STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
Pozdrav novi sam na forumu
pa malo o svojoj " pljuckici"..... nakon smrti oca i otvaranja sefa pronasao sam ovaj "pistoljcic".... ugl proizveden je u spaniji davne 1931 godine po licenci i veoma je slican browing 1911
uglavnom zelim se pohvaliti da je taj pistolj moj deda dobio od druga Josipa broza 1941 kao poklon.... Pistolj je uredno registrovan ( ali u Bosni i Hercegovini) ima idealni serijski broj Super Largo B 00001 sto ga cini posebnim.
U odlicnom je stanju aman bez packice cak vjerovali ili ne drveni kundaci na njemu su originalni fabrici.
Pistolj je lickan i pickan a eto prodje kroz 2 rata i 2 vojske :S .... posto ne volim pricati o oruziju bas pretjerano malo cu skratiti...
( btw nije na prodaju
)
na zalost u sefu nisam pronasao spremnik( sarzer) za ovaj pistolj :S po internetu sam trazio ali bez uspjeha .( sarzer je isti al u potponosti isti kao u tt33 ili naseg zastavinog tetejca m75 bjese ?! ?! samo nije 7.62 vec 9mm ..
tako da me interesuje sljedece
Da li ko slucajno od forumasa ima ovaj srzer ( odgovara sa bilo koje serije A B ili C )
takodjer bi odgovarali sljedeci sarzeri
Sarzer sa pistolja tt33 9mm ( madjarske proizvodnje ) koji su se isporucivali egiptu
Sarzer sa pistolja CZ 9mm ( ali da je ko u tetejca )
( naravno da mi proda , i kako bi islo preuzimanje jer sam ja u BiH)
hvala
uglavnom zelim se pohvaliti da je taj pistolj moj deda dobio od druga Josipa broza 1941 kao poklon.... Pistolj je uredno registrovan ( ali u Bosni i Hercegovini) ima idealni serijski broj Super Largo B 00001 sto ga cini posebnim.
U odlicnom je stanju aman bez packice cak vjerovali ili ne drveni kundaci na njemu su originalni fabrici.
Pistolj je lickan i pickan a eto prodje kroz 2 rata i 2 vojske :S .... posto ne volim pricati o oruziju bas pretjerano malo cu skratiti...
( btw nije na prodaju
na zalost u sefu nisam pronasao spremnik( sarzer) za ovaj pistolj :S po internetu sam trazio ali bez uspjeha .( sarzer je isti al u potponosti isti kao u tt33 ili naseg zastavinog tetejca m75 bjese ?! ?! samo nije 7.62 vec 9mm ..
tako da me interesuje sljedece
takodjer bi odgovarali sljedeci sarzeri
Sarzer sa pistolja tt33 9mm ( madjarske proizvodnje ) koji su se isporucivali egiptu
Sarzer sa pistolja CZ 9mm ( ali da je ko u tetejca )
( naravno da mi proda , i kako bi islo preuzimanje jer sam ja u BiH)
hvala
Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
http://star-firearms.com/firearms/guns/b/index.shtml
Pogledaj si malo ovaj sajt. Tu možeš naći dosta korisnih podataka o Star pištoljima, a imaš linkovlje na sajtove preko kojih se mogu naručiti rezervni dijelovi, iako s obzirom na godište pištolja i činjenica da je tvornica u kojoj su se proizvodili ti pištolji propala, nisam siguran da ćeš pronaći original spremnik.
Inače, Zastava proizvodi inačicu TT-a u kalibru 9mm PARA. Radi se o pištolju M70AA. Evo ti i link na sajt http://www.zastava-arms.rs/en/civilianproduct/m70aa.
Probaj ih kontaktirati pa ih zamoli da ti pošalju fotografiju spremnika za taj pištolj. Možda, mada ne vjerujem, bude odgovarao...
