SNIPER KUP 2016

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

SNIPER KUP 2016

Post by Wagner » 08 Jul 2016, 10:35

Ovogodišnji "Sniper kup" održat će se na vojnom strelištu "Kovačevo" na Grobniku u subotu i nedjelju 06/07.08.2016. Raspis sa pravilima na linku ispod. Deadline za prijave 02. kolovoza 2016.
Attachments
poziv za sniper kup-2016.pdf
(439.27 KiB) Downloaded 69 times

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: SNIPER KUP 2016

Post by lex-lutor » 08 Jul 2016, 11:38

Evo i tvoje nocne more da se javi na ovaj proglas... :A13:

Kao prvo pohvala ekipi koja ima volje i ove godine organizirati takmicenje !

Imam prijedlog po pitanju lovackog dijela takmicenja, iako ide meni osobno na stetu ali cilj je da to bude druzenje no mora biti i adrenalina..jel tako ??

Ne mora se prihvatiti ali bi rado cuo tvoje misljenje kao i ostalih potencijalnih sudionika ???

1. Lisica se puca, stav lezeci

2. Srnjak se puca, sa stapa

3. Vepar se puca, stojeci

Moje skromno misljenje je da bi time tekma bilo puno zanimljivija i sklonija realnim uvijetima, jer ja prvi kiksam u stojecem stavu !!!
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: SNIPER KUP 2016

Post by jolly » 08 Jul 2016, 12:43

lex-lutor wrote:
Moje skromno misljenje je da bi time tekma bilo puno zanimljivija i sklonija realnim uvijetima, jer ja prvi kiksam u stojecem stavu !!!
Stojeci je stav najtezi i najzahtjevniji. Nista cudno. A takodjer i ja kiksam povremeno u stojecem.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 11 Jul 2016, 07:24

Bok Rajko.

zanima me da li M48 prolazi pod povijesnu pušku? ...bez optike je

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: SNIPER KUP 2016

Post by jolly » 11 Jul 2016, 15:25

Prolazi, ali bi trebala neka optika
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 12 Jul 2016, 08:07

zbog čega?

nit imam para upuštati se u to, niti želim išta mijenjati na puški.
neka je u originalu

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: SNIPER KUP 2016

Post by jolly » 12 Jul 2016, 22:21

Spinnaker wrote:zbog čega?

nit imam para upuštati se u to, niti želim išta mijenjati na puški.
neka je u originalu
Najbolje je da pitas organizatora.
Osobno ne vidim razlog zasto ne, medjutim u natjecanju sa drugim slicnim puskama sa optikom neces biti konkurentan.
Ali ako organizator dozvoli, zasto ne.

Ovo su ti pravila iz raspisa za natjecanje:

U disciplini „Povijesna puška“ u kategoriju ulaze sve snajperske puške nastale do kraja drugog
svjetskog rata bez obzira na originalnost optike iz tog razdoblja (Mauser K98 i sve inačice,
Mosin-Nagant, Arisaka Type 97, i sl...), udaljenost 300 m, 13 meč-hitaca u streljačku metu "R-
50" promjera 50 cm, (promjer kruga "10" = 5 cm, "crno polje promjera 20 cm", vidi prilog 1.),
vrijeme gađanja 30 minuta. Tri (3) najlošija pogotka će se računati kao probni hitci a preostalih
deset pogodaka se računa kao rezultat meča.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
icebug
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 98
Joined: 08 Mar 2010, 16:39

Re: SNIPER KUP 2016

Post by icebug » 12 Jul 2016, 22:32

Sniper "hrpa" prebačena na rujan.
Attachments
2016-07-12_23-27-12.jpg

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: SNIPER KUP 2016

Post by lex-lutor » 13 Jul 2016, 09:08

A zasto to Wagner nije objavio ovdje na forumu ??

WAGNEREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Javiiiiiii Seeeeeeeeeeeee !!!
Nemoguće je Nemoguće

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 13 Jul 2016, 09:38

jolly

iznenadio sam se u Vrbovcu kako mi dobro nosi

4 metka za probu
Attachments
m48- 300m.jpg

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: SNIPER KUP 2016

Post by lex-lutor » 13 Jul 2016, 11:59

Jel to bilo 300m, otvoreni nisan ?

Svaka cast :A25:
Nemoguće je Nemoguće

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 13 Jul 2016, 12:21

tako je.

sa ruksaka

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: SNIPER KUP 2016

Post by jolly » 13 Jul 2016, 16:10

Spinnaker wrote:jolly

iznenadio sam se u Vrbovcu kako mi dobro nosi

4 metka za probu
Cestitaaam! Krasna grupa! :A25: Bistro oko, mirna ruka, i dobra cijev.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
Darko11
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1477
Joined: 18 Jan 2014, 17:19
Been thanked: 2 times
Contact:

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Darko11 » 14 Jul 2016, 01:38

300m otvoreni nisani :shock: ,svaka cast Spinnaker

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 14 Jul 2016, 07:30

hvala.
čista sreća rekao bih.

dok se oko još nije umorilo.

vjerujem da 13 hitaca ne bi tako dobro izgledalo

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Wagner » 27 Jul 2016, 20:00

...objavio bi ja odgodu i tu ali je već bilo bržih od mene i hvala. Da mi je još radio-stanica, npr. neki ICOM......hehe di bi mi bio kraj :)

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 28 Jul 2016, 06:02

A nudio sam ti UKV, al ti odustao...

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

SNIPER KUP 2016-novi datum

Post by Wagner » 25 Aug 2016, 09:32

Pozdrav svima, kako je i najavljeno "Sniper kup 2016" će se održati 10. rujna 2016.g., u subotu, na strelištu "Kovačevo" na Grobniku. Prijave na mail: hrvatskicasnickizbor@gmail.com
Attachments
poziv za sniper kup-2016.pdf
(416.14 KiB) Downloaded 86 times

User avatar
icebug
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 98
Joined: 08 Mar 2010, 16:39

Re: SNIPER KUP 2016

Post by icebug » 05 Sep 2016, 08:11

Hmmm....tekma opet odgođena za 24.09. :evil:

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: SNIPER KUP 2016

Post by Spinnaker » 05 Sep 2016, 08:12

tako je :A25:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest