Page 1 of 1

Kubura

Posted: 23 Feb 2009, 19:54
by kantica
Planiram napraviti kuburu,ne za pucanje ali opet da bude bar donekle blizu orginala.
Sad več vrtim u glavi kako i od čega ali nikako da odvrtim onu izvedbu kokota,pa
ako neko ima več iskustva ili nekakav model bio bi mu zahvalan. :A12:

Re: Kubura

Posted: 24 Feb 2009, 12:34
by kantica
Nitko ne voli kubure ???

Re: Kubura

Posted: 24 Feb 2009, 13:00
by BOXI
pogledaj na www.top-kristo.hr čovjek izrađuje gotove mehanizme. Kupiš gotovo i ugradiš...najednostavnije i provjereno.

Re: Kubura

Posted: 24 Feb 2009, 15:01
by kantica
Hvala Boxi pogledat ču ali ja bi ga isto volio složiti sam,tako da mogu reći da sam ga
ja napravio a kako sam dosta jak u strojarstvu i sa strojnom obradom metala mislim
da to neće biti problem.Viši problem mi je drvo.Imam tokarski stroj i stupnu bušilicu
pa mislim da ču ja to srediti već :A25:

Re: Kubura

Posted: 24 Feb 2009, 18:59
by kantica
ajme pogledao sam,čovječe pa to je čisti luksuz,moram proznati da jesu lipe ali da to uzmem
u ruke prije se moram obući ko oni engleski lordovi iz doba renesanse,a maškare upravo prošle.

Malo se šalim,čovik stvarno radi super ali meni ipak malo preblještavo,ne želim puno
kičenja ni gravura,oću sirovo oružje sa cjevinom od 1/2" :A26:

Re: Kubura

Posted: 24 Feb 2009, 19:17
by BOXI
Pa nisam ni mislio da uzmeš kompletnu gotovu. Mislio sam da uzmeš samo kokot ili mehanizam za opaljenje, a ostalo da napraviš sam prema svojoj zamisli.

Re: Kubura

Posted: 25 Feb 2009, 00:05
by zmenk
ja iman neke replike u babe doma na kojima cak kokot funkcionira i sve ...
ako oces mogu se zaletit i poslikat ti to ...

Re: Kubura

Posted: 25 Feb 2009, 08:46
by kantica
Bio bih ti zahvalan :A25: