"Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Moderator: Original_G
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Stvarno NEOZBILJNO PITANJE !!!jolly wrote:Lex,
Ponekad se pitam oces li ti doci na natjecanje sa preciznom puskom, ili sa pirunom i nozem?![]()
.
Pa valjda prvo priun i noz, a onda kada smo siti mozemo nesto i otpucati, mete nece pobjec ali za klopu....tko zna ???
Nemoguće je Nemoguće
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Pribor za jelo nosim u privatnom i službenom autu. Tko zna kakva te nevolja na terenu može zadesiti? Da ne moram raditi došao bih i bez puške ako su pitanju ražnjići, krmići, vratina, čevapi, grah, buncek, čvarci, špek, pršut, šunka.... uh već me sad hvata muka od same pomisli na takve aktivnosti!
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Decki, novosti su slijedece.
Pod jedan (ponavljam, pod jedan) cevapi naruceni!!
Pod dva, linije na 200 metara su pokosene. Deset linija je cisto. Namjera je postaviti metu na svaku drugu liniju, tako da strijelci imaju mjesta jedan od drugog. Dakle, na 200 m, biti ce 5 meta, i grupe ce biti po 5
strijelaca.
Pod jedan (ponavljam, pod jedan) cevapi naruceni!!
Pod dva, linije na 200 metara su pokosene. Deset linija je cisto. Namjera je postaviti metu na svaku drugu liniju, tako da strijelci imaju mjesta jedan od drugog. Dakle, na 200 m, biti ce 5 meta, i grupe ce biti po 5
strijelaca.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Nadam se da ce biti guzve to znaci i bolju zabavu, vrijeme je topolo za popiz....tako da pripremis dovoljno hladne pive...
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
...
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
...
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Bilten.
- Attachments
-
- Bilten 29 06 2014.pdf
- (378.69 KiB) Downloaded 62 times
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Nazalost, neki od prijavljenih nisu dosili, premda je pocetna racunica bila oko 18 natjecatelja.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Dobro da nas se i toliko skupilo.....
A onda cemo kukati nista se ne radi, nema se gdje pucati, bla..bla..bla...
A onda cemo kukati nista se ne radi, nema se gdje pucati, bla..bla..bla...
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Odaziv je bio 5 klubova, vec prema biltenu, sto nije lose, medjutim broj natjecatelja mogao je biti veci.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Dobro je za prvi put! Nije baš jednostavno postići masovnost kod ovakvih disciplina. Čestitke dečkima što su se uopće odlučili organizirati ovako nešto. Slijedeći će put biti bolje. Sugestija za slijedeći put, bilo bi dobro da se poziv objavi malo ranije, jer i sam da sam uspio organizirati zamjenu na poslu, navratio bi. Možda ne bi ništa pogodio, no što se tiče čevapa, dao bi sve od sebe.
Pozdrav svima!
Pozdrav svima!
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
meni je upitan i sniper kup na grobniku posto cekam streljivo vec 3-4 mjeseca
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
svaka čast dečkima koji su došli i čestitam na organizaciji u svakom slučaju,
jer neko je opet povukao i za druge
bravo dečki, taman da vas je došlo 3-je
jer neko je opet povukao i za druge
bravo dečki, taman da vas je došlo 3-je
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
U biti, osim po brojnosti odaziva, nije bilo drugih negativnih komentara.
U svakom slucaju, otvoreni smo na sve sugestije za organizaciju slijedece godine, pa da prilagodimo potrebama.
Ovaj put, nismo htjeli ici u previse detaljna pravila da ne bismo eliminirali natjecatelje unaprijed. (ionako nas je malo u long range gadjanju, a cijena municije je visoka) Osobno znam za nekoliko ljudi koji su odustali radi cijene municije.
Za slijedecu godinu cemo eventualno prilaogiditi organizaciju, pa su svi prijedlozi dobrodosli.
Hvala unaprijed.
U svakom slucaju, otvoreni smo na sve sugestije za organizaciju slijedece godine, pa da prilagodimo potrebama.
Ovaj put, nismo htjeli ici u previse detaljna pravila da ne bismo eliminirali natjecatelje unaprijed. (ionako nas je malo u long range gadjanju, a cijena municije je visoka) Osobno znam za nekoliko ljudi koji su odustali radi cijene municije.
Za slijedecu godinu cemo eventualno prilaogiditi organizaciju, pa su svi prijedlozi dobrodosli.
Hvala unaprijed.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Za pohvalu je i za čestitati na organizaciji i uspješno održanom takmićenju bilo kog oblika športskog streljaštva.
Ako možete, organizirajte još jedno takmićenje prije Osijeka.
Počnite sa najavom što ranije da se može uštediti i pripremiti - posebice streljivo.
Puno sreće!
Ako možete, organizirajte još jedno takmićenje prije Osijeka.
Počnite sa najavom što ranije da se može uštediti i pripremiti - posebice streljivo.
Puno sreće!
"Nitko neće razoružati Hrvatskog vojaka u njegovoj Hrvatskoj Domovini" General Markać
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Nazalost mislim da necemo imati prilike organizirati prije Osijeka.
Medjutim, iz ovog iskustva, mozemo reci da ce slijedece natjecanje dogodine biti najvjerojatninije prema pravilima F class open, na 200 m, a za lovacki karabin prema pravilima lovackog streljastva.
Naime, ostavili smo ovaj put Slobodan izbor kalibara (manje-vise, eliminirajuci calibre iznad 0.35) ali glavni kalibar je opet bio 308 win, na 200 m, a na lovackom dijelu 100 m, takodjer nije bilo ekstremnih kalibara.
Dakle obzirom na feed back, napraviti natjecanje prema F class open, izgleda da nije zapreka. A obzirom da klub tradicionalno radi natjecanje iz VK pistolja, vjerojatno budemo spojili obadva.
Sve u svemu, ovo je neko moje razmisljanje, a za drugu godinu nastojat cemo objaviti poziv cim ranije.
Medjutim, iz ovog iskustva, mozemo reci da ce slijedece natjecanje dogodine biti najvjerojatninije prema pravilima F class open, na 200 m, a za lovacki karabin prema pravilima lovackog streljastva.
Naime, ostavili smo ovaj put Slobodan izbor kalibara (manje-vise, eliminirajuci calibre iznad 0.35) ali glavni kalibar je opet bio 308 win, na 200 m, a na lovackom dijelu 100 m, takodjer nije bilo ekstremnih kalibara.
Dakle obzirom na feed back, napraviti natjecanje prema F class open, izgleda da nije zapreka. A obzirom da klub tradicionalno radi natjecanje iz VK pistolja, vjerojatno budemo spojili obadva.
Sve u svemu, ovo je neko moje razmisljanje, a za drugu godinu nastojat cemo objaviti poziv cim ranije.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Na 200 metara se ne puca ozbiljno takmičenje a pogotovo ne u F-klasi. Sve počinje na 300 yardi a ovo ispod je samo "practise" kako kažu ljudi koji to ozbiljno rade. Broj takmičara će bit mali jer je municija skupa i nikome se ne da potrošiti par stotina kuna na no name tekmu. Gledao sam bilten i od ovog zadnjeg takmičenja a i od rezultata koje vam je wagner postavio na forum. Ako je to što je postavio točno onda ni na pištolju niste imali ozbiljan broj takmičara. Pa više od pola ih je bilo iz GSK. Takmičenja treba ozbiljno pripremiti i ozbiljno odraditi i treba to raditi par godina da bi se došlo na neku razinu da ti ljudi dođu. Ovako će to biti lokalna veselica za lexa i čevape. Podržavam nastojanja ali se morate bolje organizirat. Ni mi ostali u drugim disciplinama nismo ništa bolji, isto nas dođe nekolicina pa zato neću puno pričat.Medjutim, iz ovog iskustva, mozemo reci da ce slijedece natjecanje dogodine biti najvjerojatninije prema pravilima F class open, na 200 m, a za lovacki karabin prema pravilima lovackog streljastva.
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Možda sam krivo shvatio, no tvoj mi post zvuči malo kritičarski, a znamo da su kritičari postali oni koji nisu uspjeli postići nešto zapaženo u svom poslu. Koliko smp puta potrošili nekoliko stotina kuna za cugu, ili pušači za cigarete, ili za neke stvari koje nam nisu potrebne da bi ljude koji nam se ne sviđaju napravili zavidnim???? Stvar je slobodnog izbora svakog od nas da svoje novce troši na što želi. Bude li se pucalo na prazne flaše na 12 metara, doći ću ako mi to predstavlja gušt. Isto tako može me netko pozvati u međugalaktičku raprezentacju u sportu koji me na zanima i bez razmišljanja ću svoje mjesto prepustiti nekom drugom. Dečki svaka čast, daljina nije bitna, ni rezultati nisu bitni, bitno je druženje s istomišljenicima i svakako - čevapi. Ukoliko netko smatra da je natjecanje bez veze, slobodno ga zaobiđe. Mogu li se ljudi osjećati ugodno i opušteno i bez natjecanja? Naravno da mogu, i još važnije sretni otići kući i sa zadovoljstvom prihvatiti slijedeći poziv na natjecanje, druženje, radnu akciju ili neku sličnu aktivnost.
Pozdrav svima!
Pozdrav svima!
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Tocno je da long range pocnje na 300 yardi / metara, medjutim streljana ima mogucnost samo do 200.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



