3. Zagreb Field Target Open
Moderator: Original_G
3. Zagreb Field Target Open
Poštovani!
Veliko mi je zadovoljstvo i čast pozvati Vas na natjecanje u Field Target disciplini koje će biti održano 20.10.2012. na MK streljani Maksimir, Oboj 2 u organizaciji streljačkog kluba "ZAGREB" i Streljačkog saveza Zagreba.
Poziv možete preuzeti ovdje.
Field Target je disciplina u kojoj se zračnim oružjem puca na padajuće mete. Mete su postavljene na proizvoljnoj udaljenosti od 9 do 50 metara na otvorenom prostoru i zadatak je svakog strijelca da procijeni udaljenost i vremenske prilike te sruši metu pogotkom u odgovarajuće područje. Ova disciplina je prisutna duži niz godina u svijetu i postaje sve popularnija okupljajući sve veći broj zaljubljenika u zračno oružje.
Natjecanje će biti održano u dvije kategorije:
• PCP kategorija (najviša dozvoljena energija 27,1 Joule)
• PISTON kategorija (najviša dozvoljena energija 27,1 Joule)
Natjecanje je pojedinačno.
Natjecatelj se može prijaviti za natjecanje u samo jednoj kategoriji.
Nagrade
• Tri prvoplasirana natjecatelja u ostalim kategorijama dobiti će medalje.
Natjecanje će biti održano prema "Pravilniku za Field Target disciplinu Streljačkog kluba ZAGREB" koji možete pronaći na ovoj adresi: http://www.shuro.info/field-target/FTpravilnik1.1.pdf
Svi učesnici dužni su poznavati pravila opisana u pravilniku.
Naknada za učešće za sve natjecatelje je 50 kn.
Osvježenje u obliku sokova i graha će vjerojatno biti dostupno na samom natjecajnu po uobičajenim (povoljnim) cjenama.
Satnica natjecanja
9:00 – 10:30 prijava natjecatelja, priprema opreme za natjecanje, tehnička kontrola opreme
10:30 – 11:00 uvodna riječ i tumačenje pravila
11:00 – 14:00 početak natjecanja
14:30 – 15:00 proglašenje pobjednika
Organizator zadržava pravo izmjene satnice ovisno o broju natjecatelja.
Za dodatne informacije slobodno se javite na e-mail streljacki.klub.zagreb@gmail.com ili na broj telefona +385 91 5020 304.
Nadam se da ćete se u što većem broju odazvati na ovaj događaj koji je prvenstveno zamišljen kao druženje zaljubljenika u zračno oružje.
Srdačan pozdrav!
Veliko mi je zadovoljstvo i čast pozvati Vas na natjecanje u Field Target disciplini koje će biti održano 20.10.2012. na MK streljani Maksimir, Oboj 2 u organizaciji streljačkog kluba "ZAGREB" i Streljačkog saveza Zagreba.
Poziv možete preuzeti ovdje.
Field Target je disciplina u kojoj se zračnim oružjem puca na padajuće mete. Mete su postavljene na proizvoljnoj udaljenosti od 9 do 50 metara na otvorenom prostoru i zadatak je svakog strijelca da procijeni udaljenost i vremenske prilike te sruši metu pogotkom u odgovarajuće područje. Ova disciplina je prisutna duži niz godina u svijetu i postaje sve popularnija okupljajući sve veći broj zaljubljenika u zračno oružje.
Natjecanje će biti održano u dvije kategorije:
• PCP kategorija (najviša dozvoljena energija 27,1 Joule)
• PISTON kategorija (najviša dozvoljena energija 27,1 Joule)
Natjecanje je pojedinačno.
Natjecatelj se može prijaviti za natjecanje u samo jednoj kategoriji.
Nagrade
• Tri prvoplasirana natjecatelja u ostalim kategorijama dobiti će medalje.
Natjecanje će biti održano prema "Pravilniku za Field Target disciplinu Streljačkog kluba ZAGREB" koji možete pronaći na ovoj adresi: http://www.shuro.info/field-target/FTpravilnik1.1.pdf
Svi učesnici dužni su poznavati pravila opisana u pravilniku.
Naknada za učešće za sve natjecatelje je 50 kn.
Osvježenje u obliku sokova i graha će vjerojatno biti dostupno na samom natjecajnu po uobičajenim (povoljnim) cjenama.
Satnica natjecanja
9:00 – 10:30 prijava natjecatelja, priprema opreme za natjecanje, tehnička kontrola opreme
10:30 – 11:00 uvodna riječ i tumačenje pravila
11:00 – 14:00 početak natjecanja
14:30 – 15:00 proglašenje pobjednika
Organizator zadržava pravo izmjene satnice ovisno o broju natjecatelja.
Za dodatne informacije slobodno se javite na e-mail streljacki.klub.zagreb@gmail.com ili na broj telefona +385 91 5020 304.
Nadam se da ćete se u što većem broju odazvati na ovaj događaj koji je prvenstveno zamišljen kao druženje zaljubljenika u zračno oružje.
Srdačan pozdrav!
Re: 3. Zagreb Field Target Open
Eto još jedne male najave.
Svi koji su zainteresirani za razvoj Field Targeta u Hrvatskoj i imaju želju nešto reći ili smatraju da se treba ćuti i njihovo mišljenje imati će priliku izjasniti se na sastanku (i mogućoj osnivačkoj skupštini) koji će biti održan nakon natjecanja.
Okvirne teme će biti dogovor oko budućeg smjera FT-a u Hrvata te dogovori i pripreme za odlazak na svjetsko FT prvenstvo u Njemačku.
Dakle ako se i ne namjeravate natjecati, dođite na Oboj oko 14h pa nakon podjele medalja možemo započeti sa sastankom.
Lijep pozdrav!
Svi koji su zainteresirani za razvoj Field Targeta u Hrvatskoj i imaju želju nešto reći ili smatraju da se treba ćuti i njihovo mišljenje imati će priliku izjasniti se na sastanku (i mogućoj osnivačkoj skupštini) koji će biti održan nakon natjecanja.
Okvirne teme će biti dogovor oko budućeg smjera FT-a u Hrvata te dogovori i pripreme za odlazak na svjetsko FT prvenstvo u Njemačku.
Dakle ako se i ne namjeravate natjecati, dođite na Oboj oko 14h pa nakon podjele medalja možemo započeti sa sastankom.
Lijep pozdrav!
Re: 3. Zagreb Field Target Open
Nakon natjecanja na Oboju 20.10.2012. planiran je sastanak na kojem bi trebali donijeti neke odluke.
Dakle zadaci koje bismo trebali svakako napraviti su slijedeći:
1. Za odlazak u njemačku na svjetsko prvenstvo trebali bi osnovati savez. Za savez nam trebaju tri kluba/pravne osobe i ljudi koji će obnašati dužnosti predsjednika, dopredsjednika i tajnika. Iz tehničkih razloga (nedostatak statuta) savez neće biti osnovan na samom natjecanju, ali ideja je da predložite kandidate. Dakle svi koji bi htjeli nekako pridonijeti i misle da mogu nešto napraviti su dobrodošli. Kandidati će se predlagati na tamo i tamo će se glasati o njima. Nakon toga će odabrani kandidati uprijeti i napraviti savez.
2. Vidjeti koji natjecatelji su zainteresirani za odlazak u njemačku na svjetsko prvenstvo, koji imaju mogućnosti i definirati uvjete. Ove godine ćemo kandidate birati na osnovu postignutih rezultata na dosadašnjim natjecanjima, angažmana oko FT-a koji su spremni uložiti (dakle treba i vježbati prije svjetskog, a ne samo spakirati kofer i pojaviti se tamo) i naravno mogućnosti da nabavi opremu za FT.
Slijedeće godine će kriterij za odabir biti bolje definirani. Biti će to nekakvo bodovanje po natjecanjima i u konkurenciju ulaze samo oni koji imaju ispravnu i dozvoljenu opremu (to se uglavnom svodi na pušku od 16J).
Razmislite o ovim temama pa da diskusija koju povedemo bude kratka i konstruktivna.
Dakle zadaci koje bismo trebali svakako napraviti su slijedeći:
1. Za odlazak u njemačku na svjetsko prvenstvo trebali bi osnovati savez. Za savez nam trebaju tri kluba/pravne osobe i ljudi koji će obnašati dužnosti predsjednika, dopredsjednika i tajnika. Iz tehničkih razloga (nedostatak statuta) savez neće biti osnovan na samom natjecanju, ali ideja je da predložite kandidate. Dakle svi koji bi htjeli nekako pridonijeti i misle da mogu nešto napraviti su dobrodošli. Kandidati će se predlagati na tamo i tamo će se glasati o njima. Nakon toga će odabrani kandidati uprijeti i napraviti savez.
2. Vidjeti koji natjecatelji su zainteresirani za odlazak u njemačku na svjetsko prvenstvo, koji imaju mogućnosti i definirati uvjete. Ove godine ćemo kandidate birati na osnovu postignutih rezultata na dosadašnjim natjecanjima, angažmana oko FT-a koji su spremni uložiti (dakle treba i vježbati prije svjetskog, a ne samo spakirati kofer i pojaviti se tamo) i naravno mogućnosti da nabavi opremu za FT.
Slijedeće godine će kriterij za odabir biti bolje definirani. Biti će to nekakvo bodovanje po natjecanjima i u konkurenciju ulaze samo oni koji imaju ispravnu i dozvoljenu opremu (to se uglavnom svodi na pušku od 16J).
Razmislite o ovim temama pa da diskusija koju povedemo bude kratka i konstruktivna.
Re: 3. Zagreb Field Target Open
Završilo je još jedno druženje.
Neću sad ići u detalje, to ću ostaviti za neku drugu zgodu.
Čestitam pobjednicima
Posebno mi je drago da je barem jedna medalja završila kod naših prijatelja u Sloveniji!
Svima još jednom zahvaljujem što su došli i na razne načine doprinjeli ovom natjecanju.
Sutra ili tijekom slijedećeg tjedna ću napisati koju riječ više i staviti slike negdje da možete do njih, a za sada eto samo bilten, pa se potražite.
https://www.dropbox.com/s/5w8mslt2pfm474r/Bilten%203.ZG%20FT%20Open.pdf
Još jednom svima lijepi pozdrav i nadam se da se uskoro vidimo na nekom druženju!
Neću sad ići u detalje, to ću ostaviti za neku drugu zgodu.
Čestitam pobjednicima
Posebno mi je drago da je barem jedna medalja završila kod naših prijatelja u Sloveniji!
Svima još jednom zahvaljujem što su došli i na razne načine doprinjeli ovom natjecanju.
Sutra ili tijekom slijedećeg tjedna ću napisati koju riječ više i staviti slike negdje da možete do njih, a za sada eto samo bilten, pa se potražite.
https://www.dropbox.com/s/5w8mslt2pfm474r/Bilten%203.ZG%20FT%20Open.pdf
Još jednom svima lijepi pozdrav i nadam se da se uskoro vidimo na nekom druženju!
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: 3. Zagreb Field Target Open
Jel opet bio Strukicev chilly con carne grah? =) ako zbog nicega, onda mi je zbog tog graha i zelenih palacinki zao sto nisam bio u stanju doci =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: 3. Zagreb Field Target Open
Naravno da je bio. Nažalost brzo ga je nestalo pa je dodatno još i kobase pekao. U biti dobro je da nije došlo više ljudi jer bi možda grah nestao i prije nego bih stigao po svoju porciju 
I samo da znate, bio je bolji u subotu na Field Targetu, nego u nedjelju na Drulovu
(živa istina)
I samo da znate, bio je bolji u subotu na Field Targetu, nego u nedjelju na Drulovu
Re: 3. Zagreb Field Target Open
Eto napokon i nešto slika.
Nažalost nisam uspio poslikati sve s puškama zbog drugih obaveza tako da je izbor slika dosta oskudan.
Drugi put moram angažirati nekoga da snima i fotografira...
https://plus.google.com/photos/11508654 ... uP9zvW92QE
Nažalost nisam uspio poslikati sve s puškama zbog drugih obaveza tako da je izbor slika dosta oskudan.
Drugi put moram angažirati nekoga da snima i fotografira...
https://plus.google.com/photos/11508654 ... uP9zvW92QE
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

