Prošireni sastanak serijskog programa

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Prošireni sastanak serijskog programa

Post by zdebat » 31 Dec 2017, 17:58

Na email adrese pojedinih ljudi iz streljaštva stigao je poziv v.d.tajnice HSS-a da prisustvuju sastanku.
Tema je nacionalni - serijski program kako bi se v.d. tajnica upoznala sa stanjem odnosno problemima i prijedlozima u ovom programu pri čemu bi se osnovala komisija za serijski program, cca 5-7 članova..

Pomalo je zbrčkan popis pozvanih pa vas molim da obavijestite one koji poziv nisu dobili kao i teme o kojima bi se trebalo raspraviti. Također molim za realne i provedljive prijedloge koji bi bili izneseni na tom sastanku.

Osobno mislim da bi se trebalo razgovarati o:

- terminu subotom (nedjeljom) jednom (ili dva) puta mjesečno za treninge i kontrolna natjecanja na Vrapčaku (i ostalim objektima u službi OSRH);
- nadopuni (ili uvođenju novih) disciplini na vojničkoj pušci (npr. kao u disciplinama serijskog pištolja / revolvera)
- uvođenju natjecanja u zračnom pištolju za mlađe kadete DVORUČNO te mk pištolja za mlađe juniore (SERIJSKI ZRAČNI PIŠTOLJ I SERIJSKI JUNIORSKI MK PIŠTOLJ)
- dopisna liga za serijsku VK pušku i VK pištolj/revolver

Highroller
Skupnik
Skupnik
Posts: 204
Joined: 23 Dec 2009, 07:26
Location: 22km NW od Pampasa

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by Highroller » 31 Dec 2017, 20:10

Ako su pojedini ljudi iz streljaštva koje je v.d. tajnica pozvala većinu svog iskustva stekli u jugoslaviji imat ćemo veće sranje nego sada.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by jolly » 01 Jan 2018, 11:29

zdebat wrote:Na email adrese pojedinih ljudi iz streljaštva stigao je poziv v.d.tajnice HSS-a da prisustvuju sastanku.

Također molim za realne i provedljive prijedloge koji bi bili izneseni na tom sastanku.
Osobno mislim da bi se trebalo razgovarati o:

- nadopuni (ili uvođenju novih) disciplini na vojničkoj pušci (npr. kao u disciplinama serijskog pištolja / revolvera)
Prije sveg na sastanku raspraviti da li je HSS zainteresiran za uvodjenje novih disciplina i modernizaciju programa rada, ili je itencija razvoj u smjeru ISSF iskljucivo.

Ako zele prosititi program rada.

- Uvesti disciplinu dalekometnog streljastva. (pravilnik u privitku, prijevod od kolege Stoltoma)
- Uvesti discipline crnog baruta

- Vezano za VK pusku (pap i m48): tesko je unaprijed reci kako ce se ove discipline razvijati kod nas. jer ako odustanemo od pap i m48, na sto da predjemo. S druge strane po meni, obje su puske zastarjele i najgore je sta se nove ne proizvode. A kod starih malo ko da mijenja cijevi.
Za to bih ja uveo tu nesto "ko prelazni period". naime definirao bih tehnicka pravila na takav nacin da se omoguci natjecanje u rasponu kalibara centralnog paljenja, u PA ili verziji reptirajuce puske. Za pocetak.

naknadno kad se iskristalizira oprema koja se koristi zaokruzio bih vise specificna pravila.
Attachments
Prijevod Pravilnika za F-Klasu.pdf
(332.57 KiB) Downloaded 16 times
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by lex-lutor » 02 Jan 2018, 10:38

Da ne idem u detalje, puno mi je neozbiljno sazvati sastanak u terminu prije 15-Jan jer se zna da je to vrijeme godisnjh odomora i da su mnogi sa klincima negdje na zimskim radostima ili tko zna gdje ?

Opce je poznato da u HR nema ozbiljnog rada prije 20-Jan pa ne kuzim !
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by jolly » 02 Jan 2018, 10:55

Lex, gdje pise da je sastanak prije 15.01?

Uostalom, inicijativa poziva na sastanak "cim-cim prije tim tim bolje" meni djeluje pozitivno. Tajnica mi je uostalom i djelovala energicno na skupstini, a ova ideja mi upotpunjuje utisak.
Mozda je stara ekipa funcionirala nikad prije 20.1 sto zapravo ni ne znam, ali ovo mi djeluje kao dasak novih vjetrova u savezu.
Uostalom kako smo culi, ni rok za promene nije bas neki pre-dug, nova ekipa si je uzela 6 mjeseci ili malo vise da se nesto narpavi. cemu gubiti vrijeme?

Zasto onda biti negativan i skeptican?

Osobno mislim da je i moj komentar prekratak (ne spomenuh ni ipsc/idpa, field target, pa ni Mk sa optikom - jer ima i strucnijih o mene za to), a svaka tema bi se dala detaljnije razraditi.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by zdebat » 02 Jan 2018, 12:50

V.d. tajnica:


...Ovime vas sve pozivam na prošireni sastanak
serijskog (nacionalnog) programa u prostorijama HSS-a, Ferde Livadića 22, u srijedu, 03 siječnja 2018, u 13 sati...

