vk cz75b
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Kod ugradnje LPA, modela SPR i TPU, ne treba nikakvo glodanje.
Što se tiče zastupnika LPA, ovako ide narudžba; naručite danas, a dobijete već.....slijedeće godine
Što se tiče zastupnika LPA, ovako ide narudžba; naručite danas, a dobijete već.....slijedeće godine
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Postoji, samo u Rvatistanu ga nećeš nači od uvoznika, kao niti bilo koji rezervni dio za pištolje 
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: vk cz75b
Istra,koliko je tezak i koliko realno ublazuje trzaj?
Head in the City. Hearth in the Field.
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Ne znam koliko je težak, imao sam čezu prvu verziju SPORT II tj. CZ 75 1500 frankonia jagd, koja je imala sličan nastavak (uteg), nisam ga nikada skidao. Za usporedbu, po testu VISIER-a, takva vrsta utega daje prednost u brzoj paljbi u odnosu na npr. Čezu 75 SPORT (oko 6'' cijev, samo uteg nije na ustima cijevi nego je povezan sa navlakom na neki drugi način). Ja sam još i dodatno ublažio trzaj sa mekim povratnim oprugama i onda reloading metak, tako da je ukupan rezultat na treninzima bio od 190-195 krugova, ovisno kako je legla grupa u brzoj.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: vk cz75b
malo je off topic, ali zanimljivo je da sam takav produzetak (uteg) vidio na TT-ejcu, na TT kupu... Narvno, za TT - niko nije modificirao gore opisani za CZ75.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Sigurno nije takav niti nije uteg niti se ne montira na cijev kao na čezi, nego je to što si vidio kompenzator koji se montira umjesto ''barrel bushing-a'' kao kod pištolja Colt 1911. Inače je zabranjen po pravilima HSS-a, može se koristiti u nekim disciplinama IPSC-a ali ne kod nas.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: vk cz75b
Mozda ce vam biti smijesno,ali za tezinu utega sam pitao i zbog toga sto je i fizicka kondicija
vrlo vazna kod pucanja, a jedan moj prijatelj(mislim da znate za njega,a nazalost tesko je stradao
u Dom.ratu) je zbilja bio vrhunski strijelac(kao vas dvojica sada ),pucao je sa Cezom 75 i stalno
je vjezbao kod kuce ni manje ni vise nego sa onom starom,teskom kuhinjskom peglom(u koju
se ubacivala zeravica) i tako je ,nabijao, kondiciju ruke. Govorio je on meni svasta o toj pegli
ali ne bi sad o toj ,komediji,!
vrlo vazna kod pucanja, a jedan moj prijatelj(mislim da znate za njega,a nazalost tesko je stradao
u Dom.ratu) je zbilja bio vrhunski strijelac(kao vas dvojica sada ),pucao je sa Cezom 75 i stalno
je vjezbao kod kuce ni manje ni vise nego sa onom starom,teskom kuhinjskom peglom(u koju
se ubacivala zeravica) i tako je ,nabijao, kondiciju ruke. Govorio je on meni svasta o toj pegli
ali ne bi sad o toj ,komediji,!
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: vk cz75b
Ma nisam ja vhunski strijelac.Woolf Blaser wrote: je zbilja bio vrhunski strijelac(kao vas dvojica sada ),
Ja samo puno pucam.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: vk cz75b
Svejedno,u svakom slucaju skidam vam kapu. Jos kad se uzme u obzir kakva su sve ogranicenja
u nasoj drzavi za ljude koji se bave time tada to jos ima dodatnu tezinu.
u nasoj drzavi za ljude koji se bave time tada to jos ima dodatnu tezinu.
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: vk cz75b
Ako dobiješ besplatnu cz 75/B.
i onda na istu postaviš ove stvarčice;
1)aristokrat ciljnik. cca 2000 kn
2)=cijev od 6". ?
3)uteg za povećanje ciljne linije? mislim da nije više od 1000 kn..
4)okidanje na 1400 kg. cca 150 kn
5)ublaživač cca 200 kn
6)oboja se u neku finu tamno zelenu boju 1200 kn
7)drške cca 350 kn
i imamo unikatni pištolj za 5000 kn... da li je tko ovdje ikada imao takav pištolj..
a koliko bi taj pištolj bio precizniji od obične cz75B, kažu neki neovisni stručnjaci da bi takva cz imala grupu pogodaka iz ruke cca 30 mm do 50 mm.. a to znači teoretski 10/10
i onda na istu postaviš ove stvarčice;
1)aristokrat ciljnik. cca 2000 kn
2)=cijev od 6". ?
3)uteg za povećanje ciljne linije? mislim da nije više od 1000 kn..
4)okidanje na 1400 kg. cca 150 kn
5)ublaživač cca 200 kn
6)oboja se u neku finu tamno zelenu boju 1200 kn
7)drške cca 350 kn
i imamo unikatni pištolj za 5000 kn... da li je tko ovdje ikada imao takav pištolj..
a koliko bi taj pištolj bio precizniji od obične cz75B, kažu neki neovisni stručnjaci da bi takva cz imala grupu pogodaka iz ruke cca 30 mm do 50 mm.. a to znači teoretski 10/10
Re: vk cz75b
navodno kažu da se s takvim pištoljem u rvackoj nemože pucati u niti jednom disciplini pod okvirima HSS...dal je to točno
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: vk cz75b
Nisam ,potkovan, da bi ti ovo komentirao(mada mi je jako interesantno), neko kad vec spominjes
kakva je procedura za nabavu rez. cijevi za pistolj tj da li je to isto kao i za karabin (nabavna
dozvola)!? Taj kit je dosta zanimljiv! I koja je cijev u pitanju,tj proizvodjac i sto kaze za preciznost
cijevi!?
kakva je procedura za nabavu rez. cijevi za pistolj tj da li je to isto kao i za karabin (nabavna
dozvola)!? Taj kit je dosta zanimljiv! I koja je cijev u pitanju,tj proizvodjac i sto kaze za preciznost
cijevi!?
Head in the City. Hearth in the Field.
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Imao sam takav, preciznije ČZ M-75 1500 Frankovia Jagd. Pištolj je serijski, osim što sam ga malo doradio tj. ugradio SA okidač.fuckdea wrote:Ako dobiješ besplatnu cz 75/B.
i onda na istu postaviš ove stvarčice;
1)aristokrat ciljnik. cca 2000 kn
2)=cijev od 6". ?
3)uteg za povećanje ciljne linije? mislim da nije više od 1000 kn..
4)okidanje na 1400 kg. cca 150 kn
5)ublaživač cca 200 kn
6)oboja se u neku finu tamno zelenu boju 1200 kn
7)drške cca 350 kn
i imamo unikatni pištolj za 5000 kn... da li je tko ovdje ikada imao takav pištolj..
a koliko bi taj pištolj bio precizniji od obične cz75B, kažu neki neovisni stručnjaci da bi takva cz imala grupu pogodaka iz ruke cca 30 mm do 50 mm.. a to znači teoretski 10/10
Za pogoditi iz ''ruke'' 30-50mm, osim preciznog sportskog pištolja, moraš imate i još neke druge stvari ali i kvalitete. Inače taj pištolj ima originalnu MATCH cijev. Preciznost je kao i kod SPORT II, buduči da je ''ova'' njegov prethodnik. Prvi test je bio (iz ruke) sa originalnom municijom S&B FMJ 124 grs. a grupa pogodaka je bila 39x39mm (5 metaka pokrivenih sa 3 naljepnice). Korišten je na natjecanju u 2 discipline, u disc. VK pištolj 10+10 preciza je bila 96 krugova, a u disciplini vk 15+15, preciza je bila 144 krugova. Danas mi je žao šta ga više nemam kao ni Tanfoglia Gold Match.
- Attachments
-
- cz 75 1500.jpg (28.66 KiB) Viewed 430 times
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Pitaj ''stručnjake'' zašto se ne možefuckdea wrote:navodno kažu da se s takvim pištoljem u rvackoj nemože pucati u niti jednom disciplini pod okvirima HSS...dal je to točno
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: vk cz75b
Po meni, moze se i ovako gledati:fuckdea wrote:Ako dobiješ besplatnu cz 75/B.
i onda na istu postaviš ove stvarčice;
1)aristokrat ciljnik. cca 2000 kn
2)=cijev od 6". ?
3)uteg za povećanje ciljne linije? mislim da nije više od 1000 kn..
4)okidanje na 1400 kg. cca 150 kn
5)ublaživač cca 200 kn
6)oboja se u neku finu tamno zelenu boju 1200 kn
7)drške cca 350 kn
i imamo unikatni pištolj za 5000 kn... da li je tko ovdje ikada imao takav pištolj..
a koliko bi taj pištolj bio precizniji od obične cz75B, kažu neki neovisni stručnjaci da bi takva cz imala grupu pogodaka iz ruke cca 30 mm do 50 mm.. a to znači teoretski 10/10
Ako moras platiti cz75 b, cijena u Lovcu je: Samokres ČZ 75 B, cal. 9mm Luger, Mat Blue 5.098
Plus dodadtni troskovi, dobio si: 10.000 kn i kusur. (i bez garancije)
Nabavka nove cijevi, moze takodjer biti komplikacija sama po sebi.
i dok sve to slozis, gubis vrijeme i nisi siguran sto ce na kraju ispasti - ako vec nemas iskustva u "gunsmithingu".
S druge strane vec imas vrhunski pistolj u ponudi, pa da navedem dva - i obrati paznju na cijenu:
Samokres ČZ 75 TS, cal. 9x19mm, Silver P.F. 10.998 (isto kao projekt preuredjenja nove standardne zbroje)
I to prema cijeniku iz istog ducana (LOvac).
A za malo vise para (1500 eur = 11250 kn - roe 7.5), dobijes pistolj sa cijevi od 6 incha i garancijom:
odnosno CZ sport 2, koji neodoljivo podsjeca na stariji model koji je istra postirao. S tim da je sport 2 Frankonijina dorada.
preporucam i da dobro odvagnes
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: vk cz75b
Vidi malo sliku.fuckdea wrote:..
a koliko bi taj pištolj bio precizniji od obične cz75B, kažu neki neovisni stručnjaci da bi takva cz imala grupu pogodaka iz ruke cca 30 mm do 50 mm.. a to znači teoretski 10/10
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.ph ... iznost+75b
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: vk cz75b
Prije 2 godine za 8000 knfuckdea wrote:za koliko ste prodali takav pištolj?
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: vk cz75b
Slazem se s Jollyem! Platis i znas sto imas. Slazem se da je tesko odvojiti novac za
uredan pistolj,streljivo,opremu...mada sam i zagovornik toga da je bolje da strijelac-pocetnik
kupi jeftiniji pistolj(naravno da to nije u rangu sa natjecateljskim) i s njme krene,normalno da
ne moze ocekivati dobre rezultate ali ce vidjeti gdje je u svemu tome i kako mu streljastvo ,lezi,,
tj ako ja nisam dobar strijelac mogu pucati s bilo cime i necu postici dobar rezultat! Nema potrebe
u startu davati puno novca ako strijelac nije nacisto s tim! Jedino ako se ima viska love...
uredan pistolj,streljivo,opremu...mada sam i zagovornik toga da je bolje da strijelac-pocetnik
kupi jeftiniji pistolj(naravno da to nije u rangu sa natjecateljskim) i s njme krene,normalno da
ne moze ocekivati dobre rezultate ali ce vidjeti gdje je u svemu tome i kako mu streljastvo ,lezi,,
tj ako ja nisam dobar strijelac mogu pucati s bilo cime i necu postici dobar rezultat! Nema potrebe
u startu davati puno novca ako strijelac nije nacisto s tim! Jedino ako se ima viska love...
Head in the City. Hearth in the Field.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

