TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by sperac » 14 Jun 2011, 18:21

poštovane kolege,
evo linka na kojem možete vidjeti osnovne informacije vezano za gore navedeno natjecanje.

http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4163.pdf

Pitanje za one koji možda više znaju od mene, a vezano za kalibre koji su dozvoljeni na navedenom turniru. Čini mi se da se prošle godine dozvolilo pucati sa cal. 0.32 !?
Siguran sam da to nije po pravilima HSS. Buduči su strijelci iz Osijeka izrazili želju da sudjeluju bilo bi dobro da se pravila znaju unaprijed. Ako nema ograničenja vezano za kalibar možda bih napokon mogao isprobati 357 Magnum? :A27:
Tko leti i puca vrijedi !

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by istra champion » 14 Jun 2011, 20:57

Jesu ali je bila disciplina 15+15 (od 7.62-9.65mm).
Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43).
Najbolje provjeriti sa organizatorom, da ne bi bilo iznenađenja :mrgreen: .
Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by oštrostrijelac » 14 Jun 2011, 22:39

istra champion wrote:Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
Tko je taj koji bude odredio što sam ja stavio u .357 čahuru i koju brzinu i enargiju ima zrno, odnosno da li je punjenje blago, normalno jako, jako, vrlo jako ili magnum :?: :?: :?:
Svima je dobro poznato da se iz 38SPL čahure može izvuči jaako puno, kao što se iz .357Mag. može ispucati zrno koje jedva može probušiti metu.
Ovu gore navedenu sam opasku več više puta primjetio, ali mi je vrlo nejasna, ajde istra budi drug pa nam malo pojasni problematiku jer imam osječaj da nisam jedini kojem ništa nije jasno oko magnum punjenja.
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by zdebat » 14 Jun 2011, 23:38

Caka je u tome što je pravilnik pisan a da se pri tome tada nije razmišljalo o reloadingu. Ukoliko na čahuri piše magnum bez obzira na količinu praha i težinu zrna znači igrati se sa diskvalifikacijom (pogotovo ako imaš rezultat za medalju - ne bi bilo prvi put). Taj dio bi se trebao regulirati na drugi način.

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by istra champion » 15 Jun 2011, 07:59

Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem :mrgreen:
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by sperac » 15 Jun 2011, 13:04

drago mi je da se pokrenila diskusija vezano za jačinu punjenja streljiva.
Pitanje, da li postoje ograničenja vezana za pojedine kalibre streljiva, a vezano za brzinu zrna ? Mislim da je propisano a ja nažalost te podatke ne znam.
Priča se da se na "nekim" natjecanjima suci imaju pravo mjeriti brzinu zrna, te ako nije u određenim granicama slijede određene sankcije.

Molim one koji više znaju o gore navedenom neka napišu svoja saznanja.

Unaprijed zahvaljujem
Tko leti i puca vrijedi !

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by zdebat » 15 Jun 2011, 18:02

Pravilo natjecanja za sve streljačke discipline - domaći program:

5.3.8.1.
"...Dopuštena je uporaba svih vrsta standardnih streljiva. Radi sigurnosti nije dopuštena uporaba metaka klase magnum i streljiva specijalne namjene"

Što se tiče mjerenja brzine, to vrijedi za 25m pištolj rubnog opaljenja, disciplina brzo gađanje, gdje je najmanja težina zrna 39 graina a najmanja brzina 250 m/sec

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by istra champion » 16 Jun 2011, 15:23

istra champion wrote:Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43)
Ipak nije po pravilima :mrgreen: , od 7.62-9.65 je dozvoljeno na ovom turniru.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by zdebat » 16 Jun 2011, 15:28

Banane su postale uobičajeno voće na turnirima?

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by sperac » 16 Jun 2011, 18:11

U principu nemam ništa protiv da ljudi pucaju sa onim što imaju ali da se njihov rezultat ne uzima u obzir za dodjelu medalja .
Znači dodjela medalja samo za one koji su pucali po pravilima HSS za određenu disciplinu.
>Nadam se da i drugi dijele moje mišljenje?.

Nije mi ugodno kad netko pored mene puca sa cal. 7,62x21 ( niti gledateljima na trebinama ) ! Iskustvo sa turnira u Rijeci.
Tko leti i puca vrijedi !

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by Original_G » 16 Jun 2011, 21:58

Propozicije su kak jesu ali sluzbeno takmicenje koje ulazi u bilten hss-a bi trebalo pucati s oruzjem po pravilniku.
武士道

Ognjem i mačem.

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by sperac » 25 Jun 2011, 21:33

Navodno je prva nagrada NOVI HS (pojedinosti nepoznate)
...ako je istina, nek BOG BLAGOSLOVI SPONZORA :A28:

Jel ima netko nešto za dodati ?
Tko leti i puca vrijedi !

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by oštrostrijelac » 26 Jun 2011, 12:56

Nije navodno, nego sigurno.
Jučer na turniru u 20 ležeći je naglašena ta činjenica.
Koliko ona bude utjecala na rezultate, vidjet će oni koji danas popodne nazoče natjecanju.
Kratkocijevci, lijepo se provedite i dobro pogađajte.
Nadam se da vas neče uhvatiti mrak, ipak su dani dosta dugi. :mrgreen:
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by oštrostrijelac » 27 Jun 2011, 17:00

U 20 ležeći sam u subotu bio ipak ponešto precizniji, te pogodio 161 krug.
Moglo se i daleko bolje, ali ipak nije.
CCI STANDARD VELOCITY ipak vjerojatno nije dovoljno konkurentan metkić za natjecanja, za mečeve bude trebalo investirati u nešto kvalitetnije streljivo.
Zanimljivo je da je C.Zastava M-56 gotovo preteška u odnosu na dozvoljenih 3500 grama, pa ju bude trebalo olakšati za slijedeču sezonu, ako budem ostajao na istoj pušci.

Kako je bilo u nedjelju, pošto biltena još nema :?:
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by oštrostrijelac » 28 Jun 2011, 14:42

Bilten:
Attachments
hssfile4210.pdf
bilten
(74.35 KiB) Downloaded 41 times
Last edited by istra champion on 25 Jul 2011, 21:48, edited 1 time in total.
Reason: hvala majstore na biltenu u pdf-u
Oštri

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by sperac » 30 Jun 2011, 18:52

hvala na biltenu
:A28:
Tko leti i puca vrijedi !

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by istra champion » 16 Jun 2012, 14:54

Poziv u prilogu!
Prva nagrada pištolj :A02:
Baš me zanima koji Njegošev istomišljenik bude osvojio taj pištolj :roll: :mrgreen: :A03: :A13: :A18:
Attachments
karlovac 2012.pdf
(13.38 KiB) Downloaded 38 times
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by lex-lutor » 17 Jun 2012, 11:53

istra champion wrote:Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem :mrgreen:
Covjek bi te mogao ozbiljno shvatiti....a tko ce onda skupljati djelove bubnja i cijevi naokolo ??
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by Mike_Torello » 17 Jun 2012, 22:43

lex-lutor wrote:
istra champion wrote:Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem :mrgreen:
Covjek bi te mogao ozbiljno shvatiti....a tko ce onda skupljati djelove bubnja i cijevi naokolo ??
Posto se ne kuzim u tematiku na tom podrucju, ja sam prvi shvatio ozbiljno...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost

Post by lex-lutor » 18 Jun 2012, 00:03

Mike_Torello wrote:
lex-lutor wrote:Posto se ne kuzim u tematiku na tom podrucju, ja sam prvi shvatio ozbiljno...
A sve zavisi na sto je Istra-C mislio, punjenje za streljastvo ili staviti wc na full mag. punjenje posto covjek voli snagu....znas da je on zajebant...
Nemoguće je Nemoguće

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest