Ko može ovo napravit?

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Ko može ovo napravit?

Post by Mr.Cabdriver » 18 Dec 2008, 22:46

Ima li tko da mi ovo može iskovat? :twisted:

Dužina ukupna: 69 cm
Dužina oštrice: 56 cm
Širina oštrice na najširem dijelu: 18 cm
Širina potrebnog blanka za realizaciju: 23 cm
debljina oštrice: 4mm na dršci, 3mm na "glavi"
Karbonski čelik

Slike monstruma:
L.jpg
R.jpg
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Legion66 » 19 Dec 2008, 00:29

Ok, a kaj buš s tim? Nije to malo preširoko i preteško?
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Mr.Cabdriver » 19 Dec 2008, 08:22

3 vijka m14 u betonski zid i onda nije pretežak... A možda odlučim nekad isfiletirat slona pa mi bude trebalo neš ovako :twisted:
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Legion66 » 19 Dec 2008, 09:31

Dobro, a di si našel slike ili si ti to čudo slikal? Takvu mačetu još nisam vidio, pa me zanima iz koje zemlje potjeće i kaj se s njom radi?
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Ko može ovo napravit?

Post by nobile157 » 19 Dec 2008, 21:42

Hajde kovači, gdje ste??

Pomozite čovjeku, to za vas koji radite svoje oštrice ne bi trebalo biti teško. Iako, ovo je stvarno mrcina
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: Ko može ovo napravit?

Post by J07@ » 19 Dec 2008, 22:03

legion.poljak66 wrote:Dobro, a di si našel slike ili si ti to čudo slikal? Takvu mačetu još nisam vidio, pa me zanima iz koje zemlje potjeće i kaj se s njom radi?
mozda za kokosove orahe :?:

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Legion66 » 19 Dec 2008, 22:29

Da kokosove, to je za obarat ove naše domaće. Ćak ih ne moraš voziti na pilanu nego šus-dva i eto ti fosni i daski.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Mr.Cabdriver » 20 Dec 2008, 10:05

legion.poljak66 wrote:Dobro, a di si našel slike ili si ti to čudo slikal? Takvu mačetu još nisam vidio, pa me zanima iz koje zemlje potjeće i kaj se s njom radi?
Potječe iz velike britanije, napravljena u sheffieldu i navodno je special operations mačeta iz drugog svjetskog rata. S obzirom da je vjerojatno teška barem 3 i pol kile, ne znam kakav je to gustiš sječen s njome jer mislim da bi omanju vrbu otfikarila u prvom naletu. Ima je jedan poznanik u Chicagu i grebem se da je dobijem, al neće izgleda ništa bit od toga jer je cijena kao za mene idalje prepaprena ($1500). :twisted:
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
BoB
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 384
Joined: 30 Sep 2008, 12:51
Location: zg

Re: Ko može ovo napravit?

Post by BoB » 21 Dec 2008, 00:10

zapravo nema ni kilu i po. konačno sam se sjetio gdje sam to vidio. pričvrščenu za stalak s izbušenom rupom na prednjem djelu služila je frendovoj babi za rezanje duhana. nema više ni frenda, ni babe, ni duhana... :A00:
da sam znao da će se danas prodavati za 1749,99$....
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Knife_maniac » 21 Dec 2008, 00:15

Nesto slicno se koristi i za rezanje kukuruzovine u snopu za stoku, samo ima dugacku drsku.

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Ko može ovo napravit?

Post by Mr.Cabdriver » 03 Mar 2009, 12:30

BoB wrote:zapravo nema ni kilu i po.
To nije to... ova je 7 1/2 pounds težine bez svoje kožne futrolice jer kad sam bio još prezagrijan za kupiti je (prije randalla) natezali smo se da li da mi je šalje fedexom (to je bilo 350$ poštarine tada) ili običnom poštom (dobar način da nestane u tranzitu, al je bar jeftino)
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests