2. Vortex cup

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

2. Vortex cup

Post by Spinnaker » 18 Oct 2017, 12:17


Mario_Zg
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 774
Joined: 15 Nov 2008, 22:38
Location: Zagreb- Sveta Nedelja

Re: 2. Vortex cup

Post by Mario_Zg » 18 Oct 2017, 22:33

Idemo :A27:

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 2. Vortex cup

Post by lex-lutor » 19 Oct 2017, 12:38

Jesam li nesto krivo procito ili mi je promaklo ?

" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
Nemoguće je Nemoguće

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: 2. Vortex cup

Post by Spinnaker » 19 Oct 2017, 12:54

lex-lutor wrote:Jesam li nesto krivo procito ili mi je promaklo ?

" vidim puca se po pravilima F-class a kasnije vidim da se puca SAMO 10 metaka, zar ne bi trebalo biti 20 kom "
pa ako uđeš u super finale onda pucaš 20 :mrgreen:

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 2. Vortex cup

Post by lex-lutor » 19 Oct 2017, 18:36

Spinnaker wrote:...pa ako uđeš u super finale onda pucaš 20 :mrgreen:
Hahahha...da da da.....ja sam bas poznat po tome da finale ne mogu bez mene, dobraaaa :A25:

Samo me intersa po kem pravilima hitamo na tisti tekmi, jer ko moremo navidat plinski fren a moremo hitat samo 10 patron i ni neki gust perke je anke cena kresilia pedest postu :A07:
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 2. Vortex cup

Post by lex-lutor » 20 Oct 2017, 12:31

Dakle da prevedem sa Barbarskog na naski :A02:

Pricao sam sa ekipom vezano uz Vortex kup i zakljucak je sljedeci:

Mislimo da je 150Kn po disciplini previse za match od 10 hitaca, ako moram doci u Zg trosak puta mi je cca 100 Eur i jos 300 Kn za dvije discipline vec sam na vise od 1000 Kn da bih opalio 20 metaka ukupno !!!

Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
icebug
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 98
Joined: 08 Mar 2010, 16:39

Re: 2. Vortex cup

Post by icebug » 20 Oct 2017, 20:36

lex-lutor wrote: Nigdje nisam naisao na popis " fond nagrada " , da li sam nesto preskocio ili nije objavljen ???
Lex, pa nije valjda da ideš na natjecanja samo radi nagrada?! :mrgreen:
Fond nagrada je još jači nego lani, al nemoj nikome reći.
Majice, kape, posteri, kalendari, olovke...ima puno nagrada.

A ovo s brojem metaka je diskutabilno jer je jako teško svima udovoljiti.
Ti veliš premalo, a da je 20 onda bi netko rekao da je previše (kad se ukalkulira kotizacija, troškovi puta, pa nedao bog upadneš u supefinale...)
Na koncu konca, puca se superfinale u svim disciplinama, a mrak sve brže pada.
Jedino da se uvede kategorija s noćnim optikama :mrgreen:

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 2. Vortex cup

Post by lex-lutor » 20 Oct 2017, 21:22

icebug wrote:.....Lex, pa nije valjda da ideš na natjecanja samo radi nagrada?! :mrgreen:
Pa kako me krenulo ove godine, mogu dobiti nesto jedino ako uvedu " Chi fa meno " , to ti je u kartama " tko ce manje " :A14:

Tu bi me tesko netko dobio !!!

Ako se u Osijeku moglo otpucati 10 grupa od 08 do 14h i to sa fizickim izmjenama meta, onda se na elektroniku moze otpucati barem duplo za isto vrijeme !
Nemoguće je Nemoguće

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: 2. Vortex cup

Post by Spinnaker » 22 Oct 2017, 22:45

Lex, ako će ti biti lakše, ja se neću natjecati pa ćeš imati priliku biti zadnji.