 

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by lex-lutor » 02 Jan 2018, 14:17

jolly wrote:....Lex, gdje pise da je sastanak prije 15.01?.....
Na papiru !
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by jolly » 03 Jan 2018, 10:41

E, sad kad znamo i kad je sastanak. Jos da neko i napise koji je zakljucak sastanka, pa cemo znati na cemu smo.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by lex-lutor » 03 Jan 2018, 10:57

Hahhahahah...najbolje da ponesem diktafon :A02:

Pozitivne energije ima, jos da vidimo koliko je jako uzemljenje ?
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by jolly » 03 Jan 2018, 11:03

Naravno! uvjek treba odrzavati pozitivan pristup! bez tog nema napretka! :A25:
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by Wagner » 03 Jan 2018, 23:59

Sastanak bio, ljudi dobili priliku pričati, obzirom na širinu teme i desetljeća nečinjenja dva sata rasprave nisu bila naravno ni blizu dovoljna da se iznese sve što muči ljude.
Trebati će punoo vremena i energije da se nešto pomakne. Složit ću neku skicu kao podsjetnik o čemu se pričalo, treba mi dan dva...

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by zdebat » 04 Jan 2018, 06:44

Došla je do mene informacija da je "odabranima" podijeljen listić da imenuju 7 ljudi za komisiju serijskog programa?
To je neki novi oblik demokracije? Ili?

Highroller
Skupnik
Skupnik
Posts: 204
Joined: 23 Dec 2009, 07:26
Location: 22km NW od Pampasa

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by Highroller » 04 Jan 2018, 09:33

Eto imao sam priliku biti prisutan, mislim da je ovo bilo jako dobro i da se nešto pokrenulo. Svatko je imao priliku govoriti. Ukratko:
Nacionalni program je veći i masovniji od međunarodnog
Discipline i pravilnici su preneseni iz bivše države i do sada bilo je smo kozmetićkih dorada
Komisija za nacionalni program se nikad nije ni sastajala
Pravilnik je manjkav
Hrvatska liga SZP puška

Usmjerenje nacionalnog programa, dali ga nastoniti na ISSF ili ne
Stvaranje jačeg utjecaja HSS-a prema zakonodavnim tijelima
Mogućnost povoljne nabave opreme i streljiva preko sportcommerca
Ulazak disciplina koje po definiciji nisu sportske u HSS (longrange)

Izbor komisije za nacionalni program i nacrt nekakvog budućeg rada

Dva sata rasprave, ovo je ukratko što sam primjetio da je spomenuto od više ljudi.
zdebat wrote:Došla je do mene informacija da je "odabranima" podijeljen listić da imenuju 7 ljudi za komisiju serijskog programa?
To je neki novi oblik demokracije? Ili?
Na listiće se moglo navesti 7 imena, vjerujem da je neko i tebe naveo

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by jolly » 04 Jan 2018, 09:46

Highroller wrote: Ulazak disciplina koje po definiciji nisu sportske u HSS (longrange)
Od ovih disciplina, osim long range, sta se jos spominjalo?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by zdebat » 04 Jan 2018, 10:10

Highroller, nije bitno da li je netko mene stavio na popis ili nije. Pozvati nekolicinu odabranih i njima dati za pravo da delegiraju ljude u komisiju je po meni manipulativno. Ili netko nema pojma o osnovama protokola ili ima vlastiti interes u prvom planu.
Tako barem izgleda po ovom kako je krenulo.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by lex-lutor » 04 Jan 2018, 10:45

Tesko je sada u par redaka sastaviti neki report koji bi spomenuo bas sve, no u svakom slucaju svatko je imao prilike nesto reci i moglo se barem u grubo zakljuciti sto muci klubove i pojedince.

Mogli bi reci da imamo dvije grupe razmisljanja, jedna daje prednost ISSF a druga nacionalnom programu. Najbitnije po meni je da se mora u startu odbaciti bilo kakav oblik ISKLJUCIVOSTI i zatvorenosti prema necem novom.

Mislim da svatko od nas ima dovoljno godina da shvati kakve su realni ljudski i financijski potencijali na podrucju RH i da treba biti REALAN i cvrsto stati na zemlju. Koliko je moguce pratiti medjunarodni program kako sudjelovanjem, treningom pa i ogranizacijom tekmi ???? Odgovor se namece sam po sebi samo ga dio ljudi ne zeli vidjeti.

Sada je 2018g i svi su trebali shvatiti da ocekivanja poput netko ce mi dati pusku, streljivo, mete, prostor a moje je samo da pucam pripadaju proslim vremenima,

Kako omasoviti streljastvo ? Trenutno uz vazece naputke ministarstva obrazovanja, osobni NE-interes ravnatelja skolskih ustavnova, medijskog izdrkavanja raznih pederluk udruga i udruga ljubitelja zivotinja koji su marketniski daleko bolje organizirani nego HSS i stvaraju sve jace negativo javno misljenje o svima koji se bave oruzjem na bilo koji nacin - NIKAKO

V.D. tajnica Skoko je krenula u dobrom smijeru, trebat ce joj neko vrijeme da se snadje u svemu i ovi sastanci po grupama su dobar pocetak, barem da se napravi kostur u kojem smijeru zelimo da HSS ide? Morat ce dobro odvagati da li su zelje slizavanja sa ISSF-m takmicarske prirode i razvoja streljastva ili interesne posto uz tu pricu idu dobri izleti sa dnevnicama, deliegiranje sudaca, i setnja po svijetu na tudji racun ???

Kada budemo znali sto zelimo sigurno cemo naci nacin i KAKO to ostvariti.

Bilo je govora i potrebi da se HSS AKTIVANO ukljuci u dogovore sa MUPOM, MORHOM, itd. radi izmjena zakona, pristupa strelistima itd. posto je tu sve zanemareno godinama.

O prihvacanju novih disciplina: Mislim da nije bilo ni vrijeme ni mjesto za dublji razgovor na tu temu jer je vecem dijelu prisutnih to potpuna nepoznanica, ako HSS bude zelio te discipline tada ce u vodstvu HSS morati biti jedan od predstavnika koji se time aktivno bavi iz vec navedenih razloga.

Ravnopravnost strijeaca Musko-Zensko je takodjer zanemarena, ne u nekom zlocestom smislu, ima stvari koje se mogu popraviti i svijeza mlada krv poput Frankovicke bi dobro dosla u HSS-u.

Neka netko nadopuni...moram dalje....
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by lex-lutor » 04 Jan 2018, 10:52

zdebat wrote:.... Pozvati nekolicinu odabranih i njima dati za pravo da delegiraju ljude u komisiju je po meni manipulativno....
Ovo je samo jedan od sastanaka sa predstavnicima klubova, tajnica ih planira jos tako da sve zupanije, regije imaju priliku reci sto misle, no kako je prostor ogranicen nemoguce je zvati sve predstavnike odjednom a znas i sam da okupljanje previse ljudi na jednom mjestu nema bas neki ucinak. Sljedeca grupa ce opet dobiti svoje listice.... :A02:
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by jolly » 04 Jan 2018, 11:35

lex-lutor wrote: O prihvacanju novih disciplina: Mislim da nije bilo ni vrijeme ni mjesto za dublji razgovor na tu temu jer je vecem dijelu prisutnih to potpuna nepoznanica,
Toga sam se i bojao. I to je zapravo sramotno, ali i nije iznenadjujuce. (cijene opreme, trenutno zakonodavstvo, nedostatak streljana, nepopracenost streljackih aktivnosti kroz medije, negativan stav u medijima, marginaliziranost ovog sporta opcenito, itd, itd...)

U svakom slucaju tema uvodjenja novih disciplina zapravo zasluzuje, na zasebnom sastanku da se raspravi sa ljudima strucnim za to.

Nije kod nas nista novo izmisljeno, i ako se nove discipline odluce uvrstiti u program rada saveza, pravilnici vec postoje i dovoljno ih je prepisati i prevesti od drugih (stranih) asocijacija. Za natjecanja u crnom barutu ti se pravilnici i primjenjuju i vjerojatno vec postoji prijevod. za long range je postavljen na forumu. Siguran sam da postoje i za idpa/ipsc, i za bilo sto drugo.
lex-lutor wrote: ako HSS bude zelio te discipline...
Pa koji su dojmovi? Ima li volje ka sirenju programa uopce?
lex-lutor wrote: ako HSS bude zelio te discipline tada ce u vodstvu HSS morati biti jedan od predstavnika koji se time aktivno bavi iz vec navedenih razloga.
Iz moje male "zablje" perspektive, cini mi se da je Wagner covjek da to gura, barem sta se tice PGZ zupanije.
Ne kazem da nema drugih kvalificiranih u ZG, Karlovcu, Osijeku... ima svakako.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Highroller
Skupnik
Skupnik
Posts: 204
Joined: 23 Dec 2009, 07:26
Location: 22km NW od Pampasa

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by Highroller » 04 Jan 2018, 11:45

zdebat wrote:Highroller, nije bitno da li je netko mene stavio na popis ili nije. Pozvati nekolicinu odabranih i njima dati za pravo da delegiraju ljude u komisiju je po meni manipulativno. Ili netko nema pojma o osnovama protokola ili ima vlastiti interes u prvom planu.
Tako barem izgleda po ovom kako je krenulo.
Ja na taj sastanak nisam pozvan ali sam našao načina da dođem i još sam poveo kolegu sa kojim se ne slažem u pogledu nacionalnog programa

Highroller
Skupnik
Skupnik
Posts: 204
Joined: 23 Dec 2009, 07:26
Location: 22km NW od Pampasa

Re: Prošireni sastanak serijskog programa

Post by Highroller » 04 Jan 2018, 11:56

Ja osobno nemam ništa protiv da u HSS uđu neki novi oblici bavljenja streljaštvom, da HSS ima PH u tim disciplinama, da se ljude prizna i prikaže kao neke koji nešto rade. Naravno te discipline nemogu imati status kao one koje su naslonjene na ISSF, btw u longrange-u golim okom metu ne vidite.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest