Page 1 of 1

COLD STEEL AK-47

Posted: 04 Jan 2009, 15:02
by nobile157
AK-47 i njegova bajoneta bili su inspiracija firmi Cold Steel i njihovom dizajneru, Andrewu Demko da napravi taktički folder za uporabu u otežanim okolnostima. Oštrica noža napravljena je od AUS 8A čelika, a drška od avionskog aluminija. Nož ima zaobljeno ispupčenje na dkraju ručke (pommel) koje služi za udaranje, razbijanje prozora i sl., tj. za manje letalnu uporabu od oštrice. U svakom slučaju, dobar dodatak nožu.
Nož ima još jednu specifičnost: specijalno dizajnirano dugme koje služi za uobičajeno otvaranje noža, a ujedno služi i za otvaranje noža pri vađenju iz džepa, samo morate paziti da se ne porežete. Treba malo vježbati, a onda imate odličan taktički nož koji se otvori već pri izvlačenju iz džepa i spreman je za uporabu odmah.
Nož nema dugu oštricu, ali je debela i moćna, nož odlično leži u ruci i izvrsno reže. Bambusovu stabljiku debljine kažiprsta presjekao sam jednim udarcem bez problema.
Za cijenu od cca 700,00 kuna sigurno nećete naći bolji nož u toj klasi.
FOLDERI 020.JPG
FOLDERI 021.JPG
FOLDERI 022.JPG
FOLDERI 023.JPG
FOLDERI 024.JPG
FOLDERI 025.JPG
FOLDERI 026.JPG
FOLDERI 027.JPG
FOLDERI 028.JPG
FOLDERI 029.JPG

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 04 Jan 2009, 15:33
by zmenk
zanimljiv noz

jel mos ako uvatis vremena snimit kratki klip s tim brzim otvaranjem sta spominjes u tekstu

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 04 Jan 2009, 21:20
by nobile157
Probat ću nešto, ali ne mogu sam.

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 00:11
by Knife_maniac
Mislim da znam kako se otvara pri vadjenju iz djepa...ali je to preee komplicirano za objasnjavati ovako.

Nego me interesira ovaj sarafic na drsci blizu ostrice.
Ima li to kakve funkcije ?? Koji je sistem kocnice?

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 00:19
by Knife_maniac
Na ovom videu je prikazano brzo vadjenje/otvaranje noza i odgovor na moje pitanje oko kocnice.

http://www.youtube.com/watch?v=SLUOBqSj ... 1&index=10

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 00:33
by nobile157
Je li sada sve jasno? :A13:

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 06:05
by zmenk
majke ti mile ovo nije noz nego kus cakije :A03: :A03:

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 09:58
by patch
šteta što oštrica nije mrvu dulja...

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 14:26
by nobile157
U biti, nema potrebe, onda bi nož bio mrvicu prevelik. Dobro, kad se može nositi Voyager XXXl kao džepni, O.K., ali nekako je ovaj odnos baš po meni dobro pogođen.

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 15:09
by J07@
u jebote
pa ovo lako zamjeni vecinu nozeva

Re: COLD STEEL AK-47

Posted: 05 Jan 2009, 16:45
by Mr.Cabdriver
nobile157 wrote: Dobro, kad se može nositi Voyager XXXl kao džepni, O.K., ali nekako je ovaj odnos baš po meni dobro pogođen.
Ma neeeee... džepovi duboki, a prazni, a šta ćemo :twisted: