dva nova...prvi i drugi

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

dva nova...prvi i drugi

Post by stari-nakovanj » 04 Oct 2011, 13:51

futrole su rezultat savijeta iskusnijeg kolege, a ostalo moje samnom.

prvi..

http://www.stari-nakovanj.com/g1/kovani_noz_17a.htm

... i drugi

http://www.stari-nakovanj.com/g1/kovani_noz_18a.htm

komentari i kritike dobrodosli!

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

dva nova...prvi i drugi

Post by Original_G » 04 Oct 2011, 16:11

Jako lijepo.
武士道

Ognjem i mačem.

PUNISHER1987
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 583
Joined: 01 Feb 2011, 22:20
Location: Vidovice

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by PUNISHER1987 » 04 Oct 2011, 17:29

Odlično napravljeno, jako lijepi noževi!!

P. S. - da li možda kojim slučajem praviš i bodeže ili noževe sa drškom od jelenovog roga i koliko bi isti došli??
Sorry što pitam ali malo sam znatiželjan!!
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.

User avatar
BoB
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 384
Joined: 30 Sep 2008, 12:51
Location: zg

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by BoB » 04 Oct 2011, 21:46

čelik se sam najbolje hvali, pa ja nemam potrebe.
na prvom pri dršci ima previše plikova od termičke obrade.
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by stari-nakovanj » 04 Oct 2011, 23:03

fala na komentarima!

PUNISHER1987, da, kujem i bodeze i nasadujem rogove. najbojle da me kontaktiras na mail ili PP za detalje.

BoB, kuco stara, kad bus do nove kovacnice navratil?

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by Mike_Torello » 05 Oct 2011, 00:18

Posto nemam bas puno strucnih komentara za udijeliti ja cu neke vise na vlastitom ukusu prema ostricama i opremi...

Noz 1: - ja bi ili manje ili jos zakovica... inace nisam ljubitelj puno zakovica, Moj stav je nekako 3 zakovice i AMEN! Puno zakovica IMHO nemaju neku funkciju osim ukrasa i vise posla oko noza... no oblik drske me neodoljivo podsjetio na ovu sliku
http://www.warrelics.eu/forum/military_photos/heer-luftwaffe-kriegsmarine-uniforms-third-reich/145555d1286108850-sniper-insignia-016.jpg
pa kad bi bilo jos 3 zakovice postavljene u "karo" u odnosu na ove koje su tamo, upotpunile bi moju viziju drske noza =)

Filework mi se cini previse udaljen od drske no nemam bas osjecaj koliki je noz i kako lezi u ruci pa sam mozda i u krivu, a i bilo bi lijepse da je filework simetrican, no to sam samo ja...

Futroli bi dodao jos jednu zakovicu u svrhu pojacavanja, na gornju stranu kod leđa noza... i napravio bih "ulaz" tako da malo bolje prati linije drske, osobno vise volim tip kopcanja futrole da se noz moze nositi i "naglavacke".

Forma ostrice i drske mi se jako sviđa, cak nebih imao nista protiv jacih tragova cekica...


Noz 2: - jako sviđam dvije zakovice, no bio bi mi jos drazi da su jednake velicine, picajzlim malo ali patim na simetriju malo...
oblikom drske mi ce cini kao da je dosta tezak u "peti"... komentar na filework isto kao i za noz 1:

futrola... jako lijepo i decentno izrađena (ne volim bas previse ukrasa ali ova mi je onako, taman dovoljno, da je vise bilo bi kich), osobno nisam isprobao puno futrola "zatvorenog" tipa, ali ono malo sto jesam, nisu mi bas legle... dakle sto se tice kopcanja, isto kao i gore opisano =)

Nemogu se odluciti jel' mi se vise svidja naglasena ili fade-in fazeta =)

jos jednom ponavljam da su gornji komentari na temelju VLASTITOG ukusa, i nikako ih ne treba shvatiti kao negativne komentare, nego kao usporedbu sa vlastitom vizijom idealnog noza. Inace oba su jako lijepo izrađeni =) svaka cast


jedno pitanje za kraj... dali je na nozevima tang drske stanjen ili ima istu debljinu materijala kao i ostrica?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by stari-nakovanj » 07 Oct 2011, 21:02

fala, mike, na komentaru.

najdeblji su malo prije pocetka drske i stanjuju se u oba smjera.

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by patch » 08 Oct 2011, 20:54

malo sam proucavao ove slike što si ih stavio. radovi su prekrasni.

osobno, nisam fan oštrice koja je nebrušena na bokovima, ali linije noževa su pogođene i savršene su.
na prvome radu mi se čini kako postoji mala razlika u duljini između nareza, ali možda je malo u pitanju i do fotografa. složio bih se s Mikeom i stavio koju nitnu manje, ali ovako poredane imaju nekakav skriveni smisao.

rad broj 2 oblikom oštrice i drške mi je još ljepši, a šlag na vrhu je genijalno napravljena futrola. bravo i samo naprijed!
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by stari-nakovanj » 09 Oct 2011, 12:20

fala, patch.

kiridashi
Civil
Civil
Posts: 3
Joined: 15 Dec 2010, 17:22

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by kiridashi » 09 Nov 2011, 16:59

Izvrsno! :A28:

zenomorf
Pozornik
Pozornik
Posts: 25
Joined: 07 Nov 2010, 13:42
Location: Split

Re: dva nova...prvi i drugi

Post by zenomorf » 16 Nov 2011, 21:31

Prvi nož mi je lijepši od drugog unatoč brojnim zakovicama. Volim sve vrste oružja (vatreno, hladno, tetivno i zračno) Imam malo previše ( za moj novčanik) hobija te nešto elementarnog znanja u svemu. Bottom line noževi su ti lijepi i vjerojatno skupi. Kod svih privatnika koje sam pitao za cijenu noževa koji se meni sviđaju ispaljivali su cifre od 1000 do 2000 kn. Stoga sam ja lijepo kupio 2 fallknivena (u razmaku godine dana) F1 i A1 koji su davno dokazani a HR proizvod nažalost ostao za sada nerealiziran.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest