STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Vatreno oružje, rubnog ili centralnog paljenja.
Post Reply
wanni
Civil
Civil
Posts: 4
Joined: 19 Apr 2013, 00:52

STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by wanni » 19 Apr 2013, 01:02

Pozdrav novi sam na forumu :D pa malo o svojoj " pljuckici"..... nakon smrti oca i otvaranja sefa pronasao sam ovaj "pistoljcic".... ugl proizveden je u spaniji davne 1931 godine po licenci i veoma je slican browing 1911

uglavnom zelim se pohvaliti da je taj pistolj moj deda dobio od druga Josipa broza 1941 kao poklon.... Pistolj je uredno registrovan ( ali u Bosni i Hercegovini) ima idealni serijski broj Super Largo B 00001 sto ga cini posebnim.

U odlicnom je stanju aman bez packice cak vjerovali ili ne drveni kundaci na njemu su originalni fabrici.
Pistolj je lickan i pickan a eto prodje kroz 2 rata i 2 vojske :S .... posto ne volim pricati o oruziju bas pretjerano malo cu skratiti...
( btw nije na prodaju :D )
na zalost u sefu nisam pronasao spremnik( sarzer) za ovaj pistolj :S po internetu sam trazio ali bez uspjeha .( sarzer je isti al u potponosti isti kao u tt33 ili naseg zastavinog tetejca m75 bjese ?! ?! samo nije 7.62 vec 9mm ..
tako da me interesuje sljedece :D Da li ko slucajno od forumasa ima ovaj srzer ( odgovara sa bilo koje serije A B ili C )
takodjer bi odgovarali sljedeci sarzeri

Sarzer sa pistolja tt33 9mm ( madjarske proizvodnje ) koji su se isporucivali egiptu
Sarzer sa pistolja CZ 9mm ( ali da je ko u tetejca )
( naravno da mi proda , i kako bi islo preuzimanje jer sam ja u BiH)

hvala :D

User avatar
Aguila
Desetnik
Desetnik
Posts: 382
Joined: 04 Apr 2008, 19:23
Location:

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by Aguila » 19 Apr 2013, 11:18

Slika pljuce?

User avatar
sin
Skupnik
Skupnik
Posts: 255
Joined: 29 Dec 2010, 11:07
Location: Brodsko-posavska županija

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by sin » 19 Apr 2013, 11:37

http://star-firearms.com/firearms/guns/b/index.shtml

Pogledaj si malo ovaj sajt. Tu možeš naći dosta korisnih podataka o Star pištoljima, a imaš linkovlje na sajtove preko kojih se mogu naručiti rezervni dijelovi, iako s obzirom na godište pištolja i činjenica da je tvornica u kojoj su se proizvodili ti pištolji propala, nisam siguran da ćeš pronaći original spremnik.
Inače, Zastava proizvodi inačicu TT-a u kalibru 9mm PARA. Radi se o pištolju M70AA. Evo ti i link na sajt http://www.zastava-arms.rs/en/civilianproduct/m70aa.
Probaj ih kontaktirati pa ih zamoli da ti pošalju fotografiju spremnika za taj pištolj. Možda, mada ne vjerujem, bude odgovarao...
Srce kucaj, puško pucaj...
Guns control means shooting a tight group!

wanni
Civil
Civil
Posts: 4
Joined: 19 Apr 2013, 00:52

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by wanni » 19 Apr 2013, 14:56

sin wrote:http://star-firearms.com/firearms/guns/b/index.shtml

Pogledaj si malo ovaj sajt. Tu možeš naći dosta korisnih podataka o Star pištoljima, a imaš linkovlje na sajtove preko kojih se mogu naručiti rezervni dijelovi, iako s obzirom na godište pištolja i činjenica da je tvornica u kojoj su se proizvodili ti pištolji propala, nisam siguran da ćeš pronaći original spremnik.
Inače, Zastava proizvodi inačicu TT-a u kalibru 9mm PARA. Radi se o pištolju M70AA. Evo ti i link na sajt http://www.zastava-arms.rs/en/civilianproduct/m70aa.
Probaj ih kontaktirati pa ih zamoli da ti pošalju fotografiju spremnika za taj pištolj. Možda, mada ne vjerujem, bude odgovarao...

Hvala druze vec sam bio na na ovom sajtu za star S.A oruzije... nasao pitao ih fino da li moze ( predhodno su mi ponudili da kupe pistolj jer je serijskog broja 1¸) , odbijem, i kupim taj sarzer nisam skupo platio , medjutim kad je stigao on je isti kakav treba biti ali ne moze siri no sto treba biti tj. imaju sve za pistolje proizvedene poslije 1945....

A posalo sam mail zastavi :D LP ... a slika pljuce stavljamo polako :D

wanni
Civil
Civil
Posts: 4
Joined: 19 Apr 2013, 00:52

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by wanni » 19 Apr 2013, 15:18

e takodjer jos jedno pitanjce :D

Ovako na pistolju postoje 2 oznake na kojima stoji 9mm ( znam da je super largo B 1000000%) ali me buni
na cijevi dio koji se vidi kod one rupe clipera gdje cahuru izbacije stoji 8mm .....
e sad me buni jesu to oni Super Largo B pravljeni za Njemacku vojsku ?! i koji je sad on je....bip kalibar 9 ili 8 mm.... otac mi je za zivota govorio da je iz njeg ispalio 3-4 metka i to americku .38 cal :S:S:S:S:S:S:

a evo sliek pogledajte http://www.pik.ba/artikal/5818111/pistolj-9-mm/
( jeste da je objavljen da se prodaje... ali mali marketinski trik da se pogledaju i druge stvari :D LP

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by gun_hater » 19 Apr 2013, 15:44

TTjac su prerađivali na 9mm luger, navodno je zatvarač uredno pobirao taj kalibar municije iz spremnika za 7.62mm...

wanni
Civil
Civil
Posts: 4
Joined: 19 Apr 2013, 00:52

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by wanni » 19 Apr 2013, 18:09

gun_hater wrote:TTjac su prerađivali na 9mm luger, navodno je zatvarač uredno pobirao taj kalibar municije iz spremnika za 7.62mm...
pokusao sam i to :D ali problem dno sarzera ne odgovara da fino legne meni treba malo uzi "picun" na vrhu

User avatar
Papilon
Brigadir
Brigadir
Posts: 4073
Joined: 21 Dec 2009, 18:15

Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm

Post by Papilon » 19 Apr 2013, 20:40

Što gubiš na vremenu dobivaš na doživljaju :A18:
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests