Page 1 of 1

M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 12 Sep 2019, 22:08
by lex-lutor
Ako netko ima ili zna nekoga da ima u dobrom stanju M76. Treba mi za frenda, zapeo pa ne pusta a obecao sam pomoci. TNX

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 20 Sep 2019, 11:30
by sjekira
odgovori ga :mrgreen: :mrgreen:
bolje mu je da si uzme kineskog Dragunova (koji je, neki kažu, boji od ruskog originala)

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 02 Oct 2019, 19:25
by Spinnaker
sjekira wrote:odgovori ga :mrgreen: :mrgreen:
bolje mu je da si uzme kineskog Dragunova (koji je, neki kažu, boji od ruskog originala)
Tocno. Jos ako je tvrdo kromirano pa nema bolje.

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 08 Oct 2019, 16:39
by lex-lutor
Ma samo Vi nadjite nekog tko ima i ovu kramu, bitno da covjek bude zadovoljan...

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 12 Oct 2019, 12:59
by Iggy
Lex, nije to baš krama, u rukama majstora i s onom boljom optikom 6x radi sasvim dobro ako imaš streljivo da valja. Ali da se razumijemo, to nije snajperska puška. Obična M70 s drvenim kundakom i novom cijevi+optika imati će jednaku preciznost do određene daljine. S time da je kraća, lakša i zgodnija za uporabu.

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 15 Oct 2019, 10:17
by lex-lutor
Ma ja kazem "krama" od milja !

Po meni je to vrlo opak komad oruzja za ono sto je namjenjen, nema potrebe da grupira u 5 Kuna ali do 1000m moze jako puno stete napraviti ....

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 15 Oct 2019, 10:44
by jolly
Ono sta bi trebalo napravii je uvesti disciplinu za m76 sa optikom ili bez, da se popularizira.

Ovako je za sport marginalizirana i ne konkurentna, a za lov nepopularna zbog vojnog izgleda.

Alo za tako sto, vec smo raspravljali o novim disciplinama na forumu, na visim instancama sluha za takve stvari i nove discipline nema.

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 01 Dec 2019, 09:08
by AR15 fan
Rebec Slovenija, ima na lageru i vrlo dobrom stanju.

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 02 Dec 2019, 16:40
by jolly
Imas u ducanu Bojna doo, Rijeka, bez optike, na kundaku nema ogrebotine. Drugo ne znam, zagledao nisam.
Nazovi pa pitaj.

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 07 Dec 2019, 10:50
by johnnyboyy1711
Vidim da ste napisali da se šalite, ali masa ljudi to zaista misli, klasika za ovu regiju - Balkan. Puške koje se uopće nisu ili su se jako malo čistile, s time da se iz obje većinom puca staro korozivno streljivo koje iza ostavlja kalijev i natrijev klorid - soli koje nastaju iz kalijevog klorata i natrijevog petroklorata (dakle sol, ne živu koja se već preko 100 godina ne koristi u kapislama) koje grizu cijev, a čišćenje ljudi obično obavljaju WD-om te uljima koja nisu niti približno adekvatna za to. Rezultat je nagrižena cijev te urbani mit o nepreciznosti M59/66, M76 i drugog yugo oružja koja su i više nego dosta precizna za svoju namjenu, pod uvjetom da su dobro održavana. Osobno imam poljski kromirani kalašnjikov (poluautomat) od WBP-a (samo zato što ne mogu imati konvertirani Zastavin M70AB2), i ako pucam staro streljivo, ispiram cijev te ostale pokretne dijelove sapunicom ili mješavinom Ballistola i vode, sušenje pa dalje normalno čišćenje. Ako kromirana cijev i neće hrđati, ostali dijelovi u kontaktu sa produktima izgaranja sigurno hoće. Ovo je stvar za koju me čudi niti dosta lovaca i čak i puškara ne zna. Čuo sam da se može i Brunoxom, ali više vjerujem vodi za tu namjenu. Ili jednostavno ne pucaš staro streljivo.

No da ne skrećem sad previše s teme, ja bih osobno išao na onu za 1,500 eura kod Rebeca u Postojni u Sloveniji. Dao bih i 500 eura više, samo da znam da je "nova", a ne neka s oglasa.

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 08 Dec 2019, 22:11
by Mirok
Ma samo da je naći novu!
Znaći da cijev nije nagrižena,neće biti problema ni oko grupiranja,ni bilo što drugo.
I nakon toga samo dobro održavanje i to je to!

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Posted: 14 Dec 2019, 11:22
by Mirok
Lex,možda da pitaš Sinišu frenda sa portala,on ju je nedavno nabavio.
Možda zna za još koju?