MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Moderator: Original_G
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Ide li tko za 2 tjedna na ovo natjecanje

Mane kopka da nazočim
Još ako forma krene uzlaznom putanjom, eto mene u gornjoj trečini
Mane kopka da nazočim
Još ako forma krene uzlaznom putanjom, eto mene u gornjoj trečini
Oštri
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Možda ćeš biti i bolji od trećine, mi smo tada na međunarodnom trenerskom seminaru. Prema tome, znaš što ti je činiti, namotaj dosta streljiva.
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Kako sada stvari stoje idem pogledati Drenovu.oštrostrijelac wrote:Mene kopka da nazočim
Ovaj NC-05 iz 50-tih mi je dosta nepouzdan, naredni treninzi budu sa N140 i A2460
U utorak bude valjda gotovo i stakalce za cvikse, pa bumo videli kaj bu to doneslo ili odneslo.
Iris blenda je dobar pronalazak vrlo dobro primjenjiv u gađanju tanđarom.
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
"Moj" optičar u velegradu Zaprešiću, nadomak metropole.
Bez streljane, odokativno.
I nadalje mi je desno oko -1,00, a lijevo 0, tako da jaako dobro vidim sa oba oka, ali mi problemčić zna pričinjati ciljanje, pošto mi je desno oko vodeće i dešnjak sam.
Problema naravno nema kod optičkog ciljnika
, već samo kod mehaničkih.
Bez streljane, odokativno.
I nadalje mi je desno oko -1,00, a lijevo 0, tako da jaako dobro vidim sa oba oka, ali mi problemčić zna pričinjati ciljanje, pošto mi je desno oko vodeće i dešnjak sam.
Problema naravno nema kod optičkog ciljnika
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Sutra slijedi završni trening pred subotnje natjecanje.
Konkurencija pogađa iznenađujuče dobro na treninzima, pitanje je samo kak nam bu svima skupa išlo v subotu.
Da li budu svi zainteresirani uopče stali u tri grupe
Usput budi rečeno, potočić podosta pohode lofci i tamo provjetravaju svoje zanimljive aparatiće.
Vidimo se u subotu.
Konkurencija pogađa iznenađujuče dobro na treninzima, pitanje je samo kak nam bu svima skupa išlo v subotu.
Da li budu svi zainteresirani uopče stali u tri grupe
Usput budi rečeno, potočić podosta pohode lofci i tamo provjetravaju svoje zanimljive aparatiće.
Vidimo se u subotu.
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Gotovo da si bio u pravu.zdebat wrote:To odokativno će te koštati medalje
8 krugova više bi bila srebrna
Mali osvrt na jučerašnje pogađanje.
U petak sam napunio 33 metka po nikad do sada napravljenoj recepturi.
U probi sam tek 5. i 6. hitac dobio u metu. Slijede dvije osmice na 12 sati, te nakon korekcije visine muš i osmica na 12.
11. metak je bilo neminovno opaliti i završio je u deset na 2 sata.
Prvi meč metak je 6 dolje, potom muš i tako do devetog, koji je završio u 8 na 12.
10. metak radim bedastoću sa blagim pomicanjem nišanske točke ulijevo i umjesto devetke pogađam mršavu šesticu.
Nakon kračeg odmora slijedi ponovno zauzimanje stava....
1. metak druge serije završava u 6-ici desno, a drugi u 8-ici isto desno.
Pomjeram mušicu u desno i slijede sedmica i devetka gore.
Potom 10 na 11, pa muš, potom 10 na 6, 9-ka, osmica i centar za kraj.
Konačnih 165 krugova je bilo dovoljno za biti 10. od 42 strelca.
Ja pre zadovoljan.
Da je moglo i bolje, istina je.
Nakon prvih 6 probnih sam bio uvjeren da bude to bruka, a ispalo je čisto OK.
Nakon objave rezultata napišem još par riječi.
Pozdraf.
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Sad mi je jasno zašto nisam vidio neke face na međunarodnom trenerskom seminaru. Miris baruta je još primamljiviji od mirisa knjige.