Pogledaj si malo ovaj sajt. Tu možeš naći dosta korisnih podataka o Star pištoljima, a imaš linkovlje na sajtove preko kojih se mogu naručiti rezervni dijelovi, iako s obzirom na godište pištolja i činjenica da je tvornica u kojoj su se proizvodili ti pištolji propala, nisam siguran da ćeš pronaći original spremnik.
Inače, Zastava proizvodi inačicu TT-a u kalibru 9mm PARA. Radi se o pištolju M70AA. Evo ti i link na sajt http://www.zastava-arms.rs/en/civilianproduct/m70aa.
Probaj ih kontaktirati pa ih zamoli da ti pošalju fotografiju spremnika za taj pištolj. Možda, mada ne vjerujem, bude odgovarao...
Srce kucaj, puško pucaj...
Guns control means shooting a tight group!
Guns control means shooting a tight group!
Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
sin wrote:http://star-firearms.com/firearms/guns/b/index.shtml
Pogledaj si malo ovaj sajt. Tu možeš naći dosta korisnih podataka o Star pištoljima, a imaš linkovlje na sajtove preko kojih se mogu naručiti rezervni dijelovi, iako s obzirom na godište pištolja i činjenica da je tvornica u kojoj su se proizvodili ti pištolji propala, nisam siguran da ćeš pronaći original spremnik.
Inače, Zastava proizvodi inačicu TT-a u kalibru 9mm PARA. Radi se o pištolju M70AA. Evo ti i link na sajt http://www.zastava-arms.rs/en/civilianproduct/m70aa.
Probaj ih kontaktirati pa ih zamoli da ti pošalju fotografiju spremnika za taj pištolj. Možda, mada ne vjerujem, bude odgovarao...
Hvala druze vec sam bio na na ovom sajtu za star S.A oruzije... nasao pitao ih fino da li moze ( predhodno su mi ponudili da kupe pistolj jer je serijskog broja 1¸) , odbijem, i kupim taj sarzer nisam skupo platio , medjutim kad je stigao on je isti kakav treba biti ali ne moze siri no sto treba biti tj. imaju sve za pistolje proizvedene poslije 1945....
A posalo sam mail zastavi
Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
e takodjer jos jedno pitanjce
Ovako na pistolju postoje 2 oznake na kojima stoji 9mm ( znam da je super largo B 1000000%) ali me buni
na cijevi dio koji se vidi kod one rupe clipera gdje cahuru izbacije stoji 8mm .....
e sad me buni jesu to oni Super Largo B pravljeni za Njemacku vojsku ?! i koji je sad on je....bip kalibar 9 ili 8 mm.... otac mi je za zivota govorio da je iz njeg ispalio 3-4 metka i to americku .38 cal :S:S:S:S:S:S:
a evo sliek pogledajte http://www.pik.ba/artikal/5818111/pistolj-9-mm/
( jeste da je objavljen da se prodaje... ali mali marketinski trik da se pogledaju i druge stvari
LP
Ovako na pistolju postoje 2 oznake na kojima stoji 9mm ( znam da je super largo B 1000000%) ali me buni
na cijevi dio koji se vidi kod one rupe clipera gdje cahuru izbacije stoji 8mm .....
e sad me buni jesu to oni Super Largo B pravljeni za Njemacku vojsku ?! i koji je sad on je....bip kalibar 9 ili 8 mm.... otac mi je za zivota govorio da je iz njeg ispalio 3-4 metka i to americku .38 cal :S:S:S:S:S:S:
a evo sliek pogledajte http://www.pik.ba/artikal/5818111/pistolj-9-mm/
( jeste da je objavljen da se prodaje... ali mali marketinski trik da se pogledaju i druge stvari
Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
TTjac su prerađivali na 9mm luger, navodno je zatvarač uredno pobirao taj kalibar municije iz spremnika za 7.62mm...
Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
pokusao sam i togun_hater wrote:TTjac su prerađivali na 9mm luger, navodno je zatvarač uredno pobirao taj kalibar municije iz spremnika za 7.62mm...
Re: STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
Što gubiš na vremenu dobivaš na doživljaju 
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests





