Page 1 of 1

3. Zagreb Field Target Open

Posted: 04 Oct 2012, 12:45
by shuro
Poštovani!

Veliko mi je zadovoljstvo i čast pozvati Vas na natjecanje u Field Target disciplini koje će biti održano 20.10.2012. na MK streljani Maksimir, Oboj 2 u organizaciji streljačkog kluba "ZAGREB" i Streljačkog saveza Zagreba.

Poziv možete preuzeti ovdje.

Field Target je disciplina u kojoj se zračnim oružjem puca na padajuće mete. Mete su postavljene na proizvoljnoj udaljenosti od 9 do 50 metara na otvorenom prostoru i zadatak je svakog strijelca da procijeni udaljenost i vremenske prilike te sruši metu pogotkom u odgovarajuće područje. Ova disciplina je prisutna duži niz godina u svijetu i postaje sve popularnija okupljajući sve veći broj zaljubljenika u zračno oružje.

Natjecanje će biti održano u dvije kategorije:
• PCP kategorija (najviša dozvoljena energija 27,1 Joule)
• PISTON kategorija (najviša dozvoljena energija 27,1 Joule)

Natjecanje je pojedinačno.

Natjecatelj se može prijaviti za natjecanje u samo jednoj kategoriji.

Nagrade
• Tri prvoplasirana natjecatelja u ostalim kategorijama dobiti će medalje.

Natjecanje će biti održano prema "Pravilniku za Field Target disciplinu Streljačkog kluba ZAGREB" koji možete pronaći na ovoj adresi: http://www.shuro.info/field-target/FTpravilnik1.1.pdf

Svi učesnici dužni su poznavati pravila opisana u pravilniku.

Naknada za učešće za sve natjecatelje je 50 kn.
Osvježenje u obliku sokova i graha će vjerojatno biti dostupno na samom natjecajnu po uobičajenim (povoljnim) cjenama.


Satnica natjecanja

9:00 – 10:30 prijava natjecatelja, priprema opreme za natjecanje, tehnička kontrola opreme
10:30 – 11:00 uvodna riječ i tumačenje pravila
11:00 – 14:00 početak natjecanja
14:30 – 15:00 proglašenje pobjednika

Organizator zadržava pravo izmjene satnice ovisno o broju natjecatelja.

Za dodatne informacije slobodno se javite na e-mail streljacki.klub.zagreb@gmail.com ili na broj telefona +385 91 5020 304.

Nadam se da ćete se u što većem broju odazvati na ovaj događaj koji je prvenstveno zamišljen kao druženje zaljubljenika u zračno oružje.

Srdačan pozdrav!

Re: 3. Zagreb Field Target Open

Posted: 14 Oct 2012, 19:37
by shuro
Eto još jedne male najave.

Svi koji su zainteresirani za razvoj Field Targeta u Hrvatskoj i imaju želju nešto reći ili smatraju da se treba ćuti i njihovo mišljenje imati će priliku izjasniti se na sastanku (i mogućoj osnivačkoj skupštini) koji će biti održan nakon natjecanja.

Okvirne teme će biti dogovor oko budućeg smjera FT-a u Hrvata te dogovori i pripreme za odlazak na svjetsko FT prvenstvo u Njemačku.

Dakle ako se i ne namjeravate natjecati, dođite na Oboj oko 14h pa nakon podjele medalja možemo započeti sa sastankom.

Lijep pozdrav!

Re: 3. Zagreb Field Target Open

Posted: 18 Oct 2012, 09:52
by shuro
Nakon natjecanja na Oboju 20.10.2012. planiran je sastanak na kojem bi trebali donijeti neke odluke.

Dakle zadaci koje bismo trebali svakako napraviti su slijedeći:
1. Za odlazak u njemačku na svjetsko prvenstvo trebali bi osnovati savez. Za savez nam trebaju tri kluba/pravne osobe i ljudi koji će obnašati dužnosti predsjednika, dopredsjednika i tajnika. Iz tehničkih razloga (nedostatak statuta) savez neće biti osnovan na samom natjecanju, ali ideja je da predložite kandidate. Dakle svi koji bi htjeli nekako pridonijeti i misle da mogu nešto napraviti su dobrodošli. Kandidati će se predlagati na tamo i tamo će se glasati o njima. Nakon toga će odabrani kandidati uprijeti i napraviti savez.

2. Vidjeti koji natjecatelji su zainteresirani za odlazak u njemačku na svjetsko prvenstvo, koji imaju mogućnosti i definirati uvjete. Ove godine ćemo kandidate birati na osnovu postignutih rezultata na dosadašnjim natjecanjima, angažmana oko FT-a koji su spremni uložiti (dakle treba i vježbati prije svjetskog, a ne samo spakirati kofer i pojaviti se tamo) i naravno mogućnosti da nabavi opremu za FT.
Slijedeće godine će kriterij za odabir biti bolje definirani. Biti će to nekakvo bodovanje po natjecanjima i u konkurenciju ulaze samo oni koji imaju ispravnu i dozvoljenu opremu (to se uglavnom svodi na pušku od 16J).

Razmislite o ovim temama pa da diskusija koju povedemo bude kratka i konstruktivna.

Re: 3. Zagreb Field Target Open

Posted: 20 Oct 2012, 21:53
by shuro
Završilo je još jedno druženje.
Neću sad ići u detalje, to ću ostaviti za neku drugu zgodu.

Čestitam pobjednicima :A25:
Posebno mi je drago da je barem jedna medalja završila kod naših prijatelja u Sloveniji! :A28:

Svima još jednom zahvaljujem što su došli i na razne načine doprinjeli ovom natjecanju.

Sutra ili tijekom slijedećeg tjedna ću napisati koju riječ više i staviti slike negdje da možete do njih, a za sada eto samo bilten, pa se potražite.

https://www.dropbox.com/s/5w8mslt2pfm474r/Bilten%203.ZG%20FT%20Open.pdf

Još jednom svima lijepi pozdrav i nadam se da se uskoro vidimo na nekom druženju!

Re: 3. Zagreb Field Target Open

Posted: 24 Oct 2012, 20:31
by Mike_Torello
Jel opet bio Strukicev chilly con carne grah? =) ako zbog nicega, onda mi je zbog tog graha i zelenih palacinki zao sto nisam bio u stanju doci =)

Re: 3. Zagreb Field Target Open

Posted: 24 Oct 2012, 21:09
by shuro
Naravno da je bio. Nažalost brzo ga je nestalo pa je dodatno još i kobase pekao. U biti dobro je da nije došlo više ljudi jer bi možda grah nestao i prije nego bih stigao po svoju porciju :-)
I samo da znate, bio je bolji u subotu na Field Targetu, nego u nedjelju na Drulovu :A19: (živa istina)

Re: 3. Zagreb Field Target Open

Posted: 28 Oct 2012, 17:59
by shuro
Eto napokon i nešto slika.
Nažalost nisam uspio poslikati sve s puškama zbog drugih obaveza tako da je izbor slika dosta oskudan.
Drugi put moram angažirati nekoga da snima i fotografira...

https://plus.google.com/photos/11508654 ... uP9zvW92QE