2. Vortex cup
Moderator: Original_G
Re: 2. Vortex cup
Jesam li nesto krivo procito ili mi je promaklo ?
" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
Nemoguće je Nemoguće
Re: 2. Vortex cup
pa ako uđeš u super finale onda pucaš 20lex-lutor wrote:Jesam li nesto krivo procito ili mi je promaklo ?
" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
Re: 2. Vortex cup
Hahahha...da da da.....ja sam bas poznat po tome da finale ne mogu bez mene, dobraaaaSpinnaker wrote:...pa ako uđeš u super finale onda pucaš 20
Samo me intersa po kem pravilima hitamo na tisti tekmi, jer ko moremo navidat plinski fren a moremo hitat samo 10 patron i ni neki gust perke je anke cena kresilia pedest postu
Nemoguće je Nemoguće
Re: 2. Vortex cup
Dakle da prevedem sa Barbarskog na naski
Pricao sam sa ekipom vezano uz Vortex kup i zakljucak je sljedeci:
Mislimo da je 150Kn po disciplini previse za match od 10 hitaca, ako moram doci u Zg trosak puta mi je cca 100 Eur i jos 300 Kn za dvije discipline vec sam na vise od 1000 Kn da bih opalio 20 metaka ukupno !!!
Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Pricao sam sa ekipom vezano uz Vortex kup i zakljucak je sljedeci:
Mislimo da je 150Kn po disciplini previse za match od 10 hitaca, ako moram doci u Zg trosak puta mi je cca 100 Eur i jos 300 Kn za dvije discipline vec sam na vise od 1000 Kn da bih opalio 20 metaka ukupno !!!
Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Nemoguće je Nemoguće
Re: 2. Vortex cup
Lex, pa nije valjda da ideš na natjecanja samo radi nagrada?!lex-lutor wrote: Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Fond nagrada je još jači nego lani, al nemoj nikome reći.
Majice, kape, posteri, kalendari, olovke...ima puno nagrada.
A ovo s brojem metaka je diskutabilno jer je jako teško svima udovoljiti.
Ti veliš premalo, a da je 20 onda bi netko rekao da je previše (kad se ukalkulira kotizacija, troškovi puta, pa nedao bog upadneš u supefinale...)
Na koncu konca, puca se superfinale u svim disciplinama, a mrak sve brže pada.
Jedino da se uvede kategorija s noćnim optikama
Re: 2. Vortex cup
Pa kako me krenulo ove godine, mogu dobiti nesto jedino ako uvedu " Chi fa meno " , to ti je u kartama " tko ce manje "icebug wrote:.....Lex, pa nije valjda da ideš na natjecanja samo radi nagrada?!![]()
Tu bi me tesko netko dobio !!!
Ako se u Osijeku moglo otpucati 10 grupa od 08 do 14h i to sa fizickim izmjenama meta, onda se na elektroniku moze otpucati barem duplo za isto vrijeme !
Nemoguće je Nemoguće
Re: 2. Vortex cup
Lex, ako će ti biti lakše, ja se neću natjecati pa ćeš imati priliku biti zadnji.
A što se tiće fonda, "neki" su skoro objesili muda o klin za taj fond, al otom potom, nagodinu će valjda biti manja kotizacija al bez fonda pa će svi biti sretni.
A što se tiće fonda, "neki" su skoro objesili muda o klin za taj fond, al otom potom, nagodinu će valjda biti manja kotizacija al bez fonda pa će svi biti sretni.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: 2. Vortex cup
Nagrade, nagrade...
Moje je misljenje da je svrha nagrada popularizacija vortex optika na trzistu.
Vortex cup se radi mozda jos u dvije zmlje osim Hrvatske.
Nagrade im dolaze iz budgeta marketinga, i dok ima nagrada, bit ce i vortex cupa.
Nema nagrada - nema cupa. (kotizacija - nula)
Bit ce onda i jedna tekma manje kod nas, pa onda i zapravo steta, jer jos uvijek imamo malo natjecanja ovog tipa kroz godinu.
Moje je misljenje da je svrha nagrada popularizacija vortex optika na trzistu.
Vortex cup se radi mozda jos u dvije zmlje osim Hrvatske.
Nagrade im dolaze iz budgeta marketinga, i dok ima nagrada, bit ce i vortex cupa.
Nema nagrada - nema cupa. (kotizacija - nula)
Bit ce onda i jedna tekma manje kod nas, pa onda i zapravo steta, jer jos uvijek imamo malo natjecanja ovog tipa kroz godinu.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: 2. Vortex cup
Prema pravilniku o metama f-class.
Kolega Stoltom je to svojevremeno postavio na forum pa imas i pravilnik, ali i mete.
Potrazi malo.
Kolega Stoltom je to svojevremeno postavio na forum pa imas i pravilnik, ali i mete.
Potrazi malo.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: 2. Vortex cup
Da,
Ali pazi, trik je u tome da su mete proporcionalne distanci.
Znaci promjeri krugova su definirani u minutama stupnja, i promjer raste sa udaljenoscu - ali uvjek imaju istu kutnu vrijednost.
Ali pazi, trik je u tome da su mete proporcionalne distanci.
Znaci promjeri krugova su definirani u minutama stupnja, i promjer raste sa udaljenoscu - ali uvjek imaju istu kutnu vrijednost.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: 2. Vortex cup
Neka me netko ispravi ako ZNA !
Na Vrapcaku se puca na elektroniku, koliko znam taj sustav je malo stariji i mete su PREPROGRAMIRANE na ISSF mete od 300m.
Nisam siguran da li se moze raditi kalibracija na neke druge mete, kao npr za F-class.
Na Vrapcaku se puca na elektroniku, koliko znam taj sustav je malo stariji i mete su PREPROGRAMIRANE na ISSF mete od 300m.
Nisam siguran da li se moze raditi kalibracija na neke druge mete, kao npr za F-class.
Nemoguće je Nemoguće
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: 2. Vortex cup
Lex, u pravu si. Ja sam mislio na f-class pravila.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: 2. Vortex cup
Evo brzinski.....
Bilo jucer na Vrapcaku....!!!
Odlicna tekma, adrenalin na 101%, iznimno velik odaziv, sto me ugodno iznenadilo, imam osjecaj da je tu bio svatko tko drzi do sebe kada se spominje miris baruta. Interesantne nagrade, a za svaku pohvalu su utjesne nagrade, koji su isle nakon medalja....mozda bi bilo dobro da to postane i previlo....
Cobanac je bio bolji nego lani
, grah nisam stigao probati.
Zamjeraka: Tekma je pocela prije nego sto je pisalo u pravilima tako da je prva grupa bila malo ostecena. Mislim da se ti sitni propusti MORAJu izbjegavati i da se organizatori MORAJU nauciti da se pridrzavaju onih propozicija KOJE SU SAMI SBI POSTAVILI.
Da nam je barem vise takvih tekmi.....
Nemam vremena da bude opsirniji, valjda ce si netko dati truda....
Bilo jucer na Vrapcaku....!!!
Odlicna tekma, adrenalin na 101%, iznimno velik odaziv, sto me ugodno iznenadilo, imam osjecaj da je tu bio svatko tko drzi do sebe kada se spominje miris baruta. Interesantne nagrade, a za svaku pohvalu su utjesne nagrade, koji su isle nakon medalja....mozda bi bilo dobro da to postane i previlo....
Cobanac je bio bolji nego lani
Zamjeraka: Tekma je pocela prije nego sto je pisalo u pravilima tako da je prva grupa bila malo ostecena. Mislim da se ti sitni propusti MORAJu izbjegavati i da se organizatori MORAJU nauciti da se pridrzavaju onih propozicija KOJE SU SAMI SBI POSTAVILI.
Da nam je barem vise takvih tekmi.....
Nemam vremena da bude opsirniji, valjda ce si netko dati truda....
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: 2. Vortex cup
Lex, da mi je samo dozivjeti tekmu di nemas zamjerke!
Uglavnom, sad cekamo bilten...!
Uglavnom, sad cekamo bilten...!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest




