Invazija Ukrajine

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
samoborac
Skupnik
Skupnik
Posts: 276
Joined: 09 Mar 2018, 00:24

Re: Invazija Ukrajine

Post by samoborac » 27 Jun 2022, 17:09

Dugotrajni rat niskog intenziteta ne odgovara nikome.
Ako NATO krene sa velikim kopnenim snagama uz podršku dalekometne artiljerije i zrakoplovstva rat će brzo završiti. Rusi će se povući ili će udariti taktičku nuklearku pa će opet brzo završiti.
Ako NATO ne krene rusi će utvrditi osvojena područja a približavanjem zime i jačanjem inflacije pojačati će se pritisci na Ukrajinu da da formalnu autonomiju otetim područjima.

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Invazija Ukrajine

Post by Hawk » 28 Jun 2022, 08:21

Po reakcijama ljudi u EU, koje se baš ne objavljuju puno po W medijima, ka npr ove demonstracije u Madridu prije Sumita, ja bi ipak reka da Grupiranje NATO trupa na istočnom krilu
nebi tribalo rezultirati i ulaskom u Ukrajinu, nego samo dati Putinu do znanja da dalje nebi smija ići, iako mislin da mu to i nije bila početna namjera. Nadan se da bi i NATO triba biti
odgovoran i razuman, bar koliko su rusi bili 1962. god na Kubi, kad se razvila jako vruća situacija, možda i napetija od ove, s jedinom bitnom razlikom da je ta situacija bila Amerima
na kućnom pragu, a ova nije, nego na drugoj strani svita. Pa kome to danas, osim nekim bolesnim spodobama s jednom nogom u grobu triba totalna katastrofa?
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Invazija Ukrajine

Post by Hawk » 28 Jun 2022, 08:24

samoborac wrote:...Dugotrajni rat niskog intenziteta ne odgovara nikome...
Pa tu nisan baš siguran. Izvagaj koliko su Ameri izgubili u ovoj krizi, a koliko su profitirali. Ne vidin kako njima to ne odgovara.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 28 Jun 2022, 08:43

Nema dana kad ne čujem da je netko odustao od gradnje. Zbog rasta cijena materijala. Vjerujem da znate što to znači za gospodarstvo.

Ali bitno da je Amerika proširila svoj utjecaj i trenutno zarađuje na ratu. Sve su upregli u ovo, svaku zemlju u kojoj imaju utjecaj angažirali. Mi ćemo podmetnuti leđa da njima bude bolje.

User avatar
samoborac
Skupnik
Skupnik
Posts: 276
Joined: 09 Mar 2018, 00:24

Re: Invazija Ukrajine

Post by samoborac » 28 Jun 2022, 09:03

Za sada su Ameri samo dobili. To je istina.
Protekom vremena, bez obzira na empatiju, EU vlade će teško opravdati građanima inflaciju i recesiju izazvanu ratom u Ukrajini.
Ulaskom EU u recesiju smanjiti će se potreba za uvoznom robom što će pogoditi sve velike izvoznike prvenstveno Kinu. Ona sad otkupljuje rusku energiju ali je neće trebati ako joj padne proizvodnja. Oružje se u Ukrajinu šalje sa skladišta (mi poslali 20000 kalaša). Kad se bude trebalo naručiti novo, tko će u recesiji to platiti?
Rat bi svakako trebalo završiti do zime. Zato mi se čini da je dizanje 300000 vojnika NATO u svezi s tim. To je opsežna i preskupa operacija da njeni ciljevi nisu već definirani.

User avatar
AR15 fan
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1365
Joined: 14 Jun 2018, 18:34
Location: Karlovac

Re: Invazija Ukrajine

Post by AR15 fan » 28 Jun 2022, 12:55

Traje opća mobilizacija u Bjelorusiji, do jučer je šansa priključivanja Bjelorusije u rat bila mala, danas je već 50:50 i izgledno je da bi moglo biti sranja

I jedna s prvih linija, nakon rata u drugom ratu, bez kromirane cijevi :A27:
M70.jpg

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Invazija Ukrajine

Post by Hawk » 29 Jun 2022, 08:00

Mirok wrote: ...Možeš li konkretizirati ?
Evo neka ti i Bloger Krule objasni:
"Parkiram danas opelijandera kraj nekog smeđeg audija Q5. Izađem van, okrenem se... vidim ukrajinske tablice na audiju.
Gledam svoj auto... gledam ukrajinski... gledam svoj... gledam ukrajinski... prvo što mi pade na pamet:
- Gdje je rat krutejebo, kod vas il kod nas???"
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 29 Jun 2022, 09:58

Hawk wrote:
Mirok wrote: ...Možeš li konkretizirati ?
Evo neka ti i Bloger Krule objasni:
"Parkiram danas opelijandera kraj nekog smeđeg audija Q5. Izađem van, okrenem se... vidim ukrajinske tablice na audiju.
Gledam svoj auto... gledam ukrajinski... gledam svoj... gledam ukrajinski... prvo što mi pade na pamet:
- Gdje je rat krutejebo, kod vas il kod nas???"
Opet su ti problem tablice !?
Vozi li taj auto vojni obveznik ?
Je li pobjegao, izbjegao svoju obavezu ?
Je li taj auto stekao nezakonito?
Ovdje u Zagrebu ima dosta Ukrajinaca,ali su to sve žene i djeca,te nešto starijih ljudi.
Kako to onda ne smeta nekoga što puno rusa ima vile na Jadranu?
A prosječan rus u rusiji je siromašan.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 30 Jun 2022, 22:30

Zmijski otok...........riješen !

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 01 Jul 2022, 11:56

Baš čitam o tome, sasvim je očito da tko god bio na otoku postaje meta. A korist od tog otoka je upitna za obje strane. Osim propagandne za Ukrajinu.

https://www.defencetalk.com/military/fo ... 3/page-194

Ono što je svakim danom sve očitije je da je ovo rat Rusija vs NATO.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 01 Jul 2022, 12:11

To je to.
Kada neka strana uvidi da je preskupo/neisplativo držati neki prostor,ratovati,pa zaključi......idem ja doma,jer tu se gine .

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 04 Jul 2022, 17:06

Krenulo je s pumpama i cijenom goriva. A gdje je još zima. Bit će vrlo zeznuto živjeti u Hrvatskoj, zemlji koja kažnjava Rusiju.

Lemi_O2
Narednik
Narednik
Posts: 422
Joined: 26 Feb 2012, 20:15

Re: Invazija Ukrajine

Post by Lemi_O2 » 04 Jul 2022, 17:31

A što je točno krenulo?U Mađarskoj koju svi hvale i dive se kako su donijeli odlične odluke u vezi goriva, vlasnici malih pumpi su još u petom mjesecu podnijeli tužbu protiv države u Strassbourgu. A mađari pak ne "kažnjavaju" Rusiju i dio ljudi im se divi kako oni štite svoje interese i slično. Previše se drami i stalno trkelja da smo eto baš mi u nečemu posebno zeznuli. Cijela Europa je u istom dreku. Biće zaguljeno, htijeli, ne htijeli, u ratu smo.
μολὼν λαβέ

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 04 Jul 2022, 17:43


Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 04 Jul 2022, 17:58

Puno toga veze nema sa rusima.
Sa svim ovim krizama neće biti lako,ali zaoštriti će oni nama sa koronom.
Već su to najavili......

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 04 Jul 2022, 18:00

Pa evo, odjebati sankcije i uvesti morem jeftinu naftu iz Rusije. Siguran sam da bi i oni jedva dočekali.

Lemi_O2
Narednik
Narednik
Posts: 422
Joined: 26 Feb 2012, 20:15

Re: Invazija Ukrajine

Post by Lemi_O2 » 04 Jul 2022, 22:59

Nisu zatvorili, niti nece najvjerojatnije.Potpuno legitimno vrse pritisak na vladu da se postigne posteni dogovor i sa njima.
μολὼν λαβέ

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 05 Jul 2022, 00:14

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv ... Nt9aAovc2I

SD zadnjih dana ima niz sličnih članaka, jasno da ih se optužuje za rusku propagandu i širenje defetizma. Ali koliko je istine u ovome?

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 05 Jul 2022, 09:56

Rat je to.
Rusi su ostvarili dobitke u Donbasu.
Ukrajina ima dobitaka na jugu,više manjh mjesta su vratili.
Biti će toga još ,mislim već ovoga mjeseca.....

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 05 Jul 2022, 12:39

I dalje nisam nešto zainteresiran za ovaj rat, osim za ekonomske posljedice koje ima po nas. Ali nakon gotovo pola godine sam najskloniji tumačiti kako Amerika snosi velik dio krivice za neke uzroke rata, kao i stvari koje nas sad pogađaju. Ali u nju se ne sumnja. To ne znači da je Rusija nevina, puno toga lošeg je isplivalo. Rekao bih da Amerika žrtvuje EU i Ukrajinu samo kako bi oslabila Rusiju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest