Upozorenje za korištenje suzavca
- technotronic
- Stožerni Narednik

- Posts: 677
- Joined: 23 May 2013, 14:08
- Location: Petrofsko
- Contact:
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Rekao bi jedan frend...ako naletis na budale, prvo krenes bjezati , znaci poduzeo si sve da izbjegnes bilo kakav oblik sukoba....a ako krenu za tobom onda ...zna se....
Nemoguće je Nemoguće
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Pa neznam baš.
Znam za više sličnih situacija i uglavnom i oni koji nisu krivi budu kažnjeni.
Često se u javnosti promovira problem nereagiranja na nasilje,recimo na ulici.
I što kada reagiraš i želiš zaštititi slabijeg?
Nasilnik se okomi na tebe i ti se moraš braniti,znate kako to završava?
Ako nasilnika povrijediš dobivaš kaznenu prijavu,a ako u međuvremenu dođe policija ,i ti i nasilnik dobivate prijavu za remećenje javnoga reda i mira.
Baš konkretno znam neke takve slučajeve, i to je i policijska i sudska praksa.
Znam za više sličnih situacija i uglavnom i oni koji nisu krivi budu kažnjeni.
Često se u javnosti promovira problem nereagiranja na nasilje,recimo na ulici.
I što kada reagiraš i želiš zaštititi slabijeg?
Nasilnik se okomi na tebe i ti se moraš braniti,znate kako to završava?
Ako nasilnika povrijediš dobivaš kaznenu prijavu,a ako u međuvremenu dođe policija ,i ti i nasilnik dobivate prijavu za remećenje javnoga reda i mira.
Baš konkretno znam neke takve slučajeve, i to je i policijska i sudska praksa.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Bolji dio te price je da mozes dobiti batina ni kriv ni duzan a dobijes prijavu jednaku kao i nasilnik, pa zatim treba godine gubiti po sudovima za dokazivanje, sto je naravno debilana pravosudja u ovoj drzavi.
Znaci bas nikome NIJE u interesu da se na licu mjesta situacija rascisti sto je moguce vise i da se sudovi ne zatrpavaju glupostima, razumijem ako su u pitanju situacije 1 na 1 pa nema svjedoka no ako ima cemu gubljenje vremena.
Ili ako netko zalupa provnika-lopova na svom posjedu, o cemu se tu vise ima razgovarati, no krivi smo svi mi jer ne trazimo pismeno ocitovanja za moguce situacije, kada bi netko morao sluzbeno odgovoriti i dati svoj potpis stvari bi se brzo poslozile..
Ni HLS ni HSS nisu dovoljno trda ulozili da sluzbeno traze ocitovanja za takve neke situacije i zastite svoje clanove, jer svaki posjednik oruzja je primjenom ovih zakona gradjanin drugog reda... prvo ti sve oduzmu a ti kasnije dokazuj sto se dogodilo, no kada bi NETKO morao platiti po svakoj oduzetoj cijevi 100Kn/dan ako se dokaze da nisi kriv ...ne bi bilo vise PREDPOSTAVKI !
Moze te BILO TKO prijaviti da su mu prijetio ili da si mu opalio samar, sa druge strane ti mozes prijaviti nekog da ti je opalio samar i opet si najeb.... a njemu NISTA !!!
Znaci bas nikome NIJE u interesu da se na licu mjesta situacija rascisti sto je moguce vise i da se sudovi ne zatrpavaju glupostima, razumijem ako su u pitanju situacije 1 na 1 pa nema svjedoka no ako ima cemu gubljenje vremena.
Ili ako netko zalupa provnika-lopova na svom posjedu, o cemu se tu vise ima razgovarati, no krivi smo svi mi jer ne trazimo pismeno ocitovanja za moguce situacije, kada bi netko morao sluzbeno odgovoriti i dati svoj potpis stvari bi se brzo poslozile..
Ni HLS ni HSS nisu dovoljno trda ulozili da sluzbeno traze ocitovanja za takve neke situacije i zastite svoje clanove, jer svaki posjednik oruzja je primjenom ovih zakona gradjanin drugog reda... prvo ti sve oduzmu a ti kasnije dokazuj sto se dogodilo, no kada bi NETKO morao platiti po svakoj oduzetoj cijevi 100Kn/dan ako se dokaze da nisi kriv ...ne bi bilo vise PREDPOSTAVKI !
Moze te BILO TKO prijaviti da su mu prijetio ili da si mu opalio samar, sa druge strane ti mozes prijaviti nekog da ti je opalio samar i opet si najeb.... a njemu NISTA !!!
Nemoguće je Nemoguće
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Kao jedan grafit tenka pokraj kojega piše vozite sigurno, vozite tenk. Tako i sve ovo kod nas po pitanju neke vrste fizičke interakcije na javnoj površini ili privatnom posjedu, trebali bi se sakriti pod stakleno zvono. 
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Opet pitam,zna li netko kako je završila prića sa početka teme?
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Pa pošto je riječ o najmanje 5 godina staroj temi i da forumaš Taktičke operacije nije prisutan u ni jednom od postova godinama već rekao bi da se ne zna ishod kako je završilo, barem da se ne zna na forumu.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Šteta jer mislim da o ovakvim stvarima treba pisati.
Možda nadležni počnu razmišljati na realan načiin.
Možda nadležni počnu razmišljati na realan načiin.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Možda je pošten čovjek završio u zatvoru,nebi me čudilo,ali jedino rješenje je da se neko sa foruma ili lovac kandidira za predjednika,pa ga izaberemo i onda mu na referendumu izglasamo veča prava i ovlasti,pa da on sredi stanje u ovoj našoj državi
,normalno da je nemoguće,ali lijepo zvuči....
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Prečesto se dešava da oni koji nisu krivi,obični mali ljudi budu drastično kažnjeni.
Upravo na njima pravosuđe trenira strogoću,dok veliki i krivi slobodno žive ,bogatte se i imaju image sposobnih ljudi.
Upravo na njima pravosuđe trenira strogoću,dok veliki i krivi slobodno žive ,bogatte se i imaju image sposobnih ljudi.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
UNFUCKINGBELIEVEABLE
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Toga je uvijek bilo, ali baš zbog takvih postoje bejzbol palice i 5 minuta mraka...Mirok wrote:Prečesto se dešava da oni koji nisu krivi,obični mali ljudi budu drastično kažnjeni.
Upravo na njima pravosuđe trenira strogoću,dok veliki i krivi slobodno žive ,bogatte se i imaju image sposobnih ljudi.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
ma znaš što, možda ima i nešto dobrog u tomelex-lutor wrote: Moze te BILO TKO prijaviti da su mu prijetio ili da si mu opalio samar, sa druge strane ti mozes prijaviti nekog da ti je opalio samar i opet si najeb.... a njemu NISTA !!!
koliko puta meni ruka nije poletila kad je tribala, samo zato što sam se sitija što bi moglo biti poslije.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Pa ako tako sagledamo situaciju imas i pravo...no sa druge strane gledaj gdje nas je dovela filozofija tipa " pametniji popusta" ...... SADA BUDALE VLADAJU SVIJETOM !
Nemoguće je Nemoguće
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
ma znaš što, možda ima i nešto dobrog u tome
koliko puta meni ruka nije poletila kad je tribala, samo zato što sam se sitija što bi moglo biti poslije.[/quote]
Dobro kažeš,nekada sam i sam to pomislio.
Ali bojim se da nebude kao u onoj narodnoj- došli divlji i otjerali pitome.
koliko puta meni ruka nije poletila kad je tribala, samo zato što sam se sitija što bi moglo biti poslije.[/quote]
Dobro kažeš,nekada sam i sam to pomislio.
Ali bojim se da nebude kao u onoj narodnoj- došli divlji i otjerali pitome.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
To se dogadja vec godinama, to nije buducnost, to je SADASNJE vrijeme, samo mi glupani nikako da nam dodje iz dupeta u glavu.Mirok wrote:...Ali bojim se da nebude kao u onoj narodnoj- došli divlji i otjerali pitome.
Nemoguće je Nemoguće
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Lex prijatelju znam!
Pročitaj moj zadnji post za Drenovu-predlożio sam rješenje(ili bar pokušaj rješavanja).

Pročitaj moj zadnji post za Drenovu-predlożio sam rješenje(ili bar pokušaj rješavanja).
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
ma tako je, apsolutno se slažemo,lex-lutor wrote:Pa ako tako sagledamo situaciju imas i pravo...no sa druge strane gledaj gdje nas je dovela filozofija tipa " pametniji popusta" ...... SADA BUDALE VLADAJU SVIJETOM !
samo da napomenem, nisan ja mislija baš da pijane budale triba pustiti da pišaju po meni, mislija san ne reagirati spontano, na vidilu, prid svidocima, nego suzdržati se, osloboditi se pratnje svitla i svidoka i riješit stvar elegantnije, jednako ili bolje efikasno, a bez naknadnih reperkusija, pogotovo onih s oružnim listovima, koji su nama najkompliciraniji.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Mislim da je postupanje policije i sudova po sistemu svima ista kazna(nije bitno tko je započeo,a tko se brani),čista zloupotreba zakona i propisa!
Jer što je onda institut samoobrane?
Jer što je onda institut samoobrane?
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