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Opet ću ja biti babaroga.
Zbroj svih pogrešaka, krug po krug, udaljava strijelca od medalje. Mjesto po mjesto u biltenu.
A zapisao sam si magičnu brojku od 170+ krugova na papirić...
Zbroj svih pogrešaka, krug po krug, udaljava strijelca od medalje. Mjesto po mjesto u biltenu.
A zapisao sam si magičnu brojku od 170+ krugova na papirić...
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
U subotu sam prvi puta bio na Drenovi.
Jako mi se svidjelo i želio bih zahvaliti organizatorima za odlično pripremljeno natjecanje koje su nam priredili.
Čestitke i pojedincima i ekipama na lijepim rezultatima.
Radujem se ponovnom dolasku na Drenovu koncem mjeseca.
Vidimo se.
Jako mi se svidjelo i želio bih zahvaliti organizatorima za odlično pripremljeno natjecanje koje su nam priredili.
Čestitke i pojedincima i ekipama na lijepim rezultatima.
Radujem se ponovnom dolasku na Drenovu koncem mjeseca.
Vidimo se.
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Kad malo bolje pogledam rezultate nameče se zaključak da je šteta kaj nisu nastupila još dva medveščakofca, od kojih bi se bolji rezultat računao za ekipni plasman, ukoliko i obojica ne bi opalila iznad 165.
Mogao je to biti veliki početak, a ne PH
Mogao je to biti veliki početak, a ne PH
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
U nedjelju bude na Drenovi 3. izdanje "Lava".
Raspis u prilogu.
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le5171.pdf
Vidimo se
Raspis u prilogu.
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le5171.pdf
Vidimo se
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Jučer je održan 3. Lav, a ekipno su ostvareni slijedeči rezultati:
1. SK Medveščak - Zagreb sa 506 krugova,
2. SK Karlovac - Karlovac sa 495 krugova, te
3. SK Rječina - Rijeka sa 475 krugova
Pojedinačno:
1. Adnan Omanović sa 184 kruga
2. Ivan Brozović sa 175 krugova i
3. Lidija Perkov sa 166 krugova.
( 9 krugova manje nije imao 4. nego 13-o plasirani strelac )
Najviše centara, njih 7 od 20 hitaca pogodio je medveščakovac Mladen Velček, ali je u preostalih 13 hitaca pogodio samo još
91 krug, te je sa 161 krug bio 9.
Meni je pogođenih 161 krug bio dovoljan za plasman na 8. mjesto,zahvaljujuči boljoj zadnjoj seriji od Velčeka i Kotura.
Ne mogu biti baš pre zadovoljan, u meču sam uspio pogoditi i četvorku i peticu i dvije šestice...
Nastupilo je 36 pojedinaca i 11 ekipa.
za organizatore i natjecatelje
Bilten slijedi po objavi na hss ili sspgž.
1. SK Medveščak - Zagreb sa 506 krugova,
2. SK Karlovac - Karlovac sa 495 krugova, te
3. SK Rječina - Rijeka sa 475 krugova
Pojedinačno:
1. Adnan Omanović sa 184 kruga
2. Ivan Brozović sa 175 krugova i
3. Lidija Perkov sa 166 krugova.
( 9 krugova manje nije imao 4. nego 13-o plasirani strelac )
Najviše centara, njih 7 od 20 hitaca pogodio je medveščakovac Mladen Velček, ali je u preostalih 13 hitaca pogodio samo još
91 krug, te je sa 161 krug bio 9.
Meni je pogođenih 161 krug bio dovoljan za plasman na 8. mjesto,zahvaljujuči boljoj zadnjoj seriji od Velčeka i Kotura.
Ne mogu biti baš pre zadovoljan, u meču sam uspio pogoditi i četvorku i peticu i dvije šestice...
Nastupilo je 36 pojedinaca i 11 ekipa.
Bilten slijedi po objavi na hss ili sspgž.
Oštri
Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ
Bilten........
- Attachments
-
- BILTEN 3. Memorijal Lav Maričić.pdf
- (31.78 KiB) Downloaded 35 times
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

