.22 LR streljivo KUPUJEM

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 21 Dec 2019, 00:05

Da , ali vidiš kako neke stvari vidiš i možeš procijeniti tek kada imaš u rukama i isprobaš.
Današnja poplava ponuda može zavarati čovijeka ako se osloni samo na napisano i isključivo čita karakteristike.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 21 Dec 2019, 11:52

Mirok wrote:Da , ali vidiš kako neke stvari vidiš i možeš procijeniti tek kada imaš u rukama i isprobaš.
Današnja poplava ponuda može zavarati čovijeka ako se osloni samo na napisano i isključivo čita karakteristike.
ma iskusio sam to jos sa zracnim puskama, neka radi odlicne rezultate sa jeftinim diabolama a neka treba iskljucivo skuplju varijantu da bi dala maximalne rezultate, upravo poucen tim iskustvom sam pokupovao sve sto bi moglo biti interesantno da isprobam i pronađem ono sto daje najbolje rezultate (ono tipa "pare nisu u pitanju") za natjecanja i ono sto daje najbolje rezultate s obzirom na ulozeno (sto jeftinije sa sto boljim rezultatom) za neobavezna napucavanja i treninge...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 21 Dec 2019, 12:38

Upravo tako Mike.
Ona municija koju sam prije naveo....mislim da si i ti to kupio.Treći red s lijeva,treća odozgo.
To je Federal Suppressor,American Eagle.
Uglavnom ,metak jako solidno izgleda,bakrena košuljica,45 graina,295 m\s,sa premazom.
Kako sam opisao na 50m grupa u 2 kune, sa tim da je razmak lijevo desno samo 5 mm rupa od rupe,a onda oscilira po visini unutar tih 2 kune.
Ta oscilacija po visini,objašnjavam ju kao mikro razliku u količini punjenja.
I samo naglasak- metak je 75 lipa!
Ispucana iz moje Brno 2- bez praska.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 07 Feb 2020, 20:00

Ne znam Ajkola jesi li se snašao za municiju?
Napiši što točno trebaš i neku količinu,možda nešto bude?

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 07 Feb 2020, 22:48

Lapua Midas i Eley Tenex.
Kolicinu ne mogu rec jer bisam samo ja u igri vec i kolege strijelci.
Ja bi sebi za pocetak uzeo po 5 kutijica od obje da isprobam prvo , da vidim jel cehinja voli ista od tog.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 08 Feb 2020, 10:46

Imao si lijepe grupe čini mi se sa SK long range,izgleda da ga puška voli?
Koja mu je cijena , od njega si odustao?
Pitam jer po slikama bolje nemože ?

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 08 Feb 2020, 18:19

SK Long range je ok streljivo. Meni najbolje od SK, ali kao i svaki drugi SK ima dosta flyera. 3 metka dobra pa onda fljus 2 negdje gore.
Za trenirat vrh, ali za natjecanje nije. Od 20 natjecateljskih hitaca, nek 4 odu cha, pusiona si.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 08 Feb 2020, 20:06

Lapua Midas Plus ima,a za Eley Tenex javim u ponedjeljak.

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 08 Feb 2020, 22:12

Odlicno

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 12 Feb 2020, 11:28

Mirok wrote:Lapua Midas Plus ima,a za Eley Tenex javim u ponedjeljak.
cijene i lokacija?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 12 Feb 2020, 16:53

Nažalost izjalovila se nabavka,ali je u planu.
Kada bude javim!

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 13 Feb 2020, 11:00

Sta sve ima u ponudi i eventualno cijene po kojima se moze orijentirati? mozes i na PP
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 13 Feb 2020, 11:18

Bilo bi dobro da mi vi koji imate iskustva sa streljačkom municijom date neke orijentacione cijene?
Ja znam za lovne vrste pošto sam lovac,ali zanima me i ovo drugo pošto me primilo nešto da pokušavam pogađati samu točku ciljanja.
Sve to radi samoga sebe, tj utvrđivanja dosega vlastitih mogućnosti.
Svakako javim kada bude nešto,ali znate kako je to kada nešto ne ovisi o tebi.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 13 Feb 2020, 12:26

jbg, kad sam ja uvijek imao neke kemije ili preklapanja tako da nikad prave cijene. Uvijek neke iz usluge, prijateljske ovo ono... osim nekih pojedinacnih sta sam kupovao po trgovinama ali te su ionako vidljive na web shopovima.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 13 Feb 2020, 12:37

Nisam stigao gledati po web stranicama,ono nešto što sam vidio kod amerikanaca to znamo da se nemože računati .
Tako da neki orijentir dobro dođe,pošto kod nas toga nema.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 13 Feb 2020, 14:10

od onog sto je dobavljivo kod nas trenutno mislim da je RWS Special Match najjaci izbor... ako po nicemu onda po cijeni... no ja skupljam svasta nesto od .22lr pa kad uhvatim priliku probati sve redom da vidim sta puska najvise voli tj s cime su najbolji rezultati a sto je najbolje ulozeno dobiveno za napucavanje ovako...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 13 Feb 2020, 15:11

Uzeo sam u Ritosi RWS special match za 92 kn.
Isprobao ga na 100m i ne vrijedi k....
Probao sam ga na 50m i tu vec pokazuje dobre rezultate.
Sve pucano sa CZ455.

Ako ne nabavim neku bolju municiju za sljedece natjecanje, brijem da cu pucat sa tim RWSom, ako je 50m natjecanje. Za 100m, jos uvijek SK Long Range najbolji. Barem meni.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 13 Feb 2020, 19:20

Ajkoola77 wrote:Uzeo sam u Ritosi RWS special match za 92 kn.
Isprobao ga na 100m i ne vrijedi k....
Probao sam ga na 50m i tu vec pokazuje dobre rezultate.
Sve pucano sa CZ455.

Ako ne nabavim neku bolju municiju za sljedece natjecanje, brijem da cu pucat sa tim RWSom, ako je 50m natjecanje. Za 100m, jos uvijek SK Long Range najbolji. Barem meni.

ja sam ga probao na 50 i 100, također iz 455 Varmint sa najkracom cijevi, tad nisam bas bio zadovoljan, imao je 30-40% bolju grupu od belot standarda... ali mu je i cijena znatno veca... belot standard iz uhodane 452 lux sa dugom cijevi je imao grupu kao taj RWS iz moje potpuno nove kratke cijevi... e sad... tad jos nisam imao sređeno okidanje u 455, dok je ovaj 452 lux imao, ali poanta je sto su grupe bile u istoj poziciji na 100m pa sam tad upucavao sa belotom, kontrolirao sa RWS i s njih pucao na natjecanju...

Sad nakon sređenog okidanja i nakon sto se puska malo zaprljala treba probati opet... uglavnom nedavno sam zamjenio optiku za onu sa jacim povecanjem i tanjom koncanicom pa i to malo utjece sve u svemu na 50m belot standard ne izlazi iz crnog na R10 meti za zracnu pusku... tad 2 od 10 sta je izasao je iskljucivo moja krivica... moram potraziti metu i poslikati
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 14 Feb 2020, 10:46

Da li si mjerio okidanje?
Ja sam nabavio jednu super oprugu u Bauhausu i okidanje mi je vrh. Mjerio sam sa instrumentima iz kucne radinosti i mjera je 180 grama. Jos kad bi se ispolirao sear, bilo bi to jos bolje. Napravio sam bump test i proslo je sve glatko. Nije nikad sama opalila.

Sta se tice streljiva, ja sam tu velika picajzla. Ako na 50 m , metci ne prolaze kroz jednu rupu, nije dobro. To sam uspio jednom sa SK long rangeom i znam da puska i ja to mogu. Samo treba nabavit streljivo.

Citao sam na jednom forum di je covjek uzeo vise vrsta SK streljiva i mjerio sa sublerom i vagao. Mjere za svaki metak su bile drukcije. Kad je uzeo lutiju Lapue Midas, mjere za svaki metak su bile identicne. Vjerujem da je to jedan od najbitnijih faktora zasto sa SK ne mozes konstantno pucat dobre grupe.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 14 Feb 2020, 12:52

Okidanje sam "radio" tako da sam ugradio YoDave oprugu i shim, nisam nista polirao, nisam vagao, jesam bump test radio, sa najslabijom oprugom je opaljivala pa sam stavljao prvu sljedecu s kojom to nece raditi... puska je do sad ispucala manje od 500 metaka, tako da vjerujem da se puska jos uhodava... nisam uspio jos isprobati nesto razlicitih vrsta streljiva, mozda 3-4 vrste... imam hrpu skupljenog raznog streljiva ali jos bez adekvatne prilike za probu...
IMG_20191207_124807.jpg
ceka neke bolje uvjete i mozda jos koju odbavljivu vrstu...

ovo je pucano sa S&B standard, odmah nakon upucavanja druge postavljene optike, šetnja do mete, 5kom, šetnja do mete, 5kom... ona dva flyera su do mene, bilo mi je hladno, pucano je lezeci sa bipoda, bez iceg drugog tipa zecije usi ili sl. prva serija je napravila grupu po visini, druga serija je grupa po horizontali... svaka serija jedan flyer.. moram jos 1-2 klika u lijevo, probao je i kolega, grupa mu je malo veca ali isto malo desno od centra kao i meni... ja sam ljevak, on je desnjak...


u proslom postu sam krivo napisao da je meta R-10, zapravo je R-8, ali sam imao na umu dimenzije papira mete pa me to zaneslo :D isprike
IMG_20200214_113904.jpg


P.S. ako je zrnje posteno navoskano i to moze utjecati na ocitanje mjere...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests