Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Moderator: Original_G
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Samo da pohvalim Lexa, bolje puca na 800, nego na 600m.
Uvijek sam govorio da je cudak.
Uvijek sam govorio da je cudak.
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
rezultati u prilogu
- Attachments
-
- Rezultati F-OPEN 300 i 600m EKIPNO_v1.doc
- (476.64 KiB) Downloaded 31 times
-
- Rezultati F-OPEN 300 i 600m_v1.doc
- (493.08 KiB) Downloaded 39 times
-
- Rezultati F-TARGET .22 50m ekipno_v1.doc
- (479.13 KiB) Downloaded 22 times
-
- Rezultati F-TARGET .22 50m_v1.doc
- (487.09 KiB) Downloaded 36 times
-
- Rezultati F-TARGET 300 i 600m _v1.doc
- (514.55 KiB) Downloaded 41 times
-
- Rezultati F-TARGET 300 i 600m EKIPNO_v1.doc
- (482.57 KiB) Downloaded 21 times
-
- Rezultati Snajper 800m ekipno_v1.doc
- (479.13 KiB) Downloaded 24 times
-
- Rezultati Snajper 800m_v1.doc
- (490.08 KiB) Downloaded 43 times
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Decki, lijepo ste se proveli.
Rezultati vidim, iz godine u godinu sve bolji.
Cestitam
Ajde, malo podijelite slike i dojmove s utakmice kad ulovite vremena!
Rezultati vidim, iz godine u godinu sve bolji.
Cestitam
Ajde, malo podijelite slike i dojmove s utakmice kad ulovite vremena!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Bilo je DOBRO !
No vjetar je bio pravi neprijatelj, sa ledja je puhao ravno prema metama, negdje oko 300m je ubijao neki bocni a kod meta smjer je vecinom bio sa L na R i u mementima obrnuto...pa kako je koga posluzilo
E sada koliko je bio jak ...recimo da se veci dio vremena nisanilo u lijevi rub plavoga na 800m kako bi pogodak bio negdje oko centra.
Bilo bi odlicno kada bi se to moglo cesce ponoviti jer zainteresiranih ocito ima. Gulas-Cobanac je bio odlican, sudije su imale besplatnu saunu dva dana a mi smo vecinom pogorili na suncu kao rakovi jer nismo imali osjecaj koliko grije uz ludilo od vjetra.
No vjetar je bio pravi neprijatelj, sa ledja je puhao ravno prema metama, negdje oko 300m je ubijao neki bocni a kod meta smjer je vecinom bio sa L na R i u mementima obrnuto...pa kako je koga posluzilo
Bilo bi odlicno kada bi se to moglo cesce ponoviti jer zainteresiranih ocito ima. Gulas-Cobanac je bio odlican, sudije su imale besplatnu saunu dva dana a mi smo vecinom pogorili na suncu kao rakovi jer nismo imali osjecaj koliko grije uz ludilo od vjetra.
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
U Subotu je bilo manje vjetra, ali bilo je i miragea, ipak tamo ima dosta vlage i cim malo zagrije , bolje reci cim se pojavi sunce evo njega. Ako mogu birati radje biram mirage nego ovakav vjetar na refule...jolly wrote:Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
Pucalo se sa tezinama zrna od 110 grs pa do 300 grs ( 6-DAsher pa do 338 LapuaM) ali smetalo je svima i to prilicno, tako da sve one price o elaboracijama koje su imune na vjetar ne drze vode. Slovenac do mene je pucao 6-Dasher 110 grs / 860 m/s pa smo zadnih par metaka probali usporedjivati koliko je koga otpuhalo na meti .....recimo 50% manje nego 300WM / 185 grs / 850 m/s... Pripremio se za dobre uvijete pa nije napravio elaboraciju od cca 1100 m/s sto taj kalibar sretno podnosi... Planiraju doci i na Grobnik - Kovacevo 25-ovog pa sam mu rekao da obavezno slozi nesto od barem 1300 m/s pa da vidimo sto to znaci
Nemoguće je Nemoguće
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m?lex-lutor wrote:U Subotu je bilo manje vjetra, ali bilo je i miragea, ipak tamo ima dosta vlage i cim malo zagrije , bolje reci cim se pojavi sunce evo njega. Ako mogu birati radje biram mirage nego ovakav vjetar na refule...jolly wrote:Ako je bilo vjetra, pretpostavljam da nije bilo miragea?
Pucalo se sa tezinama zrna od 110 grs pa do 300 grs ( 6-DAsher pa do 338 LapuaM) ali smetalo je svima i to prilicno, tako da sve one price o elaboracijama koje su imune na vjetar ne drze vode. Slovenac do mene je pucao 6-Dasher 110 grs / 860 m/s pa smo zadnih par metaka probali usporedjivati koliko je koga otpuhalo na meti .....recimo 50% manje nego 300WM / 185 grs / 850 m/s... Pripremio se za dobre uvijete pa nije napravio elaboraciju od cca 1100 m/s sto taj kalibar sretno podnosi... Planiraju doci i na Grobnik - Kovacevo 25-ovog pa sam mu rekao da obavezno slozi nesto od barem 1300 m/s pa da vidimo sto to znaci![]()
80% se pucalo sa .308, 10-15% 300wm, jedan 6dasher, jedan 338LM, jedan 8x57, jedan .223 , ukoliko sam nešto izostavio nadopuni me Lex
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
ma ko bi to mogao biti???Spinnaker wrote:
Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Sve u svemu lijepo.
Gledajuci, ovako, mislim da je ova tekma zaista organizirana kako mora biti, korektno za sve natjecatelje.
Znaci po nesto za svakog:
F-TR-22lr
F-TR
F-O
I na kraju, 800, m, no limit u kalibru.
Znaci svaka disciplina realno i korektno odradjena, niko nije zakinut po pitanju opreme.
Gledajuci, ovako, mislim da je ova tekma zaista organizirana kako mora biti, korektno za sve natjecatelje.
Znaci po nesto za svakog:
F-TR-22lr
F-TR
F-O
I na kraju, 800, m, no limit u kalibru.
Znaci svaka disciplina realno i korektno odradjena, niko nije zakinut po pitanju opreme.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Da, al da nema vjetra il da je pucano na Vrapcaku gdje ne puse toliko.jolly wrote: Znaci svaka disciplina realno i korektno odradjena, niko nije zakinut po pitanju opreme.
Nije bas isto pucati sa 53gr i 160-180gr po tom vjetru.
Al drugi put cu biti pametniji i uzeti jaci kalibar.
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
hahhahaha..Jolly je dobro napisao.,,,,ma tko bi to mogao biti ????????????Spinnaker wrote:..Bio je i jedan .223 sa 53gr. , šta misliš kakvu je tek on muku mučio na 600m? ...
Po meni bilo je sve OK, uvijeti su takvi kakvi jesu i nema tu filozofije,.,,,prilagodi se ili umri ..sto bi rekli...
Krivo mi je sto ce organizator imati poprilicnu statu na " gazebo tendama-satorima " jer mislim da je ona pijavica u momentu napravila mljeveno meso od konstrukcija svih koji su bili postavljeni, sreca da nitko nije dobio nekim ostrim komadom po glavi kada se to sve razletilo...
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Jao Lex, pa kod tebe nema umjereno, uvjek ides u neku krajnost!lex-lutor wrote: ,.,,,prilagodi se ili umri ..sto bi rekli...
U svakom slucaju, kako godinama pratim a ponekad i sudjelujem na ovim utakmicama, vidim slijedeci trend:
1. veci broj natjecatelja, doduse u malom ali konstantnom porastu.
2. veci broj natjecanja, sad recimo treca godina, kod double alpha.
3. sponzori su poceli "trzati" (vortex cup), vidjet semo hoce li biti sponzora vise i cesce.
4. ali ono sta je za gornji komentar najbitinije ("prilagodi se ili umri") - oprema je sve bolja, decki se opremaju
I to je u redu, konkurentna oprema i nabavka iste je realnost.
Po meni, trend razvoja ovog sporta je dobar, ali goruci problem je da nema pravilnika o ovom sportu na nacionalnom nivou.
Za sad jedino double alpha drzi F-class pravila na tekmama, i skidam im kapu.
Inace, ako nema pravilnika i kod nabavke opreme, ako neko cilja na medalje, nabavi si klasicnu 308icu, i kad mu stave jedinu disciplinu tipa "open - no limit", sa BR kalibrima i 338 lm, nema sanse. Tako da su cesto tristoosmasi, koji broje 80% kako vidimo u nepovoljnom polozaju.
nacelno, bez pravilnika, tesko je ciljano kupovati novu specijaliziranu opremu.
U visegodisnjoj kronologiji ovog sporta, sad prvi put spominjemo 6 mm Dasher. Pretpostavljam da je vlasnik iz Slovenije?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Tako je kolega Roger, slovenac je.
akcija od R700, cijev walterova ako se ne varam, kundak boga pitaj čiji. Lik je inače puškar.
Pitam ga za CIP kako je riješio, samo se nasmijao i rekao da živi 40km od firme koja je ovlaštena u Austriji za tormentaciju. Kaže platio 10 eura
akcija od R700, cijev walterova ako se ne varam, kundak boga pitaj čiji. Lik je inače puškar.
Pitam ga za CIP kako je riješio, samo se nasmijao i rekao da živi 40km od firme koja je ovlaštena u Austriji za tormentaciju. Kaže platio 10 eura
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Da, to je bilo slijedece pitanje, vec si odgovorio.
Registracija 6-Dash, kod nas bi bila nocna mora. Pretpostavljam.
Registracija 6-Dash, kod nas bi bila nocna mora. Pretpostavljam.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Dobro pretpostavljaš, pošto u 6mm ima samo 6PPC, 6 BR norma i 6 BR remington.
Puška bi bila minimum dva mjeseca na vještačenju i nakon toga Boga pitaj koliko dugo bi se čekao upis u NN.
Puška bi bila minimum dva mjeseca na vještačenju i nakon toga Boga pitaj koliko dugo bi se čekao upis u NN.
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Spinnaker wrote:Dobro pretpostavljaš, pošto u 6mm ima samo 6PPC, 6 BR norma i 6 BR remington.
Puška bi bila minimum dva mjeseca na vještačenju i nakon toga Boga pitaj koliko dugo bi se čekao upis u NN.
Nemojte tako, pa ima tu jos i 6-XC, pa 6-Creedmoore, 6.5 creedmore, 6.5 grendel itd... a to se sve u Slo uredno konzumira i przi po streljanama.
A sto se Jolly-a pitanja tice da nema pravilnika za F-class na nacionalnom nivou ne kuzim ni potrebu, F-class je nesto daleko iznad mentalnog sklopa sadasnjeg HSS-a, koji bi najradje ukinuo jos neke discipline da moze. Pravila su jasna i tko zeli neka organizira tekme po tim pravilima ili , kud li srece, uvede neke nove discipline.
HSS bi trebao promjeniti ime u ISSF Hrvatska i time dati do znanja da ih ne zanima nista izvan tog programa, a ovako samo predstavljaju koncnicu za razvoj streljastva u hrvatskoj.
Vrbovec ima potencijala a to je vec veliki korak..
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Po meni solidno se moze raditi po sistemulex-lutor wrote: A sto se Jolly-a pitanja tice da nema pravilnika za F-class na nacionalnom nivou ne kuzim ni potrebu,
-22 lr 50m ili vise
-F TR po pravilima
-F open po pravilima
- mil open, za sve izvan tog.
U suprotnom imas lokalna dogadjanja, gdje 308 je podredjen BR kalibrima, i onim jos jacim.
(znaci pobjedjuje oprema a ne strijelac)
A ljudi sa 308, evo ima ih oko 80%. S tim da je to neki prosjek, jer to vidjamo svaki put na tekmama.
Iskreno, kad znam da ce samnom sa 308 u konkurenciji biti na istoj tekmi 338 LM, di je tu gust?
E, sad, ti imas 308, pa sad ti objasni meni taj fenomen.
Ja, osobno, ako je prilika da odem, ja odem, ne postavim si ciljeve vece od tog da pogodim metu, i odradim sto bolje mogu, bez obira da li je open ili F T/R utakmica.. Ali, to vrijedi za mene, ne mora i za druge. Neki ljudi uloze ozbiljne novce, i ocekuju nekakve rezultate.
A 308 je "kalibar drugog reda" u usporedbi sa svim onim BR (Brrrrrrrr...
Imas 308, pa mi objasni ti kako to da nema potrebe, a samim tim tih 80% natjecatelja je stavljeno u drugu ligu u istoj tekmi?
ja sad mozda nesto krivo vidim???
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Predpostavljam da te muci npr. pravilo za Grobnik ?
Snajpersko pucanje na 300-600 met. sa kalibrima od 223 do .50 BMG, eh da je to motosport imali bi kubikaze motora a samim tim i klase no posto je to ipak streljastvo osnovno pravilo je pucaj sa onim sto imas , naravno ako zelis, a ako ne gledaj i pijuckaj pivu...
Nikada nece svi biti zadovoljni pravilima, no PREMALO nas je da bi radili klase po kalibrima, sa druge strane ja to gledam jako pozitivno bez obzira sto obicno pusim po rezultatu jer NEMA zamjene i skole koja moze zamjeniti ovakvo iskustvo na terenu, svi pucaju manje vise po slicnim uvijetima i vide se velike razlike u kvaliteti nekih kalibara.
IPAK SE PUCA...a to je najvaznije, budi sretan da ovi Kozojebi nisu jos nekog u EU urokali vatrenim oruzjem jer bi nam sve oduzeli, ovako su presli na kamione i kombije pa imamo srece... ( cekaj samo da otkriju koliko se prikljucaka moze montirati na onaj cestarski Unimog, sigurno ce ga zabraniti
)
Snajpersko pucanje na 300-600 met. sa kalibrima od 223 do .50 BMG, eh da je to motosport imali bi kubikaze motora a samim tim i klase no posto je to ipak streljastvo osnovno pravilo je pucaj sa onim sto imas , naravno ako zelis, a ako ne gledaj i pijuckaj pivu...
Nikada nece svi biti zadovoljni pravilima, no PREMALO nas je da bi radili klase po kalibrima, sa druge strane ja to gledam jako pozitivno bez obzira sto obicno pusim po rezultatu jer NEMA zamjene i skole koja moze zamjeniti ovakvo iskustvo na terenu, svi pucaju manje vise po slicnim uvijetima i vide se velike razlike u kvaliteti nekih kalibara.
IPAK SE PUCA...a to je najvaznije, budi sretan da ovi Kozojebi nisu jos nekog u EU urokali vatrenim oruzjem jer bi nam sve oduzeli, ovako su presli na kamione i kombije pa imamo srece... ( cekaj samo da otkriju koliko se prikljucaka moze montirati na onaj cestarski Unimog, sigurno ce ga zabraniti
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Double Alpha Long Range Cup Vrbovec 2017
Razmisli malo, nacelno se slazemo, ali:lex-lutor wrote:
Snajpersko pucanje na 300-600 met. sa kalibrima od 223 do .50 BMG, eh da je to motosport imali bi kubikaze motora a samim tim i klase no posto je to ipak streljastvo osnovno pravilo je pucaj sa onim sto imas , naravno ako zelis, a ako ne gledaj i pijuckaj pivu...
Nikada nece svi biti zadovoljni pravilima, no PREMALO nas je da bi radili klase po kalibrima, sa druge strane ja to gledam jako pozitivno bez obzira sto obicno pusim po rezultatu jer NEMA zamjene i skole koja moze zamjeniti ovakvo iskustvo na terenu, svi pucaju manje vise po slicnim uvijetima i vide se velike razlike u kvaliteti nekih kalibara.
IPAK SE PUCA...a to je najvaznije,
Svaka tekma na 600 m je atraktivna, a samim time i posjecena. (primjer: vrbovec, grobnik, posjecenost uvjek dobra)
Sad je ovdje bio dobar odaziv, a odradile se sve klase po pravilniku i podjeli kalibara.
Zakljucak je da se moze podijeliti na klase po kalibrima jer je odaziv prisutan i u porastu.
Ako u fomulu atraktivnosti tekme (600 m) jos ubacis sponzore i nagrade, nece biti dovoljno mjesta za prijave.
Za manje atraktivna natjecanja, to su naravno potrebne modifikacije pravila radi opceg broja strijelaca i tu se slazemo.
Slazem se i u tome da za ovakvo iskustvo na terenu nema zamjene, i naravno, zato i ja idem kad god mogu.
Ali unificirana pravila trebaju, a Vrbovec ti dokazuje da se i moze. Nema argumenta protiv.
Ako imas unificirana pravila kroz savez (ili neki novi savez) dugorocno imas:
- strijelce koji smisljeno nabavljaju specijaliziranu opremu za jednu disciplinu, i znaju u sto idu
- uvodjenje u sport preko laksih disciplina (na pr. kroz 22lr s optikom) sto nema limita ni u godinama, a ekonomicno je
- stvaranje nacionalnih teamova natjecatelja kroz selekciju na natjecanjima
- konkurentnost na medjunarodnim natjecanjima, recimo u f-clasi.
Kad ovu formulu prebacis is opisa Utopije u realnost, imas nedavne primjere:
Cernogoraz, Glasnovic, Pejcic. (produkt vlastitog rada i talenta, ali i saveznog sustava, selekcije, a sve na bazi medjunarodnih pravila natjecanja)
A ovako u long range-u ostajemo na lokalnim druzenjima. I hvala bogu da ih ima, naravno, lijepo se druzimo.
Ali moze i bolje.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



