Invazija Ukrajine

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 18 Jul 2022, 17:16

U tom slučaju, evo jedne duhovite priče o EU idiotima koji istu stvar plaćaju skuplje:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... i-15223719

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 18 Jul 2022, 18:02

Pa naši su naftu prodavali bosanskim Srbima.
Tako da su imali za tenkove i dr i prašili po nama.
Kakvi nas veleumovi vode pojačani onima iz EU,ne bih se čudio da je ovo iz članka istina.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 18 Jul 2022, 21:28

https://www.youtube.com/watch?v=46wG41y3UA0

Malo drugačiji narativ od smeća kojim nas zasipa dnevna propaganda.

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Invazija Ukrajine

Post by Hawk » 19 Jul 2022, 08:34

Mirok wrote:A znakovito je i ovo sa padom ukrajinskog ANa ;)
Žao mi je ljudi,ali eto i Srbija šalje(prodaje) oružje Ukrajini :mrgreen:
Da da, sve su to glasine :lol: :lol:
Šverca se tu naveliko. Dosta je toga isplivalo na vidilo, a isplivaće još puno.

"Još se istražuju sve okolnosti pada ukrajinskoga teretnog zrakoplova koji se u subotu navečer srušio u Grčkoj, a prenosio je 11,5 tona srpskog naoružanja prema Bangladešu,
kako tvrdi ministar obrane Srbije Nebojša Stefanović. Antonov An-12 koji je prevozio 11,5 tona naoružanja i vojne opreme srpske proizvodnje, uključujući minobacače i školske granate,
zapalio se, eksplodirajući pri udaru u poljima kukuruza u subotu oko 20 sati, prilikom čega je poginulo osam ukrajinskih članova posade."

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/grcka-u ... va-1603069 - http://www.vecernji.hr
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 20 Jul 2022, 10:37


Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 20 Jul 2022, 14:06

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... e-15224824

Ili ove članke piše neki ruski plaćenik, ili se EU ielita zaigrala svima nama.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 27 Jul 2022, 22:36

Zapitam se jesu li veći idioti ovi koji vode EU ili mi koji to trpimo. Optužuju Rusiju za militarizaciju izvoza plina. Pa jebote, uveli ste im sankcije, zamrznuli imovinu države i pojedinaca, naoružavate im neprijatelja u ratu. I sad kmečite što vam ne žele prodavati plin?! A tek je počelo. I sad plan štednje. Ne mogu toliko uštedjeti koliko Rusija može zavrnuti pipu.

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Invazija Ukrajine

Post by Hawk » 27 Jul 2022, 23:07

Ariel wrote:Zapitam se jesu li veći idioti ovi koji vode EU ili mi koji to trpimo.
Najveći idioti, ali stvarno idioti su oni koji puše tu spiku :lol: Slava Ukrajini :lol:
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 28 Jul 2022, 08:46

Hawk wrote:..Najveći idioti, ali stvarno idioti su oni koji puše tu spiku :lol: Slava Ukrajini :lol:
Iskreno, boli me kita za Rusiju i za Ukrainu ! Sve sto sam znao o Ukraini je to da spada medju NAJ-korumpiranije zemlje na svijetu. Onaj Zelenski je glumac i komad budale kakvog svijet nije vidio ali ocito dobro igra ulogu koju su mu namjenili..

Kakave koristi mi imamo od sankcija Ruciji, zasto se nitko javno ne bavi tim pitanjima? Ova prica se dobro nadovezuje na Covid plandemiju i vodi samo u smjeru osiromasivanja naroda kroz spinove skupe energije, dostave roba, umjetno stvorenih nestasica strateskih komponenti.

Mi svi bi trebali stedjeti na struji i plinu , grijanju i hladjenju kako bi spasili njemacko gospodarstvo, TKO SE SPASITI NASE ???
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 28 Jul 2022, 09:11

lex-lutor wrote:
Iskreno, boli me kita za Rusiju i za Ukrainu !
Lex, kakav si ti to pionir i odlikas!?
A tek rijecnik! Ajme!!! :o
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 28 Jul 2022, 11:10

Treba biti iskren i reći da je Rusija po korumpiranosti u rangu Ukrajine, nema tu neke razlike.

Ali povijest nas uči kako završava potcjenjivanje Rusije. Internet je pun budala koji misle kako će nova pošiljka M-777 i Himarsa riješiti cijeli rat. "Kažnjavamo" Rusiju tako što ostajemo bez plina a cijene svega idu u nebo. Je li se ikad ikog pitalo o tome? Je li vrijeme za ulicu?

User avatar
samoborac
Skupnik
Skupnik
Posts: 276
Joined: 09 Mar 2018, 00:24

Re: Invazija Ukrajine

Post by samoborac » 28 Jul 2022, 16:24

Sve je to besmisleno. Sankcije Rusiji su učinkovite kao i embargo na oružje Jugoslaviji. Ukrajinaca ima dovoljno da se sami obrane. Ako zapad smeta invazija Rusije neka ih naoružaju čime treba. Plaćanje prenapuhane cijene energenata je skuplje od cijene oružja.

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Invazija Ukrajine

Post by Hawk » 28 Jul 2022, 22:26

lex-lutor wrote:...Iskreno, boli me kita za Rusiju i za Ukrainu !
Ma i mene bi isto tako bolila kita i za jedne i za drugr, ali zašto se ovaj cirkus mora ogrebati na mojoj grbači ???
lex-lutor wrote:...Kakave koristi mi imamo od sankcija Ruciji,
Osim što će Plenki možda dobiti koji poenčić za svoju osobnu promociju, mi od sankcija ama baš nikakve koristi nemamo, a štetu imamo sada, a imaćemo i veću.

A ovo dvoje neka se slikaju za Vogue :roll:
https://www.newsweek.com/zelensky-vogue ... tz-1728470
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 30 Jul 2022, 09:43

Putko se žalio kako ga sve ovo puno košta . ;)
Zapad ako želi i kada želi će dovoljno naoružati Ukrajinu i putinu će biti neisplativo i neodrživo ratovati dalje.
Dugoročnije gledano rusi se ne mogu ekonomski mjeriti sa zapadom,a povijest je pokazala da ratove dobivaju oni koji imaju kintu.
O našima koji nas vode,već se sve zna i tu nisam optimista.....
Svejedno,Ukrajincima svaka čast !

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 30 Jul 2022, 10:08

Mirok wrote: ,a povijest je pokazala da ratove dobivaju oni koji imaju kintu.
Ne bih se zaletio u tom smjeru. Cinjenica jest da Amerika je bogata zemlja, ali ukrajina nije.

Sad se postavlja pitanje koliko ce rat trajati, i do kad ce USA odobravati pomoc na racun americkih poreznih obveznika. (isto kao i EU)
Vijetnam i afghanistan trajali su samo, dok je postojala politicka volja amerike da se vojna akcija financira.

Druga, povijesna, komponenta:
Napoleon Bonaparte, medjuunarodna vojna intervencija protiv sovjetskog saveza (1918-1920, petnaestak zemalja je interveniralo, uklucujuci USA, UK i druge), zatim ww2 - najvece bitke u povijesti, znamo kako je proslo.
Od osnivanja ruske federacije, vodili su 10 ili 11 ratova, i sve su dobili. (izgubili su prvi cecenski rat, ali su dobili drugi)

U ovom trenutku, ishod rata vidim kao neizvjestan, a trosak rata vec smo poceli osjecati. Vidjet cemo koliko ce rast nezadovoljstvo gradjana EU, kad pocne ozbiljna recesija.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 30 Jul 2022, 10:21

Zaboravlja se u novije doba Sirija.....
Tamo su rusi napravoli slično što ameri sada rade.....
Rekli su jednostavno.....NE DAMO !
A ovdje se zaboravlja i da su rusi napali jednu suverenu zemlju,otvoreno !
Ono što znam i u što sam siguran,SAD neće odustati od "obrane" Ukrajine,iscrpljivanja rusije..... ;)

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 30 Jul 2022, 12:17

Svakako ce to probati.
Projekt afhganistana trajao je 20 godina, dok se nisu povukli, i sve se srusiko u 24 sata.

Hladnoratovska situacija, postavila je rusku industriju kao samoodrzivu, uz velike prirodne resorse.
Zemlja na 2 kontinenta, koja lezi na 10% zemaljske kontinentalne povrsine. Ako uzmes samo prosjek, to je 10% svjetskkog plina, nafte, dijamanta, zlata, raznih rudaca.
41-45 imali su potpunu ekonomsku blokadu, i najduzi front u povijesti od baltika do mediterana, a oni su izgurali do Berlina. Snaga volje i resursa koristenih u industriji

Ukrajina, s druge strane ovisi samo o zapadnoj pomoci, a to ovisi o politickoj volji zapadnih zemalja, od kojih cak ni EU nije jedinstvena (orban, na pr). Politika je kako znamo, promjenjiva.

Ishod ovog rata, ovisi samo o snazi volje i upornosti, zapadne politike ili ruskih strateskih interesa. Ko ce duze izdrzati. U medjuvremenu dok traje, ruse zemlju, infrastrukturu. Ljudi ginu. Do kad to moze trajati?

Bez obzira na ishod rata, izgraditi porusenu zemlju se nece na volonterskom radu, i altruizmu bankara, nego kreditima zapadnih banaka. Situacija je izuzetno ozbiljna i u nijednom slucaju nije povoljna za ukrajinu. Strani kapital nije pretjerano sklon graditi drugu zemlju nakon rata. (primjeri sa sjevera afrike i bliskog istoka) osim za pojedine izolirane korporacijske projekte, to jest nece im graditi skole i bolnice.
S druge strane, svijet u kojem se resursi brzo trose, nece biti svijet sa ekonomski izoliranom rusijom, koja ima neiskoristene resorse po arktiku, sibiru, i na dva. kontinenta.

Ja i dalje vidim za sad neivjestan ishod rata.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

IB43
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1235
Joined: 18 Jan 2019, 16:31
Been thanked: 2 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by IB43 » 30 Jul 2022, 13:17

Rusija je poražena još u ožujku. Svi strateški ciljevi (proruska vlast u Kijevu, širenje utjecaja na bivše članice varšavskog pakta, vraćanje NATOa na stanje iz 80ih...) Sve je propalo. Još su dodatno i sami vraćeni na stanje iz 80ih.

Sada je samo pitanje koliko će vješto predstaviti osvajanje pojedinih dijelova Ukrajine kao vlastitu pobjedu. Bez obzira na trud, to je Pirova pobjeda.

Naravno da Rusija neće ostati izolirana. To nitko ne želi. Niti je želi poraženu i slabu pod kineskim utjecajem.
Ali neće biti ravnopravni partner Zapadu sve dok vlast diše ovako kako kako diše. Kada se to promijeni, dobrodošli su nazad u Eurupu u koju oduvijek i pripadaju.

Što se tiče sankcija. Niti će Rusija prestati zarađivati na Europi, niti će se Europa odreći jeftinih energenata i gurnuti u recesiju tek tako.
Ukrajina od jeseni može očekivati pritiske da okonča rat pregovorima koji će uključivati ustupke Rusiji.
Sve će se to proglasiti poštenim rješenjem za sve strane, svi će biti pobjednici, dodijeliti će se par nobelovih nagrada za mir. Pa onda nastaviti gdje se stalo početkom godine.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 30 Jul 2022, 13:25

Ako je Rusija poražena, kako nazvati ovo što se događa EU i što nam tek slijedi ove zime? Nisam siguran, ali pobjeda sigurno nije.

BTW; jedan zanimljiv detalj. Što god naručili iz Rusije online, carini se s minimalnom vrijednošću. Znam jer mi je u par navrata stiglo robe za par stotina EUR/USD ili čega već. Kome je u cilju prikazivati manji uvoz iz Rusije od stvarnog?

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 30 Jul 2022, 13:32

Ono što primjećujem je novo širenje ponude fine opreme. Razni NV i termalni uređaju, IR laseri, daljinomjeri, balistički kompjuteri. Sve to odjednom postaje dobavljivo na crnom trižtu u EU. Facebook je pun tih oglasa.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 1 guest