Page 1 of 2
TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 14 Jun 2011, 18:21
by sperac
poštovane kolege,
evo linka na kojem možete vidjeti osnovne informacije vezano za gore navedeno natjecanje.
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4163.pdf
Pitanje za one koji možda više znaju od mene, a vezano za kalibre koji su dozvoljeni na navedenom turniru. Čini mi se da se prošle godine dozvolilo pucati sa cal. 0.32 !?
Siguran sam da to nije po pravilima HSS. Buduči su strijelci iz Osijeka izrazili želju da sudjeluju bilo bi dobro da se pravila znaju unaprijed. Ako nema ograničenja vezano za kalibar možda bih napokon mogao isprobati 357 Magnum?

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 14 Jun 2011, 20:57
by istra champion
Jesu ali je bila disciplina 15+15 (od 7.62-9.65mm).
Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43).
Najbolje provjeriti sa organizatorom, da ne bi bilo iznenađenja

.
Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 14 Jun 2011, 22:39
by oštrostrijelac
istra champion wrote:Streljivo magnum punjenja je zabranjeno na natjecanjima.
Tko je taj koji bude odredio što sam ja stavio u .357 čahuru i koju brzinu i enargiju ima zrno, odnosno da li je punjenje blago, normalno jako, jako, vrlo jako ili magnum
Svima je dobro poznato da se iz 38SPL čahure može izvuči jaako puno, kao što se iz .357Mag. može ispucati zrno koje jedva može probušiti metu.
Ovu gore navedenu sam opasku več više puta primjetio, ali mi je vrlo nejasna, ajde
istra budi drug pa nam malo pojasni problematiku jer imam osječaj da nisam jedini kojem ništa nije jasno oko magnum punjenja.
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 14 Jun 2011, 23:38
by zdebat
Caka je u tome što je pravilnik pisan a da se pri tome tada nije razmišljalo o reloadingu. Ukoliko na čahuri piše magnum bez obzira na količinu praha i težinu zrna znači igrati se sa diskvalifikacijom (pogotovo ako imaš rezultat za medalju - ne bi bilo prvi put). Taj dio bi se trebao regulirati na drugi način.
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 15 Jun 2011, 07:59
by istra champion
Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 15 Jun 2011, 13:04
by sperac
drago mi je da se pokrenila diskusija vezano za jačinu punjenja streljiva.
Pitanje, da li postoje ograničenja vezana za pojedine kalibre streljiva, a vezano za brzinu zrna ? Mislim da je propisano a ja nažalost te podatke ne znam.
Priča se da se na "nekim" natjecanjima suci imaju pravo mjeriti brzinu zrna, te ako nije u određenim granicama slijede određene sankcije.
Molim one koji više znaju o gore navedenom neka napišu svoja saznanja.
Unaprijed zahvaljujem
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 15 Jun 2011, 18:02
by zdebat
Pravilo natjecanja za sve streljačke discipline - domaći program:
5.3.8.1.
"...Dopuštena je uporaba svih vrsta standardnih streljiva. Radi sigurnosti nije dopuštena uporaba metaka klase magnum i streljiva specijalne namjene"
Što se tiče mjerenja brzine, to vrijedi za 25m pištolj rubnog opaljenja, disciplina brzo gađanje, gdje je najmanja težina zrna 39 graina a najmanja brzina 250 m/sec
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 16 Jun 2011, 15:23
by istra champion
istra champion wrote:Piše po pravilima HSS-a, a disciplina je 10+10 ( od 9.00-11.43)
Ipak nije po pravilima

, od 7.62-9.65 je dozvoljeno na ovom turniru.
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 16 Jun 2011, 15:28
by zdebat
Banane su postale uobičajeno voće na turnirima?
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 16 Jun 2011, 18:11
by sperac
U principu nemam ništa protiv da ljudi pucaju sa onim što imaju ali da se njihov rezultat ne uzima u obzir za dodjelu medalja .
Znači dodjela medalja samo za one koji su pucali po pravilima HSS za određenu disciplinu.
>Nadam se da i drugi dijele moje mišljenje?.
Nije mi ugodno kad netko pored mene puca sa cal. 7,62x21 ( niti gledateljima na trebinama ) ! Iskustvo sa turnira u Rijeci.
TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 16 Jun 2011, 21:58
by Original_G
Propozicije su kak jesu ali sluzbeno takmicenje koje ulazi u bilten hss-a bi trebalo pucati s oruzjem po pravilniku.
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 25 Jun 2011, 21:33
by sperac
Navodno je prva nagrada NOVI HS (pojedinosti nepoznate)
...ako je istina, nek BOG BLAGOSLOVI SPONZORA
Jel ima netko nešto za dodati ?
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 26 Jun 2011, 12:56
by oštrostrijelac
Nije navodno, nego sigurno.
Jučer na turniru u 20 ležeći je naglašena ta činjenica.
Koliko ona bude utjecala na rezultate, vidjet će oni koji danas popodne nazoče natjecanju.
Kratkocijevci, lijepo se provedite i dobro pogađajte.
Nadam se da vas neče uhvatiti mrak, ipak su dani dosta dugi.

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 27 Jun 2011, 17:00
by oštrostrijelac
U 20 ležeći sam u subotu bio ipak ponešto precizniji, te pogodio 161 krug.
Moglo se i daleko bolje, ali ipak nije.
CCI STANDARD VELOCITY ipak vjerojatno nije dovoljno konkurentan metkić za natjecanja, za mečeve bude trebalo investirati u nešto kvalitetnije streljivo.
Zanimljivo je da je C.Zastava M-56 gotovo preteška u odnosu na dozvoljenih 3500 grama, pa ju bude trebalo olakšati za slijedeču sezonu, ako budem ostajao na istoj pušci.
Kako je bilo u nedjelju, pošto biltena još nema

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 28 Jun 2011, 14:42
by oštrostrijelac
Bilten:
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 30 Jun 2011, 18:52
by sperac
hvala na biltenu

Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 16 Jun 2012, 14:54
by istra champion
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 17 Jun 2012, 11:53
by lex-lutor
istra champion wrote:Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem

Covjek bi te mogao ozbiljno shvatiti....a tko ce onda skupljati djelove bubnja i cijevi naokolo ??
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 17 Jun 2012, 22:43
by Mike_Torello
lex-lutor wrote:istra champion wrote:Stavi WC zrno u čahuru .357 magnum i rješio si problem

Covjek bi te mogao ozbiljno shvatiti....a tko ce onda skupljati djelove bubnja i cijevi naokolo ??
Posto se ne kuzim u tematiku na tom podrucju, ja sam prvi shvatio ozbiljno...
Re: TURNIR U KARLOVCU-Natjecanje povodom Dana Državnost
Posted: 18 Jun 2012, 00:03
by lex-lutor
Mike_Torello wrote:lex-lutor wrote:Posto se ne kuzim u tematiku na tom podrucju, ja sam prvi shvatio ozbiljno...
A sve zavisi na sto je Istra-C mislio, punjenje za streljastvo ili staviti wc na full mag. punjenje posto covjek voli snagu....znas da je on zajebant...