3. Extreme Metak 2012 - poziv na natjecanje
Moderator: Original_G
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: 3. Extreme Metak 2012 - poziv na natjecanje
Ne znam od koje godine se održava PH, ali znam od kada sam prvi puta nastupio na PH (pištolj VK 10+10) sa kojim oružjem su republički majstori osvojili prenstvo;sperac wrote:Najviše kraljevskih disciplina" do sada je osvojeno sa ZBROJEVKOM.
2003.g. PetersStahl (.45acp) -183 krugova
2004.g. SIG P210 -183
2005.g. ČZ SPORT II -186
2006.g. Tanfoglio Gold Match-190
2007.g. ČZ 75 TS -188
2008.g. SIG P210 -184
2009.g. ČZ SPORT II -187
2010.g. ČZ SPORT II -189
2011.g. SIG P210 -189
Tu Njegoševa baš i ne stoji
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: 3. Extreme Metak 2012 - poziv na natjecanje
Hahaha, ne da se istrijan, statistika za pet.
Ja sam nešto (zapravo dosta.....vrag ga zel....) stariji pa se sjećam kad se pucalo na državnom čak i TT-jcima
jer nije bilo drugog, no stoji: što je oružje kvalitetnije veće su šanse za medalju. O omjerima oružje - strijelac dalo bi se raspravljati unedogled. Nebitno zapravo. Kombinacija ove dve stvari je bitna i da li kombinacija nosi rezultat. Ako se malo bolje pogleda, u zadnjih par godina je situacija manje-više ista, da bi ušao u prvih deset (bez obzira da li je u pitanju revolver ili pištolj) treba imati oko 182-184 kruga. Znači oko 9,2 u prosjeku. Da bi se uzela medalja od 186 na više. Na revolveru čak 189 pa na više. I dolazimo do onoga zlatnog pravila sa pištoljskih disciplina ISSF programa, ako hoćeš medalju trebaš raditi 9,5 ili bolje.
Jednostavna matematika. To pak govori da se u ovim, ajmo reć - no hard feelengs, "rekreativnim disciplinama", nakon dvadesetak godina došlo do plafona, rijetko će se dogoditi da se ide preko 194-195. Ali je moguće, samo treba onda junački trenirat, svakodnevno i uz trenera, pa da ne govorim o psihologu, o streljivu, o cijeni koštanja cijele priče...mamma mia. Ali nema veze, sad bi bio cilj podići rezultat ostalima, da recimo prvih dvadeset puca preko 185, da se recimo norma digne na 170 (8,5) pa da se ljudi moraju malo više potrudit za doć na državno. Za razmislit bi bilo i da se možda što promijeni u disciplini pištolja, sviđa mi se ideja da se puca slično "standardu", npr: 2 x 5 hitaca za 20 sec i 2x5 hitaca za 10 sec, ima i drugih prijedloga.
Možda otvorit novu temu, ovdje je počelo sa pozivom na natjecanje za "extreme metak" a završilo sa sasvim stotom pričom...
A istrijanima želim uspjeh sa Hrvatskim savezom akcionog streljaštva. Članovima upravnog odbora, predsjedniku i regionalnom direktoru te glavnom sucu palac gore
za ideju. Sad samo zapet i forza Istria! A doć ćemo vam i mi fiumani samo kad se nešto bude organiziralo. Ja trenutno pucam IDPA (zapravo Roman više nego ja...) po Sloveniji ali trebamo i doma napravit neku tekmu.
Ja sam nešto (zapravo dosta.....vrag ga zel....) stariji pa se sjećam kad se pucalo na državnom čak i TT-jcima
Jednostavna matematika. To pak govori da se u ovim, ajmo reć - no hard feelengs, "rekreativnim disciplinama", nakon dvadesetak godina došlo do plafona, rijetko će se dogoditi da se ide preko 194-195. Ali je moguće, samo treba onda junački trenirat, svakodnevno i uz trenera, pa da ne govorim o psihologu, o streljivu, o cijeni koštanja cijele priče...mamma mia. Ali nema veze, sad bi bio cilj podići rezultat ostalima, da recimo prvih dvadeset puca preko 185, da se recimo norma digne na 170 (8,5) pa da se ljudi moraju malo više potrudit za doć na državno. Za razmislit bi bilo i da se možda što promijeni u disciplini pištolja, sviđa mi se ideja da se puca slično "standardu", npr: 2 x 5 hitaca za 20 sec i 2x5 hitaca za 10 sec, ima i drugih prijedloga.
Možda otvorit novu temu, ovdje je počelo sa pozivom na natjecanje za "extreme metak" a završilo sa sasvim stotom pričom...
A istrijanima želim uspjeh sa Hrvatskim savezom akcionog streljaštva. Članovima upravnog odbora, predsjedniku i regionalnom direktoru te glavnom sucu palac gore
Re: 3. Extreme Metak 2012 - poziv na natjecanje
Ne zaboravi "putovnicu" za proc tunel.. ( Janjac ociscen i spreman za razanj)...

Nemoguće je Nemoguće
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


