Invazija Ukrajine

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 19 Dec 2024, 12:06

lex-lutor wrote:Nisam bas nesto aktivan i ne gutam informacije sa rezimskih medija ... Zar Ukraina jos uvijek postoji, sta to nije vec zavrsena prica ?
Postoji i postojati će i dalje.
Zahvaljujući svojim braniteljima,narodu i slobodoumnome svijetu koji im pružaju pomoć.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 21 Dec 2024, 13:02

lex-lutor wrote:Nisam bas nesto aktivan i ne gutam informacije sa rezimskih medija ... Zar Ukraina jos uvijek postoji, sta to nije vec zavrsena prica ?
Ma govnjari se ne žele predati, na opću žalost rusofila i korisnih putinovih idiota.
Nešto slično kao što se hrvateki (austrijski konjušari) nisu htjeli predati srpskom nožu.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 22 Dec 2024, 14:27

Human wrote:
lex-lutor wrote:Nisam bas nesto aktivan i ne gutam informacije sa rezimskih medija ... Zar Ukraina jos uvijek postoji, sta to nije vec zavrsena prica ?
Ma govnjari se ne žele predati, na opću žalost rusofila i korisnih putinovih idiota.
Nešto slično kao što se hrvateki (austrijski konjušari) nisu htjeli predati srpskom nožu.
Predlazem ti da malo proucis povijest Ukraine, naseljenost po nacionalnosti i nacin svrgavanja bivseg predsjednika pa kada utvrdis gradivo vrati se sa ovako pametnim izjavama. Ako se ti osjecas kao konjusar to je tvoje osobno pravo, vecina gradjana hrvatske se ne osjecaju kao konjusari ! Usporedba raspada Yuge i situacije u Ukraini nije moguca ! HRvatska NIJE bila najkorumpiranija zemlja na podrucju Evrope, nije bila 4-ti izvoznik oruzja niti je nacionalnim manjinama zatvarala trgovine, skole i slicno za razliku od Ukraine.
Nemoguće je Nemoguće

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 22 Dec 2024, 15:28

Računa se da je samo Staljin gladomorom usmrtio 10 milijuna Ukrajinaca.
putin samo nastavlja sličan posao.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 22 Dec 2024, 16:53

Mirok wrote:Računa se da je samo Staljin gladomorom usmrtio 10 milijuna Ukrajinaca.
putin samo nastavlja sličan posao.
Nisu oni bez razloga bili "Istocni blok" ! Mi bi trebalo biti samo dovoljno pametni da se ne petljamo gdje nam nije mjesto. Oni medjusobno znaju i vise nego dobro tko je kome duzan i radi cega !! Mala zemlja kao mi treba sljediti pravila igre Svicarske i Austrije...sve drugo nije za nas.
Nemoguće je Nemoguće

Groff
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 121
Joined: 15 Mar 2016, 13:54
Location: Rijeka

Re: Invazija Ukrajine

Post by Groff » 22 Dec 2024, 17:46

lex-lutor wrote:
Mirok wrote:Računa se da je samo Staljin gladomorom usmrtio 10 milijuna Ukrajinaca.
putin samo nastavlja sličan posao.
Nisu oni bez razloga bili "Istocni blok" ! Mi bi trebalo biti samo dovoljno pametni da se ne petljamo gdje nam nije mjesto. Oni medjusobno znaju i vise nego dobro tko je kome duzan i radi cega !! Mala zemlja kao mi treba sljediti pravila igre Svicarske i Austrije...sve drugo nije za nas.
Potpisujem !
Ploviti je potrebno, živjeti nije !

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 22 Dec 2024, 18:25

Kada su nas velikosrbi napali,90ih,tako su pričali i neki svjetski čimbenici.
Rekavši"pa pustimo ta divlja plemena na Balkanu ,neka se međusobno poubijaju"
Srećom,imali smo i nešto prijatelja,koji su nam bili dobrodošli.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 22 Dec 2024, 18:33

lex-lutor wrote:
Mirok wrote:Računa se da je samo Staljin gladomorom usmrtio 10 milijuna Ukrajinaca.
putin samo nastavlja sličan posao.
Nisu oni bez razloga bili "Istocni blok" ! Mi bi trebalo biti samo dovoljno pametni da se ne petljamo gdje nam nije mjesto. Oni medjusobno znaju i vise nego dobro tko je kome duzan i radi cega !! Mala zemlja kao mi treba sljediti pravila igre Svicarske i Austrije...sve drugo nije za nas.
Naravno, nisu ni srbi napravili pokolj u Vukovaru bez veze. Znaju oni međusobno jako dobro tko je kome dužan i radi čega.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 22 Dec 2024, 22:22

Mirok wrote:Kada su nas velikosrbi napali,90ih,tako su pričali i neki svjetski čimbenici.
Rekavši"pa pustimo ta divlja plemena na Balkanu ,neka se međusobno poubijaju"
Srećom,imali smo i nešto prijatelja,koji su nam bili dobrodošli.
Jesi mozda zaboravio ???

Kao nisu nas pustili ?? I nama su besplatno slali najmodernije oruzje ?? Ili su nam mozda uveli totalni embargo pa metak od 50 Pfeninga prodavali na crnjaka po 3 Marke.. Sjeti se malo kako se "bas slucajno" rasporedio UNprofor na jednoj i drugoj strani... ! Te price mozes pricati nekome tko je 85 godiste, nemoj meni..
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 22 Dec 2024, 22:26

Human wrote:.....Naravno, nisu ni srbi napravili pokolj u Vukovaru bez veze. Znaju oni međusobno jako dobro tko je kome dužan i radi čega.
Svatko tko se usudi usporediti 90-e i napad Srbo-Cetnika na Hrvatsku sa sukobom Ukraina-Rusija je totalno LUD ! Tako da bilo kakva rasprava sa tobom nema smisla ....
Nemoguće je Nemoguće

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 22 Dec 2024, 22:44

lex-lutor wrote:
Mirok wrote:Kada su nas velikosrbi napali,90ih,tako su pričali i neki svjetski čimbenici.
Rekavši"pa pustimo ta divlja plemena na Balkanu ,neka se međusobno poubijaju"
Srećom,imali smo i nešto prijatelja,koji su nam bili dobrodošli.
Jesi mozda zaboravio ???

Kao nisu nas pustili ?? I nama su besplatno slali najmodernije oruzje ?? Ili su nam mozda uveli totalni embargo pa metak od 50 Pfeninga prodavali na crnjaka po 3 Marke.. Sjeti se malo kako se "bas slucajno" rasporedio UNprofor na jednoj i drugoj strani... ! Te price mozes pricati nekome tko je 85 godiste, nemoj meni..
A UNprofor kažeš,"baš slučajno" je došao....
Pa Tuđman je to potpisao.
A da nam neki nisu bili naklonjeni,kako bismo došli do oružja,ofenzivnog naročito ?
Kako bismo došli do 24 MIGa,11 helikoptera MI24,18 MI8, ruskih i argentinskih haubica...???
Migove smo dobili za cca 200 000 dolara po komadu !!!
Pa sami Rusi su nam to prodavali....
I drugi dakako.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 23 Dec 2024, 11:33

To što Domovinski rat ima sličnosti ne znači da su ova dva rata jednaka i da su zaključci iz jednog bez razmišljanja primjenjivi na drugi rat.

Nas u početku nije šljivio nitko, sve do priznanja. Niti kasnije, sve dok si sami nismo pomogli, počeli su nas uvažavati i pomagati.

Ukrajina je imala bitno drugačiji put, preko 10 godina je NATO tamo prisutan na ovaj ili onaj način, a pomoć je izdašno krenula odmah prvi dan nakon invazije. Već dulje vrijeme Ukrajine ne bi mogla postojati da nema finacijske, pbavještajne, vojne, robne i energetske pomoći sa Zapada, što se nikako ne bi moglo reći za Hrvatsku tih godina. Pomoć koju Ukrajina dobiva je bez presedana u povijesti. Ni jedna druga napadnuta zemlja to nije imala. Ne šalje se takva pomoć bez interesa.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 23 Dec 2024, 17:34

lex-lutor wrote:
Human wrote:.....Naravno, nisu ni srbi napravili pokolj u Vukovaru bez veze. Znaju oni međusobno jako dobro tko je kome dužan i radi čega.
Svatko tko se usudi usporediti 90-e i napad Srbo-Cetnika na Hrvatsku sa sukobom Ukraina-Rusija je totalno LUD ! Tako da bilo kakva rasprava sa tobom nema smisla ....
Svaka fizička agresija je ista.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 23 Dec 2024, 17:40

Ariel wrote:To što Domovinski rat ima sličnosti ne znači da su ova dva rata jednaka i da su zaključci iz jednog bez razmišljanja primjenjivi na drugi rat.

Nas u početku nije šljivio nitko, sve do priznanja. Niti kasnije, sve dok si sami nismo pomogli, počeli su nas uvažavati i pomagati.

Ukrajina je imala bitno drugačiji put, preko 10 godina je NATO tamo prisutan na ovaj ili onaj način, a pomoć je izdašno krenula odmah prvi dan nakon invazije. Već dulje vrijeme Ukrajine ne bi mogla postojati da nema finacijske, pbavještajne, vojne, robne i energetske pomoći sa Zapada, što se nikako ne bi moglo reći za Hrvatsku tih godina. Pomoć koju Ukrajina dobiva je bez presedana u povijesti. Ni jedna druga napadnuta zemlja to nije imala. Ne šalje se takva pomoć bez interesa.
Laži korisnih putlerovih idiota. Nikakav NATO nije prisutan u Ukrajini preko 10 godina. Hrvatska je NATO već 15 godina i nikakva Hrvatska nije prisutna u Ukrajini već 10 godina.
Netko previše čita srpske portale. Rusofili i korisni putlerovi idioti.

User avatar
timmy75
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 790
Joined: 18 Nov 2010, 22:52
Been thanked: 2 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by timmy75 » 23 Dec 2024, 18:21

Ariel wrote: Pomoć koju Ukrajina dobiva je bez presedana u povijesti. Ni jedna druga napadnuta zemlja to nije imala. Ne šalje se takva pomoć bez interesa.
Pa naravno da će "pomoć" biti naplaćena pogotovo u uvjetima ogromne potražnje za cjenovno neelastičnim dobrima (oružje).
Na potpuno isti način situaciju iskorištavaju s druge strane Sjeverna Koreja i Iran, "pomažući". :lol:
Put your money where your mouth is.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 23 Dec 2024, 18:43

timmy75 wrote:
Ariel wrote: Pomoć koju Ukrajina dobiva je bez presedana u povijesti. Ni jedna druga napadnuta zemlja to nije imala. Ne šalje se takva pomoć bez interesa.
Pa naravno da će "pomoć" biti naplaćena pogotovo u uvjetima ogromne potražnje za cjenovno neelastičnim dobrima (oružje).
Na potpuno isti način situaciju iskorištavaju s druge strane Sjeverna Koreja i Iran, "pomažući". :lol:
Tako je.
I uvijek će biti.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 24 Dec 2024, 11:11

Ariel wrote:......... Pomoć koju Ukrajina dobiva je bez presedana u povijesti. Ni jedna druga napadnuta zemlja to nije imala. Ne šalje se takva pomoć bez interesa.
Upravo to, Ameri su ubili dvije muhe jednim udarcem ! Navukli su glupu EU da "nametne sankcije" Rusiji sto je direktno enermno poskupilo svaki vid proizvodnje i zivota ! Ujedno se EU financijski i materijalno iscrpljuje pomazeci Ukrainu. Da ne govorimo o extraprofitima koje USA ostvaruje preprodavanjem energenata po 3x vecim cjenama od Ruskih..!
Nemoguće je Nemoguće

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 24 Dec 2024, 14:11

Pitanje gospodarstva EU je u rangu Glup i gluplji. Ne samo zbog sankcija koje očito itekako jako pogađaju samu EU, već nevjerojatnih odluka birokracije koja svoje postojanje nastoji opravdati regulacijom svega i svačega.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 24 Dec 2024, 14:48

Švabe su najbolji primjer takve gluposti.
Ugasili nuklearke,pa im falilo struje,gospodarstvo tone,pa sada aktiviraju termoelektrane na ugljen,još im fali struje,pa ju uvoze...
Zbog viših cijena ,opet je gospodarstvo u banani i tako u krug..
A nuklearke su ugasili zbog očuvanja okoliša(rizik),dok im sada ponovno dime TE. :A00:
Zelena politika ??? :roll:

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 24 Dec 2024, 15:09

ZELENA TRANZICIJA je PRAVARA stoljeca koju je zabranjeno komentirati ili napisati bilo sto protiv..!

Dovoljno je pregledati "intelektualni kadar" koji predvodi te zelene... nepismeni, polupismeni, idioti, zalupani i na kraju ona mala sa nekoliko poremecaja , mislim da se zove Greta !!!
Nemoguće je Nemoguće

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest