Page 1 of 1
K: Diopter
Posted: 21 Jan 2009, 16:11
by Original_G
Diopter za Anschutz pušku (serijska)
Kutiju za diabole, one plastične za takmičenja
Zračni pištolj, standard, npr. Feinwerkbau P34, znači na komprimirani zrak
Re: K: Diopter
Posted: 21 Jan 2009, 16:13
by blackpowder
što? Kupuješ ili prodaješ?
Re: K: Diopter
Posted: 21 Jan 2009, 16:38
by Original_G
kupujem
diopter ide za Gogu (znaš ju, dužan si vratiti knjige s Hrženice

)
kutija meni jer me nervira na ligi prtljati po kutijicama
a pištolj moram jer sam na 500+ a pucam s klupskim a isprčkaju mi svaki put nišan i okidač pa onda pucam 470+
Re: K: Diopter
Posted: 21 Jan 2009, 16:51
by blackpowder
dao sam jedan diopter Gogi i čekam neke rashodovane zračne. knjige se još skeniraju.
što je s onom elektronikom za streljanu? nazovi me kad si slobodan.
Re: K: Diopter
Posted: 23 Jan 2009, 00:16
by zdebat
Original_G wrote:Diopter za Anschutz pušku (serijska)
Kutiju za diabole, one plastične za takmičenja
Zračni pištolj, standard, npr. Feinwerkbau P34, znači na komprimirani zrak
Pokušaj zaobići p34, nepouzdano okidanje.
Re: K: Diopter
Posted: 23 Jan 2009, 14:06
by Original_G
pa sad pucam s njim i zato pitam, samo je klupski pa mi ga obično neko isprčka između treninga i meča i onda k.... od rezultata.....
inače nisam imal probleme s okidanjem? možda ovisi o god. proizvodnje.
Re: K: Diopter
Posted: 23 Jan 2009, 18:18
by zdebat
Original_G wrote:pa sad pucam s njim i zato pitam, samo je klupski pa mi ga obično neko isprčka između treninga i meča i onda k.... od rezultata.....
inače nisam imal probleme s okidanjem? možda ovisi o god. proizvodnje.
Po onom što sam čuo, p34 ima nekakva odstupanja u okidanju - nakon p30 (kojeg imam ja) napravili su neke izmjene u okidaču koje nisu imale rezultat. Nakon toga su se vratili na stari sistem. To sam čuo od čovjeka koji popravlja oružje, mogu ga pitati detaljnije.
Ako imaš problem sa dijeljenjem pištolja pokušaj par treninga pred nastup zamoliti trenera da se pištolj izdvoji iz upotrebe (osim ako još netko nastupa sa njim). Ako to nije moguće, zabilježi položaj ručke (potpore rukohvata), izmjeri korekciju zadnjeg ciljnika po pravcu i visini sa šublerom ako ga imaš ili na papir preslikaj te dimenzije. po toj šabloni prije početka probe podesiš ciljnik tako da ne trošiš puno metaka u probi. Malo je teško ovo objasniti pisanjem, a pretpostavljam da sutra pucaš 4. kolo pa je malo kasno da eksperimentiraš. Ako hoćeš, probaj.
Re: K: Diopter
Posted: 23 Jan 2009, 18:34
by Original_G
kak sam i rekel nisam primjetil neke probleme, ali može bit da imamo dobru seriju
ovo za trenera si dobro rekel, kad bi ga imal, imam samo trenera za VK a taj nije puno od koristi za zračno, to moram sam

kaj nije baš najjednostavnije uvjek ali eto ...
s tim p34 nastupam ja i predsjednik mog kluba tak da ga "ne smijem" prčkati, za sad bude ok ovako, a kad mi dopizdi budem potrošil lovu na pištolj samo za mene
Re: K: Diopter
Posted: 23 Jan 2009, 18:58
by blackpowder
Re: K: Diopter
Posted: 23 Jan 2009, 21:16
by Original_G
e bravo

tak nekaj sam si i zamislil
