Scandi
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Scandi
jako lijepo napravljeno, jedino se taj komad jelovine nikako ne uklapa, jako ce ti poruzniti s vremenom, sto od atmosferskih utjecaja sto od znoja i prljavstine s ruku, a i premeko drvo je za takve stvari, no izradu moram jos jednom pohvaliti =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: Scandi
Fotke su super i govore više od tisuću riječi, ali možda ne bi bilo zgorega da za nas koji baš nemamo afiniteta za samogradnju malo opišeš proces od početka do kraja. Unaprijed ti se zahvaljujem, sa željom da ostvariš još mnogo zamisli.
Oštri
Re: Scandi
Nema se baš što napisati.
Oštrica je iskovana iz kamionske federplate, tj. stanjena kovanjem a onda oblik izrezan. Oštrica je rađena sa turpijom i šmirglpapirom. Negdje na pola držalice je navaren vijak (znači fulltang) tako da je na kraju držalice ukrasna matica. Držalica je slagana što se vidi na slikama i sve je ljepljeno sa dvokomponentnim ljepilom. Za izradu držalice je korištena pila za drvo, turpija i šmirglpapir različitih gradacija. Ako te nešto specifično zanima slobodno pitaj.
Oštrica je iskovana iz kamionske federplate, tj. stanjena kovanjem a onda oblik izrezan. Oštrica je rađena sa turpijom i šmirglpapirom. Negdje na pola držalice je navaren vijak (znači fulltang) tako da je na kraju držalice ukrasna matica. Držalica je slagana što se vidi na slikama i sve je ljepljeno sa dvokomponentnim ljepilom. Za izradu držalice je korištena pila za drvo, turpija i šmirglpapir različitih gradacija. Ako te nešto specifično zanima slobodno pitaj.
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Scandi
Odlican rad davore !
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests



