"Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Moderator: Original_G
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Marko, na sredini prve stranice možeš naći moj prijedlog da se za ovaj event postave pravila F-Klase, pa ti očito dugujem i objašnjenje.
Razlog je vrlo jednostavan. Mali Sniper Cup se održava na Drenovi u mjesecu lipnju kada su MK strijelcima pripreme
pa je strelište za VK kalibar nedostupno osim utorkom i nedjeljom (jedan od ta dva dana samo pp) tako da se treninzi
ili ti ga "practice" kako ti veliš (za Grobnik) nemogu održavati kad kome odgovara. Osim toga civilni strijelci nemaju pristup
strelištu Kovačevo pa su vezani isključivo na Drenovu i tih 200m.
Znači jedno malo, lokalno takmičenje je OK, pa čak i poželjno. Koliko će ljudi i koliko ozbiljnih doći??? Nije niti važno. Doći će
onaj tko može i želi, a "ozbiljni" F-Klas strijelci neka pucaju na svim ostalim "named" eventima u Hrvatskoj (kojih je za sada ukupno "0").
Moj se prijedlog odnosio isključivo na pravilo F2 i to iz razloga da se zainteresirani za F-Klasu upoznaju s pravilima
vezana uz oružje koja će se primjenjivati na našem najstarijem i najjačem long range takmičenju tj. na Grobniku od ove godine.
Što se samih kritika tiče one nisu nužno loše, ali bi ih prije svega trebali upućivati oni koji su sudjelovali i to u smislu
u kojem su i zatražene tj. u smislu unaprijeđenja takmičenja (i to jest u duhu F-Klase).
Moje bi osobne primjedbe bile na veličinu, oblik i kvalitetu meta (naime pucalo se u, na običnom papiru fotokopirane,
nestandardne mete R35 na 200m te na R50 mete u lovačkom dijelu na 100m), zatim na nedostatak preciznih pravila/
Uvjeta natjecanja (s obzirom da ne postoje sličnija od F-Klase, logično bi bilo da su se preuzela ista i to u mjeri koja je
primjenjiva).
S obzirom da se neozbiljnost vjerojatno pripisuje i zbog udaljenosti od 200 m, ja ti tvrdim da se može po istim pravilima
pucati (i da se puca) i na 100m. Da li je to ozbiljno? Neznam, ali probaj na 100m pucati u metu R10, gdje je "muš" promjera
6mm pa mi sam odgovori. Mislim da će mali broj ljudi koje znam puknuti u 20min 5x3 (na 5 meta po tri hica) maksimalnih
150 krugova. Slično bi bilo i na 200m u meti R20.
Što se tiče GSK, koji spominješ mislim da i sam znaš da je trenutno u Hrvatskoj jedan od najjačih klubova koji se bavi
nekakvim long range streljaštvom, a pošto je i lokalni-Riječki klub normalno je da je bio najzastupljeniji, zar ne?
U GSK smo prošle godine imali sličnu ideju i ona je realizirana s skoro identičnim odazivom. Doduše nama ideja nije bila
organizirati natjecanje s kotizacijama i dodjelom odličja (niti smo to učinili), već otvoreni trening/druženje zainteresiranih,
a na volonterskoj smo bazi i uz blagoslov voditelja strelišta raskrčili teren do, u i oko rova na 200m, izradili drvene okvire
za mete i pucali u identične onima na kojima se puca Grobnik i Osijek (300m).
Suma sumarum, dobro je i neka se puca, a do godine neka bude bolje na 3. Malom Snajper Cup-u.
Razlog je vrlo jednostavan. Mali Sniper Cup se održava na Drenovi u mjesecu lipnju kada su MK strijelcima pripreme
pa je strelište za VK kalibar nedostupno osim utorkom i nedjeljom (jedan od ta dva dana samo pp) tako da se treninzi
ili ti ga "practice" kako ti veliš (za Grobnik) nemogu održavati kad kome odgovara. Osim toga civilni strijelci nemaju pristup
strelištu Kovačevo pa su vezani isključivo na Drenovu i tih 200m.
Znači jedno malo, lokalno takmičenje je OK, pa čak i poželjno. Koliko će ljudi i koliko ozbiljnih doći??? Nije niti važno. Doći će
onaj tko može i želi, a "ozbiljni" F-Klas strijelci neka pucaju na svim ostalim "named" eventima u Hrvatskoj (kojih je za sada ukupno "0").
Moj se prijedlog odnosio isključivo na pravilo F2 i to iz razloga da se zainteresirani za F-Klasu upoznaju s pravilima
vezana uz oružje koja će se primjenjivati na našem najstarijem i najjačem long range takmičenju tj. na Grobniku od ove godine.
Što se samih kritika tiče one nisu nužno loše, ali bi ih prije svega trebali upućivati oni koji su sudjelovali i to u smislu
u kojem su i zatražene tj. u smislu unaprijeđenja takmičenja (i to jest u duhu F-Klase).
Moje bi osobne primjedbe bile na veličinu, oblik i kvalitetu meta (naime pucalo se u, na običnom papiru fotokopirane,
nestandardne mete R35 na 200m te na R50 mete u lovačkom dijelu na 100m), zatim na nedostatak preciznih pravila/
Uvjeta natjecanja (s obzirom da ne postoje sličnija od F-Klase, logično bi bilo da su se preuzela ista i to u mjeri koja je
primjenjiva).
S obzirom da se neozbiljnost vjerojatno pripisuje i zbog udaljenosti od 200 m, ja ti tvrdim da se može po istim pravilima
pucati (i da se puca) i na 100m. Da li je to ozbiljno? Neznam, ali probaj na 100m pucati u metu R10, gdje je "muš" promjera
6mm pa mi sam odgovori. Mislim da će mali broj ljudi koje znam puknuti u 20min 5x3 (na 5 meta po tri hica) maksimalnih
150 krugova. Slično bi bilo i na 200m u meti R20.
Što se tiče GSK, koji spominješ mislim da i sam znaš da je trenutno u Hrvatskoj jedan od najjačih klubova koji se bavi
nekakvim long range streljaštvom, a pošto je i lokalni-Riječki klub normalno je da je bio najzastupljeniji, zar ne?
U GSK smo prošle godine imali sličnu ideju i ona je realizirana s skoro identičnim odazivom. Doduše nama ideja nije bila
organizirati natjecanje s kotizacijama i dodjelom odličja (niti smo to učinili), već otvoreni trening/druženje zainteresiranih,
a na volonterskoj smo bazi i uz blagoslov voditelja strelišta raskrčili teren do, u i oko rova na 200m, izradili drvene okvire
za mete i pucali u identične onima na kojima se puca Grobnik i Osijek (300m).
Suma sumarum, dobro je i neka se puca, a do godine neka bude bolje na 3. Malom Snajper Cup-u.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Sto se mene tice ja sam jako zadovoljan kada mogu pucati i na tih 200m, cinjenica je da se moram voziti taj dan 100km + 2x tunelarina za Ucku ali i to mi je daleko bolje nego NISTA !!!
NEma rezultata bez treninga, a svaki trening je bolji nego nikakav...
NEma rezultata bez treninga, a svaki trening je bolji nego nikakav...
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Pravila F2 i F3
Zanimljivo je da jedno malo lokalno natjecanje povuce prilicno zanimljivu diskusiju!stolttom wrote: Moj se prijedlog odnosio isključivo na pravilo F2 i to iz razloga da se zainteresirani za F-Klasu upoznaju s pravilima
vezana uz oružje koja će se primjenjivati na našem najstarijem i najjačem long range takmičenju tj. na Grobniku od ove godine.
Sve u svemu da nadopunim tematiku pravila koja spominje kolega, u prilogu mozete naci prijevod pravila F2 i F3, nama najzanimljivija.
- Attachments
-
- F2 & F3.doc
- (41 KiB) Downloaded 40 times
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Izvornik i prijevod kompletnog pravilnika biti će postan za koji dan.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
lex-lutor wrote:Sto se mene tice ja sam jako zadovoljan kada mogu pucati i na tih 200m, cinjenica je da se moram voziti taj dan 100km + 2x tunelarina za Ucku ali i to mi je daleko bolje nego NISTA !!!
NEma rezultata bez treninga, a svaki trening je bolji nego nikakav...
100m nam je svima malo i možemo pucati kad hoćemo,a sad ni 200m nije dovoljno
svi bi mi streljanu od 1000m,a ne znamo pucati kak treba ni na 300m
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
LOL!Spinnaker wrote:
100m nam je svima malo i možemo pucati kad hoćemo,a sad ni 200m nije dovoljno
svi bi mi streljanu od 1000m,a ne znamo pucati kak treba ni na 300m
Zanimljivo je da pravila govore: "match comprises both short range (up to
and including 600m) and long range distances (700yds or greater)"
Odnosno, Long range pocinje tek priblizno na 700 yardi, dok se mi borimo na udaljenostima do 600 metara, odnosno 300, dakle - short range.
Medjutim i tih skromnih lokalnih 200 metara, kako vidimo, dovoljno je da se profiliraju nekakvi rezultati, odnosno da sami korigiramo svoje greske u gadjanju kod treninga.
Inace ja cesto provjerim pusku i korigiram pogotovu kod promjene municije, i uvijek na 200, a zatim na 100 i na 50 (da dobijem u glavi sliku putanje zrna, na bazi realne provjere i kontrolu uz tablice), ali iskreno mogu reci, osim konzultacije tablica, sve sto mi se desava na 300 je samo moje nagadjanje, jer se nema gdje provjeriti. A da ne spominjemo 600m! Dakle, apsolutno si u pravu sa komentarom o nasoj vjestini na 300 m.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Gospodo,
Obzirom da su pravila razjasnjena:
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=29&t=5950
ostaje nam samo rascistiti pitanje meta.
Mislim da nema smisla na 2oo m, koristiti mete koje se koriste na 300 m i 600 m.
Dakle, koje bi mete bile najprikladnije za koristenje na 2oo m?
Odgovorom na ovo pitanje bi smo rijesili eventualne nedostatke za slijedecu godinu.
Obzirom da su pravila razjasnjena:
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=29&t=5950
ostaje nam samo rascistiti pitanje meta.
Mislim da nema smisla na 2oo m, koristiti mete koje se koriste na 300 m i 600 m.
Dakle, koje bi mete bile najprikladnije za koristenje na 2oo m?
Odgovorom na ovo pitanje bi smo rijesili eventualne nedostatke za slijedecu godinu.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Moj je prijedlog, proporcionalno umanjene F-class mete, ali o tome će biti najbolje razgovarati
nakon Grobnika.
Inače i R35 mete se mogu proporcionalno umanjiti i tiskati (zbog cijene ne fotokopirati).
Kad nađem malo slobodnog vremena (ako me u međuvremenu neka dobra duša ne
preduhitri) složit ću ti obje opcije i postat pa razmisli.
nakon Grobnika.
Inače i R35 mete se mogu proporcionalno umanjiti i tiskati (zbog cijene ne fotokopirati).
Kad nađem malo slobodnog vremena (ako me u međuvremenu neka dobra duša ne
preduhitri) složit ću ti obje opcije i postat pa razmisli.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Jolly, evo ti u privitku umanjene i po MOA mjerilima složene mete
za 100 i 200m pa vidi ako ti odgovara (u A4 i A3 formatu).
za 100 i 200m pa vidi ako ti odgovara (u A4 i A3 formatu).
- Attachments
-
- MOA 100 blue.pdf
- (7.73 KiB) Downloaded 27 times
-
- MOA 200 blue.pdf
- (7.35 KiB) Downloaded 30 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Mala napomena, da baš ne printate i mjerite, vrijednosti su sljedeće:
V-Bull = 1/4 MOA
Bull 5 = 1/2 MOA
Inner 4 = 1 MOA
Magpie 3 = 2 MOA
Outer 2 = 3 MOA
Aiming Mark 1 = 4 MOA
V-Bull = 1/4 MOA
Bull 5 = 1/2 MOA
Inner 4 = 1 MOA
Magpie 3 = 2 MOA
Outer 2 = 3 MOA
Aiming Mark 1 = 4 MOA
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Jolly,
Evo na kraju i R35 mete i njenih umanjenih uzoraka za printanje na bijelom
ili krem papiru, pa ti usporedi i odluči što ti najviše odgovara.
Evo na kraju i R35 mete i njenih umanjenih uzoraka za printanje na bijelom
ili krem papiru, pa ti usporedi i odluči što ti najviše odgovara.
- Attachments
-
- R35 300m bijelo.pdf
- (9.5 KiB) Downloaded 28 times
-
- R35 300m color.pdf
- (9.51 KiB) Downloaded 26 times
-
- R35x0.333 100m bijelo.pdf
- (10.51 KiB) Downloaded 29 times
-
- R35x0.333 100m color.pdf
- (10.51 KiB) Downloaded 28 times
-
- R35x0.666 200m bijelo.pdf
- (9.53 KiB) Downloaded 26 times
-
- R35x0.666 200m color.pdf
- (9.53 KiB) Downloaded 25 times
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Svaka cast na trudu! 
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Hvala, sva sreća da se u ovom poslu mogu truditi koliko hoću, a
zbog toga neću ostat' trudan. Živjelo streljaštvo...
zbog toga neću ostat' trudan. Živjelo streljaštvo...
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Kako to već kod nas biva, iz ovog ili onog razloga (2 dinara druže...) mijenjali su poslužitelj
ili ti ga server, pa su stranice s novog servera još uvijek nedostupne odnosno jučer su bile dostupne,
a danas su locked.
U svakom slučaju noćno gađanje na Drenovi je odgođeno do daljnjega.
ili ti ga server, pa su stranice s novog servera još uvijek nedostupne odnosno jučer su bile dostupne,
a danas su locked.
U svakom slučaju noćno gađanje na Drenovi je odgođeno do daljnjega.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Znaci da Sub-Ned na Drenovi nema nicega po pitanju pucacine ???
Nemoguće je Nemoguće
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



