strijelac - gost, i za buduca natjecanja!
:A31: :A31: :A31:

Inace, organizacija super, ugodno druzenje mnogih poznatih lokalnih strijelaca (ali i prijatelja iz ZG), a i vrijeme nas je postedjelo najavljene kise!

:A28:

Re: Natjecanje za pričuvni sastav OSRH

Posted: 08 Nov 2017, 17:30
by Wagner
Prema zahtjevu strijelaca korigirali smo bilten i uveli novi naziv streljačkog kluba za koji je nastupano te je time i jedna ekipa u kategoriji "gost" ukinuta.