P: Nož CRKT Ultima 5" Spear Point

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Locked
User avatar
Igsy
Pozornik
Pozornik
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2010, 15:12
Location: Split

P: Nož CRKT Ultima 5" Spear Point

Post by Igsy » 15 Oct 2010, 15:36

Znači prodajem novi i nekorišteni taktički nož Columbia River Knife and Tool Ultima 5" Spear Point Plain edge.

Dizajnirao ga je Michael Martinez. Dužina oštrice mu je 4.95 inča (12.57 cm) ,a debljina 4.5 mm. Tvornički modificirana (blago trbušasta kao kod katane i kopljastog tanto vrha). Ova verzija je s čistom oštricom, dakle nije nazubljena ili polunazubljena.

Materijal oštrice je nehrđajući CRKT-ov 1.4116 čelik (po sastavu mješavine spada negdje između AUS-4 i AUS-6, također dosta sličan 425M). Rockwellova čvrstoća od 55-57.
Nož ima tzv. "dual taper grind" za maksimalnu snagu, i ne reflektirajući ispjeskareni finiš u full tang izvedbi,
Drška mu je od Zytel ljuske s trokutastim uzorkom gripa radi što boljeg prijanjanja. Na dnu se nalazi i zanimljivi "pry bar" vrh.

Posebno izrađena impresivna crna futrola od Cordure (unutarnji dio je od vrste tvrde plastike Zytela koji drži samu oštricu osiguranom) sa dvije karike na klip oko drške radi sigurnog učvršćivanja. Korice su dizajnirane tako da se nož može stavljati u njih s obe strane, a tu je i dupli pojas na čičak i klip za privezivanje na remen s mogućnošću stavljanja i skidanja s remena i bez da se remen skida s hlača. Posjeduje i podesivi pojas s Fastex kopčom za dodatno učvršćivanje oko noge. Njega je moguće i lako ukloniti ukoliko ga ne mislite tako nositi.

Na futroli se nalazi i nekoliko metara paracorda i dodatni džep s podesivom Fastex kopčom u koji možete staviti brusni kamen/firesteel/multi-tool i sl.. S donje strane futrole su mali prošivi kroz kojih je moguće vezati korice za prsluk ili ruksak. Ukupna dužina samog noža je 25.4 cm (dužina futrole je preko 35 cm), a težina mu je 238 grama.


Cijena mu je 550 kn, s tim da ja plaćam sve troškove poštarine. Šaljem poštom po cijeloj HR preporučeno ukoliko mi uplatite novac na žiro/tekući račun ili pouzećem (dakle po sistemu otkupnine). Kontakt u vezi kupnje na privatnu poruku ili na igsy@live.com .

Evo i jedan video review ali veće verzije jer nisam našao detaljni review ove manje verzije koju prodajem. Ali sve je isto osim dužine noža i korica.

http://www.youtube.com/v/0fG6XvjVyHQ


Par fotografija:


http://dl.dropbox.com/u/4843201/Fotografija313.jpg

http://dl.dropbox.com/u/4843201/Fotografija314.jpg

http://dl.dropbox.com/u/4843201/Fotografija315.jpg

http://dl.dropbox.com/u/4843201/Fotografija317.jpg

http://dl.dropbox.com/u/4843201/Fotografija319.jpg

http://dl.dropbox.com/u/4843201/Fotografija320.jpg

User avatar
Igsy
Pozornik
Pozornik
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2010, 15:12
Location: Split

Re: P: Nož CRKT Ultima 5" Spear Point

Post by Igsy » 22 Oct 2010, 16:29

Nova, snižena cijena mu je 450 kn, s tim da i dalje ja plaćam sve troškove poštarine.

User avatar
Igsy
Pozornik
Pozornik
Posts: 43
Joined: 15 Oct 2010, 15:12
Location: Split

Re: P: Nož CRKT Ultima 5" Spear Point

Post by Igsy » 26 Nov 2010, 21:49

Nož je prodan, može lock na temu.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: zdebat and 1 guest