Brusilica Einhell - Pevec
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Brusilica Einhell - Pevec
Brusilica od 240 W. Cijena 289 kn.
Najprije nisam imao predodzbu o tih 240 W, sada imam
Konstrukcojski je super napravljena, popratni materijal na mjestu sve super.
Kad sam ju upalio vidi se da je slabija, na svaki umjereni pritisak motor se koci.
Tracna skida zadovoljavajuce, kamen brusi takodjer zadovoljavajuce.
Brusilica je dobra za neka manja doostravanja i popravke. Za neke ozbiljnije stvari (knife making) je slaba.
U planu je ugradnja novog motora od 1 ili 1,5 kW pa ce biti stroj
ZAKLJUCAK: Koliko sam ulozio zadovoljan sam dobivenim.
Kada bi se maknio kamen i stavio kolut za poliranje bila bi super kao polirka !
Kao sto sam rekao ide novi motor pa bi trebala biti potpuna satisfakcija.
Slike:
Najprije nisam imao predodzbu o tih 240 W, sada imam
Konstrukcojski je super napravljena, popratni materijal na mjestu sve super.
Kad sam ju upalio vidi se da je slabija, na svaki umjereni pritisak motor se koci.
Tracna skida zadovoljavajuce, kamen brusi takodjer zadovoljavajuce.
Brusilica je dobra za neka manja doostravanja i popravke. Za neke ozbiljnije stvari (knife making) je slaba.
U planu je ugradnja novog motora od 1 ili 1,5 kW pa ce biti stroj
ZAKLJUCAK: Koliko sam ulozio zadovoljan sam dobivenim.
Kada bi se maknio kamen i stavio kolut za poliranje bila bi super kao polirka !
Kao sto sam rekao ide novi motor pa bi trebala biti potpuna satisfakcija.
Slike:
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: Brusilica Einhell - Pevec
Izgleda baš kao jedan dobar hobby alat. šteta što nema barem 500W, a 1 kW bi bila idealna. Zamjena motora, budući si budući strujić, ne bi trebala predstavljati problem....
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: Brusilica Einhell - Pevec
nema sta, uz malo modifikacija i pazljivo rukovanje dobar alat.
sto se tice "modifikacije" iliti pojacavanja, mislim da ti je najbolje onako kako sam ti vec rekao, umjesto kamena stavis remenicu i na nju motor od vesmasine (sa njim dobis i regulaciju brzine). jedino rijesenje ako zelis zadrzati i kamen je, po mom misljenju, otvoriti sve i na centar vratila (prije naravano skinuti bakar i ostalo) staviti remenicu.
a ak si strujic, siguran sam da mozes bez ovih cisto mehanickih modifikacija zamjeniti samo motor, iako neznam kako bi se to napravilo, ako uspije, postaj tut mozda ja i kod svoje nekaj tak napravim.
sto se tice "modifikacije" iliti pojacavanja, mislim da ti je najbolje onako kako sam ti vec rekao, umjesto kamena stavis remenicu i na nju motor od vesmasine (sa njim dobis i regulaciju brzine). jedino rijesenje ako zelis zadrzati i kamen je, po mom misljenju, otvoriti sve i na centar vratila (prije naravano skinuti bakar i ostalo) staviti remenicu.
a ak si strujic, siguran sam da mozes bez ovih cisto mehanickih modifikacija zamjeniti samo motor, iako neznam kako bi se to napravilo, ako uspije, postaj tut mozda ja i kod svoje nekaj tak napravim.
- Mr.Cabdriver
- Dežurni Dušebrižnik

- Posts: 731
- Joined: 02 Apr 2008, 19:25
- Location: Pula
Re: Brusilica Einhell - Pevec
A šta san ti ja reka? A jesan ti reka a?Knife_maniac wrote: Kad sam ju upalio vidi se da je slabija, na svaki umjereni pritisak motor se koci.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam...
::::....
Re: Brusilica Einhell - Pevec
jedina jeftina tračna brusilica koju sam našao u zg koja bi se mogla iskoristiti je amaterska u bauhausu prije god. bila je oko 800,00 (na žalost zaboravio sam točne spec i ime).
ovim jeftinima brzo pucaju oklopi, motor ako mijenjaš niš ne dobiješ jer jedino to i plaćaš...
ipak je grinder uz automatski čekić najskuplji alat koji radiona može imat.
ja trenutno koristim jeftinjaka za drvo od 100č, i pizdim svaki put.
http://groups.msn.com/HomeorshopmadeGrinders/links.msnw
http://beaumontmetalworks.com/grinder.html
http://fredlyfx.com/grinder.htm
ovim jeftinima brzo pucaju oklopi, motor ako mijenjaš niš ne dobiješ jer jedino to i plaćaš...
ipak je grinder uz automatski čekić najskuplji alat koji radiona može imat.
ja trenutno koristim jeftinjaka za drvo od 100č, i pizdim svaki put.
http://groups.msn.com/HomeorshopmadeGrinders/links.msnw
http://beaumontmetalworks.com/grinder.html
http://fredlyfx.com/grinder.htm
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us
Because none of us are as cruel as all of us
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