A što se tiće fonda, "neki" su skoro objesili muda o klin za taj fond, al otom potom, nagodinu će valjda biti manja kotizacija al bez fonda pa će svi biti sretni.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 2. Vortex cup

Post by jolly » 23 Oct 2017, 07:27

Nagrade, nagrade...
Moje je misljenje da je svrha nagrada popularizacija vortex optika na trzistu.
Vortex cup se radi mozda jos u dvije zmlje osim Hrvatske.
Nagrade im dolaze iz budgeta marketinga, i dok ima nagrada, bit ce i vortex cupa.
Nema nagrada - nema cupa. (kotizacija - nula)
Bit ce onda i jedna tekma manje kod nas, pa onda i zapravo steta, jer jos uvijek imamo malo natjecanja ovog tipa kroz godinu.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

propatria
Pozornik
Pozornik
Posts: 51
Joined: 28 Apr 2016, 20:53

Re: 2. Vortex cup

Post by propatria » 01 Nov 2017, 13:52

Na kakve mete se puca f-tr 300m?

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 2. Vortex cup

Post by jolly » 01 Nov 2017, 21:08

Prema pravilniku o metama f-class.
Kolega Stoltom je to svojevremeno postavio na forum pa imas i pravilnik, ali i mete.
Potrazi malo.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

propatria
Pozornik
Pozornik
Posts: 51
Joined: 28 Apr 2016, 20:53

Re: 2. Vortex cup

Post by propatria » 01 Nov 2017, 21:45


User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 2. Vortex cup

Post by jolly » 01 Nov 2017, 21:51

Da,
Ali pazi, trik je u tome da su mete proporcionalne distanci.
Znaci promjeri krugova su definirani u minutama stupnja, i promjer raste sa udaljenoscu - ali uvjek imaju istu kutnu vrijednost.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 2. Vortex cup

Post by lex-lutor » 02 Nov 2017, 10:34

Neka me netko ispravi ako ZNA !

Na Vrapcaku se puca na elektroniku, koliko znam taj sustav je malo stariji i mete su PREPROGRAMIRANE na ISSF mete od 300m.

Nisam siguran da li se moze raditi kalibracija na neke druge mete, kao npr za F-class.
Nemoguće je Nemoguće

dejandlesk
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2012, 12:35

Re: 2. Vortex cup

Post by dejandlesk » 02 Nov 2017, 17:44

Meni potpuno svejedno! Ne mogu pogoditi ni jednu ni drugu! :A34:

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 2. Vortex cup

Post by jolly » 02 Nov 2017, 19:41

Lex, u pravu si. Ja sam mislio na f-class pravila.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: 2. Vortex cup

Post by zdebat » 03 Nov 2017, 06:50

da, elektronika na 300m, issf

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 2. Vortex cup

Post by lex-lutor » 13 Nov 2017, 14:10

Evo brzinski.....

Bilo jucer na Vrapcaku....!!!

Odlicna tekma, adrenalin na 101%, iznimno velik odaziv, sto me ugodno iznenadilo, imam osjecaj da je tu bio svatko tko drzi do sebe kada se spominje miris baruta. Interesantne nagrade, a za svaku pohvalu su utjesne nagrade, koji su isle nakon medalja....mozda bi bilo dobro da to postane i previlo....

Cobanac je bio bolji nego lani :A03: , grah nisam stigao probati.

Zamjeraka: Tekma je pocela prije nego sto je pisalo u pravilima tako da je prva grupa bila malo ostecena. Mislim da se ti sitni propusti MORAJu izbjegavati i da se organizatori MORAJU nauciti da se pridrzavaju onih propozicija KOJE SU SAMI SBI POSTAVILI.

Da nam je barem vise takvih tekmi.....

Nemam vremena da bude opsirniji, valjda ce si netko dati truda....
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 2. Vortex cup

Post by jolly » 13 Nov 2017, 14:13

Lex, da mi je samo dozivjeti tekmu di nemas zamjerke! :mrgreen: :mrgreen:
Uglavnom, sad cekamo bilten...!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest