Balansirano zrno - istina ili mit?
Moderator: Original_G
Balansirano zrno - istina ili mit?
Postovani forumasi, zna li netko tocno da li stvarno snajperski metak 7,9 ima balansirano zrno ili je to tek natpis na kutiji? Na jednom forumu ljudi tvrde da ne postoji balansirano zrno. Buduci da je rijec o starom streljivu zanima me da li je to istina i ako je kako se balansiraju zrna.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
Natpis na kutiji nije "sa balansiranim" nego "sa snajperskim" zrnom ako se ne varam... sto bi znacilo, malo kvalitetnija i prebrana, uniformirana zrna, sto bi moglo imati isto znacenje kao i "match" zrno... Slazem se sa ovima sto kazu da "balansirano" zrno ne postoji, samo ga se eto "po domaće" tako naziva... a onima koji koriste taj naziv, koristit ce ga za sve bolje kvalitetnije, preciznije match streljivo =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
Na kutiji pise metak sa balansiranim zrnom oznaka je M75 i ima oko kapsle ljubicasti prsten grupe su jako dobre s tom municijom najbolje su godiste od 80 do 89 pucao sam i 90-95 godiste ali ti nevaljaju i svi se zale na nji udarna igla udari u kapslu ali ne opali.
"Kolekcionarstvo je nešto besplatno što te skupo košta. "
-
Highroller
- Skupnik

- Posts: 204
- Joined: 23 Dec 2009, 07:26
- Location: 22km NW od Pampasa
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
Uzmeš metak i zakotrljaš ga po stolu,, u nekim mecima nađeš da zrno ne stoji centrirano u čahuri. Jednostavno rečeno kugla stoji nakoso u čahuri. U ratu to i nije neki problem ali u streljaštvu je.
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
od 80.-89.god. su se financirali iz federalne kase i na miru su radli streljivo za potrebe predstoječih akcija po hrvatskoj a pred 95.god.su na brzaka pakovali streljivo pripremajuči se za očekivane akcije oko užica !!!karlo22hr wrote:Na kutiji pise metak sa balansiranim zrnom oznaka je M75 i ima oko kapsle ljubicasti prsten grupe su jako dobre s tom municijom najbolje su godiste od 80 do 89 pucao sam i 90-95 godiste ali ti nevaljaju i svi se zale na nji udarna igla udari u kapslu ali ne opali.
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
kod tih novijih je problem u ležištu kapisle u dubini kapisle jednostavno ležište je dublje
i piše na kutiji metak snajperski sa univerzalnim zrnom M 75
i piše na kutiji metak snajperski sa univerzalnim zrnom M 75
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
Po čemu se konkretno snajperski metak razlikuje od običnog streljiva?
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
Kod snajperskih se samo vodilo racuna da se stavi zrna s sto manje oscilacijom u tezini i precizno se dozirao barut i ima oko kapsle ljubicasti lak
"Kolekcionarstvo je nešto besplatno što te skupo košta. "
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
E, po onom što sam ja vidio, to baš i nije bio slučaj. Jesi li mjerio ili je to tvoja pretpostavka?
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: Balansirano zrno - istina ili mit?
Taj snajperski metak ima jače punjenje od ''običnog'' i precizniji je.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


