Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Prije par dana, Dallas Safari Club imao je aukciju za jednu licencu za odstrijel crnog
nosoroga. Crni nosorog je rijetka zivotinja i procjena je da u slobodnoj prirodi obitava
samo jos petstotinjak primjeraka ove izvanredne vrste. Otprilike svakih desetak godina
se izdaje po jedna licenca, a ostvareni prihod se uplacuje za ocuvanje vrste!? Po meni
licemjernno i pobornik sam toga da se mogao prikupiti taj novac, a da se zivotinja ne
odstrijeli!
Licenca za odstrijel crnog nosoroga je toliko rijetka kao i sama zivotinja. Usput receno
prikupljeno je 650 000 US $ manje od onoga sto je Dallas Safari Club planirao.
Pravo je pitanje kuda ti novci idu kada je opce poznato da je Namibija na samome vrhu
zemalja sa visokom stopom korupcije.
nosoroga. Crni nosorog je rijetka zivotinja i procjena je da u slobodnoj prirodi obitava
samo jos petstotinjak primjeraka ove izvanredne vrste. Otprilike svakih desetak godina
se izdaje po jedna licenca, a ostvareni prihod se uplacuje za ocuvanje vrste!? Po meni
licemjernno i pobornik sam toga da se mogao prikupiti taj novac, a da se zivotinja ne
odstrijeli!
Licenca za odstrijel crnog nosoroga je toliko rijetka kao i sama zivotinja. Usput receno
prikupljeno je 650 000 US $ manje od onoga sto je Dallas Safari Club planirao.
Pravo je pitanje kuda ti novci idu kada je opce poznato da je Namibija na samome vrhu
zemalja sa visokom stopom korupcije.
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
mene to ne čudi wolf... mislin da se radi o jedinkama za koje se zna da neće još dugo...
sve dok ima takvih koji će to platiti, bolje je pobrati lovu, nego ostaviti ga da se muči i rikne negdi u pustinji.
taj ionako više nije za rasplod...
sve dok ima takvih koji će to platiti, bolje je pobrati lovu, nego ostaviti ga da se muči i rikne negdi u pustinji.
taj ionako više nije za rasplod...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Ma je, Hawk! Znas kako je...prosao si to...tj ipak ja imam Hrvatski mentalitet, pa drugacije
gledam na ovo potrosacko drustvo!
Dobro si to zapazio...vele da je Namibijsko udruzenje profesionalnih lovaca uz odobrenje
vlade predlozilo odstrijel jednog od dva moguca po njihovoj procjeni. Vjerujem da se radi
o doista starim primjercima.
Potrazit cu link sa CCN-a i ako uspijem naci sa aukcije, ali aukcija je bila iza ,zatvorenih,
vrata (zbog pretnji aktivista su cak trazili zastitu od FBI-a), pa cu ga prikaciti.
gledam na ovo potrosacko drustvo!
Dobro si to zapazio...vele da je Namibijsko udruzenje profesionalnih lovaca uz odobrenje
vlade predlozilo odstrijel jednog od dva moguca po njihovoj procjeni. Vjerujem da se radi
o doista starim primjercima.
Potrazit cu link sa CCN-a i ako uspijem naci sa aukcije, ali aukcija je bila iza ,zatvorenih,
vrata (zbog pretnji aktivista su cak trazili zastitu od FBI-a), pa cu ga prikaciti.
Head in the City. Hearth in the Field.
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Prvo, nemam toliko love. Fali mi jedni 349 800 $. Drugo, nemam ni pucaljku odgovarajućeg kalibra. Treće, nemam šešir koji se uklapa u ambijent Namibije. Nikad nisam vidio crnog nosoroga, pa tko zna šta bi odstrijelio. Nemam baš ni sreće, pa bi ga vjerojatno promašio. Jedini razlog za odstrel, moglo bi biti vjerovanje da njegov rog podiže potenciju. E sad, šta će mi potencija kad je alat u sve jadnijem stanju, jadnik dobio anoreksiju i još malo i gotov je. Mislim da nisam zainteresiran za ovakvu vrstu odstrela.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Stari moj...da imamo 350 hiljadarki stojo bi nam bolje nego ,Dirku Diegleru,!!!dejandlesk wrote:Prvo, nemam toliko love. Fali mi jedni 349 800 $. Drugo, nemam ni pucaljku odgovarajućeg kalibra. Treće, nemam šešir koji se uklapa u ambijent Namibije. Nikad nisam vidio crnog nosoroga, pa tko zna šta bi odstrijelio. Nemam baš ni sreće, pa bi ga vjerojatno promašio. Jedini razlog za odstrel, moglo bi biti vjerovanje da njegov rog podiže potenciju. E sad, šta će mi potencija kad je alat u sve jadnijem stanju, jadnik dobio anoreksiju i još malo i gotov je. Mislim da nisam zainteresiran za ovakvu vrstu odstrela.
Head in the City. Hearth in the Field.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Eto ga. Od CNNa i sama aukcija
http://www.youtube.com/watch?v=2jXGnnFTWcE
http://www.youtube.com/watch?v=BzoCIqfNB1g
http://www.youtube.com/watch?v=2jXGnnFTWcE
http://www.youtube.com/watch?v=BzoCIqfNB1g
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Ako izuzmemo nosoroga, slona, africkog bivola i ostale najvece odstrele, puska nije toliki problem.dejandlesk wrote:Prvo, nemam toliko love. Fali mi jedni 349 800 $. Drugo, nemam ni pucaljku odgovarajućeg kalibra. .
Ovi tvrde da je obicni 30-06 kalibar, sa tezim i tvrdjim zrnom dovoljan. Na linku je i cijenik odstrela.
http://www.namibia-lov.com/hr/
Takodjer, u pojedinim slucajevima se cak i preporuca da dodjes bez oruzja, pa ti organizator lova dodijeli odovarajucu pusku i streljivo uz obaveznu provjeru gadjanja.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Gle, ta preporuka o njihovom oruzju...ako imam viska para da si mogu priustiti neki takav
lov, onda sigurno necu koristiti oruzje od nekog drkavog PH. Radi se o sljedecem...profesionalni
vodici (PH) ne vole kada im gost-lovac dojde u lov sa teskom, velikokalibarskom puskom s
kojom nije potpuno ovladao...drazi im je gost koji dojde u lov sa svojom provjerenom puskom,
kalibra koji inace koristi i na koji je naviknut.
Zaboravio si spomenuti Hippa...sasvim neopravdano se veli ,Big Five,, tj trebalo bi
biti ,Big Six,!
lov, onda sigurno necu koristiti oruzje od nekog drkavog PH. Radi se o sljedecem...profesionalni
vodici (PH) ne vole kada im gost-lovac dojde u lov sa teskom, velikokalibarskom puskom s
kojom nije potpuno ovladao...drazi im je gost koji dojde u lov sa svojom provjerenom puskom,
kalibra koji inace koristi i na koji je naviknut.
Zaboravio si spomenuti Hippa...sasvim neopravdano se veli ,Big Five,, tj trebalo bi
biti ,Big Six,!
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Ma znas da sam ga mislio spomenuti, ali rekoh, nema smisla da nabrajam svih big five/six kad sam vec od nosoroga skrenuo u blagi offtopic.
Ostalo sta kazes, ima mi smisla ta logika od PH, prilicno.
Zao mi je sta nikad nisam pucao iz nekog tropskog kalibra, ali siguran sam da se osjeti razlika.
Ostalo sta kazes, ima mi smisla ta logika od PH, prilicno.
Zao mi je sta nikad nisam pucao iz nekog tropskog kalibra, ali siguran sam da se osjeti razlika.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Zavisi iz kojeg kalibra. Puske u tim kalibrima su i teze, pa i trzaj nije drastican.
Meni recimo vise trza 8-68 od 375 HH! 416 Rigby udara brutalno...378 Wetherby
stvara osjecaj kad izleti zrno iz njega, tj stvori blast ko aparat za varenje...kugla
iz njega od19,5 grama izleti brzinom od oko 900 m/s!!! Dobro me je protreso i jedan
Winchester , 458 Win Mag, zrno od 32 gr, a cijev duga samo 56 cm...ne treba nama
nista od toga...susreo sam puno Europskih lovaca koji recimo love diivlje svinje u pogonu,
tj pucaju u trku, a koriste vrlo brze kalibre poput 7 mm Rem Mag, 270 WSSM,300 WIN Mag...
Bio sam skeptican prema tome...ali boravak u cinema-shotu i poslije u lovu me razuvjerio
kad sam shvatio logiku...
Meni recimo vise trza 8-68 od 375 HH! 416 Rigby udara brutalno...378 Wetherby
stvara osjecaj kad izleti zrno iz njega, tj stvori blast ko aparat za varenje...kugla
iz njega od19,5 grama izleti brzinom od oko 900 m/s!!! Dobro me je protreso i jedan
Winchester , 458 Win Mag, zrno od 32 gr, a cijev duga samo 56 cm...ne treba nama
nista od toga...susreo sam puno Europskih lovaca koji recimo love diivlje svinje u pogonu,
tj pucaju u trku, a koriste vrlo brze kalibre poput 7 mm Rem Mag, 270 WSSM,300 WIN Mag...
Bio sam skeptican prema tome...ali boravak u cinema-shotu i poslije u lovu me razuvjerio
kad sam shvatio logiku...
Head in the City. Hearth in the Field.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
...interesantno, Namibija izdaje licence za odstrijel crnog nosoroga, a zabranjen je Green
Dart Hunt, to jest lov zivotinja sa puskom za uspavljivanje! Naime...neke drzave poput JAR-a
prakticiraju lov na bijelog nosoroga, cija je populacija zasad stabilna i to masno naplacuju.
Bilo je i nasih lovaca koji su se pocastili sa Dart Huntom! Cijena takvog ,lova, krece se
izmedju 12-20 tisuca Eura. Namibija za cudo to ne dozvoljava-jel je zakonom zabranjeno
loviti zivotinje pomocu narkotickih sredstava.
Inace...za crnog nosoroga vole reci da je ,lud od rodjenja,! Izuzetno je agresivan i voli napadati
sve u svojoj blizini...nasuprot njemu...njegov bijeli ,rodjak, je nesto kultiviraniji i ponasanje
mu nije toliko agresivno.
Dart Hunt, to jest lov zivotinja sa puskom za uspavljivanje! Naime...neke drzave poput JAR-a
prakticiraju lov na bijelog nosoroga, cija je populacija zasad stabilna i to masno naplacuju.
Bilo je i nasih lovaca koji su se pocastili sa Dart Huntom! Cijena takvog ,lova, krece se
izmedju 12-20 tisuca Eura. Namibija za cudo to ne dozvoljava-jel je zakonom zabranjeno
loviti zivotinje pomocu narkotickih sredstava.
Inace...za crnog nosoroga vole reci da je ,lud od rodjenja,! Izuzetno je agresivan i voli napadati
sve u svojoj blizini...nasuprot njemu...njegov bijeli ,rodjak, je nesto kultiviraniji i ponasanje
mu nije toliko agresivno.
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Woolf Blaser wrote:......neke drzave poput JAR-a
prakticiraju lov na bijelog nosoroga, cija je populacija zasad stabilna i to masno naplacuju.
Bilo je i nasih lovaca koji su se pocastili sa Dart Huntom! Cijena takvog ,lova, krece se
izmedju 12-20 tisuca Eura. Namibija za cudo to ne dozvoljava-jel je zakonom zabranjeno
loviti zivotinje pomocu narkotickih sredstava.
.
Ovo nisam znao! Ali zamisli kad se nosorog navuce "na iglu"!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Obicno...takav lov se kombinira sa klasicnim lovom! Imas kratki ,tecaj, o rukovanju sa takvom
puskom, opalis hitac-dva da vidis kako to funkcionira, objasne ti se ,detalji,...a o tome vodi
brigu obicno ovlasteni veterinar...kreces u lov, gotovo u pravilu na jedinku koji je ranije
osmotrena od strane PH, pazis na vjetar i da stvaras najmanju mogucu buku i kreces u priblizavanje
zivotinje na domet za uspjesan hitac koji nije dalje od 25-30 m, veterinar ti sugerira u koji dio
tijela da uputis narkoticku strijelicu...ako to uspjesno obavis zivotinja u vrlo kratkom vremenu
bude uspavana...malo se ocisti teren oko nje da ti slikice budu sto ljepse, nakon slikanja veterinar
obavi svoje sa zivotinjom...kad je nosorog u pitanju onda izmedju ostalog ide i mikrocip u
rog...nakon toga probude zivotinju...i to je to.
Oni ionako rade ta istrazivanja na zivotinjama, pa su se vrlo lukavo dosjetili nacina kako
da netko drugi ,pritisne okicac, , a oni da to masno naplate!
U Dart Huntu postoji i vrlo velika sansa da lovac postane lovina...ako se tako nesto dogodi
onda stvar preuzimaju dva ,osiguraca, koji obavezno prate takvu ekipu naoruzani teskim,
velikokalibarskim ,side by side, expresicama.
puskom, opalis hitac-dva da vidis kako to funkcionira, objasne ti se ,detalji,...a o tome vodi
brigu obicno ovlasteni veterinar...kreces u lov, gotovo u pravilu na jedinku koji je ranije
osmotrena od strane PH, pazis na vjetar i da stvaras najmanju mogucu buku i kreces u priblizavanje
zivotinje na domet za uspjesan hitac koji nije dalje od 25-30 m, veterinar ti sugerira u koji dio
tijela da uputis narkoticku strijelicu...ako to uspjesno obavis zivotinja u vrlo kratkom vremenu
bude uspavana...malo se ocisti teren oko nje da ti slikice budu sto ljepse, nakon slikanja veterinar
obavi svoje sa zivotinjom...kad je nosorog u pitanju onda izmedju ostalog ide i mikrocip u
rog...nakon toga probude zivotinju...i to je to.
Oni ionako rade ta istrazivanja na zivotinjama, pa su se vrlo lukavo dosjetili nacina kako
da netko drugi ,pritisne okicac, , a oni da to masno naplate!
U Dart Huntu postoji i vrlo velika sansa da lovac postane lovina...ako se tako nesto dogodi
onda stvar preuzimaju dva ,osiguraca, koji obavezno prate takvu ekipu naoruzani teskim,
velikokalibarskim ,side by side, expresicama.
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Gledao ja lov lukom I strijelom na africkog bivola. Na TV, americki "outdoor channel".
Vrlo slicno, Amerikanac se sulja kroz gustis na domet od 20, 30 metara.
Gadja iz luka, I fakat obara bivola. Doduse morali su ga "malo traziti", dok ga nisu nasli.
Dvojica uz njega, su ga pratila sa tropskim puskama.... za svaki slucaj...
Ono sto je mene tu iznenadilo je da se bivol ponasao ko kakav telcic. Kad je dobio strijelu iza plecke, samo se okrenuo I otkasao lagano u gustis, a ova trojica za njim, samo su ova dva sa puskma ovaj put isla prva, a ovaj sa lukom za njima...
Iznenadilo me jer bivol nije uopce pokazivao bilo kakvu agresivnost, po kojoj je I postao poznat kao "black death".
Vrlo slicno, Amerikanac se sulja kroz gustis na domet od 20, 30 metara.
Gadja iz luka, I fakat obara bivola. Doduse morali su ga "malo traziti", dok ga nisu nasli.
Dvojica uz njega, su ga pratila sa tropskim puskama.... za svaki slucaj...
Ono sto je mene tu iznenadilo je da se bivol ponasao ko kakav telcic. Kad je dobio strijelu iza plecke, samo se okrenuo I otkasao lagano u gustis, a ova trojica za njim, samo su ova dva sa puskma ovaj put isla prva, a ovaj sa lukom za njima...
Iznenadilo me jer bivol nije uopce pokazivao bilo kakvu agresivnost, po kojoj je I postao poznat kao "black death".
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Bafallo je najopasniji kada je ranjen i kad skuzi da ides za njim...tada napada...u ovome slucaju
je vjerojatno bio mrtav dok su krenuli u potragu za njim...naravno, ostavili su mu dovoljno vremena
da otputuje u ,vjecna lovista,!
Recimo...kad se lovi slon...ne ides u lov, pa kad naidjes na njega-paljba...vec se za te prilike
odabere tocno odredjena jedinka, stari, kapitalni primjerak, koji i zivi osamljeno...takve primjerke
(kao i kod bafalla) nazivaju ,soliteri,, prati se njegov trag...sto nekad moze potrajati danima, a iz
toga razloga su termini na takve lovove u trajanju od 14 dana i obicno se gosta-lovca prije toga
vodi da odstrijeli koju antilopu (ustvari u pravilu to cine, iz razloga da vide kako se ponasas u lovu,
kako pucas i da li si sklon pizdarijama, tj ako pravis pizdarije na antilopama, vrlo je vjerojatno da
ce te vlasnik lovista otpremiti do aerodroma, a akontaciju koju si uplatio mozes zaboraviti, dakle;
ako ne vodis brigu o tome sto radis sa antilopama...kakvu pizdariju tek mogu ocekivati sa slonom!?)
Ovo se primjenjuje kod svih Big Five (slon,nosorog,bivol,leopard i lav) plus hippo!!!
Dakle...prati se trag od ,solitera,...on to skuzi ako potraga traje dulje i to ga cini nervoznim...
nakon nekog vremena se okrene i lovci postaju lovina...kada dojde do susreta...upucuje
se hitac!!!
Osvrt na ono sto si napisao da PH tvrde da se odstrijel crnog nosoroga moze sasvim uspjesno
odraditi sa kalibrom 30 06!? Istina...ali prvi hitac mora biti snap plasiran, na pravo mijesto...
tada nema problema...medjutim...koliko se god mi volili hvaliti kako bi mi to odradili prakticki
zmirecki...situacija u lovu nema nikakve veze s tim! Naime, lov nije streljana, divljac je obicno
vise u nepovoljnoj situaciji za siguran hitac, nego u povoljnoj, a o lovackoj groznici da ni ne govorim,
srce u grlu,suha usta, konfuzija u glavi...i pored svega toga treba poslati kuglu na pravo mjesto!?
Slon je ustvari mala meta...jel se obicno insistira da se puca u glavu...tj u dio cela na kojem
slon na lubanji ima otvor, ovalnog oblika, velicine ,nojevog jajeta,! Ako PH procijeni da je to
prezahtjevno za gosta-lovca...tada se puca u tijelo! E sad...tu lovac ima vise komocije, tj
dio koji treba pogoditi je znatno veci...ali ako to usljed svih tih okolnosti ne ucini prvi put
perfektno...tada nastupaju pizdarije...zivotinja je puna adrenalina i tada treba znatno vise
da ju se obori, a s obzirom da je u pokretu i obicno napada, tesko je uputiti hitac koji ce ju
usmrtiti i sto je jos vaznije-zaustaviti.
Moj prijatelj iz HR, inace dobar strijelac je tako prosao...pucao je iz 375 HH, prvi hitac nije
sjeo na pravo mjesto...na kraju...dok su ga oborili...bilo je potrebno 17 hitaca!!!
je vjerojatno bio mrtav dok su krenuli u potragu za njim...naravno, ostavili su mu dovoljno vremena
da otputuje u ,vjecna lovista,!
Recimo...kad se lovi slon...ne ides u lov, pa kad naidjes na njega-paljba...vec se za te prilike
odabere tocno odredjena jedinka, stari, kapitalni primjerak, koji i zivi osamljeno...takve primjerke
(kao i kod bafalla) nazivaju ,soliteri,, prati se njegov trag...sto nekad moze potrajati danima, a iz
toga razloga su termini na takve lovove u trajanju od 14 dana i obicno se gosta-lovca prije toga
vodi da odstrijeli koju antilopu (ustvari u pravilu to cine, iz razloga da vide kako se ponasas u lovu,
kako pucas i da li si sklon pizdarijama, tj ako pravis pizdarije na antilopama, vrlo je vjerojatno da
ce te vlasnik lovista otpremiti do aerodroma, a akontaciju koju si uplatio mozes zaboraviti, dakle;
ako ne vodis brigu o tome sto radis sa antilopama...kakvu pizdariju tek mogu ocekivati sa slonom!?)
Ovo se primjenjuje kod svih Big Five (slon,nosorog,bivol,leopard i lav) plus hippo!!!
Dakle...prati se trag od ,solitera,...on to skuzi ako potraga traje dulje i to ga cini nervoznim...
nakon nekog vremena se okrene i lovci postaju lovina...kada dojde do susreta...upucuje
se hitac!!!
Osvrt na ono sto si napisao da PH tvrde da se odstrijel crnog nosoroga moze sasvim uspjesno
odraditi sa kalibrom 30 06!? Istina...ali prvi hitac mora biti snap plasiran, na pravo mijesto...
tada nema problema...medjutim...koliko se god mi volili hvaliti kako bi mi to odradili prakticki
zmirecki...situacija u lovu nema nikakve veze s tim! Naime, lov nije streljana, divljac je obicno
vise u nepovoljnoj situaciji za siguran hitac, nego u povoljnoj, a o lovackoj groznici da ni ne govorim,
srce u grlu,suha usta, konfuzija u glavi...i pored svega toga treba poslati kuglu na pravo mjesto!?
Slon je ustvari mala meta...jel se obicno insistira da se puca u glavu...tj u dio cela na kojem
slon na lubanji ima otvor, ovalnog oblika, velicine ,nojevog jajeta,! Ako PH procijeni da je to
prezahtjevno za gosta-lovca...tada se puca u tijelo! E sad...tu lovac ima vise komocije, tj
dio koji treba pogoditi je znatno veci...ali ako to usljed svih tih okolnosti ne ucini prvi put
perfektno...tada nastupaju pizdarije...zivotinja je puna adrenalina i tada treba znatno vise
da ju se obori, a s obzirom da je u pokretu i obicno napada, tesko je uputiti hitac koji ce ju
usmrtiti i sto je jos vaznije-zaustaviti.
Moj prijatelj iz HR, inace dobar strijelac je tako prosao...pucao je iz 375 HH, prvi hitac nije
sjeo na pravo mjesto...na kraju...dok su ga oborili...bilo je potrebno 17 hitaca!!!
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Lovac Walter Dalrymple Maitland Bell, upravo je poznat po tome sta je sa svojim mauserom 7x57 gadjao bas to mjesto na glavi koje si opisao.
A takodjer je bio vrstan poznavaoc slonovske anatomije.
BTW, spomenuo sam 30 06, medjutim, ne misleci pritom na big five, vec sam naveo kao ilustrativno za ostalu tropsku divljac u ponudi.
A takodjer je bio vrstan poznavaoc slonovske anatomije.
BTW, spomenuo sam 30 06, medjutim, ne misleci pritom na big five, vec sam naveo kao ilustrativno za ostalu tropsku divljac u ponudi.
- Attachments
-
- wdm bell.jpg (24.19 KiB) Viewed 612 times
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
...ja sam slona vidio (zivog) samo u zooloskom! Ali istina je da PH u Africi jako cijene (vole)
kad im gost-lovac dojde naoruzan sa 30 06, 8-57. 7-64, 9,3-62!
kad im gost-lovac dojde naoruzan sa 30 06, 8-57. 7-64, 9,3-62!
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Citam danas jutarnji list, da ne spominjem o kome, pa gledam slike trofeja, pa link na slobodnu dalmaciju, pa na kraju do web stranica organizatora safarija.
I onda na njihovim web stranicama cisto 2 dobra promotivna filma. (gdje promoviraju CZ i Burris optiku) Medjutim sve u svemu lijepa ilustracija onog sta nam Woolf prica.
http://mashambanzousafaris.com/videos.html
Onaj drugi film o lovu na bivola, vrlo interesantno, kako lokalni decki pucaju (vjerojatno prvi put) iz tropskog kalibra, a komercijalni director CZ USA, stoji uz nih da ulovi pusku ako im ispadne iz ruke...
Vrlo slikovit prikaz trzaja. Ocito da sa tropskim kalibrom I puskom treba ovladati.
A evo i sto kaze o oruzju:
Za macke i divljac sa ravnice, kalibar 30.
Za divljac trde koze (bivol, slon) zakonski minimum je 375 HH
A zanimiljivo je da su ocito imali okapanja sa "pametnjakovicima koji znaju najbolje", pa odmah unaprijed napominju da inzistiraju na odredjenom tipu zrna koji odgovara takvoj lovini....
We recommend you bring a 30 calibre weapon for all plains game and cats. For thick skinned dangerous game like buffalo and elephant, the minimum calibre allowed in Mozambique is .375. However we recommend something in the 416 calibre provided the client can handle the weapon adequately. For a single weapon all round safari a good scoped 375 should be plenty big enough. Bear in mind the rifle should be transported on the airline in a solid hard case. For daily use while in the field we would suggest that you bring a soft case to protect the rifle..
Every hunter has his/her own brand of ammunition and more often than not isn’t prepared to listen to anyone who doesn’t share the same views as they do. African game is tough and requires a well constructed soft point bullet or jacketed solid to do the trick. We have found that Swift A-Frame bullets in our opinion are the best around for almost any situation. Trophy bonded bear claw also work well along with the different X bullets. Note that you must stay away from X bullets when hunting cats. Nosler bullets do not work, but only in the larger caliber on the smaller animals however it is a good bullet to use on cats..
There are many good solid bullets on the market, any good jacketed solid from a reputable maker will do fine. Please bear in mind that these are our personal and professional opinions and don’t want to get into any debates as to who’s bullets are better than who’s.
I onda na njihovim web stranicama cisto 2 dobra promotivna filma. (gdje promoviraju CZ i Burris optiku) Medjutim sve u svemu lijepa ilustracija onog sta nam Woolf prica.
http://mashambanzousafaris.com/videos.html
Onaj drugi film o lovu na bivola, vrlo interesantno, kako lokalni decki pucaju (vjerojatno prvi put) iz tropskog kalibra, a komercijalni director CZ USA, stoji uz nih da ulovi pusku ako im ispadne iz ruke...
Vrlo slikovit prikaz trzaja. Ocito da sa tropskim kalibrom I puskom treba ovladati.
A evo i sto kaze o oruzju:
Za macke i divljac sa ravnice, kalibar 30.
Za divljac trde koze (bivol, slon) zakonski minimum je 375 HH
A zanimiljivo je da su ocito imali okapanja sa "pametnjakovicima koji znaju najbolje", pa odmah unaprijed napominju da inzistiraju na odredjenom tipu zrna koji odgovara takvoj lovini....
We recommend you bring a 30 calibre weapon for all plains game and cats. For thick skinned dangerous game like buffalo and elephant, the minimum calibre allowed in Mozambique is .375. However we recommend something in the 416 calibre provided the client can handle the weapon adequately. For a single weapon all round safari a good scoped 375 should be plenty big enough. Bear in mind the rifle should be transported on the airline in a solid hard case. For daily use while in the field we would suggest that you bring a soft case to protect the rifle..
Every hunter has his/her own brand of ammunition and more often than not isn’t prepared to listen to anyone who doesn’t share the same views as they do. African game is tough and requires a well constructed soft point bullet or jacketed solid to do the trick. We have found that Swift A-Frame bullets in our opinion are the best around for almost any situation. Trophy bonded bear claw also work well along with the different X bullets. Note that you must stay away from X bullets when hunting cats. Nosler bullets do not work, but only in the larger caliber on the smaller animals however it is a good bullet to use on cats..
There are many good solid bullets on the market, any good jacketed solid from a reputable maker will do fine. Please bear in mind that these are our personal and professional opinions and don’t want to get into any debates as to who’s bullets are better than who’s.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Lov na crnog nosoroga! Licenca 350 000 US $!
...
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

