Page 1 of 1
Ko može ovo napravit?
Posted: 18 Dec 2008, 22:46
by Mr.Cabdriver
Ima li tko da mi ovo može iskovat?
Dužina ukupna: 69 cm
Dužina oštrice: 56 cm
Širina oštrice na najširem dijelu: 18 cm
Širina potrebnog blanka za realizaciju: 23 cm
debljina oštrice: 4mm na dršci, 3mm na "glavi"
Karbonski čelik
Slike monstruma:
L.jpg
R.jpg
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 19 Dec 2008, 00:29
by Legion66
Ok, a kaj buš s tim? Nije to malo preširoko i preteško?
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 19 Dec 2008, 08:22
by Mr.Cabdriver
3 vijka m14 u betonski zid i onda nije pretežak... A možda odlučim nekad isfiletirat slona pa mi bude trebalo neš ovako

Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 19 Dec 2008, 09:31
by Legion66
Dobro, a di si našel slike ili si ti to čudo slikal? Takvu mačetu još nisam vidio, pa me zanima iz koje zemlje potjeće i kaj se s njom radi?
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 19 Dec 2008, 21:42
by nobile157
Hajde kovači, gdje ste??
Pomozite čovjeku, to za vas koji radite svoje oštrice ne bi trebalo biti teško. Iako, ovo je stvarno mrcina
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 19 Dec 2008, 22:03
by J07@
legion.poljak66 wrote:Dobro, a di si našel slike ili si ti to čudo slikal? Takvu mačetu još nisam vidio, pa me zanima iz koje zemlje potjeće i kaj se s njom radi?
mozda za kokosove orahe

Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 19 Dec 2008, 22:29
by Legion66
Da kokosove, to je za obarat ove naše domaće. Ćak ih ne moraš voziti na pilanu nego šus-dva i eto ti fosni i daski.
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 20 Dec 2008, 10:05
by Mr.Cabdriver
legion.poljak66 wrote:Dobro, a di si našel slike ili si ti to čudo slikal? Takvu mačetu još nisam vidio, pa me zanima iz koje zemlje potjeće i kaj se s njom radi?
Potječe iz velike britanije, napravljena u sheffieldu i navodno je special operations mačeta iz drugog svjetskog rata. S obzirom da je vjerojatno teška barem 3 i pol kile, ne znam kakav je to gustiš sječen s njome jer mislim da bi omanju vrbu otfikarila u prvom naletu. Ima je jedan poznanik u Chicagu i grebem se da je dobijem, al neće izgleda ništa bit od toga jer je cijena kao za mene idalje prepaprena ($1500).

Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 21 Dec 2008, 00:10
by BoB
zapravo nema ni kilu i po. konačno sam se sjetio gdje sam to vidio. pričvrščenu za stalak s izbušenom rupom na prednjem djelu služila je frendovoj babi za rezanje duhana. nema više ni frenda, ni babe, ni duhana...
da sam znao da će se danas prodavati za 1749,99$....
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 21 Dec 2008, 00:15
by Knife_maniac
Nesto slicno se koristi i za rezanje kukuruzovine u snopu za stoku, samo ima dugacku drsku.
Re: Ko može ovo napravit?
Posted: 03 Mar 2009, 12:30
by Mr.Cabdriver
BoB wrote:zapravo nema ni kilu i po.
To nije to... ova je 7 1/2 pounds težine bez svoje kožne futrolice jer kad sam bio još prezagrijan za kupiti je (prije randalla) natezali smo se da li da mi je šalje fedexom (to je bilo 350$ poštarine tada) ili običnom poštom (dobar način da nestane u tranzitu, al je bar jeftino)