XDM 4.5, habanje na cijevi - Molim za pomoc

Vatreno oružje, rubnog ili centralnog paljenja.
Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 24 May 2020, 23:13

Spavaj bez brige,ništa to nije.
Inače, kako je u Crnoj Gori?

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 24 May 2020, 23:14

Evo jos slila
Attachments
20200524_231147.jpg
20200524_231200.jpg
20200524_231213.jpg

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 24 May 2020, 23:15

pa u crnoj gori je solidno , dodjite , dobrosli ste pa vidite sami.

Kod Vas?

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 24 May 2020, 23:18

Hvala na pozivu!
Kod nas.........ha ,da je gospodarski bolje,bilo bi još bolje..........politika, izbori ;)

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 24 May 2020, 23:20

Ljudi hvala :)

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 24 May 2020, 23:22

Gledam slike.......mislim da to nije ništa.
Pazi,sve su to pokretni dijelovi ili preko njih se pomiču pokretni dijelovi i ovo što opisuješ mi se čini normalno.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 24 May 2020, 23:25

romanson wrote:Ljudi hvala :)
Ne trebaš zahvaljivati,zato smo tu pa i ovaj forum.
Pozdrav Crnoj Gori!

Onty
Narednik
Narednik
Posts: 479
Joined: 07 Mar 2020, 19:57
Been thanked: 2 times

Re: Molim za pomoc

Post by Onty » 25 May 2020, 00:59

romanson wrote:Crna boja sa cijevi je pocela da se skida , ne znam pravi izraz za to
Koliko (nešto) znam o pištoljima, to je potpuno normalno. Vanjske površine cijevi dolaze u doticaj sa zatvaračem, i budući da se radi o jakim trzajima i udarcima, to se pozna i na tvrdim dijelovima. Također, pogledaj zatvarač iznutra, kladim se da ćeš naći slična svijetla polja na onim površinama koja dotiču cijev. Samo to se ne vidi izvana, pa nije problem.

Baš iz tih razloga neki proizvođači pištolja ni ne bruniraju cijev. Koliko sam vidio, ako je komercijalni 1911 i bruniran, cijev nije brunirana. Sig P210 isto, kao i Zastavin Tokarev, makar bio vojno oružje.

sjekira
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Posts: 673
Joined: 14 Aug 2009, 13:53

Re: Molim za pomoc

Post by sjekira » 25 May 2020, 09:18

najnormalnije samo rokaj

User avatar
samoborac
Skupnik
Skupnik
Posts: 276
Joined: 09 Mar 2018, 00:24

Re: Molim za pomoc

Post by samoborac » 25 May 2020, 13:12

Gledajući tvoje fotografije pištolja, osjetio sam potrebu da ti dam jedan savjet. Kad ne misliš pucati, ne drži prst na okidaču.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Molim za pomoc

Post by Mike_Torello » 25 May 2020, 13:33

ništa se ne sekiraj, to je kod njih normalna pojava, i moj je isto takav.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7775
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Molim za pomoc

Post by jolly » 25 May 2020, 18:21

Po drzanju prsta na okidacu tocno se vidi, ko ima znanja i iskustva, ili treninga, a ko nema. :A24:
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 25 May 2020, 18:32

Hvala svima na odgovorima :) , i na velikom iskustvu gdje treba da je prst , i nemam pojma.
Bas na svemu hvala , sjajni ste.

Sad ako ko ima misljenje vezano za pistolj jos neka kaze , a za prst , neka ga zamisli preko usta :)

Onty
Narednik
Narednik
Posts: 479
Joined: 07 Mar 2020, 19:57
Been thanked: 2 times

Re: Molim za pomoc

Post by Onty » 25 May 2020, 21:00

romanson wrote:Hvala svima na odgovorima :) , i na velikom iskustvu gdje treba da je prst , i nemam pojma.
Bas na svemu hvala , sjajni ste.

Sad ako ko ima misljenje vezano za pistolj jos neka kaze , a za prst , neka ga zamisli preko usta :)
Pogledaj ovo, kratko je https://www.youtube.com/watch?v=NvDLU-4InbU . Savjetujem pogledaj još videa, dobro će ti doći.

Puno nas je prošlo kroz tvoju fazu, jer nismo imali nikog da nas poduči pravilno. Zato bih posebno preporučio dobar tečaj u rukovanju oružja.

Iskoristit ću priliku da bih upozorio forumaše na dodatnu stvar u rukovanju revolverima, što ne zna puno ljudi, rekao bih velika većina. Radi se o opasnosti za prste kad se puca s dvije ruke:

https://www.youtube.com/watch?v=t6vMkk8VYzc

Posljedice mogu biti teške. UPOZORENJE, VEOMA UZNEMIRUJUĆE SNIMKE:

https://www.google.com/search?q=revolve ... 3auyyyb0nM

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 25 May 2020, 21:10

Znam da si imao dobre namjere , imas poentu , i nemam neku potrebu da se pravdam ali eto.

1) daleko sam od pocetnika

2) nije bilo okvira u pistolju niti metka u cijevi

3) to je bio jedini nacin da slikam to sto sam zelio da pokazem obzirom da se prvi put srecem sa XDM-om .

Ali zaista hvala na savjetima

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 25 May 2020, 21:53

Jesi li uputio upit u HS?

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 25 May 2020, 22:01

Uputio jos prije par dana , trazili mi slike , poslao im i nista.....

No evo da vidimo , mozda se smiluju ljudi...

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 25 May 2020, 22:11

Mislim da će odgovoriti.
Ali važno je da je sa pištoljem sve ok!

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: Molim za pomoc

Post by johnnyboyy1711 » 26 May 2020, 10:05

Kao što su i drugi rekli, nikakav problem sa pištoljem, normalno trošenje površinske zaštite.

Drugo, ovo:
...Sad ako ko ima misljenje vezano za pistolj jos neka kaze , a za prst , neka ga zamisli preko usta...
je po mojem mišljenju skroz bezveze spika, pogotovo za forum. Iz tri km se vidjelo da je bio dobronamjerna obzervacija i savjet.

Nije stvar dal' je bio metak u cijevi ili da nije bilo spremnika, nego je stvar navike. Čak i kad čistim kuću, na bočicu ne držim za "okidač" nego mi je prst sa strane :A13:
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: Molim za pomoc

Post by johnnyboyy1711 » 26 May 2020, 10:12

Evo i mojeg, 500 metaka ispaljenih, kupljen točno prije godinu dana.

Image
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests