TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Moderator: Original_G
TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
poštovane kolege,
evo linka na kojem možete vidjeti osnovne informacije vezano za gore navedeno natjecanje.
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4163.pdf
Pitanje za one koji možda više znaju od mene, a vezano za kalibre koji su dozvoljeni na navedenom turniru. Čini mi se da se prošle godine dozvolilo pucati sa cal. 0.32 !?
Siguran sam da to nije po pravilima HSS. Buduči su strijelci iz Osijeka izrazili želju da sudjeluju bilo bi dobro da se pravila znaju unaprijed. Ako nema ograničenja vezano za kalibar možda bih napokon mogao isprobati 357 Magnum?
evo linka na kojem možete vidjeti osnovne informacije vezano za gore navedeno natjecanje.
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4163.pdf
Pitanje za one koji možda više znaju od mene, a vezano za kalibre koji su dozvoljeni na navedenom turniru. Čini mi se da se prošle godine dozvolilo pucati sa cal. 0.32 !?
Siguran sam da to nije po pravilima HSS. Buduči su strijelci iz Osijeka izrazili želju da sudjeluju bilo bi dobro da se pravila znaju unaprijed. Ako nema ograničenja vezano za kalibar možda bih napokon mogao isprobati 357 Magnum?
Tko leti i puca vrijedi !
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Jesu ali je bila disciplina 15+15 (od 7.62-9.65mm).
Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43).
Najbolje provjeriti sa organizatorom, da ne bi bilo iznenađenja
.
Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43).
Najbolje provjeriti sa organizatorom, da ne bi bilo iznenađenja
Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Tko je taj koji bude odredio što sam ja stavio u .357 čahuru i koju brzinu i enargiju ima zrno, odnosno da li je punjenje blago, normalno jako, jako, vrlo jako ili magnumistra champion wrote:Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
Svima je dobro poznato da se iz 38SPL čahure može izvuči jaako puno, kao što se iz .357Mag. može ispucati zrno koje jedva može probušiti metu.
Ovu gore navedenu sam opasku več više puta primjetio, ali mi je vrlo nejasna, ajde istra budi drug pa nam malo pojasni problematiku jer imam osječaj da nisam jedini kojem ništa nije jasno oko magnum punjenja.
Oštri
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Caka je u tome što je pravilnik pisan a da se pri tome tada nije razmišljalo o reloadingu. Ukoliko na čahuri piše magnum bez obzira na količinu praha i težinu zrna znači igrati se sa diskvalifikacijom (pogotovo ako imaš rezultat za medalju - ne bi bilo prvi put). Taj dio bi se trebao regulirati na drugi način.
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem 
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
drago mi je da se pokrenila diskusija vezano za jačinu punjenja streljiva.
Pitanje, da li postoje ograničenja vezana za pojedine kalibre streljiva, a vezano za brzinu zrna ? Mislim da je propisano a ja nažalost te podatke ne znam.
Priča se da se na "nekim" natjecanjima suci imaju pravo mjeriti brzinu zrna, te ako nije u određenim granicama slijede određene sankcije.
Molim one koji više znaju o gore navedenom neka napišu svoja saznanja.
Unaprijed zahvaljujem
Pitanje, da li postoje ograničenja vezana za pojedine kalibre streljiva, a vezano za brzinu zrna ? Mislim da je propisano a ja nažalost te podatke ne znam.
Priča se da se na "nekim" natjecanjima suci imaju pravo mjeriti brzinu zrna, te ako nije u određenim granicama slijede određene sankcije.
Molim one koji više znaju o gore navedenom neka napišu svoja saznanja.
Unaprijed zahvaljujem
Tko leti i puca vrijedi !
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Pravilo natjecanja za sve streljačke discipline - domaći program:
5.3.8.1.
"...Dopuštena je uporaba svih vrsta standardnih streljiva. Radi sigurnosti nije dopuštena uporaba metaka klase magnum i streljiva specijalne namjene"
Što se tiče mjerenja brzine, to vrijedi za 25m pištolj rubnog opaljenja, disciplina brzo gađanje, gdje je najmanja težina zrna 39 graina a najmanja brzina 250 m/sec
5.3.8.1.
"...Dopuštena je uporaba svih vrsta standardnih streljiva. Radi sigurnosti nije dopuštena uporaba metaka klase magnum i streljiva specijalne namjene"
Što se tiče mjerenja brzine, to vrijedi za 25m pištolj rubnog opaljenja, disciplina brzo gađanje, gdje je najmanja težina zrna 39 graina a najmanja brzina 250 m/sec
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Ipak nije po pravilimaistra champion wrote:Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43)
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Banane su postale uobičajeno voće na turnirima?
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
U principu nemam ništa protiv da ljudi pucaju sa onim što imaju ali da se njihov rezultat ne uzima u obzir za dodjelu medalja .
Znači dodjela medalja samo za one koji su pucali po pravilima HSS za određenu disciplinu.
>Nadam se da i drugi dijele moje mišljenje?.
Nije mi ugodno kad netko pored mene puca sa cal. 7,62x21 ( niti gledateljima na trebinama ) ! Iskustvo sa turnira u Rijeci.
Znači dodjela medalja samo za one koji su pucali po pravilima HSS za određenu disciplinu.
>Nadam se da i drugi dijele moje mišljenje?.
Nije mi ugodno kad netko pored mene puca sa cal. 7,62x21 ( niti gledateljima na trebinama ) ! Iskustvo sa turnira u Rijeci.
Tko leti i puca vrijedi !
- Original_G
- Cinker - bojna

- Posts: 1772
- Joined: 04 Apr 2008, 19:52
- Location: Čakovec
TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Propozicije su kak jesu ali sluzbeno takmicenje koje ulazi u bilten hss-a bi trebalo pucati s oruzjem po pravilniku.
武士道
Ognjem i mačem.
Ognjem i mačem.
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Navodno je prva nagrada NOVI HS (pojedinosti nepoznate)
...ako je istina, nek BOG BLAGOSLOVI SPONZORA
Jel ima netko nešto za dodati ?
...ako je istina, nek BOG BLAGOSLOVI SPONZORA
Jel ima netko nešto za dodati ?
Tko leti i puca vrijedi !
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Nije navodno, nego sigurno.
Jučer na turniru u 20 ležeći je naglašena ta činjenica.
Koliko ona bude utjecala na rezultate, vidjet će oni koji danas popodne nazoče natjecanju.
Kratkocijevci, lijepo se provedite i dobro pogađajte.
Nadam se da vas neče uhvatiti mrak, ipak su dani dosta dugi.
Jučer na turniru u 20 ležeći je naglašena ta činjenica.
Koliko ona bude utjecala na rezultate, vidjet će oni koji danas popodne nazoče natjecanju.
Kratkocijevci, lijepo se provedite i dobro pogađajte.
Nadam se da vas neče uhvatiti mrak, ipak su dani dosta dugi.
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
U 20 ležeći sam u subotu bio ipak ponešto precizniji, te pogodio 161 krug.
Moglo se i daleko bolje, ali ipak nije.
CCI STANDARD VELOCITY ipak vjerojatno nije dovoljno konkurentan metkić za natjecanja, za mečeve bude trebalo investirati u nešto kvalitetnije streljivo.
Zanimljivo je da je C.Zastava M-56 gotovo preteška u odnosu na dozvoljenih 3500 grama, pa ju bude trebalo olakšati za slijedeču sezonu, ako budem ostajao na istoj pušci.
Kako je bilo u nedjelju, pošto biltena još nema
Moglo se i daleko bolje, ali ipak nije.
CCI STANDARD VELOCITY ipak vjerojatno nije dovoljno konkurentan metkić za natjecanja, za mečeve bude trebalo investirati u nešto kvalitetnije streljivo.
Zanimljivo je da je C.Zastava M-56 gotovo preteška u odnosu na dozvoljenih 3500 grama, pa ju bude trebalo olakšati za slijedeču sezonu, ako budem ostajao na istoj pušci.
Kako je bilo u nedjelju, pošto biltena još nema
Oštri
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Bilten:
- Attachments
-
- hssfile4210.pdf
- bilten
- (74.35 KiB) Downloaded 41 times
Last edited by istra champion on 25 Jul 2011, 21:48, edited 1 time in total.
Reason: hvala majstore na biltenu u pdf-u
Reason: hvala majstore na biltenu u pdf-u
Oštri
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Poziv u prilogu!
Prva nagrada pištolj
Baš me zanima koji Njegošev istomišljenik bude osvojio taj pištolj

Prva nagrada pištolj
Baš me zanima koji Njegošev istomišljenik bude osvojio taj pištolj
- Attachments
-
- karlovac 2012.pdf
- (13.38 KiB) Downloaded 38 times
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Covjek bi te mogao ozbiljno shvatiti....a tko ce onda skupljati djelove bubnja i cijevi naokolo ??istra champion wrote:Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem
Nemoguće je Nemoguće
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posto se ne kuzim u tematiku na tom podrucju, ja sam prvi shvatio ozbiljno...lex-lutor wrote:Covjek bi te mogao ozbiljno shvatiti....a tko ce onda skupljati djelove bubnja i cijevi naokolo ??istra champion wrote:Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
A sve zavisi na sto je Istra-C mislio, punjenje za streljastvo ili staviti wc na full mag. punjenje posto covjek voli snagu....znas da je on zajebant...Mike_Torello wrote:lex-lutor wrote:Posto se ne kuzim u tematiku na tom podrucju, ja sam prvi shvatio ozbiljno...
Nemoguće je Nemoguće
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


