Page 1 of 1
putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 13:26
by J07@
http://www.smh.com.au/ffximage/2007/12/ ... x421,0.jpg
zna li neko kakav to noz nosi Putin
jebga nisam naso bolju sliku

Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 16:33
by patch
Putin nosi Kizlyar noževe. Link:
http://www.kizlyar.ru/eng/ Zanimljivog dizajna, ruski stainless čelik, a izrada je mogla biti i mrvu bolja. Koliko znam, može ih se i kod nas kupiti....
Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 18:07
by J07@
super
ima zanimljivih dizanja i rjesenja

Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 21:35
by patch
Ima. Dizajnom su mi jedni od najzanimljivijih noževa što sam ih vidio, osim možda Randalla.
Ono od čega ruski proizvodi inače pate je preciznost. U karakteristikama sam vidio da oštrica od oštrice po duljini može odstupati do 10 mm što mi se čini previše. Pitanje je i kvaliteta čelika, premda ruski čelici slove kao i jedni od boljih. Kakvih karakteristika je konkretno obaj čelik trebalo bi pogledati u GOST-u (ruski proizvodni standard)...
Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 21:43
by nobile157
Kizlyar noževe sam vidio uživo na IWA 2006. godine, čak sam imao i katalog, ali sam ga nekome dao. Rade interesantne noževe, sa puno detalja i gravure, pa mi se čini da baš nisu jeftini, osim možda onih najjednostavnijih. O kvaliteti čelika ne bih znao, a nisam previše ni zagledao, iako su rusi prije nekoliko godina dobili i nagradu za najljepši nož ili nekakvu sličnu.
Evo dva primjera ruskih noževa
IWA 2006 NURNBERG 053.jpg
IWA 2006 NURNBERG 054.jpg
Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 21:50
by BOXI
Da je meni jedan takav....možda me čuje djed Božićnjak.
Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 21:59
by Legion66
To su Basko noževi?
Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 22:18
by patch
prema cijenama, barem na kizlyar siteu ima ih od 70-80 do 500 i više (ali) australskih usd. svakako bilo kakav customizing diže cijenu u nebesa, jer se radi isključivo o ručnom radu koji je najskuplji.
ono što me smeta je sljedeće:
Total length: 145±15 mm
(pazite ±15)
Blade length: 269±10 mm
(pazite ±10)
Handle: Compressed leather sheath
Sheath: Genuine leather sheath
Price: AUD$165.2
Stock available: 30
izvor:
http://www.kizlyar.ru/eng/shop/item117.htm
Za ovu cijenu ovo je preveliko odstupanje u duljini oštrice. Prihvatljivo je do 1 mm, ali 10 mm je previše. Znači kontrola kvalitete im je na jaaako lošoj razini ako od noža do noža u extremnim situaciji mjerenje odstupanje može biti 20 mm kod duljine oštrice.
Re: putinov noz ?
Posted: 25 Dec 2008, 23:38
by nobile157
"legion.poljak66"To su Basko noževi?
AHA
Re: putinov noz ?
Posted: 28 Dec 2008, 01:44
by dobermann
Total length: 145±15 mm
Blade length: 269±10 mm
mozda glupo pitanje, ali na njihovoj stranici nisam skuzio ove dimenzije ili im je prijevod na engleski pogresan.
molim da mi netko ako moze objasni kako im je ostrica duza od ukupne duzine (odstupanja ostavimo po strani), ne kuzim

Re: putinov noz ?
Posted: 28 Dec 2008, 10:43
by J07@
hm
tolko odstupanja
ko zna na kaj to ustvari lici
jer ipak naljepsi se uzimaju za slikanje a i slika se tak da ispadne cim ljepsi
ko zna kakva im je zavrsna obrada
Re: putinov noz ?
Posted: 28 Dec 2008, 11:40
by patch
dobermann wrote:mozda glupo pitanje, ali na njihovoj stranici nisam skuzio ove dimenzije ili im je prijevod na engleski pogresan.
molim da mi netko ako moze objasni kako im je ostrica duza od ukupne duzine (odstupanja ostavimo po strani), ne kuzim

nije glupo, zašto? glup može biti samo odgovor.
vjerojatno su zamjenili podatke za ukupnu duljinu i duljinu oštrice. to i nije toliko strašno koliko činjenica da su ta odstupanja ±10 (znači 20 ukupno).... pametnije bi bilo ta to nisu napisali...
Re: putinov noz ?
Posted: 28 Dec 2008, 17:20
by Huho
Netreba se rusima cuditi na tolerancijama, uvijek su imale ogromne tolerancije za sve svoje proizvode u svim pogledima, u odnosu na zapadne, tako da ni ovo nije iznimka.

Re: putinov noz ?
Posted: 28 Dec 2008, 19:30
by nobile157
To moraš pitati Putina, on koristi takav nož, a čisto sumnjam da netko s foruma ima kizliyar nož da ti o tome nešto kaže.
Re: putinov noz ?
Posted: 31 Dec 2008, 18:25
by patch
Molim nastavite o Kizlyar noževima ili zaključavam topic!
Za Spartan, Chris Reeve i Extrema ratio noževe/bajonete otvorite novi topic.